Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lucka_220809
19. nov 2013

@zoji79 ja som mala dlhy protokol v iscare... soft chcem preto, ze si myslim,ze budem vzdy mat OHSS a nikdy sa nedockam ET, len KET-ov... ved pokecam so Stelclom teda... aj vam nejako este riesili tu endosku? ja som mala laparku tu na SK pred cca pol rokom, tam mi to zistili... potom som bola na ivf s dlhym protokolom , z ktoreho napriek velkej urode vzisiel len jediny KET :-/

speranza1
19. nov 2013

@lucka_220809
@nelly3
@zoja79... dievcata ako sa prejavuje endoska pri stimulacii?

zoji79
19. nov 2013

@lucka_220809 pri OHSS ti nemohli spravit vklad? To az taky silny ohss si mala? Kolko vajkoc si vypestovala? A kolko ti zostalo na vklad, teda na zmrazenie? U mna ohss nehrozi, kedze moj amh bol 0,5 a teraz je asi este menej kedze som tesne po operacii a mam len 50 % z vajecnikov 😖 Stelcl mi zacal riesit endo, ked uz bolo velmi zleee. Dovtedy sme skusali ivf. Ale vdaka Stelclovi teraz sa citim dobre🙂 Co sa tyka operacii, tak za za 3 roky som bola 5 x operovana, snad teraz nam uz to dalsie ivf vyjde 😕

jalaura
19. nov 2013

@mirkakn1 mne to povedali ked som sa konkretne pytala v zdratovnej ...ze treba potvrdenie od CAR ale idem skusit potvrdenie iba od gynekologa

ria191
19. nov 2013

@speranza1 katastrofálny schválne ti zajtra napíšem jeho diagnózu z RF napočudovanie čo sa aj Kouďák čudoval sme mali krásne embrya až priveľmi a dokonca sme dve mrazili čo som veľmi happy keď vidím, aké je strašné nedostať sa ani k ET.

zoji79
19. nov 2013

@speranza1 speri, mne sa vytvorilo cca 25-30 cyst stredne velkych a take obrovitanske 5-7, ktore mi Stelcl nevedel odsat 😖 Okrem toho milion malych....Niektore mi aj praskli od stimulacia, takze vo vnutri som bola od cokoladky 😖 vajcovody som mala rozsirene na par cm a naliate s tym sajrajtom 😠 😠 😠 . Kvoli stimulke som stratila vajcovody a 50% vajecnikov. Samozrejme mrcha bola uz az na nevydrzanie a no amore uz pol roka.....takze ja uz ani za svet nepojdem bez GnRH do ivf 🙂

lucka_220809
19. nov 2013

@zoji79 no ja som mala 9-10 vajicok na kazdom vajecniku,ale nakoniec mi vzali iba z praveho,lebo na lavom akosi prestali dorastat v poslednej faze.. takze som ich mala 9, z toho dali 6 oplodnit metodou ivf, a 3 metodou ICSI, a oplodnili sa len tie ICSI... cize 3 z toho pri ket dve z nich sa dobre vyvijali, vlozili mi ich, tretie sa vyvijat prestalo...
V Iscare nechcu vklad urobit ani ked je naznak OHSS.. ja som mala velmi zvacseny ten pravy vajecnik a vela tekutiny v bruchu.. ako citila som to aj ja asi 2-3 dni a potom mi to same ustupilo...ale OHSS sa velmi zhorsi v pripade,ze sa babo ujme pri vklade, preto vkladat nechcu , ked je co i len male ohss ...
Takze tak.. Ja som mala 1 operaciu len, mala som vraj loziska v brusnej dutine a na rekto-vaginalnej prepazke, ale vajecniky aj vajickovody ciste... ale prostredie vraj velmi neprijemne skrz tu endosku, vela tekutiny, krvi a tak... neviem,ci to mam cele spat alebo ako...

lucka_220809
19. nov 2013

@zoji79 vysvetlis mi to s tym GnRh, vobec neviem,co to je, resp. na co sa to dava...

speranza1
19. nov 2013

@zoji79 jezisi... tak toto som ani nevedela..ze je to take hrozneeeeee... a co je to GnRH????

lucka_220809
19. nov 2013

@speranza1 ja vobec neviem,ako sa mi prejavila endo pri stimulke.. necitila som nic a k sonu mi dr. nepovedal ani f, len ze vsetko je ok, akurat ze na sone figu vidi.. ja nemam cisty ani nic take...

speranza1
19. nov 2013

@lucka_220809 no a ako vedia ze ma endosku???

timona
19. nov 2013

baby podarilo sa niekomu IVF aj tazkou formou endometriozy? ja mam pocit ze je to asi najhorsia diagnoza co sa tyka uspesnosti IVF...

speranza1
19. nov 2013

@ria191 nam navrhuju darcu..a ja sa s tym neviem vyrovnat... mm je v pohode..dokonca to sam navrhol..ale ja som z toho hotova....

lucka_220809
19. nov 2013

@speranza1 endosku ti zistia prakticky len pri laparke.. pokial nemas vyslovene cysty. Mne ju zistili po 3 rokoch, ked uz nevedeli za ten svet prist na to,preco sa nam nedari, ked vsetky vysledky tip-top. Nasli mi len maly polyp v maternici, ktory chceli vybrat, a ze pri tom urobia aj laparku a pozru sa, ci vsio ok.. no a nebolo, endometrioza pod maternicou v brusnej dutine, nemale loziska vraj... a bolo. A tiez som netusila, lebo ja nemam nijake bolesti ani nic , ani pri menzese.. uplna pohodicka, nic, co by nespravil jeden ibalgin aj to len asi v prvy polden kramov,ked su akoze silnejsie..

zoji79
19. nov 2013

@lucka_220809 Stelcl pri endo automaticky dava icsi, to mi aj iny doktor potvrdil, bez icsi je mala sanca na oplodnenie ☹ GnRh antafonista - podkozna injekcia alebo inj.do svalu, ci spray - utlmi vsetkych ostatnych hormonov- podava sa to pri dlhom protokole pri endo. Teda potlaca endo a zaroven mas ivf 🙂

speranza1
19. nov 2013

@lucka_220809 tak sa zrejme mozem pripravit asi aj ja na takuto dg. 😔 😔 😔 😔

lucka_220809
19. nov 2013

@zoji79 ja som mala dipherelin pri dlhom protokole, asi to malo rovnaky ucinok, tak mi bolo povedane... no som zvedava, co v RF. uz ani neviem,ci mam dufat vobec, som taka skepticka ze az ...

lucka_220809
19. nov 2013

@speranza1 a preco si myslis, ze mas endometriozu?

ria191
19. nov 2013

@speranza1 nám to zatiaľ nenavrhli, ale ja nad tým vážne uvažujem aj keď by som chcela mm dieťa, ale túžba po dieťati je veľmi veľká takže ja takúto alternatívu nezavrhujem. Ale je to veľmo ťažké rozhodnutie to ti verím. Skús ako gaga pol na pol a hotovo potom si nebudeš mať čo vyčítať teda aspoň ja takto uvažujem 😀 😀 😀 .

lucka_220809
19. nov 2013

@speranza1 a vy mate aj zly spermiogram ?

speranza1
19. nov 2013

@ria191 my sme to mali mat uz teraz...ale lekar vravel ze sme mali celkom dobry spmg... ale zrejme tak musi byt zly geneticky podklad, kedze nam tak rychlo embryjka degeneruju....no alebo som este uvazovala nad tym ze moje vajcia su zleee....lenze ked si prestavim kolko stoja darovane embrya..tak ma uz asi je*ne... sak nekradnem k***a...

zoji79
19. nov 2013

@speranza1 to je Decapeptyl alebo aj Lucrin co teraz picham. Je to na potlacenie tvorby hormonov produkovanych vajecnikmi na
-zmensenie velkosti myomov maternice, co su nezhubne nadory vznikajuce z myometira
- liecba endometriozy (pritomnost sliznice maternice aj mimo dutiny materice
-pri ivf ako doplnkova liecba na vyvolanie ovulacie za ucelom umeleho oplodennia a ET

speranza1
19. nov 2013

@lucka_220809 hej mame strasny spmg... ale teraz bol troska lepsi..mali sme 4% morfo..inokedy je od 0-2% dobrych spermii... pohyb je katastrofalny, vela ich je bez bicika, niektore nemaju hlavicku a niektore tu strednu cast..ale zrejme aj tie, ktore vyzeraju v pohode, tak su naprd!

ria191
19. nov 2013

@speranza1 počúvaj seso ty už nevieš čo od dobroty žiadnu endošku ty nemáš, to by v tvojom veku už dávno zistili 😀 😀 😀 .

lucka_220809
19. nov 2013

@zoji79 inak vidis... toto som nevedela, ze pri endo sa aj niekde dava rovno ICSI... ja som sa na to aj pytala dr. ze preco sa nam neoplodnili ivf metodou, ci je to tou endoskou,ze tie vajicka maju nejake zmenene vlastnosti.. dr. mi povedal, ze je to skor spermiami,ze su menej proaktivne , ako sa zdaju alebo tak...

zoji79
19. nov 2013

@timona uz zo par rokov cakam na tuto tvoju otazku kladnu odpoved 😅 Ked sa opytam dokiho, tak horko tazko povie, ze s takou co mate vy, skusenosti nemame, ale zazraky sa deju a treba si verit. Ale ja teda viem, ze budem mat svoje vlasne deti 🙂

speranza1
19. nov 2013

@ria191 no neviem neviem....LPK som mala pred 3 rokmi...mozno uz odvtedy je tak bohvie co.... ale tak dufam, ze aspon toto nemam do rici... keby si vedela jake mam nervy........... explodujem 😠

ria191
19. nov 2013

@speranza1 práveže darované embryá nie sú drahé ty skôr myslíš asi darované oocyty

lucka_220809
19. nov 2013

@speranza1 to je mi luto ☹ Asi pytat sa, ci vitaminujete nejako pred IVF alebo tak, nema velmi zmysel, isto ste poskusali vsetko.... je to vemi tazke ... Ale ja verim v jednu vec, ze napriek vsetkym pravdepodobnostiam niekedy proste motyka vystreli.. velmi by som ti priala, aby to bol vas pripad...

lucka_220809
19. nov 2013

@speranza1 ak si to nemala pred troma rokmi, neviem,preco by si mala endosku mat teraz... v tomto smere by som sa nestresovala, skor to asi u vas bude ozaj tym spg. Keby lekari mali toto podozrenie, navrhli by ti laparku sami...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre