Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

speranza1
19. nov 2013

@ria191 nie oocyty..nam netreba len oocyty ked spmg je na prd... my by sme potrebovali cele embrya.... nevies kolko to stoji v RF??? a kolko darca spercii? nechce sa mi kukat ich cennik...
@lucka_220809 hej bral macu... a ta mu velmi pomohla... mal pocet pred tym 6 mil spm...a teraz mal 120 mil. + 4 % morfo a nie 0-2%.... takze zlepsilo sa to..ale aj tak to nestacilo...a dakujem ze mi to prajes... ved to si prajeme uprimne kazda kazdej aby to uz vyslo...aj nam "starym" snazilkam...

speranza1
19. nov 2013

@lucka_220809 dik...aspon si ma ukludnila ze aspon toto svinstvo nemam lebo mna by uz naozaj porazilo...

ria191
19. nov 2013

@speranza1 dá sa darovať jedno alebo dve a vychádza to tuším cez 30 000 keď jedno a tuším 45 000 keď dve ale nie je to presné to len tak matne si pamätám

speranza1
19. nov 2013

@ria191 myslis ze tolko stoji cely proces , alebo len to darcovstvo+zaplatim aj vklad a ine debility okolo toho

zoji79
19. nov 2013

@speranza1
@ria191 baby, vy by ste isli do darcovskeho??? My sme sa uz rozhodli doma, ze nechceme ☹ Ale fesi tlaci nas do toho ☹

speranza1
19. nov 2013

@zoji79 ani mi nehovor... ja ked si na to pomyslim, tak sa idem zblaznit, pretoze si neviem predstavit to, ze to nebudu moje deti s mm... (ja viem, ze to kazda baba vnima inak a tym sa vsetkym ospravedlnujem a maju u mna obrovsky obdiv vsetky , co na to sli s darcami)...ale ja som asi taka slaba povaha, ze u mna zvitazi viac to ze nemozem mat deti s manzelom...ako tuzba po dietati (myslim si , ze ta u mna je...ale nie dostatocne natolko, aby som sa vedela zmierit s darcom)... ale samozrejme nezavrhujeme ani tento sposob...pretoze u nas to zrejme inak nepojde.... mm je uz s tym vysporiadany..ale ja na to potrebujem cas, aby som to vedela tak vnutorne prijat...neviem ci ste ma pochopili....

timona
19. nov 2013

@zoji79 ja mam pocit ze mi nikto nechce povedat ze tie moje pokusy su zbytocne, ze mi pomoze len zazrak,ale ja na zazraky neverim.
@speranza1 ja som premyslala o darcovskych vajíčkach, tiez neviem ako by som sa s tým zrovnala, ale zase si neviem predstavit ani ze by som si zobrala dieťa z detsk. domova, absolutne si t.č. neviem predstaviť ze by som z toho mala radost, ale zase ani si neviem predstavit zivot, ze by som namala deti vobec...takze neviem.

speranza1
19. nov 2013

@timona tak si na tom presne ako my... my uz teraz vieme, ze z domova by sme deti nemohli zobrat...jednoducho na to nie sme dost pripraveni??? neviem.... ale to na 100% viem, ze nie... ale na druhej strane si nevieme predstavit, ze nebudeme mat aspon to jedno zdrave dietatko....

timona
19. nov 2013

@speranza1 no mozno ze v tomto maju vyhodu baby co nemaju problem si vziat aj z domova a tak poriesit svoj problem a usetria si tie sklamania z neuspesnych IVF, ale ja by som sa z toho asi nevedela momentalne tesit, mozno na to budem inak pozerat ked este aj par rokov nebudem mat vlastne, neviem.

speranza1
19. nov 2013

@timona asi to bude tak... ja zrejme nie som az taky dobry clovek, ked poviem, ze by som nemohla mat deti z domova (aj ked viem, ze potrebuju vela lasky, opory a ze je ich straaasne vela)... ja sa len obavam toho, ze by som tomu dietatku nevedela dat tolko lasky kolko potrebuje, pretoze ja sama so sebou nie som vysporiadama....

speranza1
19. nov 2013

@timona ani neviem, ci som ti to tak dokladne vysvetlila, ako to myslim a citim ja..... 😖

zoji79
19. nov 2013

@speranza1
@timona my sme si 100% isti, ze z domova dieta nezoerieme. Mame celkom zel pripady v nasom okoli a na druhej strane mm ma uz jednu velku dceru, takze ona je mi ako skoro moje dieta. Prudi v nej mm krv 🙂 A kedze mm uz ma jedno dieta, adoptacia u neho nepride do uvahy. Sice povedal, ze ak by som moc chcela.....ale potom ako mam mat dieta z adoptovaneho vajka alebo spermosa, ked to tak berie....."no ked velmi chces?!" Samozrejme je tam este mini sanca, ze do toho pojdeme. Ale skor si myslim ze dovtedy budeme skusat ivf, kym sa nam to nepodari, alebo kym mm nepojde do dochodku...vnucku uz rodit nechcem 😀

zoji79
19. nov 2013

@speranza1 speri, ja ta uplne chapem. Tiez milujem deti a vsetko by som im dala. Ale tiez nemam silu na to, aby som vychovala uplne "cudzie dieta". Nemyslim si, ze sme tym zle zeny, alebo mrchy ktore kvoli tomuto vyjadreniu nezasluzime mat svoje dieta. Viem co cistis a ako to myslis 😔

speranza1
19. nov 2013

@zoji79 och..dakujem ze aspon ty ma chapes..... ale viem, ze prave tu na tomto fooore je veeelmi vela zien, ktore by ma teraz odsudili...ale jednoducho to je vo mne a ja to ovplyvnit nemozem...alebo nechcem???? neviem ..naozaj neviem....

mirkakn1
19. nov 2013

@jalaura ale mozno ceske car, ci? 😅

zoji79
19. nov 2013

@speranza1 neboj sa, nikto nas neukamenuje za toto 🙂 Su tu kocky chapave a zdravo emocne🙂 Ja zatial hovorim, ze ee, lebo este vidim malu sancu ale mozno ked uz nebudem mat dalsiu silu na ivf, zmenim si nazor.
Ale myslim si, do mojej 40-ky by som riesila ivf normalne a potom si uvedomim, ze sme dost stari a uz budeme skor zit jeden pre druheho 😔

timona
19. nov 2013

@speranza1 ja som chcela povedat, ze radsej by som suhlasila s darcovskymi vajičkami, aj ked som si to takto nepredstavovala, ale to sa da povedat o celej mojej situacii, ktorú som tiez nepredstavovala ze to bude az taketo zlé, nez nemat ziadne deti, alebo z domova, co je mozno v konecnom dosledku v moj neporospech,lebo ani s darcovskymi sa to nemusi podarit. Ale ako si povedala, nemozem za to ze to tak momentalne citim.

gerdusha
19. nov 2013

Nikto nema pravo nikoho sudit. Nesudime tych, ktori nechcu adoptovat alebo darcovske. Kazdy ma na to dovod a ak by mali deti a rodicia potom cely zivot kvoli tomu trpiet, tak to by bol zly zivot. Nesudime ani tych, co adoptuju alebo im bolo "darovane" za peniaze. Aj oni maju svoje potreby.

K vsetkym krokom clovek pristupi az po dlhom a riadnom zvazovani. A to vychadza z danych okolnosti, ktore su vysostne osobne.

mirkakn1
19. nov 2013

@speranza1 ja mam podobny problem, ale my sme sa ani k transferu nedostali, otevrel navrhol mm tesa-mese, ci ako sa vola, odvtedy muz berie vitaminy jak blazon, nechce ist pod noz, ked mu brali krv, bol hotovy. otevrel vravel, ze zo 4 parov, 3 otehotneli, ze tak vyberu lepsie spermie, aj ked to nema potvrdene, ze otehotneli kvoli tomu. ale do dalsieho boja pojdeme, az ked sa upravia spermose, co dufam, ze sa stane. inak ja tiez este nie som pripravena na dieta z domova. aj ked nehovorim, ze nikdy, ale pokial mame nadej takto, tak chcem skusat dalej. drzim prsty, aby si nepotrebovala darcovske, verim, ze ti to vyjde 🙂

gerdusha
19. nov 2013

A este jedno: nikde nie je napisane, ze clovek casom nemoze zmenit nazor. Vsetko musi dozriet. Netrapte sa, baby, ci ste sa dobre rozhodli. Robte tak ako to citite a nevinte sa z toho. Aj tak to uz je dost zlozite...

naduska72
19. nov 2013

@timona presne tak ,,bojovala som 10 rokov ..BA,helios Brno,,Reprofit Brno to bolo posledne ,,a cakala som od nich zazrak.))) ze to musi vist uz tam ...tak ako kazadej ,, sa hovori ,,ze sa docka!!!,ae nestalo sa !!! pokazde ciarka zoslabla ,,a bolo! ale bezala som aj v zozname na adopciu... a na koniec " posledny KET ciarka zoslabla ,,a za 2tt sme mali doma krasne zdrave dievcatko z porodniiiceee. je ako JA.))) vsetko ma svoj cas!! a tiez by som nikdy nepovedala ze to takto dopadne ,,ale cas ukazal!!! bala som sa ze by som dietatku nedala tu lasku co bio...aaale ty nevies aku by si dala bio ked ho nemas ,,a davam prirodzene teraz velkuuu LASKu ...vsetko je tak ako ma byt!!!nasa sa narodila v pravu chvilu pre nas.))))verim tomu...ponukali namm uz 3 deticky pocas 2 rokov ,ale ja som len cakala na bio zazrka a ladovala sa tabletkami a vysetreniami ..a posledna kvapka pretiekla .)))a ma uz DVA rocky ..je krasna a mudra.))))))DAKUJEME CELA RODINA BOHU.)))))

speranza1
19. nov 2013

@gerdusha dakujem moja.. je to presne tak...niekedy by som ano len neuvazovala nad darcovskymi spermoskami..ale teraz sa na to normalne psychicky pripravujem.......a ako si dopadla tentokrat ty?? Alebo v ktorom stadiu sa nachadzas teraz ty?

speranza1
19. nov 2013

@naduska72 kraasne... takze kazdy clovek musi zrejme sam "dozriet" na to "spravne" rozhodnutie v zivote...ako ist dalej

naduska72
19. nov 2013

@speranza1 presne si to napisala ,tak som nato aj myslela ,,ze budem doma sediet s muzom a nebudeme si mat co pevat a ine... bez deti ....a moze mi rozpravat hocikto ,ze aj bez deti sa zije dobre ... n e ve rim ...priroda je priroda muz zena dieta ...

naduska72
19. nov 2013

@speranza1 presne si to napisala....drzim palce a to tvoje si ta najde ..ci uz bio alebo ?.... dozrie cas a budes sa nato inak divat ...moja kamosa ma uz teraz 47 rokov a skusala uplne vsetko aj darovane vajicka ,co jej manzel nechcel ani pocut nakoniec ok..pnevislo to ,boli 3x dali do 250 tisic ..potom dar spermie ,,a k darovanemu emryjku sa nadostali ,,ze nechce manzel..a teraz sedi sama doma vecer pri okne ,a rozmysla akoby prisla easte kk dietaku ,,aj adoptovanemu ,,ale to uz NEJDE!!!!! povedla mi ze mala si pravdu mohli sme ist do adopcie!!!

bergalm
19. nov 2013

@tinka9075 veru uz nech som za 12tt a budem kludnejsia noo mm robi na zeleznici a on na to joo vlaky mam rad a dal zlavu mileeee 🙂

naduska72
19. nov 2013

toto je moj zivot.)

lusipe
19. nov 2013

@speranza1 Speri, uplne ta chapem..toto je tazke rozhodnutie a dievcata ktore to dokazu maju moj obdiv. ja by som tiez na to nebola este pripravena...ale nemyslim si, ze nie si dobra, preto, ze nechces dieta z domova..mozno je to len o skusenosti...ja som v okoli seba mala zial len negativne, tak preto tiez asi by som radsej nezobrala dietatko...i ked ja som clovek ktory sa rozda...ale bojim sa, co sa casom moze prejavit...proste som velky realista...a ty sa nebojkaj...budes mat svoje babatko 🙂...a s muzom 🙂🙂..pozitivne myslenie, jasne 😀 😉

bimba8
19. nov 2013

Kocky po nevydarenom Ivf mozu byt vajecniky este další mesiac dajako viac aktívne ?
Ja mam mat za 2 dni ovu a brutálne cítim brucho.

bergalm
19. nov 2013

@speranza1 moja tiez si myslim,ze clovek musi byt zreli a presvedceny o tom co chce vidis my sme sa tiez tazko vyrovnavali s tou myslienkou ,ze darca na spermie ,ale teraz kazdy vecer dakujem bohu,ze cakame nasho drobceka a ked som ho vcera videla viem ,ze sme s mm spravili to po com sme roky tuzili a nase rozhodnutie NIKDY nebudeme lutovat 🙂 ale kazdy je iny my sme tiez potrebovali cas hlavne mm

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre