Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

naduska
2. feb 2010

kanhwi od kedy ste v poradovniku na osvojenie?
aj my sme v poradovniku 🙂 pa ale hovoria ze do 2 rokov 😕 mozno nikdy?

tinka12
2. feb 2010

Ahojte baby,
po dlllllllhhoooooom čase vás zdravííím.... tuším som tu nebola od mája 😀 a vidim, ze kopa noviniek a malých reprofitáčkov... super 😉

lahel pamatás, mali sme ist spolu na stimulku, ale mne neprisli krámy, potom som kvoli cestovaniu musela stimulku odložiť, medzitým som nebrala ziadne lieky a nakoniec sa veci vyvinuli tak, ze mi zacali chodiť krámy síce samé, ale strasne dlhé (za 90 dní asi len 10-15 dní bez krvácania!) takze som v januari podstupila vycistenie maternice, no a teraz pojdem na folikulometriu a uvidi sa... ale predbezne by sme chceli odpozorovať par cyklov u mojej gynekologičky.... furt sa mi nieco kazi...ach...snad to aspon v tom reprofite vyjde 😵

labus, ako sa mas? vidim, že odpocivas, to je suúper, strasne na teba myslim a drzim palce

tiez myslím na vás vsetky snazilky a aj tehulky 🙂

tanitta
2. feb 2010

ahojte kocky...
dakujem za blahozelania ste zlate 😉 ....
julie.. vidis mne povedali ze ivf nie je dovod na sekciu ale jasne dvojky je o inom 😉 tak sa drkajte drobci uz budu coskoro s vami;)...mala veduca ako motyka vystreli by ev. mohla byt sa tomu nebranime 😎 ale cas ukaze.. car uz urcite nie....
tehulky vy este pekne drzte pokope ... 😉
mirinda... takze mas nacvik nocny? 😵 ... nakoniec malicka bude zlaticko v spani a nebude to zle 😎 ...
aj sa vyspis...
pozdravujem kazdu jednu z vas a stale som s vami 😉

mirinda10
3. feb 2010

tanitka dufam, ze mas s Emkou pravdu a nebude moc trapit svoju maminu len tak primerane 😉

juli ved za 8 dni uz ides do nemocky moc na teba myslim, ze uz coskoro uvidis chrustikov juj ako sa tesim na fotecky
strassne to leti a dufam, ze aj avi s Elou sa zberaju domkov, ved doma je najlepsie

inak mne dnes zacina 34tt podla oplodnenia a to mi dr v HK povedal nech vydrzime aspon do 30tt tak sa pekne drzime ale uz som si slubila, ze nabalim cez vikend tasku

vcera som doprala posledne veci osusky, plachticky, ciapocky, rukavicky a idem zehlit nech je vsetko pripavene aj ked to bolo iba za jednu pracku tak nie je toho vela a zajtra mam poradnu tak sa tesim

u nas opat snezi na BA je uz toho moc ale este, ze som domka a nemusim chodit do prace

taky tak ako kedy idete domkov s drobcekom, este neviete co to bude?

pekny den prajem

lenka20
3. feb 2010

caute babulky, tak ja som rano testla a je to biele ako ten sneh co vonku pada, som sice len 8.den dnes tak to beriem s rezervou, horsie je ze spinenie je coraz silnejsie, od vcera vecera sa to hodne zhorsilo, tak neviem neviem neviem....... no, uvidime 😉 ked tak si to este zopakneme 😕 len kde na to vziat? 😝
julinka je to iste dobry pocit vediet presne kedy sa drobci narodia 😉 uz to mas za par, nezabudni potom na nas zvedavky a potes nas foteckami z porodnice 😉 😵
tinka ahoj, no to mas teda vesele stale spinit, teda ja viem co to je, lebo spinim po troske uz od polky decembra a je to teda fest neprijemne, ale ja to mam od liekov...teda mala som.. teraz uz neviem co to chce byt 😝
pekny dnicek vsetkym 😵 😵

julietka
3. feb 2010

ale lenik, hadam este nic nie je stratene, este musime verit ze budu dve // 🙂

a je to naozaj zvlastny pocit ze viem kedy sa narodia..mam take schizo pocity zmiesane, priserny strach s radostou sa mi miesa dokopy..
fotecky drobcov zavesim az ked sa vratime, do nemocky si neberiem laptop, pre istotu..nerada by som on prisla, ale ved ked viete nas termin hladat ma tiu nebudete 😉
neviem po akej dobe pustaju domov po sekcii ak je vsetko v poriadku.. 😕

miri a ako sa to pocita podla datumu oplodnenia? to si akoze miesto datumu poslednej MS zadas datum oplodnenia? asi nie, vsak, to by bol este vyssi datum porodu nie?

ahojte vsetky babulky 🙂 akosi zanedbavame tuto nasu temicku..

dior
3. feb 2010

tanitka-ty si tanicka-tak aj od nas vsetko naj-nech sa dari 😵

julietka-to uz musia byt teda pocity,ale neboj zvladnes to,hlavne nech ste vsetci v poriadku a ty sa das rychlo dokopy,aby si mala silu sa starat o deticky 😵 budeme ti osielat energiu 😵

leni este sa to moze ten test pekne zafarbit 😉

mirinda-ja si to pamatam ako ti dr hovoril,ze bude dobre,ked vydrzis do 30tt,pockaj.ty budes este prenasat-Emke sa u teba paci 🙂

mna vcera bolela kost alebo co,asi to bola panva,jaj vsetkeho sa bojkam a muzik sa tesi,ze ved rastieme 😅 rozmyslam kupit si ten kojaci vankus,ale chcela by som taky zamatovy bezovy ,ale ten stoji cez 100€ -lebo je to aj hracka,no ale ked budu 2 deticky,tak len jedno bude moct byt na nom

tanitta
3. feb 2010

ahojky...
leni....dufam ze drobci len natahuju... 😨 ...musi ten testik byt dvojciarkovy inak ja uz neviem... 😕 .... verim stale vies.....myslim na vas...
sa nevhyrabeme ani z domu 😠 ... zasnezeny a maly este aj pokasliava... 😖

bonsai
3. feb 2010

ahojte..tanitka..tak aj ja sa pripájam aj keď oneskorene..o to srdečnejšie k želaniu všetkého dobrého k meninám..julietka..veľa šťastia..a neboj...určite šťastie, že vidíš svoje bábätká bude väčší ako strach..
žienky, chcela som sa spýtať..asi sme včera pocítili bublinkovanie..ako to nazývajú viacereéé..teda pohyby..bolo to také ako keby niekto vypäšťal odnekiaľ bublinky a oni narážali na moje telo..bo to ono..po nejakom čase to pretalo..neviete mi poradiť?

takyna
3. feb 2010

Ahojte kočky, tak sme doma, dúfam, ze co najdlhsie, malinke sa nechce ukazat co to bude, takze je to stale zahada 🙂 , idem sa udomacnit a poodychovat trosku doma

vsetky pozdravujem, potom sa ozvem

Diorik Triplaky nam vysli uplne negativne 🙂

bonsai
3. feb 2010

..tak to je dobre takyna..aj ja som mala tripple testy negatívne..čo ma teší..tak sa pekne udomácni..doma 😉

lenka20
3. feb 2010

cau takynka, tak hura uz ste domka, len pekne oddychuj, lezkaj, bude to mala hanbliva slecna tipujem 😉 😎 😵
a gratulujem k triplacikom, aj bonsajke 😉
julietka myslim, ze po tyzdni pustaju ked si ok, aj skor.. aspon tu je to tak..

mircalla
3. feb 2010

takynka, vitaj doma

vidis, vsetko ok, nebolo to take hrozne

velmi sa s tebou tesim🙂), zasluzis si stastie a pohodu. a tiez tie triplaky negat...dufam, ze si uz trochu kludnejsia

lenka, dufam, ze sa tam este objavia...//

bonsai
3. feb 2010

lenka 20 ďakujem..ešte ma však čaká morfologický ultrazvuk..verím, že bude všetko OK..

julietka
3. feb 2010

taky super ze ste uz doma, dolezite ze je vsetko v poriadku 🙂

bonsai gratulujem k prvym bublinkam 😉 je to krasne vsak?

baby zvlastne ze vam vsetkym robili tie tripple testy ale mne nie 😕 a ked som sa sestricky pytala na tie testy ci mi budu robit ona ze "co prosim, a to je co?" tak som bola ticho, lebo vlastne ani ja neviem co to vsetko obsahuje, ale ak je to ta hladina AFP tak to mi robili...ale citala som niekde ze tripple testy viaceri lekari nerobia, lebo to vraj zbytocne stresuje mamicky a nie su objektivne...tak neviem...v podstate teraz mi je to uz jedno..

bonsai
3. feb 2010

julietka ďakujem ..a mohli to byť skutočne tie bublinky....tak sa to prejavuje..cítil ich včera už aj mužík..len si myslel, že to robím ja keď sa mi bruško dvýh, keď dýcham..je to pre mňa také všetko nové..
a k tým tripple testom..ináč ja som sa dopočula..že tiež nie sú objektívne..a presnejšie sú tie, kombinované, ktoré mne robili v 12 tt..to som bola na UTZ a tiež mi brali krv..zisťuje sa pri nich DS...ono má pravdu lekár, ktorý povie, že to mamičky stresuje..nevieš si predstaviť..aký balvan mi padol zo srdca, keď mi sestrička oznámila, že sú negatívne..

mirinda10
3. feb 2010

juli normalne sa to pocita datum oplodnenia + 266 dni tak si vypocitaj svoj datum

diorka ja mam kojaci vankus od sesternice a zatial s nim spavam, podlozim sa kde treba 😀 je taky s gulickami a je super
lenik asi je skoro ja som zacala testovat od 9teho dna a to bola dost slaba ciarka, treba pockat ale verime vsetky, ze to budu dialnice

baby idem robit kapustne halusky musim sa najest do zasoby ved za chvilku bude dieta a mam aj sosovicovu polievku vsetko co moc lubim mnam ale uz tak skoro si nedam ☹

dioka,ziadne prenasanie nebude teraz dr oznamil z HK ideme na max 38+1 a hotovo mala bude donosena a nic nebudeme riskovat uz iba presvedcit mojho doc aby sa to tak aj stalo a to bude fuska

bonsai
3. feb 2010

mirindik..a ideš rodiť normálne alebo na cisársky ?

mirinda10
3. feb 2010

bonsai ja dufam, ze sekcia inak neviem neviem co bude ale musim sa dohodnut uz nechcem nic riskovat, chcem mat istotu
inak gratulujem k bublinkam ja som nic take necitila iba v 20tt uz rovno pohyby ale u mna asi bol problem s plodovou vodou mala som jej vela, tak tam mohla lepsie plavat

taky vitaj domka a pekne si to uzi tod doma je doma 🙂 🙂

inak ste stastne zeny, mne vysli triple testy 1:5 na DS super ale babulka podla amnia aj utz je zdrava a to je hlavne
😵

zuzla80
3. feb 2010

Lenik čo to čítam, ani náznak dušíka tam nebol 😒 - stískam i naďalej palce, nech sa tam tá druhá paľucha objaví, nech už môžme aj teba konečne privítať medzi nami tehuľkami, tak veľmi si to prajem...

Takynka, tak už ste domka, to je super. Pekne si užívaj domácu pohodičku a verím, že aj ty už budeš teraz v pohode. Inak Zajko je teraz pre zmenu v nemocnici, začala špiniť, tak ju lekár pre istotu poslal do nemocnici na pozorovnie, ale malý zajko v bruška sa má dobre...

Juli, Miri a ja sa pripájem k vašim termínom, lebo mi máme 11.2. morfologický utz...

Mňa dnes akosi pobolieva bruško, hlavne po stranách a sem tam pichne aj akoby vo vnútri, ale drobček kopká o 106, tak verím, že aspoň jemu je dobre...

Bonsai aj ty si z KE? Aj ja... Inak tie bublinky som cítila zo začiatku aj ja ako prvé, tiež v 18tt a teraz už sú to niekedy aj také dosť silné kopančeky, až mi bruško podskočí. Je to fakt zlatunké...

Diorik inak nad tým vankúšom rozmýšľam aj ja, hlavne aj kvôli tomu, že vo vyššom štádiu tehuľkovania sa vraj na ňom dobre spí a neskôr by som ho použila na kojenie...

dior
3. feb 2010

http://www.e-mama.sk/index.php?id=detail&kat=in...

tento vankus vymysleli maminy,tak rozmyslam

takyna gratulujem k dobrym vysledkom-ja idem v piatok na konzultaciu 😖

mirinda10
3. feb 2010

zuzik ja bez toho vankusa by som uz asi ani spat nevedela, dobre sa tvaruje, takze ja mozem iba odporucit idem kuknut co je v tom linku od diorky

mirinda10
3. feb 2010

tu sa daju kupit aj pouzite
http://www.mimibazar.sk/nove_fotografie.php

a nie su tak drahe, ja mam od sesternice a je uz 3 roky pouzivany a je ako novy

julietka
4. feb 2010

babule ja nas len vytahujem zo zabudnutej tretej strany 😨 🙂 akosi sa to tu vsetko flaka 😵

lenka20
4. feb 2010

caute zlaticka, julietka nebud dlho v nemocke, kto nas bude tahat z 3.strany? 😉 😀 😀
mirindik ja myslim, ze 38tt je dobra volba, naco riskovat zbytocne, cim skor treba malu vybrat ked uz je ,, hotova ,, 😉 a cisarak bude isto, ved u teba musia robit aj cistenie kvoli druhej babulke, ja myslim, ze by to asi prirodzene nikto neriskoval.. teda nie som lekar, ale si predstavujem, ze by to asi tak malo byt...
ja viem baby, ze ten testik bol skoro, aj u mna bol vzdy 9.den este len dusik a teraz som testla 8.den.. no ved uvidime, este testnem v sobotu rano, to bude 11.den tak to uz bud nieco bude alebo nie 😉
zuzlinka a uz viete naisto co to bude?
ten vankusik je super vec, diorka aked kupis taky vacsi tak kludne mozes mat aj obe deticky na nom polozene naraz, uz som take videla, on sa da pekne vytvarovat akeby si pobrazdila po nete mozno by si nasla nieco aj pre dvojicky..

takyna
4. feb 2010

Ahojte kočky 🙂

Juli, Miri riadne to ťaháte krásne ttčka aj ja chcccééém 🙂 🙂 🙂

Leni neustále myslím na teba, strašne ti držím palce aj s bobíkom 🙂

dnes nám zrušia net a dajú nový tak budem mať výpadok prúdu 😒 , Zuzík aj ja mávam stále bolesti neviem či sú to vaječníky, či sa maternica rozťahuje, či psychicky si to nahováram, ale stále ma niekde tlačí, krče....atd...

pozdravujem, dočítavam si vás všetky 😵

lenka20
4. feb 2010

takynecka ahoj moja, ved aj ja na teba stale myslim 😵 😵 😵 aj tebe krasne pribudaju tt-cka, a tie bolesti to musi byt, ved sa cele roztahujete baby, kosticky sa odsuvaju, organy sa posuvaju, babatka si robia miesto..
baby, ako to, ze este neviete na 100% co cakate, ja uz to chcem vedieeeeeet!!!!!!! 😵 😵 😵 som zvedava aj za vas 😉

takyna
4. feb 2010

Leni aj ja som zvedava, ale nechce sa nam ukazat 😉 , ja viem, ze vsetko ma boliet, len keby ten krcok vydrzal 🤐 , kedy mas krvicku?

lenka20
4. feb 2010

specialne pre diorku - kojace vankusiky kuk, vyzeraju vyborne, nieco take keby sa ti podarilo zohnat..
http://www.thinktwins.com.au/catalog839909/inde...

takynecka nemam zatial krvicku, uvidime ak budu // v sobotu tak v pondelok sa dam odpichnut, ak nebudu tak nic, volam do brna a vysadzam lieky... viem si vybavit krvicku aj sama, tak sa nejdeme trepat zas do brna, aj tak bude treba aj kontrolny odber, tak si to dam spravit u nas..

takyna
4. feb 2010

Leník tak tchuj,tchuj,tchuj, z celého srdca prajem // 🙂 , držím ti palce 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre