Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

jjajka
27. nov 2013

Takze opravujem:
jalaura - 27.11. odber oocytov
lusipe - 27.11. KET (ma 9 mrazacikov)
miskanr1 - 25.11 utz na 8DC - folikuly 6+ 8ks, sliznica5,5 - berie clostil 1-1-1 + merional- odber bude 30.11. sobota
monikak1 - KET 2.12.
jjajka - 26.11. utz 7DC foliky 2x11mm, sliznica 3/2 (clostil 1-0-1)
ludinka- stimuluje clostyl 1-0-1, prve sono 3.12.

bergalm
27. nov 2013

@ikuska no super ja som bola dnes a doky mi kazal od buduceho tyzdna dat utros na 2-0-2 a estrimax len na 1denne a ascorutin vysadit takze uvidime inak mame 55mm a buduci tyzden znova na 3D a meranie kvoli Downovemu syndr.a este neviem co vsetko tak som zvedava.Inac ma poslal aj na infekcne na ambulanciu sa mu cosi nezda na vysledkoch tak pre istotu ☹ to ma trosku zaskocilo

sarasota
27. nov 2013

ahojte babulky mali ste pocas tehu vytok je priesvitny aj zlty?Nezapacha a nesvrbi.Viem ze v tehu ho niektore zeny maju nechcem nic zanedbat. 😉

ludinka
27. nov 2013

@miskanr1 a na sone si bola len 8dc a hned povedali kedy odber??
aj ti este dali nieco uzivat? lebo ja vlasne na 7. den koncim so stimulkou...a co ked tie foliky nedorastu alebo prasknu skor??

jjajka
27. nov 2013

@ludinka ja som ten isty pripad ako ty, tiez som vlastne 7DC skoncila s clostilom a bola som na tom utz a poslala som vysledok do RF. Odpisali mi, ze je to OK, ale ze este mam ist na utz v piatok, alebo v sobotu a potom sa uvidi. Ale ze foliky su zodpovedajuce 7.dnu a zatial netreba dopichavat merional.

ludinka
27. nov 2013

@jjajka aha no tak si ma upokiojila lebo mne s to zda prilis skoro uhadnut ktory den cyklu je vhodny odber, tak fajn....mne o merionale ani nic nehovorili, ty ho uz mas doma?

miskanr1
27. nov 2013

@ludinka No do včera som si pichala len meronal. Po zavolaní výsledkov zo sona mi lekár kázal si pichnúť ešte orgalutran či ako sa to volá. no dnes a zajtra ešte pichám aj meronal a aj orgalutran a večer o 9 Pregnyl. A v sobotu ráno odber. Neviem či ideš na kontrolné sono do Brna, lebo ja som bola u môjho lekára.

ludinka
27. nov 2013

@miskanr1 aj ja pojdem k mojmu doktorovi- no ja ale nemam recept ani na orgulutran takze mne potom asi len ten pregnyl povedia kedy pichnut a bude 😅

miskanr1
27. nov 2013

@ludinka No neviem aký máš protokol. Ja som mala o 2 DC 3x1 clostil a 1 ampulku meronal. Clostyl som mala na 5 dní a potom som do 8 pokračovala len meronalom. Po včerajšom pomeraní folikulov mi kázal dopichnúť orgalutran, včera, dnes a zajtra a zajtra ten Pregnyl večer o 21 hod. Toto všetko mi lekár predpísal ešte na prvej konzultácii v RF a tam mi tie lieky aj nabalili. Okrem clostylu a pregnylu. Tie som si kúpila u nich v lekárni.

jjajka
27. nov 2013

@ludinka nie nemam ho doma, ale kamoska ho ma a ona ide v piatok do RF, takze pripadne by som jej cinkla, co mi tam ma este kupit. Lebo zrovna v piatok rano idem na 2.utz, takze uz budem vediet, co si mam dokupit, pripadne pozicat od nej.

jjajka
27. nov 2013

@miskanr1 prosim ta a ake velke si mala tie folikuli na ten 8DC? A davas si nieco na sliznicu, ked si ju mala taku vysoku?

miskanr1
27. nov 2013

No mala som ich dosť vela od 15-18 mm a potom asi 3 oklo 11 mm a niektoré mali okolo 14. Ešte by mali dorásť. Sliznica vraj ešte podrastie. Ale ja užívam prírodné vitamíny pre budúce mamičky od firmy Avita a ešte si dávam colostrum na imunitu.

gaga83
27. nov 2013

@bergalm krasne rastiete;) nech to pekne takto pokracuje, tesim sa s tebou. Drzim palceky

ludinka
27. nov 2013

@miskanr1 aha no mne dali len ten protokol co som pisala clostybegyt+pregnyl
no ved uz nad tym nejdem filozofovat lebo aj tak je to jedno uz to nezmenim 😎

miskanr1
27. nov 2013

Tak asi iné ani nepotrebuješ. Bud rada, že si nemusíš nič pichať. Ja už mám celé brucho dopichané a ešte ma čakajé 3 injekcie. Som z nich oblbnutá, ospalá, zalieva ma teplo, nemôžem isť poriadne na WC. No proste už nech to mám za sebou. A ešte som aj dosť citliva. Hoci čo ma naštve, vytočí a minule som sa pri nejakom bežnom filme rozplakala. 🙂 Proste hormóny.

ludinka
27. nov 2013

@miskanr1 ale tak aspon ze mas tak vela folikov, neboj sa cochvila to mas za sebou a ostanu ti aj zmrazene, urcite 😉

lusipe
27. nov 2013

Ahojte dievcata tak sa hlasim.uz som doma a vystaveny ananas na stole....vlozili nam nase krasne FHB 1 a vraj tam malo uzasnu strukturu bez jedinej chyby a dnes sa urcite uz uhniezdi lebo vraj totomje uz v takom stadiu...a sliznica je 9.3mm.tak uvidime co urobi nase mrne 😉 dnes som uz doma a zajtra idem do prace,caka ma frmol tak nebude cas len tak lezat ako posledne...a este sme boli aj na skveló obede v restike,tak ziadne setrenie sa 😉 moje krasne spolubojovnicky mooooc vam vsetkym drzim palceky a tesim sa na dalsie info od vas 😉

miskanr1
27. nov 2013

@ludinka Dakujem pekne. Veru už by som to rada mala za sebou. 🙂 A hlavne úspešne.

jalaura
27. nov 2013

@miskanr1 @jjajka @ludinka
dakujem za podporu🙂. Teraz nam ostava uz len sa modlit
Na sone som na 7. den mala 4 dominantne..ale len 2 boli take fakt velke...takze preto som isla aj skor pretoze tie 2 boli dost velke tak sa asi bali aby nepraskli no a tym padom tie druhe nestihli dorast... ale to asi preto lebo som moc nestimulovala - mala som clostyl 1-0-1 a 3x som pichla Merional
Ja len dufam ze kedze su len dve tak mi ich daju na 3. den a nebudem musiet cakat az do pondelka...co poviete? mam im to navrhnut ak sa zajtra budu dobre vyvijat? tak ci tak ak budu obe dobre tak ideme do dvojky🙂

jalaura
27. nov 2013

@jahoda333 fakt? o 2. dni? ty si isla uplne v prirodzenom cykle?
A to ti navrhli oni alebo si im to navrhla ty? ono asi ked je iba jedno nie je co riesit...tak uvidim ci budu riesit nieco aj so mnou a 2.ma...ci pockaju na 5. den alebo uz daju treti...

bimba8
27. nov 2013

@lusipe drzim palce,to nemoze nevyjst 🙂

lusipe
27. nov 2013

@bimba8 velmi pekne dakujem 😉 uvidime 😉

lusipe
27. nov 2013

@gaga83 nebojkaj moja urcite to bude v poriadku... Lezkaj a oddychuj.drzkam palce 😉

gerdusha
27. nov 2013

baby, co ste v Dovere:

ako dlho po odoslani podkladov na preplatenie IVF vam to schvalili a aj prisli peniaze?

ja to tam mam poslane uz od 26/8 a stale nic, vraj mam byt trpezliva...3 mesiace presli...

tinkatinulka
27. nov 2013

@gerdusha 4 mesiace presne im to trvalo..

gerdusha
27. nov 2013

@tinkatinulka

shmankote...

nelly3
27. nov 2013

@gerdusha
3 mesiace 😉

amali
27. nov 2013

ahoj babky, dnes sme boli na poradni a takýto sme prišli veľmi unavení 🙂

lusipe
27. nov 2013

@amali jaj aki su nadherni 😉

nelly3
27. nov 2013

@tinkatinulka
nahodou nevies nieco nove ohladom refundacie?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre