Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

melisska
14. nov 2013

Čo to znamena, ked 70 človek stráca pamäť,mm otecko vyhadzuje aj vlastnu ženu z domu....tak sa tešil na malého....prečo ? Bože je mi to tak ľúto....čo s tým ?

melisska
14. nov 2013

@lienka_1 mnaam janik sa ma vyborne, ale dedo nie ....už som písala vyssie 😢

ikuska
14. nov 2013

@falin dakujem, pohladkam a pozdravim od teba, mm sa mu stale prihovara, je to najkrajsie obdobie v nasom zivote ... 🙂 🙂 🙂

kako23
14. nov 2013

@melisska Ahoj Melisska, v prvom rade gratulujem k malému, je nádherný 🙂 🙂 🙂 ja Vás tu sledujem potichu, lebo na IVF do RF sa chystáme v januári...no znamená to žiaľ Alzheimerova choroba na 99%, my s tým máme nemalé skúsenosti aj s mojou starkou a tiež s mm starkou. Je to strašná choroba a najhoršie je, že ľudia zabúdajú najskôr na svojich najbližších...chce to obrovské množstvo síl a trpezlivosti. ☹ Ak by si potrebovala nejaké info, kľudne sa ozvi.

melisska
14. nov 2013

@kako23 ďakujem, :( aj som si myslela, ale ide to u neho veľmi rychlo :( mm plakal....neviem ako pomôcť

kako23
14. nov 2013

@melisska žiaľ, ono to je brutálne zákerná choroba, ťažko sa s tým zmieruje najmä keď je fyzicky úplne ok...u mužov sa to inak vyskytuje veľmi zriedkavo...neberie náhodou nejaké lieky, ktoré by mohli spôsobovať stratu pamäti?

zoji79
14. nov 2013

@speranza1 @zibi cafte, aj ja som nad tym uvazovala, ale nakoniec sme si to rozmysleli presne kvoli tomu, ze sa tam chodi skoro kazdy druhy den na kontrolu a aj potom co sa to uchyti,,,,no a mm pracu nemoze odlozit bokom ☹
@melisska preco je to tak, ked mas konecne radost v zivote, pride do toho nieco zleeee? Och je mi to luto 😒 . Viem si to predstavit, ze to vobec nie je sranda, ked ten nemec zacne navstevovat starsich ludi....☹ Drzim palce a vela sil posielam 😔

ludinka
14. nov 2013

@melisska ahoj, ja to tiez poznam buhuzial pomoct sa asi neda, u nasej starkej sa to zacalo prejavovat po porazke-moze to byt aj starecka demencia, nemusi to byt alzhaimer...bohuzial sa to bude asi len zhorsovat ☹

lienka_1
14. nov 2013

@melisska Nestiham teraz citat, pozriem vecer. Idem este na stretko s byvalou sefkou. Dufam, ze vsetko bude OK.

kako23
14. nov 2013

@zibi ahoj Zibi, podaj potom bližšie infošky o tej štúdii...neviem či som si Ťa nepomýlila s inou babenou ale zdá sa mi, že aj Ty máš nízke AMH, prípadne si mala...čo si na to skúšala? aj Ti niečo reálne pomohlo? ak som sa sekla, že to nie si ty tak sa ospravedlňujem...ďakujem. 🙂

nelly3
14. nov 2013

@zoji79
ale ty by si nemohla tam aj tak ist lebo tam jedna z podmienok bolo, ze nikdy si nemala pozitivny tehotensky testik a to ty si mala 😉 ja som tiez nato pozerala 😉

jjajka
14. nov 2013

@jalaura ja cakam v utorok, stredu a idem na to. Jedine, ze by sa stal zazrak a bola by som tehu 😉

bergalm
14. nov 2013

@ikuska ahoj tak to u nas je rovnake mm este k tomu kazdu chvilu mu da aj pusinu teda nam obom je to mile ale naj pocit som mala v Pondelok ked mi ukazal doki na monitore vsetko 🙂

jjajka
14. nov 2013

@gaga83 paradny test, nech to takto dobre ide aj nadalej.

ikuska
14. nov 2013

@bergalm ahoj, tak mna bozkava kazdu chvilku aj babatko, ked ide na nocnu tak sa luci aj s nim a uz sme neodolali a mali sme aj sexik .... 😉 vsetko po nom v poriadku .... aj ja sa tesim na stvrtok, dufam ze bude baby o.k. a tiez mi vsetko ukaze, inak mas aj nejake nevolnosti ... ja vobec nic, len by som vobec nemusela jest, len lakotinky, zjem jedlo ale nemam nan chute ...

gaga83
14. nov 2013

@zibi To si píš že som pribrala z predbisonu viac ako 2 kg. a od vkladu som ako bálon mam pociť že min 2 kg som zas pribrala 😝 😝 😝 😝 😝 😝

nomxxx
14. nov 2013

...gaga83 ma inšpirovala, tak som testla, však 8. deň po KET...výsledok, zasa raz snehobiely test :( ...nie je čo oslavovať, ale aj tak som si dala deci červeného 🙂 a ideme ďalej

gaga83
14. nov 2013

@nomxxx to moze byt este skoro, nezufaj este. Kolko si vkladala embryok?Neboj este moze byt dobre.

bergalm
14. nov 2013

@ikuska tak to tisko zavidim ten sexik my nemozme kedze je tam hematom prisny zakaz nemam nevolnosti len ma obcas pobolieva brusko a picha neviem co to je no akurat som stratila chut na kavu ale tiez jem vsetko sladke moc nemusim 😉 skorej slane inac kedy zacnes vysadzat lieky?my sme sa s dokym dohodli ze aj v 13tyzdni radsej

zoji79
14. nov 2013

@nelly3 hej, to je pravda, ale ja som to pozerala este ked som nemala pozitivne testy. Toto studium uz mali minuly rok. Ja som to kukala po prvom neuspesnom IVF vo feb´-marci tusim. Potom manzel to uzavrel tym, ze nechce byt vyskumny kralik a Stelcl nam urcite pomoze 🙂 Tak dufam, ze je pripraveny na mna, ked nie, tak ma este par mesiacov 😀

buba08
14. nov 2013

@bradik ten link na Prahu bol v tejto teme, ale myslim, ze tam cca pred 2 tyzdnami, neviem to najst, este skusim, ale neviem ci sa podari, je to toho strasne vela za poslednu dobu
@zibi aj ja som pribrala z prednisonu 5 kg

ikuska
14. nov 2013

@bergalm na slane mam aj ja chut ale musi byt aj cokoladka. A este som sa s dokym o vysadeni tabletiek nerozpravala, az na prvej poradni. A chcem ist este do roboty, ale asi ma doky nepusti lebo je velky pedant. 😉

yanka1
14. nov 2013

@gaga83 supeeeeer, gate budu vyuzite : ))) moc sa z teba tesim : )

tlucka
14. nov 2013

Ahojte kočeny, pridávam link na tú kliniku v Prahe:
http://www.ivf-cube.eu/aktivity/klinika-ivf-cub...
Ja som si to uložila, lebo som to chcela tiež vyskúšať, ale Praha je ďaleko a nechce sa mi tam tak často cestovať.. Ale kto má čas a chuť, nech to skúsi 🙂

tlucka
14. nov 2013

@gaga83 kráááása, gratulujem 😀 😀 😀 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

gaga83
14. nov 2013

@yanka1 ako sa maju dropci? Dufam ze sa pekne delia

zibi
14. nov 2013

@buba08 ved to je strasne ..ja som tiez pribrala aj z hormonov aj z prednisonu uz som zacala cvicit dnes druhy krat posilka lebo to inak nejde..ale aj tak sa nespoznavam najma v tvari...
no ja ho asi nebudem aj tak moct brat kvoli tomu ze mi zvysuje tlak a robi asi viac skody ako uzitku a ani mi nepomohol tehu nie som 😠

strapula27
14. nov 2013

@melisska ja bohuzial nekojim,nemam mliecko☹(( aj som pravidelne odsavala a nepomohlo...a teraz uz ani pri krpcoch nevladzem odsavat,aj som ich prikladala,ale kedze nic netieklo odtahovali sa☹ takze sme na umelom mliecku..a co tvoja rana po cisarskom? mna neskutocne boli☹ o dva tyzdne idem na kontrolu k svojmu gyndovi,tak som zvedava co mi povie..

zibi
14. nov 2013

@gaga83 moja ty teraz budes pekne priberat ..a gulatit 😵 tak u teba sa to strati..
ale u mna bol vrchol ked mi moja stara dokyna co zastupovala nasu novu povedala ze jjeeej cakate babatko 😀 tak by ta to nenaserkalo 😝 😀 a ja ze nie ze necakam to som len tak pribrala 😖 tak tak kukla na mna asi jej to bolo trapne 😀 ale ona mi praje lebo ma roky pozna a to ma tak nastartovalo ze musim sa zapret a cvicit .... som naliata ako balon a pribrata no otras ako sa inak citis? tehu pirznaky?
boze kedy ta budem ja nasledovat ...

zibi
14. nov 2013

@kako23 no mne realne pomohol vitamin D3 mala osm ho hrozne nizky a brala som ho nieoc vyse roka
a AMH mi stuplo
mala som ho asi len 0,20 a o tri mesiace 0,21 a po pol roka brania vysokych davok vitaminu D3 mi stupol na 0,59 a teraz som bola u docenta na teste plodnosti a podla toho co videl na ultrazuku mi povedal ze to nesvadci o znize ej rezerve mala som 12 astralynych folikulov co je na moj vek super mam 35 ..su mladsie baby co su na tom podstatne horsie ... a teraz mam amh okolo 2,54 cize mne vitamin d3 pomohol teda ta kura s nim 🙂 ked daco sa pytaj
a o tej studii zatial neviem ked sa mi ozvu tak dam vediet co tu na forum ale pre nas by to bola sanca je to zadarmo a nemozeme si dovolit zasa dalsie prachy na dalsie ivf

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre