Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

speranza1
22. nov 2013

@lubanka merional je prasok a vodicka..a je to uuuplne lahke..aj na rozrobenie, aj na aplikaciu ..vooobec sa nemas coho bat 😉 .. ak budes chciet napisem ti ulpne podrobny popis ako na to🙂

amali
22. nov 2013

Stanko-48cm, 2780g, Slavko-44cm, 2430g nar. 10.11.2013, 36+3tt

lubanka
22. nov 2013

@nelly3 nie, lebo to som rezolútne zavrhla... to už je podľa mňa na "palicu"... a už by to asi presiahlo moje morálne zásady... vieš stresovať sa, či to nám ho dotyčná bude chcieť po 9mesiacoch dať... predsa len, ona ho bude cítiť a na ultz vidieť ako rastie.... a potom myslieť celý čas, či náhodou nevystavuje seba aj to drobča nebezpečenstvu... to by som nezvládla...
mne sa stále niečo udeje... niečo nečakané... všetko je o.k. a odrazu z ničoho nič prestane biť srdiečko alebo ako naposledy sa urobili zrazeniny, tak som v 3mesiaci skoro vykrvácala, potom sa to ustálo nakoniec, no ale nie na dlho, znova zrazenina veľká, ktorá spôsobila odlúpnutie placenty a spustila predčasný pôrod... a podľa dr. nikdy nemôžeme vedieť, či sa niečo podobné znova nezopakuje... 😒

lienka64
22. nov 2013

@lubanka nie moja, ja som si teraz pichala 3 x 75 jednotiek, teda 225 jednotiek merionalu / denne 🙂 🙂 🙂 ale ja som aj na slovensku pichala 225 jednotiek gonalu ☹ ☹ ☹ len o hodne dlhšie, ako v ČR!!! áno, je to prášok + vodička, ale to ti sestrička vysvetli, keď tam pôjdete...ak tam už nejdeš na konzultáciu a tak, tak mi ti to tu určite v pohode vysvetlíme, nebojkaj 😉

yanka1
22. nov 2013

@lubanka ufffff moja, to sa tazko uz aj cita, nieto este preziva ... momenalne plna hormonov, mam slzy na krajicku... podla mna je tazke pocut to takto, ale zrejme je lepsie, ked vies s cim vobec pocitat, mne osobne taketo jednanie narovinu vyhovuje viac, nech je to akokolvek tazke ... aj ste sa s rozhodovanim co dalej niekam posunuli ? ale zrejme hej, ked citam, ze od februara ides do stimulky 😉
moc by som ti zelala konecne stastny koniec !

lusipe
22. nov 2013

@amali jej ty su ake krasni.....moooc gratulujem....prajem krasne chvile a plno krasnych zazitkov, a najma vela zdravicka 😉

lubanka
22. nov 2013

@speranza1 Ďakujem si zlatá, takže si ťa (ak môžem) nechám v zálohe 😀 😀 😉 a keď s tým začnem, tak ťa troška pootravujem, ak sa neurazíš 😀 😉 ja viem, že sa to zvládne, len ten začiatok bude isto hrozne nemotorný 😀
ťažko povedať akú mám diagnozu... podľa dr. žiadnu... aj ja aj mm sme vraj zdraví, ale chýba nám (slová lekárov) šťastie 😖 lenže podľa mňa je to volovina prvej triedy! šťastie môže byť v 1., 2. prípade, ale už toľko krát?! 😨 😨 asi ťažko... akurát na hematologii mi zistili mutáciu, takže mi max. môžu dať fraxík a prednison, ale že nemám očakávať zázraky, lebo to nieje tá forma mutácie, čo robie neplechu... 😖 nie, že by som chcela, aby mi to robilo neplechu, ale bola by som rada, keby som vedela v čom je problém a ľahšie sa tak nájde (možno) spôsob ako to "polepiť".

ludinka
22. nov 2013

@amali su uzasny, clovek ked to vidi dostnew chut bojovat ako lev 🙂

yanka1
22. nov 2013

@lienka64 @lusipe ja sa ani nebojim samotneho letu, ale skor, ze co ak budem rizikova a nebudem moct letiet, prip. nieco sa skomplikuje a predsa len, zdravotna starostlivost u nas je sice nahovno, ale doma je to predsa istejsie ako niekde v azii, alebo argentine .. myslim si ... ale zbytocne ja taketo rovnice riesim .... aj tento rok sme schvalne nedavali ziadne dlhe lety a dlhe dovolenky, lebo co ak zostanem tehotna atd. ... a aj tak furt nyst 😠

ludinka
22. nov 2013

@speranza1 tak uz mi odpisal, ze vraj si mam nasadit lieky a mozem zacat stimulovat ze sa to dovtedy upravi...
dufam ze ma pravdu

speranza1
22. nov 2013

@lubanka hej ..budem tvoj zalozny plan.... mne sa horsie aplikuje fraxik, lebo tie ihly su tupe jak fras... taka ihielka do bruska s merinalom..to ide tak kraaasne a este keby ze mas take krasne sadielko na brusku ako ja...juuuj tak to ide.... taka ihielka do takej slaninky😀

lienka64
22. nov 2013

@amali sú to krásny anielikovia 🙂 z celého srdca vám blahoželám...

speranza1
22. nov 2013

@ludinka lieky naco si mas nasadit na prolaktin??? tak ak ti to povedal lekar a ty s tym nemas problem, tak sup do toho...to len ja som asi taky srac, ze by som najprv dala do poriadku ten prolaktin a potom isla na stimulku...(ale to je naozaj len to co by som urobila ja...laik....)

speranza1
22. nov 2013

@amali tak to su naaaaaadherni chlapci... G R A T U L U J E M ...... a zelam Vam vela zdravicka, stasticka, pohody...a len a len vsetko dobreeeeeeeeeeeee 😵 😵 😵 😵 😵

lubanka
22. nov 2013

@yanka1 Ďakujem 😉 áno máš pravdu, aj ja som po litroch ( 😀 ) sĺz skonštatovala, že je lepšie vedieť na čom som, o to opatrnejšia a dúfam, že aj lekári, budem... a tiež dúfam, že už konečne zažijem aj ja bezproblémové tehotenstvo s finálnym výsledkom "zdravé bábo" 😵 😉
a áno, už som na 99% rozhodnutá sa do toho "po hlave" pustiť... nepozerať na pravo ani ľavo, nepremýšľať zbytočne, ale skúšať... kto nič neriskuje, nič nemá 😵 myslím, že keď už mi tam nepomôžu, tak už nikde 😒 a potom začneme riešiť adopciu (asi 😀, keď ma zasa niečo nenapadne a nepustím sa do ďalšieho kola 😀 😀 ) Ďakujem vám dievčatá, ste tu strašne zlaté a ochotné všetky... veľmi si to vážim, vôbec ma nepoznáte a ste veľmi ochotné odpovedať na niečo, čo už možno aj o polnoci zo spánku rapocete 😀 😉

amali
22. nov 2013

@speranza1 dakujeme 😉

lubanka
22. nov 2013

@speranza1 neboj sa, ja mám takú pravú "Oravskú" na bruchu 😀 😀 takže ani ja nebudem mať problém 😀 😀 😉

speranza1
22. nov 2013

@amali a ty si aka sikovna maminka, ze stihas este aj MK 😀 😀 😀 😀 ... strasne si mila, ze si si nasla cas aj na nas 😀 😀 😵 😵 😵

speranza1
22. nov 2013

@lubanka nooooooo..to je slovo do boja.... 😀 😀 😀 😀

lienka64
22. nov 2013

@yanka1 vieš čo yani, ja už také veci, že tehotná alebo riziková ani neriešim... ja som sa už tak dlho tomu celému môjmu otehotneniu podmieňovala, že som si už povedala DOSŤ!!! aj teraz letím v piatok, priletím domov o 4 dni, jeden deň doma a potom opäť letím na 5 dní 🙂 🙂 🙂 🙂 a vôbec nemyslím, že čo bude, keď niečo bude....aj tak bude stále presne to, čo má byť... 😉

speranza1
22. nov 2013

@lienka64 uplny suhlas...

ludinka
22. nov 2013

@speranza1 ved prave aj mne to vrta v hlave....preto uz vaham 4,5 roka a nie a nie sa na to vrhnut 😒 vzdy sa nieco ukaze co ma prinuti to ivf oddialit 😠
ale co som citala tak baby co mali problem otehotniet mali hodnoty toho prolaktinu tak okolo 500-2000, ja ho mam 43 norma je 23...no neviem co robit, na svk to ani nebrali do uvahy v caroch (sice ho mate zvyseny ale v tom problem nebude...)

speranza1
22. nov 2013

@ludinka tak potom je to asi v poriadku... ked ti tak vraveli aj v inych centrach... ved predsa oni su na to odbornikmi...a keby ze bol v tom problem, tak by ta urcite na to upozornili... ze stop..najprv si dajte do poriadku prolaktin a tak stimulka...ale ak ti vravia, ze je to OK...tak nemas co riesit....

ludinka
22. nov 2013

@speranza1 dakujem, dufam ze mas pravdu....ja som inac velky posero kym sa na nieco odhodlam vsetko najskor zvazujem studujem.....aj tak to k nicomu nevedie 😒 , s tebou sa nemozem ani porovnavat-mas uz toho tolko za sebou.....velmi ti prajem aby sa vam to podarilo, fakt velmi

sarasota
22. nov 2013

@amali krasny chlapcekovia 🙂

speranza1
22. nov 2013

@ludinka draha len si neber zo mna priklad 😀 😀 😀 😀 😀 a niekedy je lepsie nerozmyslat privelmi vela.... do tohoto pokusu chod s tym ze sa ides povozit a pozriet si krasy Brna... viem, ze to nejde tak lahko..ale tak vyskusaj ... ze tento pokus pojdes.. len tak co ak by naaahodou... 😉 😉 😉 ..prajem ti vsetko dobreeee

ludinka
22. nov 2013

@speranza1 dakujem za rady beriem do uvahy 😀

speranza1
22. nov 2013

@ludinka ono to asi nepojde tak lahko 😝 ..ale tak mozno si na to niekedy spomenies a "mozno" ti to pomoze... 😵 😵 😵 ...

jjajka
22. nov 2013

@kati777 gratulujem, tesim sa s tebou 🙂

elienocka
22. nov 2013

@amali su nadherny

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre