Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

cisielko
28. jan 2010

Takyna..drž sa zajtra, držím palce a mylsím na teba 😉

lahhel
autor
29. jan 2010

Dobre ranko 🙂

Labusik, tak embrijko bolo pri ET krasne, teraz sa on len pekne staraj, nech sa ma u teba dobre a nech sa krasne uhniezduje...moc moc moc drzim palceky, tentokrat to urcite vyjde a ty nam bude za 14 dni hlasit nadherne dialnice 🙂 🙂

Takyna, drzim palceky, nech dnes vsetko dobre dopadne 🙂

Ked tak pozeram, ja som tu zostala asi jedina, ktorej sa nic nepodarilo...tak to asi ma byt..ja som temicku prva zacala a asi skoncim ako posledna 😀

Pozdravujem vsetky ostatne babulky 🙂

julietka
29. jan 2010

labusik krasne babuliatko vam vypestovali, sa musi uchytit aj keby co bolo, taky krasavec 🙂 teraz sa len nepresiluj a nestresuj a davaj na seba a na drobceka pozor 😵

julietka
29. jan 2010

lahelik nebojkaj aj na va pride 😵
urobite si potrebne vysetrenia a pojdete do toho a musi sa aj vam zadarit, uvidis 😉

mircalla
29. jan 2010

lahhel, ja presne viem, ako sa citis, uz som si tiez myslela, ze cely svet je tehu okrem mna a bola som velmi pesimisticka

ale som si ista, ze sa zadari raz...podla mna kazdy par, co naozaj velmi chce sa mu skor ci neskor zadari, to je skratka statistika...niekto to ma jednoduchsie, u niekoho to trva dlhsie...ale raz urcite....na milion percent

poznam aj takych, co to po 1 - 2 pokusoch vzdali, nemali energiu....no my sme ale bojovnicky, potrebovali sme viac pokusov...my reprofitacky sa nevzdavame

labus
29. jan 2010

kočky dakujem
Lahhelík presne ako Mircalka píše niekomu to trvá dlhšie ..a hlavne ber to tak že všetko zle je na niečo dobre... viem o čom píšem ...možno tu laparku naozaj potrebuješ .. a potom to už pojde a hlavne bude tehu bez problemov.
ja som chodila na IVF a stále mi u nás vraveli že laparku mi netreba .. a Štelcl mi ju navrhoval hned na prvom stretku no naši lekári že netreba a nakoniec som tam skončila čo som mavala príšerne bolesti týždenpred mrchou a docent mi vravel že brucho plne zrastov že to tehu by dobre nedopadlo.. a teraz po laparke vdaka jeho zlatým ručičkám som ako znovunarodená .. a verím v zázrak aj u nás... a to už som bola taká zufala že som to tiež chcela vzdat.. nevdávaj sa aver.. uvydíš že to príde a hlavne jednej kámoške Mudr. Macháč raz povedal že všetky skor či neskor otehotneju čo tamchodia ..ak to nevzdaju.. a ona už bude rodit ani nie o dva mesiace 🙂

dior
29. jan 2010

ahojte-uz sa mi podarilo urobit album, tak kukuk na nas 😵 jedno babo lezi na druhom 😉

julietka
29. jan 2010

lahelik su aj take pary co sa im zadarilo na 11-sty krat, ale to dufam vas pripad nebude 😉

julietka
29. jan 2010

diorka drobci su aki zlati, ako si tam sedia jeden na druhom, to je sranda ked su jednovajecni uplne inak ten UTZ vyzera 😉

julietka
29. jan 2010

labusik toto aj nam povedal Machac ked sme tam boli u nich prvy krat v centre a videl ze sme dost zufali a stracame vieru, tak vravel ze to raz vyjde kazdemu len musime verit mimcu 😉

dior
29. jan 2010

ze je to zlatunke,teda pre mna by bola hocijaka machulka zlata 😵 no oni v jednej tej bublinke spolu,ale kazdy ma svoju plodovu vodicku

ono je to tak, ze ked ti to ten dr hovori, tak tomu aj tak neveris,pokial sa ti ti nepodari,ale treba verit 😉

mirinda10
29. jan 2010

labusik nadhera 9 bunkacik no to je jednotkova kvalita, tak teraz ziaden stras a pekne hladkat brusko a bude vsetko tak ako ma byt thuj, thuj 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

tak ja uz viem kedy nastupim na MD dnes ma uz chcel dat ale ja, ze nie tak uz 12.2 musim nastupit a hotovo a to ma termin juli to je sranda co 😀

juli ako sa mas, vsetko ok ? da sa este uz mas 37tt to je krasa tak este sa pokus par dni a sup aj ked pri dvojkach je to krasa kolko si vydrzala ale som zvedava ake budete mat vahy v pondelok ved uz teraz mate krasne tak to bude aj 2,5kg a mozno aj 3kg ked sa narodia co vies 😉

diorka pozerala som foto su nejak na sebe, ja som mala ich priecne, tak ako jedna koncila tak druha zacinala ale potom boli uz nad sebou, dolezite je aby mali priecku medzi sebou ale ti urcite maju 🙂

mirinda10
29. jan 2010

lahhelik urcite sa dockas verim tomu ale ja si myslim, ze laparka pomoze, pripravia vsetko pre drobceka aby mu tam dobre bolo tych 9 mesiacov, nesmies sa vzdat, treba verit a podari sa to uvidis 🙂

mircalla
29. jan 2010

labus no 9-bunkac, tak to by bola na 5. den zarucene nie ze blastocysta, ale dokonca expandovana alebo hatchujuca blastocysta, tak podla mna velka sanca na uspech

dior ako su tam smiesne naskladan 🙂 ...a inak ako, byva ti este zle? ja som mala tyzden migren ako hrom, tak sa tesim, ze mi je dnes dobre po dlhom case....

mne uz rastie brusko...aj mama hovorila, ze ho mam docela velke na 14tt

mircalla
29. jan 2010

no inak a kto bude dalsi?🙂) julietka nam porodi co nevidiet 2 drobcov, potom mirindik

mirinda10
29. jan 2010

jasne juli je na rade ja cakam az ked ona porodi ja sa zacnem pripravovat dam povel Emke, ze uz moze 😀

inak avi mozno uz pride domkov za par dni ak mala nedostna zltacku tak ju skoro pustia uz sa na nu tesim 🙂

lucifuk321
29. jan 2010

Niekto z vychodu???

julietka
29. jan 2010

lucifuk, zuzla ti uz niekolkokrat odpisovala, len si musis nalistovat par stran dozadu..

lucifuk321
29. jan 2010

vazne? idem pozriet, dik 🙂

julietka
29. jan 2010

mirindik pekne si si to naplanovala 🙂 ze nastup na MD v den mojej sekcie 😵 ja som tiez isla neskor,ale pri tych nasich PNkach je to aj tak jedno..
miri som zvedava aj na Emku kolko uz vazi babulka 🙂
ja mavam kazdy den take krce ako pri MS, ale netrvaju dlho, neviem ci su tu ti poslickovia ako si minule pisala, no dufam ze v pondelok ma tam este nenechaju ked pojdem na kontrolu, jedine ze by sa im nieco nezdalo...ak by som sa do vecera neozvala tak som v nemocke, ale verim ze este nie 😉

babule a mozno je avka uz aj doma..ved pri klasickom porode pustaju na 3, 4 den domov a ked v utorok porodila dnes je treti den, jedine ze by prepustali aj cez vikend ak je vsetko v poriadku

mirinda10
29. jan 2010

juli mne to aspon tak moja segra so sesternicou vysvetlovali, ze su to poslickovia a pripravuju nas na porod postupne ale verim, ze este vydrzis aspon do 5.2 len aby si sa nezacala otvarat, ak ano uz je lepsie zostat v nemocke

no ja mam poradnu az 4.2 ale dufam, ze budeme mat cez 2 kilecka 😉

no ved ja si myslim, ze cez vikend bude domka len ak by Ela mala silnu zltacku tak ju tam den, dva podrzia ale uz sa na ne moc tesim jupi a nove fotecky

ja som segrinu dcerku dnes videla chodit za ruky a ma 8 mesiacov, kazdy den robi viac a viac krokov uz prejde celu obyvacku no sranda uz sa na to moc tesim s nasou Emku 🙂

julietka
29. jan 2010

miri a tvoja segra byva niekde blizko vas? tak to nebude velky rozdiel medzi sesternickami 😉
ja myslim ze Emka uz bude mat urcite cez 2 kg, jedno babatko pribera viac ako dve 😵

mirinda10
29. jan 2010

jasne je z BA, zajtra ideme spolu nakupovat co nam este treba, ja nekupujem kocik, sedacku do auta, oblecko, vanicku to mam vsetko od sestry
este ale nema plachticky, nejaku peknu decku, noznicky a prebalovaciu podlozku, kokosovy matrac do postielky no este je toho dost ale inak vsetko uz mam aj zasobu plienok 😀 a tiez mam aspon 15 latkovych plienok dostala som a segra doniesla vsetko vyprane a vyzehlene, to mam super mladsiu segru co
asi bude medzi nimi max 10 mesiacov rozdiel

ja tiez dufam ved mala byt naberat tak 200-250gr tyzdenne tak uvidime 🙂

julietka
29. jan 2010

miri tak to mas super, ja som mohla dostat po bratovej malej, ale kedze svagrina je taka aka je, nemam nic..
ale par veci sme podostavali od znamych tak budeme mat aspon na doma na prezliekanie a take novucicke do poradne 🙂
to mas dobre ze takto so segrou si vyjdete nakupovat aspon ta "usmerni" co je naozaj potrebne a co su zbytocnosti 😵

mirinda10
29. jan 2010

no to ma usmerni, aj kozmetiku mi povie co na ritku, ake mam si kupit vlozky do podprdy, ma skusenosti, ma dve male deti a vyskusala asi vsetko tak si dam poradit
inak ma aj kartu do Baby marketu so zlavou, tak zajtra ideme na velky nakup 😀

inak sa citim ako prizivnik este som jej nedala ani korunu a co vsetko mi uz dala, ale ja sa budem snazit to neznicit aby sa to dalo nejak dobre predat, mam super segry 😵 😵

avaka
30. jan 2010

ahojte.
Prave som prisiel zo zapijania malej Elusky.Domov mali ist povodne dnes(na 4 den), ale bohuzial ma zltacku, tak neviem, kedy mi pridu domov

dior
30. jan 2010

mrinda ahoj, aj oni boli tak priecne, teraz sa ale takto poukladali 😅 ,idem vlozit este foto, kde je vidno, ze kazdy ma svoju bublinku-snad to tam uvidis

mircalla- uz mi nie je zle,myslela som, ze sa to nikdy neskonci 😠

julietaka ty uz mas poslickov 😵 uz to bude zachvilocku, krasne sa drzis 🙂

julietka
30. jan 2010

ahoj otecko malej Elusky, verime ze ste dobre zapili malinku 😉
urcite ich najneskor v pondelok pustia domov ak to ma len taku slabu zltacku, vacsinou sa ten pobyt predlzi tak asi o 3 dni..pozdravujeme maminku aj princeznicku 😵 a tiez sa tesime na ich navrat domkov

diorka ta posledna fotka co si pridala sa mi velmi paci, az sa mi slzy tlacia do oci aki su tam drobci krasni takto vedla seba si nazivaju 😅 babuliatka

dior
30. jan 2010

julietka aj nam sa vzdy tisnu slzicky do oci,ked ich vidime-je to pre nas zazrak,ale to aj pre vas urcite 😉

mirinda10
30. jan 2010

diorka ano takto sme ich mali tiez pekne vedla seba, som moc rada, ze je vsetko ok len sa pekne drzkajte ale v 20tt si vybav morfologiu u Holana odporucam

tak trosku som mala tusaka, ze Eluska bude mat zlatcku ale to je bezne trosku sa ohreje pod lampou a pojde o 2 dni domkov, otecko aspon budem mat cas vsetko pripravit pre dievcata ked pridu domkov, otecko nech pozdravuje mamicku aj Elusku a dufam, ze to dobre zapil aby bola zdravucka, posielam pusu 😵 😵

no my sme mali dnes noc som bola hore od 1,30 do 4,30, katastrofa nikdy som netrpela nespavostou ale teraz uz je to hrozne, som ako dolamana, uz som sa bola rano trosku poprechadzat pekne snezi a poobede idem nakupovat, tak dufam, ze tuto noc bude princezna spat ked ju pohojdam chodzou, inak hned v noci som jej blahozelala asi citila, ze ma meniny a nevedela sa ulozit 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre