Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gaga83
4. dec 2013

@lusipe aj mne take jedno embryjko vkladali takze podla mna sa zahryzlo na 9 mesiacov🙂🙂 aj za to ze si spinila i ze ta boli brucho ako na ms. Mna furt tak pobolieva
@bradik moja mohla by si mat dvoch nech nam bude veselsie;). Ja zajtra sono som zvedava co sa dozviem, aj sa bojim ako vzdy.

lusipe
4. dec 2013

@bradik zlatko, ale ja ti doprajem 🙂....ale nie, zartujem, hlavne nech je zdravucke a kludne aj jedno 🙂
@miscok no vy ste ma tak nazvali, ze nosnica vtedy 🙂 ja som si to len osvojila 😀
@ludinka v piatok by uz mohol ukazat, lebo bolo vo vysokom stadiu embryjko 😉 a tebe budem mooc drzat palceky na sono a neboj, urcite ich tam bude zopar kvalitnych 😉
@gaga83 jaj kiez by si mala pravdu, ze ked bolo v takom stadiu, tak sa aj chytilo.... 😉

ludinka
4. dec 2013

@lusipe ved jasne v piatok uz mozes testovat ja len aby si radsej skor nie 😅 verim ze sa uchytilo
a dakujem skuism na to uz nemysliet lebo aj tak si nepomozem co bude to bude 😎

lusipe
4. dec 2013

@ludinka nie, skor nebudem, teda ani test nemam doma 🙂...len im posielaj energiu a oni sa budu pekne vyvijat 😉

bradik
4. dec 2013

@ludinka Myslim,ze je to normalne, stale ma clovek stresy, najprv ci narastu, potom ci sa oplodnia, ci sa budu dobre vyvyjat, ci sa uchyti.... 😉 ... Ale zase sa netreba stresovat

bradik
4. dec 2013

Ja by som dvoch brala, vzdy som chcela mat dvojky 😉 ,len uz ma trosku zacina chytat panika ci by som to zvladla,ale tak zvladli to ine... No ved sa uvidi v piatok... @gaga83 Zatra daj vediet ako sa drobcekom dari, zase ides na vecerne sono? 🙂. Ja sa tiez bojim,kedze som este na sone nebola a drobca nevidela ☹ ... @lusipe A od teba tiez cakame v piatok dobre spravy zlatik

miskanr1
4. dec 2013

@jjajka No ahoojj tak ako? Už je bábo v brušku? Koľko ste nakoniec dali?

ludinka
4. dec 2013

@bradik presne tak ten stres je strasny myslela som ze tazke bude len to cakanie ale vidim ze cele je to narocne na psychiku 😖
baby tak v piatok tu bude husto-dufam ze iba same dobre spravy nas tu cakaju 😵
to uz aj ja budem vediet kedy pichat pregnyl tak budem hadam pokojnesia -teda zase budem mat stres aby nepraskli skor ako bude opu 😀

ludinka
4. dec 2013

@jjajka aj ja som zvedava ako ste sa rozhodli 🙂

gaga83
4. dec 2013

@bradik tiez sa bojim ci dve budem zvladat ale naucim sa budem musiet:-P:-P:-P. No uvidim ci doky bude robit o 11 ak nie tak az o 4.

schatje6
4. dec 2013

@miskanr1 ahoj, neboli ta uz dneska brucho, mna teda hej 😨 ale tesim sa na zajtra

miskanr1
4. dec 2013

@schatje6 Ahoj moja nie dnes vôbec. A tiež sa už neviem dočkať zajtrajška. Nech už to mám za sebou. 🙂

lusipe
4. dec 2013

@gaga83 jasnacka ze to zvladnes....a lavou zadnou 😉

jjajka
4. dec 2013

@schatje6
@miskanr1
@lusipe dievcata dakujem ze ste na mna mysleli. Tak mame vlozene 5-bunkove. V pondelok odber a dnes uz vklad. Rano maló 1embryjko 4 bunky a druhe 2 bunky a poobede ked uz isli vyberat na vklad mali obe 5 buniek. Druhe sme dali dokultivovat a mrazit, za tu kultivaciu platit nebudeme, kedze nam vkladali bez PK.

@monikak1 super, tak som len 2 dni po tebe, ale mi bez PK, takze nam to bude dlhsie trvat.

@ludinka ja myslim ze tie 9mm maju sancu, nase bolo tiez take a pekne sa deli.

@miscok tebe tp ozaj nejak rychlo ubieha, tot sme riesili tvoj hyperstimulak a uz ste tak pekne daleko.

lusipe
4. dec 2013

@jjajka jej, tak babusko je uz v brusku...skvele ako pekne zabojovalo 🙂...moc sa tesim a drzim palceky ..... 😉

jjajka
4. dec 2013

@ludinka aj mna boleli len pri clostile a potom nic, dokonca ked som rano v den oberu vstala, tak ma nebolelo vôbec nic a myslela som, ze uz je po ovulke, ale po ceste ked som sa zacal hybat ma uz bolelo vsetko 🙂

jjajka
4. dec 2013

@lusipe vraj boli pekne obidve, mm sa smial, ze ked na 2. den su 5-bunkove na Vianoce rodim 🙂 Som zvedava na tvoj test v piatok, myslim ze sa fakt uhniezduje.

jalaura
4. dec 2013

@bradik aj ty si si dala 2 vlozit? Ja tiez...vzdy som tuzila mat dvojicky aj ked viem ze je to velmi namahave... tak dufam...len ked mi ich vlozili zacala som mat obavy ci to zvladnem...ale zvladli to ostatne dame to aj my🙂

jalaura
4. dec 2013

@jjajka to ako si si vybavila vklad na 2. den?🙂
to bolo nejake rychle. Parada. a hned 5 bunkove!! to mozno budu aj dvojicky...preto tak rychlo🙂

jahoda333
4. dec 2013

@jalaura no tam mas viac vitaminov nielen kyselinu listovu a mne to poradili vo viacerych lekarnach aj gynekolog ze sa to vie vsteko pekne vstrebat do tela nie ako samotna listova ja som to brala cely rok pred vkladom 😉

bimba8
4. dec 2013

Ahojte kocky. Tak mam pred sebou ten rozšírený spermiogram a veľké H tomu rozumiem 😀
Mame skoro miliardu spermosiek a morfologia prekvapivo 2% co potešilo. Dokonca v ďalšom teste az 5%.
Fragmentacia 16%. To by malo byt ok nie?
A mame tu prítomnosť baktérií. Mam čakať antibiotiká? To by značilo žiadne Ivf dalšie 3 mesiace 😒

miskanr1
4. dec 2013

@jjajka no výborne 🙂 budem velmi držať palce. Myslite na mna zajtra. Mna čaká tiez vklad a neviem sa uz dočkať 🙂 ako to prebiehalo? Mohol byt pri tom aj tvoj muzicek? Lebo v papieroch píšu, ze áno. Tak by som chcela aby to videl. Nebolelo to?

miskanr1
4. dec 2013

@schatje6 tak zajtra si drzme palce 🙂

bradik
4. dec 2013

@jalaura Hej dali sme dvoch a jeden drobec nam v RF este ostal zmrazeny 🙂. Ja som tiez tuzila po dvojickach i ked mam obavu ci to zvladneme, ale tiez si hovorim,ze ked to zvladli ostatne tak my tiez. No uvidime v piatok ci bude 1 alebo 2.Drzim palce. Ty si dnes ktory den po ET?

jjajka
4. dec 2013

@jalaura nic som si nevybavovala, ale ked je len 1 ci 2 embryjka tak sa PK nerobi, hned sa vklada, a kedze sa im darilo rozhodli ze vklad bude uz dnes. Aj @jahoda333 to tak mala ak sa nemylim.
@miskanr1 jasne ze na teba budem zajtra mysliet, aj na @schatje6
Prebiehalo to vyborne, trosku sme meskali, ale nevadilo im to 😎 Vklad robil doktor Kozumplik a bol nam velmi sympaticky, najskôr sme isli do kancelarie, tam nam povedal ako sa vyvijaju, aky bol spermiogram a dohodli sme sa kolko vlozime. Ked sme boli dohodnuty presli sme na sal. MM bol so mnou, na 1 monitore sme videli nase emryjko ako ho naberaju a potom na druhom sme pozerali sono ako ho tam vkladaju. Dostali sme foto 10 minut polezali a isli sme platit.

schatje6
4. dec 2013

@miskanr1 drzime 🙂 ja idem sama, lebo manzel je na sluzobke, vy si to pekne uzite, ukazu vam drobcov na monitore pred transferom 😉

schatje6
4. dec 2013

@jjajka dakujem opatrujte sa 🙂

jjajka
4. dec 2013

Dievcata, do poistovne ste posielali tuto ziadost?
Ž I A D O S Ť o refundáciu platby v hotovosti za vecné dávky poskytnuté v EÚ

jalaura
4. dec 2013

@jjajka no to by aj mna zaujmalo...posielate ziadost o refundaciu alebo nie? myslite ze to ma vyznam?

jalaura
4. dec 2013

@miskanr1 zajtra budem na teba velmi mysliet!!! hned daj vediet ako to dopadlo:}. drz sa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre