Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ludinka
5. dec 2013

@jessie222
kopirujem sem este raz co mi napisali zo vszp v oktobri

Bude vydaná vyhláška. Ak v nej bude uvedený výkon IVF: bude potrebné: predložiť na schválenie 1. žiadosť o úhradu IVF potvrdené centrom pre IVF v SR – ktorú predkladá poistenka poisťovni, ak ide na výkon v SR + čestné prehlásenie poistenky
a 2. žiadosť o udelenie súhlasu na úhradu nákladov ZS v cudzine – potvrdzuje klinické pracovisko gynekológie, teda prednosta/primár gynekologickej kliniky napr. niektorej univerzitnej nemocnice + kalkuláciu predpokladaných nákladov – vypisuje a potvrdzuje centrum IVF v cudzine).
Tlačivá a informácie ku schváleniu výkonu IVF sú uvedené na: www.vszp.sk, Poistenci, Zdravotná starostlivosť, Schvaľovanie IVF .
Tlačivá a informácie ku schváleniu liečby v cudzine budú uvedené na: www.vszp.sk, Poistenci, Zdravotná starostlivosť v zahraničí, Schválená liečba v zahraničí.

V dohľadnej dobe MZ SR vydá aj nové tlačivá – žiadosť o schválenie liečby v cudzine, ako aj žiadosť o preplatenie liečby.

bergalm
5. dec 2013

@lusipe ok mal by mi robit 3D tak uvidime ci sa podari fotecka ak ano dam sem ako inspiraciu pre ostatne kocky

sarasota
5. dec 2013

@miscok jasne ze ma budes nasledovat 😉

sarasota
5. dec 2013

@bergalm super ze ste v poriadku 🙂

bergalm
5. dec 2013

@miscok dakujem a budem informatorka 😀

bergalm
5. dec 2013

@sarasota dakujem a som rada,ze aj u Vas je vsetko tak,ako ma byt 🙂

jjajka
5. dec 2013

@lienka64 jeeeeeej 🙂 to fakt, ale ved ty si tento mesiac nebola na IVF, ci sa mylim????

jjajka
5. dec 2013

@lusipe budu tam //, ved sa uhniezdovalo. mUsia byt.

jessie222
5. dec 2013

@ludinka
@jalaura dakujem baby za odpovede. napisala som do VSZP, ohladom tych tlaciv, ci ich uz maju k dispozicii a ked nie, tak nech udaju termin, kedy budu. tak dam poto info, pa

kako23
5. dec 2013

@jessie222 ahoj, tak baby Ti už stihli poradiť... 🙂 držím palce 🙂

ludinka
5. dec 2013

@jessie222 dobre daj potom vediet co ti povedali 😉

jessie222
5. dec 2013

@ludinka
@kako23
@jalaura inak baby, ja vam tu este predsa len skopirujem odpoved od VSZP, je to odpoved z 11/2013, tam napr nepisu o odporucani z CAR, ale rovno o schvaleni, plus nepisu o ziadnom potvrdeni od prednostu kliniky, tak ja sa fakt v tom uz neviem vysomarit, ale zacinam mat pocit, ze oni sami nevedia, ako si to predstavuju....

Dobrý deň,

v zmysle zákona o rozsahu zdravotnej starostlivosti uhrádzanej na základe verejného zdravotného poistenia č. 577/2004 Z. z. Všeobecná zdravotná poisťovňa, a. s. uhrádza poistencom všetky druhy zdravotnej starostlivosti – ústavnú zdravotnú starostlivosť, primárnu ambulantnú starostlivosť vrátane stomatológie, preventívne prehliadky a lekársku službu prvej pomoci, odbornú starostlivosť so všetkými náročnými vyšetreniami, dopravnú zdravotnú a leteckú záchrannú službu, kúpeľnú liečbu na predvolanie pre deti a dospelých a špecializovanú liečbu v zahraničí, ak takú neposkytujú slovenské zdravotnícke zariadenia. VšZP v zmysle zákona uhrádza svojim poistencom lieky, očkovacie látky, dietetické potraviny a zdravotnícke pomôcky.

Výkony uhrádzané na základe verejného zdravotného poistenia sú uvedené v katalógu zdravotných výkonov č. 223/2005.

Predpokladáme, že danú liečbu indikoval Váš ošetrujúci lekár (gynekológ) a na základe indikovania Vám odporučil kontaktovať centrum asistovanej reprodukcie.

Od 1.10.2013 je v platnosti novela zákona č. 580/2004 Z. z. o zdravotnom poistení a o zmene a doplnení zákona č. 95/2002 Z. z. o poisťovníctve a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Podľa § 9d ods. 1) cezhraničná zdravotná starostlivosť (ďalej len „ZS“) je ZS poskytovaná alebo indikovaná poistencovi v inom členskom štáte EÚ, ktorú poistenec uhrádza poskytovateľovi ZS priamo.

(uvedené sa týka ambulantnej aj ústavnej ZS (hospitalizácie)).

Cezhraničnou ZS nie je:

a) Sociálna služba

b) Odber, testovanie, spracovanie, konzervácia, skladovanie a distribúcia orgánov, tkanív alebo buniek na účely transplantácie

c) Program očkovania obyvateľstva proti infekčným chorobám

Podľa § 9d ods. 2) poistenec má právo na preplatenie nákladov cezhraničnej ZS poskytnutej v inom členskom štáte EÚ, ak patrí do rozsahu zdravotnej starostlivosti uhrádzanej na základe verejného zdravotného poistenia v SR vo výške úhrady v SR; (teda musia byť splnené všetky zákonné predpisy, ktoré platia aj v SR – napr. výmenné lístky, pri IVF splnenie indikácie a čestné prehlásenie poistenca – viď www.vszp.sk, poistenci, zdravotná starostlivosť, schvaľovanie IVF, u stomatológa – preventívna prehliadka v predchádzajúcom roku apod.).

Vo Vyhláške MZ SR š. 341/2013, ktorou sa ustanovuje cezhraničná zdravotná starostlivosť, ktorá podlieha predchádzajúcemu súhlasu príslušnej zdravotnej poisťovne na účely jej preplatenia, s účinnosťou od 1.novembra 2013, je uvedený zoznam zdravotných výkonov cezhraničnej zdravotnej starostlivosti, ktoré podliehajú predchádzajúcemu súhlasu príslušnej zdravotnej poisťovne na účely ich preplatenia –(viď príloha).

Výkon asistovanej reprodukcie (IVF) – je uvedený v tomto zozname.

1. Na základe uvedeného je potrebné, aby poistenka mala najprv odsúhlasenú žiadosť o úhradu výkonu IVF v SR. To znamená, že centrum v SR vyšetrí partnerov a určí, či spĺňajú podmienky na výkon IVF. Žiadosť o úhradu IVF a schvaľovací postup sú uvedené na www.vszp.sk, Poistenci, zdravotná starostlivosť, Schvaľovanie IVF, kde sú aj potrebné tlačivá (žiadosť a čestné prehlásenie poistenky).

Po potvrdení v centre pre IVF v SR sa táto žiadosť schvaľuje na GR VšZP

2. Po schválení výkonu – môže poistenec v prípade záujmu o liečbu v inom členskom štáte EÚ zaslať Žiadosť o udelenie súhlasu na úhradu nákladov zdravotnej starostlivosti v cudzine v rámci cezhraničnej zdravotnej starostlivosti, pričom k žiadosti pripojí, predpokladané náklady na liečbu, ktoré poskytne centrum v cudzine.

Žiadosť –tlačivo, ako aj tlačivo kalkulácie predpokladaných nákladov sú uvedené : www.vszp.sk, Poistenci, Zdravotná starostlivosť v zahraničí, schválená liečba v zahraničí.(tlačivá sa budú časom meniť – zmeny pripravuje MZ SR).

Podľa § 9d ods. 8 poistenec má právo na preplatenie nákladov cezhraničnej zdravotnej starostlivosti, ak písomne požiada príslušnú zdravotnú poisťovňu do troch mesiacov od ukončenia poskytnutej cezhraničnej ZS.

Podľa § 10 ods. 1) Žiadosť o preplatenie nákladov zdravotnej starostlivosti – tlačivo – vydá MZ SR. Dovtedy je možné použiť:

tlačivo uvedené na: www.vszp.sk, Poistenci, Zdravotná starostlivosť v zahraničí, Refundácia nákladov (Žiadosť o refundáciu platby v hotovosti ...).

Súčasťou žiadosti o preplatenie musí byť:

a) Originál dokladu o zaplatení

b) Záznamy z ošetrení, správy o poskytnutej ZS

c) Originál dokladu s rozpisom poskytnutých zdravotných výkonov, ako faktúra, vyúčtovanie zdravotných výkonov, lekársky predpis pre predpísaní liekov, lekársky poukaz pri predpísaní zdravotníckej pomôcky

lusipe
5. dec 2013

@jjajka jaj tak to neviem povedat ci sa uhniezdovalo...len som spinila a bolelo ma podbrusko....tak neviem ci je to dobre alebo zle....

ludinka
5. dec 2013

@jessie222 veru tk ako ty hovoris, sami nevedia co chcu preto musime len pockat kym niekto zacne vybavovat a ako pochodi...

gaga83
5. dec 2013

@bergalm
@sarasota @ikuska @miscok @nelly3 @zibi.
Takze sono mame za sebou som na zaciatku 7tt, babule su v poriadku a vacsie od minula, uz nam bili aj srdiecka;););) tomu sa najviac tesim;).

miskanr1
5. dec 2013

@jalaura Ahoj moja. Tak už mám po transfere. A samozrejme ide to poslať hned dnes. To je jedno akú máš poisťovňu. Ono to vychádza zo zákona. 🙂
Inak baby
@ludinka
@lusipe @jjajka aj všetky ostatné. Ďakujem, že ste držali palce.Všetko prebehlo v poriadku. Vložili nám jednu blastocystu najlepšej kvality 🙂

lusipe
5. dec 2013

@gaga83 jaj ako velmi sa tesim....a teraz uz len pekne si uzivat, nieco pekne si kupit, nech mas radost ze si tehulka 😉

ludinka
5. dec 2013

@miskanr1 tak nech sa pekne zavrta a uz nepusti az do porodu 🙂

lusipe
5. dec 2013

@miskanr1 jaj moja zlata, tak drzim palceky, nech sa pekne babulka zabyva a nech tam je az 9 mesiacikov 🙂 tfuj tfuj pre stastie 😉

miskanr1
5. dec 2013

@gaga83 Blahoželám je to super 🙂

miskanr1
5. dec 2013

@lusipe
@ludinka Veru baby nepustím 9 mesiacov 🙂

ludinka
5. dec 2013

@miskanr1 a kolko mas este zamrazenych?

miskanr1
5. dec 2013

@ludinka No to sa uvidí zajtra. Tie tri sa ešte musia dovyvíjať

ludinka
5. dec 2013

@gaga83 gratulujem aj ja, musi to byt krasny pocit vidiet tie srdiecka, dufam ze coskoro to tu zazijeme vsetky
🙂

ludinka
5. dec 2013

@miskanr1 aha, no tak nech ije je co najviac 🙂

miscok
5. dec 2013

@gaga83 Heeeej, supiiiis 😵 😵 😵

sarasota
5. dec 2013

@gaga83 super spravicka takto krasne to potiahnes az do porodu 🙂

gaga83
5. dec 2013

@bergalm som rada ze si v poriadku drzkajte sa;)
@sarasota tesim sa ze testy su ok;)
@dafy krasne fotecky;)

bradik
5. dec 2013

@gaga83 Perfektne..... 🙂 Moooc gratulujem.. Aj ti vychadzaju tie tt podla ms? Lebo mne podla MS vychadza,ze v piatok budem 6+0tt a to sa bojim ze este srdiecko nebude bit.... Mooc sa s tebou tesim a hlavne,ze su obe bambulky v poriadku

gaga83
5. dec 2013

@lienka64 krasne sa to tu rozbieha;) potichucky gratulujem😀😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre