Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lienka_1
12. nov 2013

@tinkatinulka A neskusila si kupit lieky tu na konovi? Niekedy trafis celkom dobru cenu. Alebo mas este pokus na preplatenie? A ceny liekov mozu byt v ceskych lekarnach mozno trosku lacnejsie ako v RF.

ria191
12. nov 2013

@lienka_1 mňam "kua" mám oslintanú klávesnicu 😠 😠 😠 nezostalo ????

lienka_1
12. nov 2013

@ria191 Ani smietka 😀 😀 😀

lienka_1
12. nov 2013

@ria191 Ale ked nas pridete zapadniarky kuknut na vychod, tak slubujem, ze vam spravim 😉

ria191
12. nov 2013

@tinkatinulka tinča a ty ideš vyslovene s menopurom ??? koľko jednotiek máš pichať? (ja pichám 225 jednotiek)

ria191
12. nov 2013

@lienka_1 jafné stretko bude určite na Pereši 😀 😀 😀

lienka_1
12. nov 2013

@ria191 To pichas dost. Clostilbegyt nic?

tinkatinulka
12. nov 2013

@ria191 No vzhaldom na nas katastrofalny spermiogram a a moju posahanu imunitu voci spermoskam a embyjkam je to takmer nemožné počat prirodzene ale aj tak tuto možnost využívame, ale samozrejme viem kedy mam ovulku lebo hlien a bolesti su a vtedy mam z nosa plamene ako to drahy vola a romantika ide bokom a je to obyčajný ... 😝

tinkatinulka
12. nov 2013

@ria191 ja mam teraz v protokole 225j a clostil urcite tiež lebo ja som iba na injekcie nedobre reagovala..takže potrebujem 30 kusov 😒 a je mi jedno co to bude naposledy som kombinovala aj menopur aj merional co som kupila

lienka_1
12. nov 2013

@tinkatinulka Neuvazovala si o tych intralipidoch. Na Sk sa daju zohnat okolo 11e, iba musis najst niekoho, kto Ti ich poda. A predpis Ti da aj tvoj gyndos alebo imunolog, ale koudak mi slubil, ze mi predpise aj on.

tinkatinulka
12. nov 2013

@lienka_1 teraz je problem s preplatenim nakolko podla tej novej vyhlasky neni presne specifikované ako postupovat, mam este jeden pokus ale posrala mi to ta nova novela.. 😠

tinkatinulka
12. nov 2013

@lienka_1 zatim som na prednisove..este tyzden a zase prestavkujem lebo nemoze sa uživat stale podla toho co mi v Prahe odporucili..ale opytam sa na to Machaca 🙂 ja mam zase super sukromnu sestricku takže s podanim by nebol problem.ako sa to davkuje?

lienka_1
12. nov 2013

@tinkatinulka Ja budem mat 39 vo februari. Teireticky by som este mala k dispozicii 3 hradene pokusy, lebo na Sk sme nevyuzili ani jeden, Len to za ten mesiac uz nijako raz nestihnem 😀 🙄

ria191
12. nov 2013

@lienka_1 jasné aj clostyl je to veľa ale ja mám nízke AMH a toto má Marcelko na mne vyskúšané takže tak 😀 😀 😀

lienka_1
12. nov 2013

@tinkatinulka To je infuzny roztok, 100ml. Biely ako mlieko. Sa futr opytam, ci by nebolo aj kakao 😀 😀 😀 Mala som to pri OPU, pri transfere a mala som mat po pozit tt.

ria191
12. nov 2013

@tinkatinulka tinča aj ty si bola na imuno v Prahe ??? nad tým som uvažovala, ale asi je to zbytočné keďže na SK nám vyšli negatívne imuno vyšetrenia aj keď iba základné, ale keďže u nás je problém známy tak imuno zatiaľ neriešim a aj tak máme toho habadej a keby ešte hento vyšlo na chuja tak si to zrovna tak môžem hodiť či???

tinkatinulka
12. nov 2013

@lienka_1 ale stihnes poistovna schvaluje do mesiaca takže ak by si podala žiadost hned ako priletis alebo aj hned neviem v akej si poistovni a jan. by si už ficala na stimulke tak by potesilo keby ti cca 900 € vratili.už si poistena na sr? ja mam doveru.len ta nova novela je o nicom.rozmyslam ze dam do RF potvrdit žiadost o IVF a kalkuláciou a pockam ako sa vyjadria.pisala som im ako mam postupovat ale maju ma asi strasne radi..este chcem skocit na poistovnu osobne a popytat sa tam.lebo ist do SR centra sa mi moc nechce a zase ked schalia cez SR centrum tak to oni nebudu chciet o prachy prist kedže pre nich je len obchod s bielým masom. 😖

tinkatinulka
12. nov 2013

@ria191 bola som pre rokom v Prahe po zamlcanom potrate..a poviem ti stalo to za tie prachy..preverili nas odhlavy po paty a oboch ci nahodom aj drahy nema dake protilatky, ja som na sk mala hodnoty dobre ale tam už nie..a hned odporucianie Prednisom a Anopyrin.Nechcela som to svinstvo brat len tak akože aby sa nepovedalo, lebo aj Anopyrin je pekne hnusný liek hlavne na žaludok.

tinkatinulka
12. nov 2013

@ria191 sme na tom nejak rovnako..clostil mam ale 2-1-2 a toci sa mi z neho cely svet a ty? overený koktail

tinkatinulka
12. nov 2013

@ria191 vies ked imuno dopadne na nic tak ti daju lieky a da sa to zvladnut ale aj speri bola a jej nic nenasli..takže tažko povedat ale my sme si aspon vik v Prahe užili 😝

tinkatinulka
12. nov 2013

už som ako Rius samomluva .. 😀

lienka_1
12. nov 2013

@tinkatinulka Mala si aj protilatky proti annexinu? Lebo ja ano a Koudak povedal, ze anopiryn netreba. Ale ked dojdeme na Sk, dam si spravit aj poriadne hemato, elbo vysledky mam, ale nemam ich s kym skonzultovat. A poistena na Sk este nie som, som sa snazila dostat tu podporu, ale mi povedali, ze ked moj muz robi, tak nech ma zivi on 😨

lienka_1
12. nov 2013

@tinkatinulka Ale nie si. Ja tu furt kukam. A krabice opustene na mna zmurkaju 😀

lienka_1
12. nov 2013

Teraz pre zmenu ja 😀 😀 😀

kako23
12. nov 2013

@ria191 Ahoj Ria, ja tak potichu Vás tu sledujem a o pár mesiacov sa k Vám aj pridám...veľmi ma mrzí dnešný Tvoj neúspech, ale veľmi sa mi páči Tvoj optimizmus a nadhľad nad tým všetkým asi veru po neľahkých situáciách. chcem sa spýtať spomínala si, že máš myóm, to znamená, že sa môže absolvovať IVF aj s ním? Ináč ja má tiež nízke AMH...v každom prípade držím silno palec 🙂 🙂 🙂

ria191
12. nov 2013

@kako23 vitaj medzi nami krásny nick kako 😀 😀 😀 . Tak ten optimizmus je riadne odrevaný predošlými neúspechmi a človek raz dozrie aj do takéhoto štádia ako ja teraz 😀 😀 😀 . Jasné aj s myómom môžeš absolvovať IVF bežne s ním zdravé ženy zostanú aj tehotné hold niekto áno a niekto nie, ale taký je život. Máš nízke AMH ? možno bude trošku náročnejšia stimulácia ale inak to je v pohode. Pevne verím, že v tvojom prípade je RF veľmi dobrá voľba. Kedykoľvek ti tu kočky poradia ak budeš potrebovať dôležité je pýtať sa 😀 😀 😀 . Veľa šťastia ti prajem.

tinkatinulka
12. nov 2013

@lienka_1 ano mala ale aj hematolog mi kazal brat anopyrin a po OPU fraxik lebo mam mutacie..tie menej agresívne ale topiaci sa aj slamky chyta..ja som proste musela schytat vsetko co sa len da.a tyie veterniky boli pre koho?

tinkatinulka
12. nov 2013

@kako23 @ria191 inak kočky ja mam vysoke amh a aj tak je to naprd.

tinkatinulka
12. nov 2013

@lienka_1 si mala pred domom spraviť taky tan vypredaj a tak by si balila iba plnu penazenku 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre