Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

monikak1
5. nov 2013

@lusipe aaaale ja som nervozna ako blázen, pozorujem sa dookola 😝 😝 😝 a tak nechcem, ale sa mi to nedarí. Cítim sa ako pred menzesom. Jooooooj inokedy mi tak ubiehajú dni a teraz sa to vlečie. Dnes som držala test, ale som ho odložila, do pondelka mi bok vyvalí 😝 😝 😝

ria191
5. nov 2013

@tlucka no veď do "rici" príliš dobre u mňa to, ale neznamená nič dobré. Čo by som ja dala za taký malilinký ružový fliačik 😀 😀 😀. Cítim sa presne ako pri poslednom neúspešnom KET-e, ale teraz aspoň nerevem a potichúčky čakám na zázrak veď koľkokrát sa tu už udiali takže "uvidzíme" 😀 😀 😀

lusipe
5. nov 2013

@monikak1 jaj tak to ta uplne chapem, to iste som prezivala minuly tyzden 😉 tak neboj je to uplne normalne 😉 ved ked nevydrzis tak sa otestujes a co? Nikto ti to nebude zazlievat.urob tak ako citis ty.moooc ti drzim palce aby si si nasla tie dve ciarocky 😉

ria191
5. nov 2013

@ikuska ak si dobre pamätám, tak ty si chodila do Heliosu 😀 . Paradoxom je, že aj ja som tam obe IVF-ka začala špiniť na 8. deň a bolo po nádejách a keď som po ET v RF nezačala ani špiniť ani krvácať až do testu tak sme boli s mm happy, že to vyšlo ale bohužiaľ zatiaľ nie no konečne ten 8. deň nie je pre mňa nočnou morou 😀 😀 😀 . Prajem krásne tehuľkovanie 😀 😀 😀

tlucka
5. nov 2013

@ria191 keď chceš fliačik, ja sa s tebou rada podelím 😀 😀 😀 😀 😀
Ale veď pri každom vklade nemusíš mať rovnaké príznaky, nie? Takže ani ty nestresuj, veď ešte nie je nič stratené. 😉

ria191
5. nov 2013

@tlucka jafné nestresujem tíško vám "závidím" ako mrňúskovia vás trápia a ten môj je zase prichrápaný po mm 😠 😠 😠

ikuska
5. nov 2013

@ria191 ahoj, ano chodila som do Heliosu, dva krat som absolvovala IVF a viem presne co si prezivas, ja som to mala na 10.den a teraz som radsej uz 8.den testovala a nieco tam bolo. Dakujem a tebe zelam nech sa spuntik u tebe pekny zabyva celych 9 mesiacov 🙂 🙂

ria191
5. nov 2013

@ikuska ďakujem 😀

tlucka
5. nov 2013

@ria191 no kebyže je môj mrňús po mojom mm, tak je tiež veeeľmi prichrápaný 😀 😀 😀

stella25
5. nov 2013

Baby mala ste niektora miesto Utrosu nejake inekcie ? Mne toto navrhol doky.

vlasatica
5. nov 2013

@tlucka len bud v klude to je dolezite.fakt moze ist o uniezdovanie. ja som mala aj slabe cervene spinemie a drobec tam stale bojuje. ja viem ze je tazke byt kludna.ani ja so nebola.skus ist na krv ja som bola 10 den.nikto tomu nedaval nadej a vidis drobcek bojuje.je cely po maminke.a verim ze ti to dobre dopadne.drzim paleky.

mimika1973
5. nov 2013

@melisska
boze meli, ani sa mi nechce verit, ze je uz tu! 🙂 je krasnucky Janik maly! 😵 😵 😵
Este raz gratulka obom rodicom a aj RF! 😉 🙂

mimika1973
5. nov 2013

@bergalm neboj mojka, dobre bude! tie zaciatky tehu su vzdy tazke a stresove! 😵

mimika1973
5. nov 2013

@ria191 rius drz sa! urcite bude mile prekvapenie! ver mu! 😵

ria191
5. nov 2013

@mimika1973 😀 😀 😀 mimča a ty si sa kde "zatrtkávala" hm???

ria191
5. nov 2013

@lienka_1 a čože ty s ním žiješ, že ho tak dobre poznáš??? hm? 😀 😀 😀 Máš pravdu mrzelo ho to fešáčiska jedného. Veď ja viem, že on za to nemôže, že ma musí trápiť to ja ho len naťahujem 😀 😀 😀 a propo ja by som sa nudila, keby všetko išlo hladko hladúčko ja mám rada sado maso 😀 😀 😀 .

tlucka
5. nov 2013

@vlasatica ďakujem Maťka, ja sa snažím upokojiť, len mi to akosi nejde. Fakt som sa strašne vyľakala, keď som zbadala špinenie. No dúfam, že prestane a nakoniec to dobre dopadne.
A ty sa máš ako? Ešte špiníš? Si ešte v nemocke? Aj ti berú denne krv na Hcg?

nelly3
5. nov 2013

v papieroch z RFje pisane ze blastocysta sa uhniezduje do 72 hodin od vkladu, takze cca 3 dni. ale podla mna je to individualne.
@ria191 ty ani nebudes nic citit, ved ja som naposledy ved vies fakt nic necitila 😉

ria191
5. nov 2013

@nelly3 "kua" nelča bodaj by si mala pravdu 😀 😀 😀 aj keby náhodou nie veď ma poznáš roztrepem nejaký kus nábytku a šup zase do boja 😀 😀 😀 . Ty kokso ja som ako andílek klidnej až mi to je čudné ja sa normálne nepoznávam inokedy by som mala nervy v péčku a včul ništ 😀 😀 😀 ja ten utroš asi potiahnem aj celý mesiac 😀 😀 😀 nech má mm radosť 😀 😀 😀

ria191
5. nov 2013

@nelly3 presne ako píšeš do 72 hod našťastie to neplatí vždy pozri dafča je toho vzorovým príkladom 😀 😀 😀

mirkakn1
5. nov 2013

@speranza1 no tak to budeme spolu teda, lebo aj ja na desiatu, to mi je luto, ze z toho nemas dobry pocit, mozno ti dali ine lieky, kde je rychlejsie dozrievanie, sak uvidime. ja uz zajtraidem, ubytujem sa, dufam, ze budu mat internet, lebo som nasla ubytovnu, nemam zbytocne vela penazi na ubytko, u nas je to tak, ze muz sa trasie, lebo som mu povedala, ze mu budu brat krv, tak je z toho hotovy 🙂

ria191
5. nov 2013

@speranza1 sperča ty sa kde zatrtkávaš a správu kedy podáš keď budem bez PC hm???

horlenka
5. nov 2013

Dievcataaa, dnes, tyzden pred prvou konzultaciou v Brne som si nasla na teste //. Svoje prveeee a praveeee 😵 😵 😵
Ja tomu nemozem uverit 😵 Je to dokonca z poobedneho mocu a ziaden duch 😵

ludinka
5. nov 2013

@horlenka tak to je supeeeer gratulujem🙂
a kolko ti uz meska?

lucka_220809
5. nov 2013

Dievcata, chcem sa Vas opytat... ked ste sli do Reprofitu, bol nejaky problem s vyziadanim si Vasej dokumentacie z CARu na Slovensku? Konkretne chodim do Iscare v BA, akurat som v ocakavani vysledkov jedineho KET-u, ktory mi vysiel z prveho IVF (ET som ani nemala).. nechcem tam ist na dalsie IVF, lebo to bude to iste..sice nemam este isty vysledok,ale uplne viem,ze to nevyslo.. napisala som do reprofitu a odpisala mi MUDr. Pospisilova. Nechodite niekto k nej? Poziadala som o decembrovy termin... budem vdacna za kazde Vase info ... dakujem!!

ludinka
5. nov 2013

@lucka_220809 ja som si bola po dokmentaciu v care tak ze som povedala ze menim obvodneho gynekologa a chcem mu dat vsetky zaznamy......nemusis im povedat ze menis centrum.....
a ja som do brna len objednana na prve sedenie takze s doktormi ti neporadim

tlucka
5. nov 2013

@horlenka super, gratulujem 🙂 Môžeš pokojne zrušiť termín v RF 😀

ludinka
5. nov 2013

@horlenka prosim ta a nakedy mas ten termin? neposunula by si mi ho? ja som az na 18. 😀

lucka_220809
5. nov 2013

@ludinka jj tiez to chcem spravit tak, aby to nevyzeralo,ze odtial prasim, lebo zas ratam s tym,ze mozno sa tam raz vratim, clovek nikdy nevie... len viac veci sa mi ozaj nepaci a chyba mi ten individualny pristup, velmi. Nie som lekar, ale uz tych dva a dva si aj taky laik ako ja v hlave da dokopy a vie, ze dalo sa to urobit aj inac trosku :-/
ku komu si objednana ty? a ako si sa objednavala..? Cielene k tomu lekarovi?

ludinka
5. nov 2013

@lucka_220809 nie ja som tam len zavolala a pytali sa ma ci chcem lekara alebo lekarku, ja chcem radsej doktora tak mi dali nejakeho....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre