Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bradik
3. dec 2013

@lusipe Ahoj, mohlo by to byt uhniezdovanie embryjka 😉 . Mna dva dni po vklade bolelo takto fest brucho ako na MS a potom aj neskor a 8.den som mala tiez trosku spinenie... Drzim palceky nech je to dobre znamenie

lusipe
3. dec 2013

@bradik zlatko, tak som sa strasne zlakla...normalne nechapem...mne tak skoro menzes nechodi....neviem co robit, ci sa vykaslat na pracu a ist domov...napisala som Stelclovi, ci nieco odporuca....test som nerobila, to je velmi skoro...ach jaj...a dnes som mala taku dobru naladu aj na porade islo vsetko ako malo.... 😉 moja dakujem za podporu...moc si to vazim...dam vediet, ci sa to nerozbehlo naplno....a spinenie si mala hnede, alebo take svetle ruzovo oranzove?

bradik
3. dec 2013

@lusipe Neboj,bude dobre... Dobre,ze si napisala Stelclovi, mozno ti fakt napise,ze mas radsej lezat a oddychovat... Ja som mala taku do ruzova vlasocnicu a potom take trosku do hneda. Drz sa moja,verim,ze to bude dobre znamenie

lusipe
3. dec 2013

@bradik a aj si lezala alebo si chodila do prace?...ale asi to nijako neovplyvnim...co sa ma stat, tak sa stane....musim ratat aj s tym, ze to nevyjde...ale dakujem za podporu...

zibi
3. dec 2013

baby caute nasla som dobry clanok o NK bunkach..co si o tom myslite? prednedavnom sa to tu riesilo tak ma to zaujima

Autoimunitné Implantácia dysfunkcia
Existuje mnoho rôznych autoimunitných implantácie dysfunkcie spojené s rôznymi protilátkami. Tí najčastejšie spájaný s reprodukčné poruchy sú:

Antifosfolipidových protilátok (APA)

Antityreoidálna Protilátky (ATA / AMA)

Aktivované NK buniek (NKA)

Antifosfolipidových protilátok (APA)

Ženy, ktoré zažívajú opakovaná neplnenie IVF často zvýšené hladiny cirkulujúceho apas-proteíny, ktoré sa vyskytujú ako malé negatívne nabité štruktúry na vonkajších povrchoch buniek. Až 50% žien s panvovej endometriózou a nevysvetliteľná neplodnosť má APA v krvi. Napriek tomu u niektorých reprodukčných endokrinológa, role predbežné cenové dohody v reprodukčnom výsledok je stále kontroverzná. Začiatok v roku 1995, sme začali liečbu APA pozitívnych žien s mini-dávky heparínu a nízke dávky aspirínu režime pre zlepšenie implantácie IVF a tým aj pôrodnosť.

Na rozdiel od toho, čo sa často predpokladá, dávka heparínu nestačí na riedenie krvi a spôsobiť krvácanie problémy. Namiesto toho, heparín odpudzuje APA z povrchu buniek trofoblastu, čím sa zvýši ich vývoj. Aspirín bol zaradený k inhibícii krvných buniek nazývaných krvné doštičky od prilepení do embrya, rovnako ako prevenciu vzniku krvných zrazenín v placente. Po analýze dát z žien liečených, sme preukázali, že heparín / aspirín terapia zlepšenie IVF výsledok iba pre niektoré ženy, ktoré mali APA. Avšak, ženy s dvoma špecifickými fosfolipidy - fosfatidyletanolamínu (PE) a fosfatidylserín (PS) - potreba ďalšej liečby, aby sa zabránilo zlyhaniu implantácie. Tento jemný rozdiel je pravdepodobne zdrojom zmätku medzi odborníkmi na plodnosť. Novšie analýza ukázala, že použitie samotným heparínom je rovnako účinný ako kombinácia s aspirínom. Preto sme už predpisovať aspirín.

Aktivované Natural Killer (nka) bunky

NK bunky sú veľké lymfocyty (druh bielych krviniek), ktoré hrajú dôležitú úlohu v regulácii impanation koreňového systému embrya (trofoblastu). Oni produkujú celý rad miestnych rastových faktorov, známych ako cytokíny, z ktorých sú dva druhy : TH-1 a TH-2 cytokínov. TH-2 cytokíny podporujú rast a prienik trofoblastu, zatiaľ čo TH-1 cytokíny jatočných trofoblastu bunky. TH-1 a TH-2 cytokíny sú v rovnováhe, takže prenikanie maternicovej steny je obmedzená a záchrana na vývoj dieťaťa je zabezpečené. V situáciách, kedy NK bunky stanú "aktivované" (tj NKA) dochádza k nadprodukcii TH-1 cytokínov. To ohrozuje trofoblastu bunky, čo vedie k nefunkčné implantáciu s výsledkom je buď totálne zlyhanie embryo implantovať, potrat, alebo zlá následný vývoj prežívajúce tehotenstva. Situácia najčastejšie spojené s NKA sú:

Antityreoidálna Protilátky (ATA)

Asi 50% žien, ktoré majú autoprotilátky svojich vlastných štítnej žľazy tkaniva sa aktivuje NK buniek. Medzi najčastejšie protilátky sú antithyroglobulin a antimikrozomální protilátky a napriek tomu mnohí z uskutočnených ženy nemajú klinické príznaky hormónov štítnej žľazy zníženou aktivitou (hypotyreóza). Namiesto toho, tieto ženy sú často diagnostikované v dôsledku reprodukčnej zlyhania prejavujúca sa ako neplodnosť, opakované IUI a IVF zlyhanie alebo opakované straty tehotenstva.

Antityreoidálna protilátky (antimikrozomální a / alebo antithyroglobulin protilátky) nespôsobí problém. Oni sa správajú ako markery ukazujúce na základné imunologické implantácie problém, ktorý nastane, keď je prítomný aktivačný nka alebo T-buniek. Výsledkom je, že akonáhle sa embryo začne implantátu v endometriu, "toxíny" sú vyrobené (lokálne), ktorý znižoval ich schopnosť vytvoriť dostatočnú zásobu krvi. V niektorých prípadoch, tehotenstvo je stratené pred krvný test môže odhaliť to, zatiaľ čo v iných prípadoch dôjde k potratu. Z neznámych dôvodov, niektorí tehotenstvo uniknúť "toxický rukavicu" a pokračovať bez liečby prispieť k diskusii o imunologických faktorov, ktoré prispievajú k strate tehotenstva a neplodnosti.

Dr Geoffrey Sher bol medzi prvými, aby preukázala, že ženy, ktoré majú reprodukčné poruchy spojené s štítnej žľaze protilátok a nka aktivácia + / T-buniek môže mať úspešné IVF výsledky po podaní intravenóznej gammaglobulínu (IVIG). Ženy, ktoré sú antityreoidálna protilátky pozitívne, ale nemajú nka + a alebo aktiváciu T-buniek nevyžadujú Intralipid / IVIG terapiu mať úspešné tehotenstvo.

Terapia Intralipid / IVIg by sa mala začať pred začatím liečby s liekmi na plodnosť , a mala by byť podávaná ešte raz po tom, čo sa potvrdí gravidita. Asi 50% žien, ktoré kotvia ATAS tiež otestovať nka pozitívne. Riziko zlyhania implantácie v ATA-pozitívnych žien sa zdá byť obmedzená na prípady, kedy ATA koexistovať s nka. IVIg terapia by mala byť obmedzená na také prípady.

bradik
3. dec 2013

@lusipe Chodila som do prace, ja som len po vlade bola 2 dni doma,ale aj to som nelezala, chodila som na prechadzky a tak.... To spinenie bolo iba jeden den a tie bolesti ako na MS boli sem tam, vzdy len chvilu. Ved uvidis co ti Stencl odpise.. .A dobre bude, uvidis. Budes aj testovat skor?

lusipe
3. dec 2013

@bradik ja som nebola doma vobec, aj po vklade som doma normalne fungovala a potom uz v praci...chcela som testovat az na 12 den...ale ked sa to nespusti do menzesu do stvrtka, tak urobim vtedy. nech viem co sa deje...uvidim co napise, ale asi to poobede zabalim a asi si trosku lahnem doma...

lienka_1
3. dec 2013

@zibi ahoj zibi, posli mi, prosím, link na aj text. Dik! 😉

bradik
3. dec 2013

@lusipe Budem drzat palce... Oddychuj dnes trosku a ono to spinenie prejde

miskanr1
3. dec 2013

@jalaura tu je čísielko. 00420774464186. Potom napíš 🙂 Ja budem tiež volať

jjajka
3. dec 2013

@miskanr1 to cislo bolo asi pre mna, nie? To je na tu embryologiu.Dakujem napisem

schatje6
3. dec 2013

@miskanr1 ty si spominala, ze ti dali fakturu po punkcii? lebo mne nedali nic. chcem sa spytat, tie krvne testy su zahrnute v cene 13tis Czk, ci nie? dakujem 🙂
inak, uz ma chyta panika, ako sa maju drobci... 😔

schatje6
3. dec 2013

@lusipe jasne, ze uhnizdovanie, pekne domov a do kludu, uvidis, ze to ustane, drzim palce 😉

lusipe
3. dec 2013

@schatje6
@bradik dievcata dakujem vam velmi..snad mate pravdu.. 😉 dam vediet ako sa to dalej vyvija 😉

miskanr1
3. dec 2013

@schatje6 Hej dali mi faktúru. A tie krvné testy boli mimo tých 13000

schatje6
3. dec 2013

@miskanr1 oki, diky, preco mne ju nedali, netusim, ale asi preto, ze sa bali, ze sa zase nedockame transferu a toho sa bojim aj ja 😨

miskanr1
3. dec 2013

@schatje6 A prečo by ste sa nemali dočkať transféru? Ved máš 5 čakateľov. Určite sa dočkáš 🙂

sona_fit
3. dec 2013

@sally2401 Ahoooj, čítam tvoje spravicky ,.... tak to nakoniec vyzerá celkom nádejne 🙂 teším sa, hlavne nech sa ten hmatom rýchlo stratí! To čakanie je des, drž sa a zamestnavaj niečim, nech ti čas rýchlo beží 😉

gaga83
3. dec 2013

@lusipe moja to je uhniezdovanie, ja som to tiez mala na 6 den, brucho ma od zatiatku bolelo ako na ms a aj teraz ma furt tak pobolieva. To je dobre znamenie. Ja stale tak spinim od stredy.

zibi
3. dec 2013

@lienka_1 tuje ta stranka tam si vsetko najdes
daj mi potom vediet co si myslis..
keby si tam nasla daco o stitke a TSH daj mi vediet lebo mne sa to zle hlada s tym prekladacom
pisu tam daco o tej Haschimoto a implantacii ale neveim to nikde najst poriadne co tam vlastne je a ako to ovplyvnuje
ale ze tie inralipidy pri ti NK bunkach su fajn
http://haveababy.com/?page_id=21321

inak nevies kto mi moze zobrat tie NK bunky? aj hematologicka?

a leni ako si na tom s prekladom nezabudla si na mna? 😉

ludinka
3. dec 2013

@jjajka
@jalaura
@miskanr1 baby takl bola som na sone, 8DC, sliznica 5mm a folikov dost ale su este male na jednom 13mm,3x9mm a 1x5mm, na druhom 10mm,3x7mm a 1x5mm
no neviem ci z toho nebude len tej jeden folik ☹ to asi to ivf zrusime..idem na sono este stvrtok tak do brna asi napisem az potom to budem 10 dc

ludinka
3. dec 2013

@lusipe drzim place nech je to dobry znak
neda sa nic robit aj tak musis len cakat ako sa to vyvinie, ja myslim ze to bude ok

nelly3
3. dec 2013

@lusipe
pokial to nie je uplne ze jasna krv a vela je to oki. ja som mala spinenie po KET, myslim 15den po KET, potom to ustalo a o 4 dni som uz mala krv, co nebolo dobre a hcg mi kleslo 😔 ty nemas este nic stratene, si len 6 den po KETa to je skoro. asi by bolo dobre ist domov z prace.

miskanr1
3. dec 2013

@ludinka Určite tam volaj dnes. Možno ti nastavia ešte lieky. Neboj len sa čím skôr spoj s lekárom. Maternica je v pohode, tá ešte dorastie. Ja som mala na sone dominantné 2 a tie ostatné nakoniec dorástli a pri odbere som ich mala 6. Nezúfaj a hlavne volaj do RF

ludinka
3. dec 2013

@miskanr1 ja ine lieky nemam predpisane a v podstate som mala v protokoloe sono 9-10 dc takze ten stvrtok je akurat 10 dc....no ale mas pravdu radsej tam aj tak napisem

schatje6
3. dec 2013

@miskanr1 lebo pred mesiacom sme boli a mala som 6vajok, na prvy den a druhy den boli ok a na treti den sa prestali vyvvijat a redukovali sa. Napr. na druhy den mali 4bunky a na treti den uz len tri. potom jedno embrijko bojovalo dalej, ale dr. povedal, ze to nema vyznam vkladat, ze to je dopredu odsudene na neuspech, ked pri ET nesplna dane parametre....tak snad su teraz bojovnejsie

schatje6
3. dec 2013

ahojte, moje embrijka na treti den, 1x8bunkove a 2x 6b a 1x4b, transfer vo stvrtok
@miskanr1 ako??

lusipe
3. dec 2013

@nelly3
@ludinka
@gaga83 dievcata mooc vam dakujem....uz mi napisal Stelcl, ze pokial to je jendorazove, tak netreba riesit a ak by trosku bolo viac, mam zvysit utrogestan...a dufat, ze je to dobre a bude to dobre...no nic, teraz budem furt chodit na wc a sledovat sa...a bolelo vas ako pred menzesom?...ten spodok?

lusipe
3. dec 2013

@schatje6 jej, moooc drzim palceky, nech sa krasne vyvijaju 😉 tfuj tduj pre stastie 😉

schatje6
3. dec 2013

@lusipe dakujem, po poslednom raze som dost uzkostliva. predtym som bola frajerka, ze to proste vyjde a hotovo
vidis, aj dr. povedal, ze je to ok. tomu sledovaniu asi nezabranis, to sa neda...drzim palce 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre