Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zibi
14. nov 2013

@zoji79 ako stale chodis na kontrolu?? no mozno by sme nemuseli ked sme zo slovenska...ja sa skusim ich opytat ..ako to vlastne je a co si to vyzaduje..ako som ochotna chodit tam kazdy druhy den do vkladu ale po vklade ked sa to uchyti tak tam nemam chut lozit 6 hoidn v aute tam a naspat najma ked nemozes cestovat vela ked si tehu nie? no uvidime ... co mi vobec odpisu 😉
a z kade veis ze tam treba chodit tak casto? a aky to je preparat co testuju na udrzanie plodu? nevies?

melisska
14. nov 2013

@strapula27 rana neboli, občas ju cítim , bolia ma skor kríže

zibi
14. nov 2013

@bradik este nic neveim dam info

kako23
14. nov 2013

@zibi ďakujem za info...presne o tomto vitamíne D3 som počula a čítala, akurát, že mi ho nikto nechce zobrať. obvodná lekárka vraj nemôže, sestrička u gynekológa mi povedala, že oni ani nevedia čo to znamená vitamín D3 a endokrynologička o tom ani nechcela počuť. Tebe ho kto bolo ochotný vyšetriť? Ja mám AMH 0,25 a mám 29r, aj keď v Brne v RF sa to Dr.Macháčovi zatiaľ vôbec nevidí. dá sa vitamín D3 prípadne kúpiť aj v lekárni bez predpisu?

gaga83
14. nov 2013

@zibi no picha ma v podbrusku maly sa roztahuju, nafuknuta ako balon som, rano stavi na zvracanie ale nejak to uhram. Furt cikam a chloncem vodu co ma smedi, pra bolia no co ti poviem um na klasika ako vzdy. Este zacnem jest aby mi nebolo zle a kg pojdu jedba radost. Neboj za chvilu to vsetky date

zibi
14. nov 2013

@kako23 ako nechapem preco endokrinologicka ti ho nechce zobrat ked vitamin D3 uzko suvisi so stitnou zlazou ...ja som uz rozculena z tych doktorov 😠 otras
a ako ti sestricka u gynekologa moze povedat ze nevie co je vitamin D3 to je padnuta na hlavu 😀 ved tehotnym zenam bezne beru dečko a ked ho maju malo musia brat bud tabletky alebo vigantol aby babatko ked sa narodi nemalo malo dečka a aj novorodeniatka bezne maju deficit a beru vigantol ... to co su za doktori 😒 prepac moja som sa rozculila bo ma to uz serka ze o vsetko sa clovek musi prosit ... skus zmenit endokrinologa alebo jednorazovo navstiv lubochnu nech ti spravia vsekty testy oni a popros ci ti mozu zobrat vitamin D3 ... mne ho bezne berie endokrinologicka, nefrologicka a aj moj gyndost moze.....obvodak nemoze oni su teraz preskripcne obmedzeni ..ale ti co som vymenovala vyssie mozu.a nechapem preco nechcu....
aj internistka ti moze zobrat sa mi vidi tak sa skus informovat

zibi
14. nov 2013

@kako23 ja som si kupila od swansonu 5000 jednotiek tie podprahove davky ako 40 0alebi 800 nema zmysel brat... iba zbytocne budes vela platit ... aj od jamiesonu som brala 1000 jednotiek ale tiez sa mi dobre nevstrebaval ..mam pocit ze tie swanson americke su kvalitne..a dobre sa vstrebavaju a najlepsi je asi vigantol jedna kvapka skoro 400 jednotiek zajes s mliekom a je aj lacny tak sa oplati..
ale nedporucam brat kym to nemas vysetrene ci ho mas naozaj znizene ... lebo nemusis ho mat znizene a tym padom ani amh ti nepojde hore....
v tej studii bolo ze vitamin D3 je ako keby spustacom toho genu AMH a ze prave ten vitamin dokaze ten "gen" amh nastartovat.ked je decko nizske tak ho telo ako keby spotrebovalo do dolezitejsich veci a preto ho treba mat dosattok je velmi dolezite pre telo vseboecne... a najma tym ze sa natierame och. faktormi stracame vitamin D prirodzene zo slnka ... skus pytat este raz popripade chod za internistkou a ze si aj zapaltis ale stoji to za to aby si vedela kolko ho mas...podla hodnoty by som ti povedla kolko by si denne mala brat..ja som si to regulovala sama...
a napr. hodnotu som mala nizsku 7 po pol roku som mala asi 22 ale este stale som nebola v norme norma je 30 cize este stale bolo nizske to decko ...az terza po lete mi dokyna zakazala brat lebo som uz mala okolo 140 jednotiek co je dost 😉 cize dost dlho to trvalo kym to doslo na normu a pritom som brala asi 4000 jednotiek denne 🙂

kako23
14. nov 2013

@zibi presne preto som sa rozhodla, že ideme do Brna...lebo už ma veľa lekárov na SR poriadne vytočilo vrátane "vraj najlepšie centra na SR - Helios"...radšej nebudem písať ďalej, aby som Ťa ešte viac nerozčúlila 🙂 ďakujem Ti veľmi pekne za informácie. Určite za tým pôjdem pátrať ďalej...Tebe držím palce, aby sa Vám tá Praha podarila, som si čítala ten link tak to vyzerá veľmi fajn. My sme tiež nad tým uvažovali ale mi sme zatiaľ IVF neabsolvovali.Posielam veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeľa pozitívnej energie 🙂 🙂 🙂

kako23
14. nov 2013

@zibi urobím to asi tak, že si vypýtam doporučenie z Brna a potom pôjdem buď k môjmu gynekológovi alebo k endokrynologičke alebo prípade zájdem za internistkou čo mi robila predoperačné...určite si to chcem dať najskôr vyšetriť až potom riešiť ďalej. keď to budem mať vyšetrené tak sa určite ozvem, že akú som mala tú hodnotu. baby ešte v inej téme odporúčali melatonín či DHEA na zvýšenie AMH, ale to vôbec nechápem na akom princípe by to mohlo ovplyvňovať.

bergalm
14. nov 2013

baby ja som tiez ako tank a teraz som prosim pekne zozrala plneny toast co mi mm nachystal na ranajky no des ale co uz sak sme 2v1

nomxxx
15. nov 2013

...tak dievčatá, zázrak sa v 4. kole zasa raz nekonal, mrcha je tu :( :( ...ešte zostal jeden snehuliačik, tak dúfam, že ten sa zahryzne poriadnejšie :D

speranza1
15. nov 2013

@nomxxx 😔 😔 😔 😔 😔 je mi to uprimne luuuto...

sally2401
15. nov 2013

tak kočeny, dnes 14 deň od KET. Testy od hora 8,10,12 (RF), 14 deň dnes posledný, asi idem napísať Macháčovi a objednať sa o 2 týždne na UTZ. Bože nech to všetko dobre dopadne 😉 , nie ako v máji......

speranza1
15. nov 2013

@sally2401 gratulujem 😵 😵 😵

speranza1
15. nov 2013

@zibi tak na tie infosky si pockam aj ja... sama som zvedava, co ti napisu z toho centra...

benji00
15. nov 2013

Ahojte mile snazilky, chodi niekto do Reprofitu(Brno) k p.Dr.Otevřelovi? dakujem

jalaura
15. nov 2013

@jjajka juuuj tak to budeme na tom podobne. Ak sa mozem opytat prve mate tiez cez IVF?

kako23
15. nov 2013

@nomxxx tak to mi je velmi luto ☹ ten posledny mrazacik bude ten pravy urcite 🙂 vela pozitivnej sily posielam   🙂

jalaura
15. nov 2013

@kako23 ja som teraz bola u hematologicky a ta mi spravila kompletny obraz krvi a popri tom zistila ze mame s mm malo vitaminu D3...
Hranica bola od 30 do 80 a my obaja sme mali cca 12. cize velmi nizke...
Tak sme zacali brat vitaminy....nemusis mat predpis na to...daju ti ho bez toho
ja beriem tento http://www.bio-min.sk/vitamin-d3-forte
Neviem ci je dobry alebo nie ale ma 800 jednotiek...ci zabral zistime asi az po tom ako pojdeme na kontrolu
@zibi to ktory ma 4000 jednotiek? a nie je to uz vela brat az 4000 ked odporucana davka je cca 400?

miscok
15. nov 2013

@sally2401 Krasne silnejuce testiky 🙂 Tesim saaa.

buba08
15. nov 2013

@jalaura ja som bola u hematologicky v stredu a za ziadnu cenu mi nechcela vysetrit D3, povedala, ze ona to nemoze a kopu reci okolo toho, ti doktori mi uz fakt idu na nervy ☹, hlavne, ze za to, ze ma dala do dispenzara jej mam zaplatit 20 eur, asi ma z nej porazi ☹
tak som volala mojej obvodnej, ci mi ho moze zobrat, povedala, ze ano, ale ze v papieroch nema D3 ale len D-cko @zibi, myslis, ze je to to iste, alebo mam hladat dalsieho dr., ktory mi D3 naozaj zoberie? nevies ako to je, ked ja mam AMH az 5,89 nezvysim si zbytocne d-ckom amh, lebo norma je do 6 a ja to mam tesne, takze tiez nic moc, uz som si tu s babami pisala, ze mozno mam aj PCO, ked mam amh take vysoke

buba08
15. nov 2013

@sally2401 krasne testiky, aj ja chcem take 🙂

gaga83
15. nov 2013

@sally2401 krásne testíky, teším saaa s tebou. Dnes som dala zas a je silnejší ten môj 😀 😀 😀 😀

speranza1
15. nov 2013

@gaga83 jeej to je super... prevelmi sa tesim s tebou... 🙂

buba08
15. nov 2013

@jalaura hovorila mi znama lekarnicka, ze ten co si dala nanho link je velmi dobry, ja som kupila iny, len 400, lebo mam dost vysoke amh, tak neviem, ci ho vôbec mam brat, no nic, dnes volam o vysledky, tak uvidime

sally2401
15. nov 2013

@gaga83 a kedy si bola na vklad?

gaga83
15. nov 2013

@sally2401 8.11 bol vklad

speranza1
15. nov 2013

@gaga83 hod tu testik, nech sa potesim aspon z tvojich testikov🙂

gaga83
15. nov 2013

@speranza1 Dam zajtra nech vás nerozmaznávam 😀 😀 😀 . Ty sa budeš s tvojich tešiť za chvílu 😝 😝 😝

speranza1
15. nov 2013

@gaga83 chces pocut pravdu??? uz to nevidim ruzovo....

kako23
15. nov 2013

@jalaura tak to je super, že Vám to spravila, zibi odporúčala konkrétne D3 čo sa zapíja mliekom, podľa mňa to veľa nie, veď to nemusíte potom brať tak dlho...inak D3 sa ovplyvňuje aj s vápnikom, preto to zapíjanie mliekom.
kto Vás poslal na hematológiu? lebo moju obvoďáčku ani nenapadlo ma poslať na také vyšetrenie a dokonca ani v CAR. ale pritom som veľmi dôrazne hovorila, že mávam dosť silné zrazeniny počas MS. Ale asi tým, že som zatiaľ nikdy nemala potrat, tak to nepovažujú sa dôležité...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre