Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

jjajka
6. dec 2013

@lusipe tie su uzasne, vobec nie su slabe. Su perfektne 🙂

buba08
6. dec 2013

@kako23 ivf mozno niekedy na jar, medzitym skusime prirodzene, ale teda neviem, neviem, ci z toho nieco bude ... 😎

jjajka
6. dec 2013

@ludinka tak uvidis, dufam, ze to bude v poriadku, v nedelu budem cakat na spravy.

kako23
6. dec 2013

@buba08 jasne. 🙂 tak drzim palce, v tomto zimnom obdobi to veru asi nie je jednoduche. 😒 a potom idete na IVF? Ci to je este vo hviezdach?

buba08
6. dec 2013

@kako23 mam velky problem s alergiami, takze to cele nebude jednoduche, aj preto mi zvysili davky prednisonu, ale kedze po urcitom case prestava ucinkovat, tak ho po 3-4 mesiacoch budem musiet vysadit a potom zacat znovu, tych alergii mam kopec a furt sa objavi nejaka nova a co ma hneva najviac, ze nemozem intralipidove infuzky, pretoze obsahuju soju a ja som na nu alergicka, to ma hrozne stve. Viem, ze to mnohym babam pomohlo

gagik
6. dec 2013

mam pocit ze co pokus v Brne to tehotenstvo. To su vase prve IVF pokusy v Brne?

kako23
6. dec 2013

@buba08 pozitivne myslenie to isti 🙂 inak mne jedna psychologicka poradila, ze si mam predstavovat moje cele tehotenstvo, babatko a vsetko pozitivne okolo toho a vraj ma skusenosti, ze vela zien ked to robili pravidelne otehotneli aj pri roznych zlych diagnozach...tak mozno na to nieco bude 🙂

kako23
6. dec 2013

@buba08 inak my sme obaja s manzelom alergici, ale zatial netusim ci to suvisi s nasim problemom...zatial sme absolvovali len zakladny pct test, takze mozno nas este caka aj imuno vysetrenie v buducnosti...

buba08
6. dec 2013

@kako23 to aj mne radili, ale na mna nieco take nezabera a ja mam tych diagnoz naozaj velmi vela, alergie su len zlomok toho, co vsetko mam, takze viem, ze to nebude jednoduche, keby bolo, tak by sme to neriesili 6 rokov. Niekomu to mozno pomohlo (pozitivne mysliet), no mnohokrat je to velmi tazke.

buba08
6. dec 2013

@kako23 my sme na imuno testy v Prahe boli uz pred rokom a tam katastrofalne vysledky vysli

kako23
6. dec 2013

@buba08 presne tak, nie je to jednoduche ☹ moja zlata tak to ma mrzi, ale aj napriek tomu musis verit, ze raz sa to podari 🙂 my mame zatial nizke amh a znizenu funkciu stit.zlazy, teratozoospermiu 1,5% ale fragmentaciu ok, ale ci tam je este aj nieco ine...to netusim.

buba08
6. dec 2013

@kako23 aj ja ti drzim velmi palce, aby sa to coskoro podarilo 🙂

ludinka
6. dec 2013

@jjajka jasne napisem vam tu potom ako to cele dopadlo 🙂
verim ze dobre

kako23
6. dec 2013

@buba08 my to uz nechame v rukach Dr. Machaca v RF nech nam on povie co a ako. Na SR som zial nenasla lekara v CAR, ktoremu by som doverovala, takze my este nemame za sebou ani jedno IVF. Aj ked sa snazime 4 roky.

buba08
6. dec 2013

@kako23 urcite budete spokojni, oni su tam profici vsetci, za chvilu budes tehu a posles tehu virusiky 🙂

kako23
6. dec 2013

@buba08 kiez by to bola pravda. 🙂 tehu virusiky by som potom posielala stale 😀 V sobotu som z Brna odchadzala skoro placom, take boli sestricky "mile".takze ak mam byt uprimna trochu sa bojim...

ludinka
6. dec 2013

@kako23 a co ti nevedeli najst zilu ci co?
neboj sa raz to ivf musis vyskusat a rf je najmensie zlo 🙂 .....ja som tiez doteraz nikomu neverila ale uz som si povedala ze musim prestat s tym a skusit to

miscok
6. dec 2013

Babule cakatelky nezufajte, posielam veeela tehu virusov 🙂

ludinka
6. dec 2013

@miscok vdakaaa aj ked ja potrebujem hlavne vela stastia momentalne 😅

lusipe
6. dec 2013

@mimika1973 hej bol to KET a bola to FHB1 v spickovej kvalite...ale predtym som ovulovala aj normalne a bol sexik 🙂lekar sa smial, ze mozno tam uz jedno je a toto bude druhe...ale ja chcem len jedno 🙂
@buba08
@kako23
@bimba8
@schatje6
@falin
@ludinka
@elienocka Dievcata, stale sme v soku s muzom, normalne nevieme co povedat.... 😉 prave sme boli na krvi a vysledky budu po 14.....jaj boze som stastna...dievcata, dakujem vam vsetkym za podporu a teraz ja budem drzat vsetky pasticky vam.... 😀

kako23
6. dec 2013

@ludinka pichanie bolo ok, s tym ja problem nemam. Nevedeli pochopit preco som prisla k nim na krv a zaplatila zato 1000CZ ked na SR by som to mala zadarmo. Vysvetlila som im dovod, ale ich pristup ma velmi sklamal...dokonca som aj potom pisala DR. lebo ma nechceli objednat na konzultaciu, ze to musim priamo s dr. sa dohodnut a on bol velmi mily, naznacila som mu moj zly pocit a ospravedlnil sa, ze ho to mrzi.akurat, ze to poslal veducej sestre a veducemu lekarovi...takze teraz tam bude za sibnutu zensku ☹ uz som si sama sebe povedala, ze musim konecne verit nejakemu CAR lebo inak sa nepohneme dalej.

lusipe
6. dec 2013

@tinkatinulka
@gaga83 mooc vam dakujem dievcata 😉

jjajka
6. dec 2013

Dievcata @jalaura pisala, ze treba
+ treba vypisat cestne prehlasenie k ziadosti o uhradu vykonu Ivf.
KDE HO NAJDEM na stranke vseobecky take nieje.

lusipe
6. dec 2013

@ludinka moja zlata, moc budem drzat palceky, neboj, ako dievcata pisali, len sa setri a nerob nic namahave...ale myslim, ze budu pekne...tfuj tfuj pre stasticko 😉

ludinka
6. dec 2013

@kako23 inak ak ti mozem poradit tak tych 1000kc si daj refundovat, mas na to narok!!
kasli na to, neboj sa sestricky sa tam urcite striedaju a nebudu si ta uz ani pamatat...maju tam milion pacientiek 😉

sona_fit
6. dec 2013

@lusipe Jeeej moja, teším sa veeeeelmi! Veľa štastia aj ďalej, nech spolu potiahneme tehu vláčik 😉

lusipe
6. dec 2013

@falin uz som pisala, bola som hned rano, mam kamosku lekarku, tak o 14 budem vediet...ale myslim, ze bude este nizke, lebo je to len 9 den

lusipe
6. dec 2013

@sona_fit sonicka, velmi pekne dakujem....budem si teraz brat rady od vas v predstihu 😉 ...kavu asi uz nemozem a vinko vsak? 🙂...a caje? 😀

ludinka
6. dec 2013

@lusipe dakujem, aj ja si myslim ze bude dobre aspon aj tie mensie budu mat cas dorast 😎

ludinka
6. dec 2013

@jjajka je tam to tlacivo, pockaj dam ti link

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre