Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

speranza1
22. nov 2013

@lusipe ja uz mam doma plnu skrinu darcekov....ja sa tak velmi tesiiim... ja neznasam potom ten predvianocny stres a nahananie sa...

falin
22. nov 2013

@speranza1 - ahoj speri, posielam srdiecko, nech ti prinesie stastie. A v nedelu urcite testni. RF test na 10-ty den, tak to je fajn vysledok. Drzim palce 😉

falin
22. nov 2013

@kati777 - blahozelaaaaam tehulka 😉

speranza1
22. nov 2013

@falin vdaka.... inak pokusim sa Vam doma lepsie vyfotit ten test, je naozaj krajsi v skutocnosti....normalne Vam zacinam podliehat, ze to este nemam vzdavat.... tak to by bol aky zazrak pre mna zivotny keby sa to podarilo 😵 😵 😵 😵 😵

jjajka
22. nov 2013

@speranza1 no duch tam je, aj ked viem ze si ho nechcela. Na druhu stranu, ak by si nemala predchadzajuce skusenosti, tak by si sa teraz tesila na to, ze ciarka bude asi silniet. Neviem, ci som to tak dobre napisala, ako to myslim, ale v skratke este to moze byt dobre.

speranza1
22. nov 2013

@jjajka vystihla si presne to co si myslim🙂...

lubanka
22. nov 2013

@kati777 a môžem sa opýtať akú si mala stimulku? mňa v novom roku čaká clostil a merional... ešte som takú nemala, neviem, či je to dobré, mám dosť obavy, či mi to bude stačiť... 😒
a samozrejme gratulujem k tehu 😵 😵 prajem, aby všetko ukážkovo prebiehalo a po 9mesiacoch si sa dočkala zdravého bábatka 😉

lienka64
22. nov 2013

@lubanka ahoj, ja som tiež mala stimulku clostil + merional...clostil 1-1-1, a merional 3 amp. denne 🙂 🙂 🙂 úplne niečo iné, a oveľa jednoduchšie ako tu, na Slovensku!!! mala som odobraných 5 oocytov, z toho sa všetky oplodnili... 20.11. mi dva embryjka aj vložili - 1xHB, 1xB 🙂 a zatiaľ mi nenapísali mail, či sa budú nejaké embryjka aj zmrazovať? dúfam, že áno 😉

lubanka
22. nov 2013

@lienka64 ahá, takže ty si momentálne čerstvá tehuľka a očakávaš, či to tak bude aj po zvyšných 9mesiacov 😵 čož samozrejme, že bude... nič iné ani do úvahy nepripadá 😀 😉 tak držím prsty!
no to s tým clostilom mám aj ja takto (to sú lieky že?) a ten merional sa nejako riedi alebo ako? ja som to ešte nikdy nemala... bola som len na konzultácii, povedal mi, čo budeme dávať a cca vo februári mu mám napísať, že nech pošle recept, vyberiem lieky a začínam... no dobre, ale ja absolútne neviem, čo mi to vlastne dojde a čo s tým 😕 😕 ja som doteraz vždy mala Estrimax + gonal /a to je pero, takže žiadna veda, nastaviť, potiahnuť a finito/ toto bude iné vzrúšo 😨

lubanka
22. nov 2013

@lienka64 a ten merional si koľko jednotiek mala? mne niečo tuším spomínal, že 75 jednotiek... nie je to nejak málo? 😕 😕 😕

yanka1
22. nov 2013

@lienka64 ahoj, ja som dnes 5 den po ET, tiez moje 2. IVF, necitim absolutne nic, tiez by som bola radsej keby nieco citim, mala by som pocit, ze sa nieco deje 😉 drzme si palce 😉

yanka1
22. nov 2013

@kati777 blahozelam, len tak dalej 🙂

jak sa nam to tu krasne rozbehlo s tehulkami : ))))

yanka1
22. nov 2013

@lusipe letenky su skvela vec ... tiez milujem cestovanie a pre mna je to najlepsi darcek ... obe destinacie su skvele : )

yanka1
22. nov 2013

@speranza1 speri, ja som myslela ze mas bielo-biely test !!!! ale ked ti tam nieco ukazuje, je to skvele 🙂
drzim palce na nedelu !

yanka1
22. nov 2013

@lubanka ahoj pamatam si ked si sa tu prvy krat pytala na RF : ) aky mas pocit po konzultacii ... bola si u marcela ?

tinus8
22. nov 2013

ahojte dievčatá, mám otázku ak prebieha v reprofite plná narkóza pri OPU??? ďakujeeem 🙂 ...ja som taký bojko ....booože už nech mam babatka v brušku 🙂

lusipe
22. nov 2013

@yanka1 my by sme cestovali stale len treba aj robit 😉 tak to mooc drzim palceky aby sa babusku pacilo a pekne sa zahryzlo 😉

lienka64
22. nov 2013

@yanka1 ahoj, tak aspoň si budeme môcť podávať infá... takže si 2 dni popredu? a koľko emryjok ti vkladali? aj tebe kázali testovať až na 12. deň??? na slovensku to bolo na 10. deň, tak neviem ako vydržím 😉

yanka1
22. nov 2013

@lusipe no sak toto ... robit a este zladit cestovanie s cyklami : ) kedze teraz sa moj rok nesklada z mesiacov ale z cyklov 😀 my mame teraz dve volne letenky v businesske do akejkolvek svetovej destinacie co lieta lufthansa, rozmyslame nad buenos aires, ale ja sa to stale bojim zavazne zarezervovat, lebo sa bojim, ze co ked prave vtedy bude spravny termin na vklad,.... alebo co ked budem tehulka a nebudem chciet pre istotu letiet, aby sa nieco neposr.alo ? tos mam takutok dilemu 😒

speranza1
22. nov 2013

@tinus8 vies aka to je paradicka... je to suprove.... prides na sal ..lahnes si..daju ti taku bielu kasicku do zily pocitis take mravencenie v rukach, na tvari a uz nic nevies.....ja si nikdy ani nepamatam ako som dosla na izbu...pamatam si uz len ako ma ukladajau do postele.... 😀 😀 😀 😀 ... taku narkooozu by som prijala aj na 12 dni po ET😀

lubanka
22. nov 2013

@yanka1 😨 je tu toľko báb, že je obdivuhodné, že si si ma zapamätala 😵 no bola som u Stelcla (neviem, či je Marcel 😀 😀 ) a čo sa týka pocitov... asi budem výnimka, čo potvrdzuje pravidlo, lebo ja som už na konzultácii spľasla ako bublina... vyšla z budovi, rozplakala sa, na hotelovej izbe celú noc nespala a revala nasledujúci deň opäť až kým sme nedorazili domov... a mm so mnou, ale za to samozrejme oni nemôžu. Boli hrozne zlatý, akurát mi dr. na rovinu vyložil veci tak, ako ešte nikdy nikto, takže to bol šok... v podstate mi povedal, že s otehu až taký problém nebude (čo ja by som si až taká istá nebola, lebo po 9.tich nevydarených vkladoch... no neviem, neviem), ale že horšie to bude potom ustáť až do pôrodu... a že som jedna z tých, ktorú tam radi nevidia 😒 a že by som mala po tom, čo som preskákala byť rada, že som to vôbec prežila a že by ma najradšej od ďalších pokusov odhovoril, ale že je to na mne, ale že každopádne navrhuje náhradnú matku... 😕 😕 😕 takže asi takto v skratke, ale opakujem, on bol veľmi kamarátsky, hovoril na rovinu a dal čas na rozmyslenie (aj keď poznamenal, že netreba dlho otáľať ak sa predsa len rozhodneme, že do toho ideme).

lienka64
22. nov 2013

@lubanka ja som merional mala 3 ampulky, teda 3 x 75 jednotiek... ja som na slovensku mala dosť silnú tú stimulku, a tiež som mala len 5 oocytov, tak asi z toho doki vychádzal... ale bolo to dosť... tiež 5 oocytov 🙂 🙂 🙂 a ten rozdiel v pichaní?! veď je rozdiel či picháš 8 dní, alebo skoro mesiac??? ni??? a ku komu chodíš do R 🙂 F?

tinus8
22. nov 2013

@speranza1 😀 😀 😀 tak a teraz si ma riadne navnadila, dakujeeeeeeeem 😎 😎 od dnes sa tesim ako blazon a neviem sa dockat nedele 😀

nelly3
22. nov 2013

@lubanka
pozerala som do tvojho pasu a ty si teda uz vela krat bola tehulka hmmm, takze mas problem donosit bejby? preco nahradna matka? aj ti spominal asi tak cenu?

lusipe
22. nov 2013

@yanka1 moja,tehotna mozes letiet.ja by som letela 😉 preto kupime do ameriky na jun a ja kludne aj v 6tom mesiaci 😉 nebudem sa uz obmedzovat lebo uz mam toho dost.uha ta argentina je skvela vec 😉 my sme boli v brazilii a iny svet 😉 ja dokonca chodim teraz cvicit aj trenerovi,povedala som si ze uz chcem zit,tak zijem 😉

speranza1
22. nov 2013

@tinus8 to je taka slabulinka narkoza..naozaj sa nemas coho obavat... myslim si, ze som sa ani nestretla s nikym, kto by vravel, ze mu bolo zle prave po tejto narkoze pri OPU... takze sa nemas coho bat... ja ked som isla 1x..tak som bola pokakana..lebo som nevedela do coho idem, ci sa zobudim a podobne... ale teraz sa na kazdu narkozku vyslovene tesim 😀 😀 😀 😀

speranza1
22. nov 2013

@lubanka 😔 ach jaj moja... a ak smiem vediet co mas za DG., ze sa to babatko neudrzi?

lienka64
22. nov 2013

@yanka1 toho lietania sa asi nemusíš báť...ja som sa tiež pýtala, pretože o týždeň v piatok letím, tak mi vravel doki že kludne, že po prvých troch dňoch od vkladu už je to OK

tinus8
22. nov 2013

@speranza1 vsak to, ze ja idem tiez prvy krat, tak som z toho vyklepana.....len dufam, ze sa mi to nebude pacit az tak, ze ich tam budem prosti o dalsiu narkozu 😀 😀 😀 ... pripadne ked budem mat v praci toho plne zuby, tiez by sa zislo par dni si pospat ako medved a problemy sa vyriesia same hehe, to su rozpravky 😎

lubanka
22. nov 2013

@lienka64 tak aj tebe dali 75jednotiek... tak troška som kľudnejšia 😵 aj ja som mala na SR silnú... mala som cca 2týždne po 175jednotiek gonalu a výsledok z jedného vaječníku (druhý nechceli babrať, lebo som tam mala MMT) 20ks.. oplodnili 12ks...
ale ten merional je prášok a vodička? alebo je to tiež v pere? ach jaj, ako si ja s tým poradím... kto mi ukáže ako nato? ☹ keď len pregnyl pred OPU som bola dávať na pohotovosti pichať a sestrička, že a kde sa to pichá? tak ja mám vedieť? šak ty si školená 😀 😀
ja chodím ku Stelclovi 🙂 no chodím... bola som u neho na konzultácii 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre