Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

julietka
25. jan 2010

labusik, no ake prekvapko az 5 vajok, veru Stelcl ma zlate ruky 😉 budeme drzat palciska nech sa co najviac oplodni a krasne deli 🙂

my sme si tiez dali odobrat pup.krv, uz mame aj faktury zaplatene. Baby ked o tom pochybujete tak si to vzdy prirovnajte k tej poistke na auto. Auto je len materialna hodnota, pominutelna a napriek tomu si platite havarijne poistky a mozno to nikdy nevyuzijete..toto je to iste, ale ide o ludsky zivot a ja budem len rada ked tie peniaze vyhodim "zbuytocne" a nikdy ich ten material nebudeme musiet pouzit..
a aj ked sa hovori ze nie vzdy a nie na vsetko sa to male mnozstvo da pouzit, ja verim tomu ze casom sa aj tato veda zdokonali.. 🙂

my sme dnes boli v poradni a bola som naozaj sokovana ako drobci narastli v priebehu 2tt, mala vazi 2380 a maly 2550 😵
v pondelok mam dalsiu poradnu a idem aj na lekarske konzilium s prednostom nemocnice ktory mi schvali SC a robia mi aj interne predoperacne, zacala som mat kontrakcie, ale zatial nie bolestive, ked budu bolestive tak ma musim ist do nemocnice. Zatial mam prisne oddychovat a papat magnezko..

mirinda10
25. jan 2010

juli krasne vahy 🙂 🙂 drobci este do sekcie krasne priberu a mozno budu mat aj 3 kg to nevies
boze to na sekciu musime mat konzilium to som teda nevedela a ides na spinal?
neboj mozno su to iba poslickovia ale radsej oddychuj vela, lez nech este tyzden potiahnete inak kazdy tyzden teraz idu drobci +250gr

julietka
25. jan 2010

miri hmmm doki povedala ze su to kontrakcie, pretoze som ich mala pocas celeho vysetrenia a nemohla mat poriadne vysetrovat, musela cakat kym odozneju, ale neviem mozno sa to tak vola ze "poslickovia" 😕
ano asi budem mat spinal tak mi zatial odporucili, ale este sa to moze aj zmenit, ktovie..
inak nezabudni si nalepit potom tu nalepku z eurocordu na tehu knizku,a najdolezitejsie je povedat tesne pred zacatim porodu ze chces ten odber,pretoze sa vraj stava ze to zabudnu ak to rodicka nepripomenie

labus
25. jan 2010

Lahhelik dakujem moc 🙂 a aj vám babulky nooo bolo to užasne prekvapko ja som zvyknutá na jedno vajuško...takže pre mna je to ako zázrak...aj ked ešte nás čaká dlhá cesta predsa len to čakanie na zajtra je ine ako pri jednom vajušku. A ja už chodím do Reprofitu rok + jeden pohovor presne v dec.2008 moj vstupný a presne pred rokom som mala u nich prvu punkciu jedno vajuško a bol aj ET a potom raz vajucho ušlo a raz boli dve a jedno prázdne no a to jedno sa ani neoplodnilo...tak viete asi ako sa dnes cítim... užasný pocit a za celý ten čas čo do R. chodím sa o mna stará len Mudr. Štelcl a poviem ja by som ho nevymenila za nikoho na svete pre mna je to skvelý lekár a skvelý človek a to je v dnešnej dobe vzácnost.. a teda ved už som sa tam nachodila mala som plus u nich aj IUI dnes sme tam boli presne 9x a vravýmŠtelcl je poklad a ked mi povedal že mám zajtra volat priamo jemu na mobil ako sa maju embrijuskovia..skoro som ho vyboskávala a bolo vydno ako sa uprimne s nami teší ..ved vždy mi vravel ako mu je luto že máme stále smolu...
Lahhelík aspon vydíš že všetko ide v R. nič nieje nemožné ..podstatne je nevzdat sa 🙂

Julietka aj ja som za odber pupočníkovej krvičky a zo všetkým čo píšeš plne suhlasim.Drobci maju užasnu váhu...nádhera tak už su pripravený...

tanitta
25. jan 2010

ahojky..
Labus... no supeeer 😉 tolko vajok 😵
Julie....takze drobcekom je uz tesno? 😵 .. uz ste zavodou...aj keby prisli na svet je to ok....tak uz len cakat na tie krasne zazraky 😵 ...
aj my sme dali pupocnikovu....mame sice len do 15kg pouzitie vahy dietata tak norma odobratej pupoc krvi je cca 50-60kg vahy dietata ale nebanujeme poznam jednych co mali ze na 130kg 😅 ....
vahlai sme ci dat alebo nedat pri tom malom mnozstve ale ked sa narodil mal 2,4kg a tych 15 sa nam zadlo ze waaaw 😅 a aha uz ma cez 10kg 😝 ... ale veda ide velmi dopredu vedci pracuju na tom aby sa dala namnozit vo vyhliadke su take 4roky..ze by to slo........platime mrazene rocne...
paa

avaka
25. jan 2010

Ahojte 🙂
tak my po poradni stale drzime... 🙂 vraj mi mohla odist vonkajsia zatka,lebo som stale na spicku prsta otvorena,ale vnutorna branka vraj drzi...tak cakame dalej 😵
a ake su tu dnes nadherne spravicky,radost citat 🙂 🙂
Leni,zajtra na Teba moc myslime,aj na Tvojich bojovnickov a samozrejem aj na Taky,nech ste coskoro domka 😵
Zuzlik,bublinky uz budu len silnejsie a silnejsie,az z nich budu riadne kopanceky a kotrmelce..
Labusik a z Teba sa moc tesim,vajok je dokonca viac ako sme cakali,to je super,nech sa krasne oplodnia...Stelc je fakt perfektny a sa mi paci aj ten pristup,ze skoda,ze ste ,mali smolu doteraz,lebo ma pravdu,ono to je naozaj tak,nie ze sa neda,ale len blba smola,cloveka to povzbudi,ked vie,ze to ide,len nemal stastie doteraz 😉
Tak Lahhel.. 🙂
Juli,a ti Tvoji drobci,ved oni maju vahu,ako keby ani dvojky neboli.. 🙂 a ako pocitujes tie kontrakcie?Mne ked tvrdne brucho,ja neviem,ci su to kontrakcie.. 😕 ono sa mi niekedy az tak zdeformuje na dve polovice ako keby... 😅 a je velmi tvrde..ale niekedy si myslim,ze sa mala tak vypuca... A to ak budes mat spinal je super,to deticky hned uvidis,ze?
Tani a preco ste mali len do 15kg?to bolo malo,alebo? 😕 podla coho to je?

julietka
25. jan 2010

labusik my sme pri poslednom finalnom OPU mali tiez 5 vajok, 3 s oplodnili a vsetky 3 aj pekne prezili 😵

tani veru ta rocna ciastka za poplatok je naozaj miziva a verim tomu ze casom naozaj dokazu namnozit tie bunky, akj ked by to uz mohli vediet ked dokazu vyrobit serum z vlatnej krvi..

julietka
25. jan 2010

avusik presne tak tie kontrakcie sa prejavuju takym silnym stvrdnutim bruska, malo by to byt max 10 krat za den a nemaki by byt bolestive ako pri MS.
odvcera mam skoro stale stvrdnute brucho a boli to, tie bolesti ako pri MS mavam zatial raz za den a tiez som na spicku prsta otvorena 🙂 mame to akosi rovnake

zuzlik to co pocitujes su pohyby o tom nepochybuj 😉 vsak je to krasne? 😵 som velmi rada ze si to konecne mozes zazit po tom vsetkom 😵

avaka
25. jan 2010

Juli 😵 no tak kolkateho pojdeme..? 😅 mne sa vcera zdali trosku ako MS bolesti,ale slabunko a ked mi tak stvrdne brusko,to nemam bolestive,tak sa mi vtedy ale zle dycha,preto som myslela,ze to mala tlaci... 😅 ale nemavam to tolko krat denne,ale mavam 🙂

julietka
25. jan 2010

avka 😉 neviem kolkateho, ale myslim ze sa "stretneme v nemocke" 😉 mne dali termin na toho 12steho ale po dnesnej poradni povedala doki ze aspon tie 2 tt by sme este mohli vydrzat..no ale to su take veci ze sa ti moze zmenit stav z minuty na minutu..
mne sa tiez vtedy zle dycha a tie som si myslela ze drobci tlacia, ale ono je to jedno s druhym, lebo vtedy sa ti vlastne napne maternica tak aj babatko sa tam asi nasponuje..

mirinda10
25. jan 2010

avi no tak to uz sa asi blizi den D, uz budes mat coskoro princeznu v naruci ale vydrz 1.2 je pekny datum 🙂 🙂
ja sa toho vsetkeho nejak bojim aj ked mam este cas ale uz myslim na porod skoro kazdy den ale verim,ze to zvladnem len mam nejaky respekt idem do niecoho co nepoznam ☹

avaka
25. jan 2010

Juli,tak som zvedava do kedy potiahneme... 🙂
Miri,neboj... 😉 mozno je dobre,ze ideme do niecoho,co nepozname... 😅 Ja uz sa tesim na dievcatko moje,a 1.2 mam zase poradnu,tak som zvedava....ale je hrozne takto ku koncu cakat a nevies,kedy mas cakat.. 😅

mircalla
26. jan 2010

ahojte, par dni som tu nebola, tak narychlo citam

juli, krasne miery mas uz

taky, som rada, ze vsetko ok

Labus, tak to je naozaj fantasticky vysledok, daj vediet, ako sa oplodnili

Lenka ma dneska ET, tak sa tesime na spravicky

Mne sa dneska snivalo, ze som mala chlapca, mal 7 mesiacov a uz rozpraval o dusu....no zaujimavy sen

avaka
26. jan 2010

ahojte.
Dnes manzelke odtiekla plodova voda, o 3:00 som ju priviezol do nemocnice.Ak do 24 hod neporodi, tak budu vyvolavat. Ja cakam, kedy mi zavolaju, ze mam utekat...
drzte palce.
Vas verny citatel 😉

mircalla
26. jan 2010

avus....drzime strasne palce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tanitta
26. jan 2010

Panecku🙂) dobre rano tu sa rodi 😵 ... drzime palce nech to prebehne vsteko hladko a bezproblemovo a dajte nam vediet 🙂 ....

lahhel
autor
26. jan 2010

Dobre ranko 🙂

Dakujeme za spravicku..silno drzime palceky a cakame na spravicky 😉

labus
26. jan 2010

a sakriš čo to čítam... Avi strašne na vás myslím a držím všetky palčiská čo mám .... držte sa
a čakáme na správičku 🙂

mirinda10
26. jan 2010

avi tak uz sa to rozbehlo, moc na teba myslime a drzime palce nech porod dobre dopadne a nech je vsetko ako ma byt
dakujeme oteckovi za spravicku a cakame na dalsiu 🙂

julietka
26. jan 2010

dakujeme buducemu oteckovi za spravu a mamine aj malej princezne strasne moc drzime palce a tuho na nich myslime!!!

teda vcera sme tu "stavkovali" a avka to napokon takto rozbehla 😵

mirinda10
26. jan 2010

juli mas este cas tak sa drz nechaj avi tyzden naskok ak sa pravdaze bude dat, ved drobci najlepsie vedia kedy je ich cas 🙂
ako sa dnes mas?
ja ked som citala spravu id avi tak mala kopkala ako keby telepaticky citila co citam a pisem, raduje sa so mnou

julietka
26. jan 2010

miri tvoja Emka urcite citi co mamina preziva 😉 oni ti nasi drobci su velmi na nas maminky naviazani vsetko citia..som si vsimla ze vzdy ked je u nas navsteva a velka vrava tak vtedy kopu ostosest, ako keby sa chceli pridat 🙂
miri ja dufam ze este aspon tie dva tt vydrzim, ale ked ja uz nevladzem..nemyslela som si ze v priebehu dvoch tyzdnov od poslednej poradne sa to tak rapidne zmeni. Ved doteraz som skoro ani nevedela ze som tehu a zrazu mam kazdu chvilu tie kontrakcie, a je to dost neprijemne lebo ked mi stvrdne cele brucho neviem sa ani pohnut ako to boli..vstavam ako stara babka tak ma strasne bolia kolena a klby, obe ruky mam nonstop strpnute..je to vsetko velmi neprijemne..uz tieto posledne dni je to naozaj take ze si neviem uzivat tehu, ale myslim na to kedy to uz budem mat za sebou...

mirindik a ty mas kedy opat najblizsiu poradnu? ja verim ze sa s docentom dohodnete a pekne ta odrodi 🙂 Ozaj a ako ta vlastne teraz beru, este stale ako maminu s jednovajecnymi dvojcatami ked ste sa bavili o skorsom porode pred terminom?

mirinda10
26. jan 2010

juli teraz mam poradnu 4.2 tak musim vydrzat ale ja som zatial ok iba tie ruky trpnu ale to nejak prezijem
no mna teraz beru ako s jednym babom aj ked mne doc stale hovori, ze nemam standardne tehu tak dufam, ze ma nebude tlacit do prirodzeneho porodu

no ja si myslim, ze nie je dolezite vydrzat do 40tt, od 38tt je babo pripravene na porod a u nas presne vieme kedy doslo k oplodneniu, u zien co nevedia kedy bolo oplodnenie a maju nepravidelny cyklus a nemaju ziadne tazkosti tak nech cakaju co bude ale ja nechcem, ja som si toho uz uzila dost a neviem aj ako moje telo 40rocne bude reagovat na cely porod, preto nechcem malu vystavovat ziadnym rizikam alebo ich minimalizovat

nechces ist radsej do nemocky ked tam mas znamu urcite sa budu k tebe dobre chovat a si pod dohladom, ja by som asi isla a nech uvazia co bude pre teba lepsie a pre drobcov

gabika24
26. jan 2010

jééj, tak tu sa už fakt rodí? no tak držíme palce a čakáme na správičky.
všetky zdravím, utekám k tým mojim maródom 😉

zuzla80
26. jan 2010

Jéééj Avuška už rodí, pánečku, držíme a stískame všetky palce, nech všetko dobre dopadne. Inak mne Avka dala číslo na mobil a má aj moje, tak určite nejako dajú na známosť ak niečo bude, či už cez MK alebo cez smsku.

Labusik wauuu, že 5, ta to jaké super číslo 😵 🙂 Verím, že dnes budeš počuť ešte krajšie správičky a vo štvrtok si užíješ úspešný transfer 😉

Dnes teda myslíme aj na Lenku aj na Avku...

Juliček vieš, že ja som to nijako zle nemyslela s pupočníkovou krvou, len ja mám niekedy pocit, že tehotenstvo a veci s tým spojené sú o jednej veľkej reklame a zárobku na rodičoch a ich deťoch. V podstate je to na každého uvážení - my sme zatiaľ o tom neuvažovali a tiež neviem ako sa nakoniec rozhodneme... Ale to porovnanie s poistkami sa mi páčilo 😉
A inak už nepochybujem, že to čo cítim sú kopančeky - včera dokonca to už neboli žiadne "intervaly", ale kedy sa drobčekovi chcelo tak si kopkal, až mi bruško sem tam podskočilo 🙂 Len ešte mužík nemal tú česť vychytiť tú chvíľu

Lucifuk ja som ti písala, ak pozrieť pár stránok do zadu, určite tam nájdeš odkaz pre teba, zrejme si to prehliadol...

julietka
26. jan 2010

miri to mas pravdu, uzila si si veru dost a aj babulka tvoja mala, a cisarsky je pre babatko naozaj najmensia fyzicka zataz. tiez si myslim ze ta nenechaju rodit normalne, ale budes mat SC

miri ta moja kamaratka vie ze neznasam nemocnice a snazim sa vydrzat co najdlhsie doma, ale povedala mi ze mam mat prisny kludovy rezim a papat to magnezko a keby zacali byt kontrakcie bolestive tak ma beru do nemocky, ale zatial je vsetko v ramci normy, aj to tvrdnutie bruska, a nastastie prietoky su super, akurat ze drobci su tam velmi pokruteni lebo maju malo miesta.. Ale jasne ze ak cokolvek bude uz nebudem protestovat a pekne pojdem do nemocky kvoli drobcom. teraz mam poradnu kazdy tyzden tak som pod dozorom a keby nieco hned volam kamaratke na mobil a tiez som zvedava co v pondelok povie prednosta ako sa vyjadri k mojej SC..

dnes cely den myslim na avku ako sa drzi..uz len par minut ju deli od toho aby bola skutocna maminka 🙂

julietka
26. jan 2010

dnes som sa dozvedela ze ked som PN tak za mna nikto neodvadza prispevok do II.piliera dochodkoveho poistenia, som bola z toho naozaj vyvalena...nezda sa mi to ale volala som priamo do soc.poistovne a toto mi povedali..

mirinda10
26. jan 2010

juli maju pravdu ved nemaju z coho, ved to este dobehneme neboj

no avi uz aj nieco moze mat kto vie?

lenik uz ma urcite drobcekov v brusku to je paradox jeden avkin ide von a dalsi idu dnu to je krasny kolobeh nie?

aj ja avi silno myslim a posielam energiu urcite ju bude potrebovat, ved celu noc nespala a dufam, ze ma epi nech sa vela netrapi

idem dnes piect buchty mam strasnu chut uz mi kysne cesto poslem avi do nemocky ale asi chuda bude mat inu dietu

labus
26. jan 2010

ahoj kočky tak mám len jedno oplodnene embrijko má 2 bunočky ,1-nejavý známky oplodnenia ,1 bolo nezrele a 2 uplne špatne ☹ transfer ak bude tak vo štvrtok zajtra mám znova volat

lahhel
autor
26. jan 2010

Labusik zlatko, nebud smutna a hlavne nezufaj, este vobec nic nie je stratene...teraz len mysli na to jedno embryjko, nech sa krasne vyvija...ono to bude urcite citit...a stale si na tom lepsie ako ja, ja som nemala ani jedno embrisko ☹
Budem na vas silno mysliet a drzat palceky na zajtra, aby bolo vsetko OK...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre