Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ninockaskv
21. jan 2010

julietka, mirindik.. no jar sa uz blizi, cim viac, tym vacsi stres mam, co bude.. clovek aby silu az z paty vytiahol..

leni, labusik.. myslim na vas, nech to tu odsejpa.. 😀

toto vraj ma byt rok, kedy sa budu rodit indigove deti.. mozno take su vam sudene, tak sa drzte 😀 😉

lahhel
autor
21. jan 2010

Ahojte babulky 🙂

Avaka nadherne brusinko, fakt krasne gulatucke 🙂

Labusik, blahozelam, krasne foliky, citim ze idete na istotu, aj ta sliznica je priam ukazkova...takze v pondelok budeme silno drzat palceky 🙂

Lenocka, aj ty mas sliznicú stvorenu ako na tehulkovanie, takze nic ine to nevesti, len krasne dve dialnicky 🙂

Pozdravujem vas babulky 😉

julietka
21. jan 2010

ninocka ty si velmi silna, nemusis ju tahat az z paty 😉 potom co mas za sebou tak klobuk dolu ze mas dalsiu silu bojovat 😔 😨 😵

labus
21. jan 2010

Lahhel dakujem moc 🙂

mirinda10
21. jan 2010

ninka zvladnes to uvidis, ani nevies kolko sily mame my zeny v sebe, si silna a budeme ta tu podporovat 🙂 moc si to zasluzis a vidis aj takynka caka drobceka, treba bojovat

labus
21. jan 2010

indigove deti? bože to som ešte nepočula? 😕 😕

lenka20
21. jan 2010

babulky ja len tak bleskovo, ano, dnes mala darkyna opu ale netusim pocet vajok, neviem, ci opu bola az po nasom odchode alebo len doky nepovazoval za nutne oznamovat pocet vajok, fakticky ma to ani nezaujimalo, hlavne bude zajtrajsie info kolko je oplodnenych, tak dufam, ze medzi nimi budu nase deticky 😎 moja sliznica je ok, 10mm a este mam stale 3-5 dalsich dni, takze v pohode, aj ked troska spinim tie hormony pluhy, ale doky povedal, ze to nic, tak sa nezamyslam 😉 dnes zacinam s utrogestanom, zajtra poobede podam info kolko mame embrystekov, drzte im palce, dneska musia na sebe zapracovat 😉 😀
pozdravujem vsetky, labusik drzim palce na OPU v pondelok 😵 😵 😵

mirinda10
21. jan 2010

lenik tak nech vajucha sa pekne delia a bojuju zo vsetkych sil 🙂 🙂 🙂 zajtra podaj spravu, budeme netrpezlivo cakat

mircalla
21. jan 2010

ahoj lenka, asi doky skor este nevedeli pocet vajok, lebo mozno opu este nemala za sebou. nam v oboch pripadoch povedali hned, aj take zakladne charakteristiky darkyne.

ono fakt ze pocet vajicok neni dolezity, my sme v oboch pripadoch mali napokon 2 resp. 3 nezrele, to nam povedali az na dalsi den, kolko bolo zrelych

julietka
21. jan 2010

lenik dobre spravicky 🙂 krasna sliznica a verim ze budu aj zajtra este lepsie spravicky 🙂 😵

babule uz mam termin SC na 12.februara ak vydrzime dovtedy a ak nie tak to bude v priebehu toho tyzdna, ten datum som chcela ja lebo mam 12 narodeniny, sice iny datum, ale predsa 🙂

gabika24
21. jan 2010

ahojte.
leni, tak moooooooc držím palce, určite to vyjde. a všetky zdravím 😉

avaka
21. jan 2010

Babulky,dakujem Vam za pochvaly.. 🙂 Neviem,ci je aj skutocnost taka...aj ciernobiela fotka robi svoje a muz sa mi smeje,ze tu dam tie pekne fotky,ze sem asi napise a uvedie to na spravnu mieru.. 😀 😀 Ale je pravda,ze strie naozaj nemam,co som milo prekvapena,lebo som si bola ista,ze budu(mame to v rodine),ale poctivo natieram olivovym olejom..
Juli,Ty tiez nemas strie?To klobuk dole,lebo ja som uz teraz riadne napnuta..
Miri,ja som pribrala cca 11 kg,tak hadam v norme 🙂
Lenka,posielame energiu vajkam,nech sa krasne oplodnia,a je jedno kolko,len nech sa im u Teba paci,ale perinku maju krasnu prichystanu,tak urcite bude 😉
Zuzlik,ked budes na nete,daj vediet,ako sa ma drobcek,si ,mala poradnu dnes,ze?
Labusik,to mas super,same zname dr...tie tvoje opisy,ako keby to ani u doktota nebolo.. 😀 Kamosky,sama pohodicka,to aspon tam nemusis chodit vystresovana..
A Taky sa neozvala? 😕

avaka
21. jan 2010

Juli,to je krasny datum,co mas na SC 🙂 Mne by sa este pacil 1.2 ,alebo 2.2.keby to muselo byt skor....ale co si budeme vyberat..?Ja mam teraz podla MS termin tiez na 12.2 podla dr.tak ze by som este vydrzala.. 😅 No to by bola naozaj sranda,keby sme boli narovnako.. 🙂
Inak,uz sme dnes doviezli kocik,tak uz len postielka aby prisla a moze sa malinkej skoncit prenajom v domceku,bude mat vacsi.. 😵

labus
22. jan 2010

Juli je 12.2 je pekný dátum a už sa blíži. Moj ocino je narodený 2.2 a sestra 22.2 😀 😀 😀 tiež dobre že?
Avaka ono strie závisia aj od kvality pokožky poznám kočky čo sa nenatierali v tehu a strie nemaju a ja som sa babrala denne a strie mam strašne ... a už nikdy nezmiznu ja mam taku strašne jemnu kožu... tak ani oleje nepomohli ... a kočík máš ten čo na obrázku v albumčeku? ten je peknučký

julietka
22. jan 2010

no babule neviem ci vydrzim do toho 12.2.lebo niekdy si hovorim ze uz nech to mam za sebou, lebo nie ze nevladzem, ale nemozem robit vela veci, lebo ma brusko nepusti

avusik nie, nemam strie a dokonca ani tu pigmentovu ciarku a ani pupok sa mi nevysunul, mam uplne normalne brusko ako pred tehu, len samozrejme vacsie 😉
jej tak aj vy uz budete mat kociarik, to uz sa naozaj moze princezna narodit, zeby sme naozaj napokon rodili spolu toho 12.2.? 😉

labusik to su tiez pekne datumy 2.2. a 22.2., moj muzik vcera este vyjednaval ze 5.2. lebo on ma 5.narodeniny 😵

veru ako sa ma zuzlik a taky?

zdravim cele osadenstvo 😵

mirinda10
22. jan 2010

juli no pekny termin si si vybrala len co je pravda prevladaju 1 a 2ky co je dobre, len sa este drzkaj uz to mas za par tak musis vydrzat ale uz mas aj teraz pekne tt tak je vsetko ok aj keby sa nieco prihodilo, nezabudni aj ked pojdes do nemocky tak napisat sms aby sme vedeli na koniku co mate nove

inak to by bola sranda keby ste rodili v rovnaky termin a avi

avi 11kg je krasa 🙂 to nechas vsetko v poorodnici a prides domkov ako modelka, drzis sa statocne ja uz mam +7,5kg ale teraz ide to tazsie obdobie ked bude mala naberat a ja s nou a vcera som aj cokoladu jedla dostala som strasnu chut tak vaha pojde hore, co uz 😀

nevieme nic nove o taky, ak mate na nu cislo tak ju pozdravjte

julietka
22. jan 2010

veru mirindi ku koncu sa naozaj najviac pribera, ved ja som do takeho 6.mesiaca skoro nic nepribrala a teraz sa to tak rozbehlo ze pomaly 2 kg za tyzden a to naozaj neviem kde som tie kila nazbierala, pretoze som fakt pribrala len do brucha a nikde inde a ani sa neprejedam, stale jem tak ako pred tehu 😨

avaka
22. jan 2010

Juli,ani ja veru neviem,ci do 12.-ho vydrzim,preto pisem,ze 01.02.2010 by bolo pekne... 😀 to sa mi zda realnejsie,no ale nechame sa prekvapit..Mne sa inak trochu pupok vysunul,ale nie uplne,ako niekomu.....a pigmentovu mam tiez iba minimalne...Ty to pri dvojkach veru krasne drzis.. 🙂 ja priberam skor tak postupne,asi jem troska viac,ako pred tehu a sladke teraz ku koncu,mnaaam.Ale pribrala som na stehnach,ale dufam,ze to fakt pojde dolu..
Miri,ved ty si vobec vela nepribrala,,ja uz som mala v tvojom tyzdni 8,5kg,normalne som to isla pozret do knizky...nemas sa co veru stazovat 😉
Labus,ano ten kocik mame, uz sme ho rano aj zlozili,teda,len vanicku,musela som ho poobzerat a poskusat.. 🙂
A pokozku mam aj ja velmi jemnu a citlivu..strie sa mi porobili uz v puberte,na zadku a stehnach..ked som len trosinku pribrala,preto som teraz rada,ze nie.Ale som citala,ze sa vela zenam porobili aj 2 tyzdne pred porodom..
Leni,tak kolko??? 😕 😵

zuzla80
22. jan 2010

Ahoojte babulky moje 🙂
Konečne máme spojazdnený net, dúfam, že už na dlhšie obdobie... Avuška si dobre pamätala, včera sme mali poradňu, drobček sa má k svetu, vrtel sa hore dole, a ukazoval nám najprv jednu a potom druhú nožičku, aby sme porátali pršteky a predstavte si, mal ich všetkých päť, aj na jednej aj na druhej nožičke 😅 . Potom nám doki ukázala krásne bijúce srdiečko, len nás nezmerala, lebo sme boli len na takom malom utz.
No vyšiel nám zle moč, tentokrát cukor ok, ale zvýšené bielkoviny 😒 - zrejme sú to moje nešťastné močové cesty, ktoré má trápi už chvíľku. Už pred 2týž. som dala jednorázové atb, lebo ma pálilo pri močení - i keď pálenie ustúpilo, tak ešte taký "blbý" pocit v močovej rúre ostal, no a včera to zrejme zachytil aj papierik. Tak som opäť vyfasovala atb - je to taká šumienka, ktorá sa vypije v noci pred spaním a účinok antibiotík trvá 36-48ho. Snáď to už konečne zaberie.
Ešte k tomu mi doki robila výter na cytológiu - mám totiž na krčku ranku, zrejme je to z tých stimuliek, ale o nej viem už istú dobu, no a z tej ranky som sa jej na stole dosť rozkrvácala, tak mi ani nestihla pochytať bruško a prehmatať krčok - mám prísť o týždeň na kontrolu, aby skontrolovala krvácanie (teda dúfam, že už dovtedy nebude žiadne) a aby skontrolovala krčok a bruško. Inak keď som už prišla domov, tak sa krvácanie ustálilo, a dnes je to ešte taký silnejší tmavší výtok - tak verím, že to každým dňom bude lepšie a lepšie.

Tak toľko o nás, idem si vás ešte prečítať a trošku poreagovať.

avaka
22. jan 2010

Jej,zuzlik,tak drobcek sa ma k svetu 😵 to som rada.Ale vidis,stale sa do toho nieco montuje,co tu radost musi zneprijemnovat... 😒 ale antibiotika dufam rychlo zaberu.. 😉 Inak ten krcok,tiez som kolkokrat o tom rozmyslala,aj tie IUI,aj transfery,hormony,stale sa ten krcok niecim provokuje...tak dufam,ze sa Ti to rychlo zahoji.. 🙂

zuzla80
22. jan 2010

Lenik stískam tuho palce, nech sú dnes krásne rozdelené vajka. Sliznicu máš pre nich krásne pripravenú, tak už len šup šup a budeš s nami tehuľkovať 😉

Labusik takže to vyzerá na 4vajka, tak to je nádhera, proste by v tom bol čert zakopaný, keby to tentokrát nevyšlo. Držím aj ja na pondelok palce, nech sú všetky štyri vajka pekné a pripravené na oplodnenie 😉

Avi ty máš aké krásne bruško - tá prvá fotka, s tou rozopnutou košeľou sa mi moooc páči. A koľko si vlastne pribrala? Nejako som to teraz nepostrehla, či to máš napísané pri fotke... idem kuknúť 🙂 Takže kočiar pre princeznú už máte doma, si ťa viem živo predstaviť ako sa z neho tešíš, ako ho skúšaš, kočíkujješ 😅

Mirindik škoda, že nmusel doki odbehnúť k pôrodu. Možno nabudúce sa podarí, hlavne si vyber dobrého pôrodníka, nech sa o vás pekne postará 😉

Juliček a ty už máš termín SC, wauuu, príde mi to také neuveriteľné, že vy tu už o chvíľku budete maminky - pri iných mám pocit, že ten čas uteká neskutočne rýchlo. A verím, ti, že je ti ťažko, že ťa drobčekovia tlačia - ale uvedom si, sú to už posledné dni, čo sú v brušku s tebou, tých zopár týždňov ubehne ani sa nenazdáš, aj keď určite sa na drobčkov veľmi tešíte...

Lahelik som rada, že je už lepšie - je to ťažké prežívať toľko sklamania, ale ver, že jedného dňa slniečo zasvieti aj nad vami, uvidíš. Veľmi na teba myslím.

Lucifuk my ak si pamätáš sme si písali cez internú poštu ohľadne tamoxifenu... Takže sa ešte nezadarilo? To je škoda. Ja pokiaľ vieš som z KE a neľutujem ani minútu, že som do Brna išla a mala tú česť spoznať iný prístup aký ponúkajú centra napr. v KE. Ja po svojej skúsenosti by som do SPLNu nešla a s Gyncare v KE skúsenosti nemám, skôr by som volila Helios v Martine - už tam je neporovnateľný prístup oproti SPLNu. Ale Brno je číslo 1 😉 Je to možno na dochádzanie o niečo náročnejšie - ale napr. v Brne, ak by ste boli obaja v poriadku vás hneď do umelého hrnúť nebudú, skôr to budú riešiť najprv naplánovaním styku, prípadne insemináciou, čo je vstreknutie spermií včase ovulácie.

Táni ak budeš písať s Taky tak ju pozdravuj. Dúfam, že sú v poriadku obaja.

zuzla80
22. jan 2010

Vidíš Avuška - stále niečo bráni v tom, aby som si tehuľkovanie mohla vychutnávať naplno - no hádam raz príde ten čas 😉 Už by mohli konečne atb zabrať, lebo ma picne 🙂 Ale zase na druhej strane si hovorím, že radšej vezmem atb ako by zápal alebo neliečená infekcia mohli narobiť ešte horšiu šarapatu...
Ja tú ranku na krčku mám istotne zo stimuliek, tuším aj Tanittka to máš - presne, keď do teba toľkokrát "babrú", tak to sa to asi musí niekde od zrkadliť. Ja o tej ranke viem už asi 2roky a zatiaľ cyto bola ok 😒

mirinda10
22. jan 2010

tak opat nam konik funguje

pozrite co som nasla rozmyslam, ze to pre Emku kupim co si o tom myslite http://www.noseniedeti.sk/obchod/hacka

avi ved aj 1.2. je krasny datum, no my taky datum pekny nemame sancu ☹

mircalla
22. jan 2010

ahojte, pozdravujem vsetky

cakam netrpezlivo na spravy od lenky

tanitta
22. jan 2010

ahojky..
Lenka hlasi 6bojovnikov 😉 ...
nestiham vas... prepacte.. malemu idu zuby a je hroooooozne urevcany 😝
pozdravujem 😎

labus
22. jan 2010

Zuzlik tie ANB poznám už som ich mala a na močove cesty su super ale najlepšie je užívat od SWISS MAX BRUSINKY daju sa kupit v lekárni dá sa to aj cele tehu brat je to prevencia pred zápalom močových ciest to mám zasa skonzultovane z dalšou známou lekárkou ...vynikajuca imunologička a mužova spolužiačka z gympla.. tiež som tým často trpela a toto mi poradila berie sa 1 tabl.denne a je to vlastne len sušena brusnicova štava a ma aj kopec vitamínov

mirinda10
22. jan 2010

gratulujem lenke krasa 6 kuskov tak nech sa len pekne delia 🙂 🙂 🙂

zuzik inak tie brusinky budu urcite super a potrebujes aj Ccko a toho maju dost sup do lekarne, posli muzika 😉

labus
22. jan 2010

Lenka to je nádhera blahoželám 🙂

labus
22. jan 2010

Zuzlik klikni si na : www.swissherbal.cz a na lavej strane potom klikni na produkty abecedne tam o MAX BRUSINKACH nájdeš všetko potrebne a samozrejme je to TIP aj pre ostatne tehulky a čakatelky na //

zuzla80
22. jan 2010

Vidíte nám po dlhšej dobe ide konečne net a koňovi sa nechce fungovať 😠

Labusik ďakujem za tip - beriem teraz lactobacili s brusnicovým extraktom, ale ten obsah brusníc je dosť nízky len 150mg, zrejme mi treba niečo silnejšie. Už som hľadala po nete a natrafila som aj na tie swiss brusinky, tak určite niečo kúpim. Hlavne nech tie atb už konečne zaberú.

Lenik moja gratuluje ku krásnemu počtu embryok, len tak ďalej myslíme a vás.

Inak pozdravuje vás Taky - písala som si s ňou trošku cez facebook. Nemá veľmi dobrý net v nemocnici, lebo aj keď sme si písali, tak vkuse vypadávala. Správičky o nej sú také, že zatiaľ ju liečia antibiotikami, má nejakú baktériu v pošve a až po preliečení ju budú môcť zašiť. Drobček sa má k svetu, počas utz si cmúľal palček a začal dávať najavo svoju pozornosť kopkančekami, takže už majú za sebou aj prvé citeľné kopančeky. Všetky vás pozdravuje 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre