Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

krakulka
28. nov 2013

ahojte, prosim o zakl. info o centre a ako to tam chodi. Mame za sebou 3.ivf GF, 2. pokus bol uspesny. Mame krasneho o 3 mes. 4r. syna. Chceme dalsie babatko. Bohuzial sa nepodarilo v GF ani 3.ivf, ani 3x ket. Kedze uz budeme ako samoplatci zvazujeme aj RF Brno. Manzel ma vyborny spg, ja mam jeden vajickovod nepriechodny, druhy ciastocne. V GF som mala pri 2.ivf dlhy protokol, 3.ivf kratky - Gonal, dipherelin, pergoveris. 12 vajicok, z toho prirodzene oplodnenych 8 embrii. Ako to funguje v RF? Predpokladam ze pojdeme do kratkeho protokolu. Pri 1.ivf som mala slabe hormony a len 5 vajicok. Uz mam 35r.
Dakujem vam dievcata.

jalaura
28. nov 2013

@jjajka este aj za predlzenu kultivaciu sa plati? hmmm to som ani nevedela.... doktor mi dnes povedal ze na zaklade toho ako budu rast zajtra sa rozhodne ale ze by s tym nemal byt problem...

jalaura
28. nov 2013

@miskanr1 no samozrejme ze uspesne....ty budes mat inu urodicku...vidis ak mne vyjde vklad na 3.den tak sa tam mozno stretneme :}

kako23
29. nov 2013

Baby, ako ste prosim riesili ked v Brne chceli vysetrenie hormonov na 2 a 3 DC a Vam to vyslo na vikend?obvolala som vsetko od obvodneho gynekologa cez laboratoria aj ako samoplatca ale nikde nie su ochotni cez vikend zobrat krv, takze jedina moznost cestovat do Brna alebo cakat dalsi uz treti mesiac nato kedy mi to vyda inak.nemate nahodou este nejaky typ?

buba08
29. nov 2013

@kako23 mne gynekolog hovoril, ze sa moze aj 4 DC, cize by ti to vyslo na pondelok, vravel, ze to vôbec nevadi

tinkatinulka
29. nov 2013

@kako23 možeš aj 4 den.

kako23
29. nov 2013

@buba08 prave taketo branie krvi predtym v CAR sposobilo, ze hormony su totalne rozhadzane...mne Machac v Reprofite kazal, ze to musi byt tieto dva dni, aby to bol relevatny vysledok.maju podozrenie na zlyhavanie vajecnikov, preto to chce presne ☹

buba08
29. nov 2013

@kako23 hm tak potom neviem, ale je divne, ze ti to nechcu ako samoplatcovi urobit cez vikend v nejakom labaku

tlucka
29. nov 2013

@kako23 Ahoj, ak musíš ísť na krv na konkrétny deň, neskúsila by si zavolať do nejakej nemocnice v okolí, či by ti odber neurobili? Alebo skús nejaké súkromné gynekologické centrum, ktoré funguje aj cez víkend. Poradila by som ti jedno, ale to je v Blave, tak neviem, či by si tam šla.

ikuska
29. nov 2013

@krakulka Ahoj, tak v prvom rade ak je ten vajcovod zly, daj si ho vybrat, mam to z vlastnej skusenosti, a v Brne davaju soft stimulaciu a staci im malinko vajicok len aby boli kvalitne. Drzim palce a Reprofit Brno je pre samoplatcu spravne rozhodnutie 🙂

nelly3
29. nov 2013

@krakulka
Ahoj, super volba Brno, urcite s apodari, max. na druhy pokus, pojdes na kratky protokol, staci tam ist cca 3x- konzultacia, odber a vklad, nic ine, stoji to cca podla toho aku budes mat stimulku okolo 1000 eur, ak si zozenies na SK injekcie aj menej, pojde to rychlo, ani nebudes vediet ako a uz budes tehulka 😉

kako23
29. nov 2013

@tlucka dakujem za radu.aj moj gynekolog je sukromny a aj napriek tomu, ze krv sa da uskladnit v chladnicke nie su ochotny.volala som do viacerych nemocnic a laboratorii a nic.napis mi prosim to centrum v BA aj ked do Brna to uz potom je len kusok.

tlucka
29. nov 2013

@kako23 Súkromná gynekologická ambulancia Gynaex, kontakt 0911 496 239 alebo 0918 478 371. Robia odbery aj cez víkendy. Skús zavolať a povedať, čo potrebuješ. Aj keď je pravda, že potom do Brna je to na skok 😉

ludinka
29. nov 2013

@kako23.... ja budem mat zase problem medzi vianocami s krvou, neviem kde mi zoberu na hcg...ak vsetko vyde ako ma tak akurat 24. dec. budem cca 12 den po vklade...moj gyndos urcite robit nebude medzi sviatkami a v brne tak isto nebudu 😒

kako23
29. nov 2013

@ludinka super, tak aj Tebe to pekne vyjde...ja už druhý mesiac mám takýto a už som sa rozhodla, že tretí mesiac čakať nebudem. takže zajtra idem do Brna na krv...žiaľ na SR aj keď si platíš zdravotné, nemáš adekvátnu zdravotnú starostlivosť, aj napriek možnosti zlyhávania vaječníkov kedy je každý mesiac vzácny.
Uvidím čo bude so mnou, mne možno budú chcieť spraviť IUI ak sa im to bude pozdávať na 11DC takže možno budeme na tom podobne...držím Ti palce 🙂

nelly3
29. nov 2013

@ludinka
no ten december je taky otazny vzdy, ked budes mat pozitivny vysledok, ved netreba ist na krv, potom sa uz len na utz objednas.

jjajka
29. nov 2013

@ludinka ja ak by to nevyslo urcite nepojdem na test hcg. AK sa rozbehne ms, alebo budu testy aj na 12DC uplne negativne, tak by som len zbytocne vyhodila peniaze za krv.

Inak ja dnes 10DC - 1 folikul 17mm, druhy 14mm a este je 1 maly 9mm. V sobotu picham pregnyl a v pondelok je odber. Tak asi budu 2 foliky, dufam, ze budu OK.

jalaura
29. nov 2013

@miskanr1 ahoooj
ja idem zajtra nakoniec na vklad..pisal doktor ze sa vyvijaju dobre...4 a 6 bunecne na druhy den....to 4 este ma co dohanat🙂..
zajtra ideme na vklad rano...kedy si objednana ty?

miskanr1
29. nov 2013

Jéééj to je super. Tak sa teš a ja som objednaná na 8 ráno

bradik
29. nov 2013

Ahojte, tak z dnesnej krvi je hcg cez 4000, je to 18.den po ET... Este vidiet srdiecko a uz budem spokojnejsia 🙂 .... Vsetkym drzim palecky

miscok
29. nov 2013

@bradik Kraaasne 🙂 Prajem vsetko dobre do nasledujucich mesiacov.

miskanr1
29. nov 2013

@jalaura No ja som na 8 hod ráno

bradik
29. nov 2013

@miscok Dakujem, tomu nemozem ani uverit 😉

lusipe
29. nov 2013

@bradik jej Adi, skvele super.... 😉 mooc gratulujem 😉 a to snad aj dve budu 😉 a ako sa citis?

sarasota
29. nov 2013

@gerdusha my sme mali tiez Soft s PK a na fakture nemame Pk takze je to v cene Softu.Ak tam este pojdes tak sa spytaj.

zuzika72
29. nov 2013

@monita81 dakujem velmi pekne 🙂

jalaura
29. nov 2013

@miskanr1 ja na 9,15 tak to sa tam mozno stretneme...ty este budes oddychovat :}

vivianamk
29. nov 2013

ahojte babenky a teda mamičky z Reprofitu 🙂

apríl je náš mesiac kedy mame termín pre naše babätko. len zenská lekárka ma poslala k diabetologičke a prave som smutná ☹ lebo som mala zvyšený cukor, musim si merať glukozu a potom sa rozhodne, ak budem mať cukor nad normu, bude mi musieť nasadiť davku inzulinu a toho som sa veru naľakala. mali ste aj vy zvyšený cukor po tej sladkej vode??? dakujem za vaše odpovede

jjajka
29. nov 2013

@sarasota tak to je super, niekto to ma vo fakture, niekto nie, mne doktorka povedala, ze sa to plati 6.000Czk. Tusim je to 6-tisic sem, 6-tisic tam 😒 Zostava mi len dufat, ze v nasom pripade to prehliadnu 😉

stastenka42
29. nov 2013

@vivianamk ale preco ti to robili jak skoro? Ved to sa robi medzi 24-28tt. A kolko si mala?a preco hned inzulin?TVed to je posledna moznost ked uz nic nezaberie...najprv uprava stravy,potom tabletky a az ked uz tak inzulin nakoniec...pytaj sa ...nedavaj hned inzulin..ako zdravotnik viem o com hovorime...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre