Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

julietka
11. feb 2010

Ahojte, tak soim tam este pridal 2 foto zo vcera 🙂 ale uz vas nebudem trapit ale kazdej z vas prajem nech uz mate svojich vysnivanych drobcov doma a stastne s nimi zdielali navstevy tatov a celej rodiny, ktora sa tesi na prichod vytuzenych a vyvolenych 🙂 a tych najkrajsich deti na svete pre kazdu z vas 🙂
moja pani vas vsetky moc pozdravuje a dakuje za vsetky vase gratulacie. citi sa dobre uz na druhy den chodila po vlastnych a cez den chodi za drobcami a skusa ich prikladat, mala asi za 30 sekund nasla co najst mala a tak cakame ci pride aj poziven 🙂 uz aj malemu sa vcera zadarilo sa pricucnut 🙂
drzte sa dievcata a moc sa tesime s vami na vase prve foto 🙂

lenka20
11. feb 2010

dobre ranko, teeeda - julietkovci - taki su zlatucki vasi drobcekovia, ako cez kopir, velmi sa na seba podobaju, ninka taka jemna dievcenska kopia a samko vidno ze je chlapcek, ma taky vyraz muzsky 😉 😵 😵 😵 😵 som rada, ze julinka sa citi dobre, dobre vediet, ze ten cisarak nie je az taky hrozny, kedze sa nan viacere chystame 😝
zuzlik tak nech sa vam zajtra uz ukaze drobcek, ci ma nieco medzi nozkami alebo nie, ja myslim, ze je to dievcatko 😉 nech uz mozte kupovat oblecko vo farbach 😉
pekny dnik vsetkym 😉

takyna
11. feb 2010

Ahojte kočky 🙂

Miri sa ti to krásne kráti 😉 🙂 , Avi si užíva malú princezničku, a Jilikovci majú nádherné dvojčiatka 😵

Ja som doma, nestiham ani net, iba na facebooku sa mocem, bobik ma obcas potrapi, lebo ma obdobie, ze ho aj cely den necitim, potom som cela nesvoja, ci je v poriadku, ja viem, ze sme este v malom tyzdni, ale poviem vam, aj tak je to stres 😖
Zacala som zase mat vytok taky zltkasty, nesvrbi, ani nic take, nie je zatial vo velkom mnozstve, klop,klop,klop,, ale sa mi zdal aj do tmavia, zlakla som sa , ze je to krv, ale manzel ma presvedcil, ze nie, tak cakam co s toho bude.

Inak hematologicka sa ma stale spytuje ci nespinim po fraxiparine, moze to byt aj to? nemate s tym skusenosti?

Zuzík som zvedava na tvoj ultrazvuk 🙂

Diorik mame fotak pokazeny, cize fotky sa mi tazko davaju na net, priznam sa, dokanca ani nemam najnovsie teraz, lebo mi len krcok sledovali, nemocnica bola, takzde brusko pridam mozno neskor, ak cez mobil nieco skusim sfotit

malo tiez sem chodite, Lenusik kavickuje 😉 , kocky nestihaju

Tani vy uz behate?

ozvite sa 😵

lenka20
11. feb 2010

cau takynka a ty kedy budes mat morfo? ja som zvedava uz co to mas v brusku, ci babu alebo pipika 😵 😵 😵

zuzla80
11. feb 2010

Julinkovci ale ste nádhernučký, a veru ako sa na seba podobajú, ako by boli jednovaječné. A ocinkovi ďakujeme za také krásne prianie. Držte sa a nech ste čoskoro doma všetci spolu 😵

Leni aj ja som zvedavá, čo sa to skrýva, i keď ja som už tak navnadená na dievčatko, že iné si ani nepripúšťam 😅 - to preto, že nám to tak skoro ujo doki povedal. Ako sa inak Lenik máš? Neostali žiadne embryjka na mrazenie?

Taky aj u mňa je to s výtokmi podobne - ja ráno po prebudení mám väčšinou do biela a je dosť tekutý, poobede je už hustejši a mení sa do žlta. Ja ak sa mi niečo nepozdáva, tak hneď poviem dokine, prípadne jej zavolám a hneď mi nasadí Clotrimazol, už som ho brala 2x. Ale tie výtoky sú normálne... Viem, že po tvojej skúsenosti sa obávaš, ale treba veriť, že je to dobre.
Možno s tým heparinom to doki myslela tak, že ešte viac prekrvuje telo, ako normálne a to môže vyvolať možno prasknutie nejakej cievky a prípadne špinenie. Ja som takýto zážitok mala naposledy keď mi brala lekárka cyto - to som ešte ani raz tak nezakrvácala - a aj lekárka sa vyjadrila, že je to z fraxiparinu, ale ani jej nebolo všetko jedno...

takyna
11. feb 2010

Leni nemam morfo zatial nikde objednane, ani neviem ci pojdem niekde, mozno na 4Dcko bud do Hlohovca, alebo v BB, ale az dakedy v 24tt, skor nie, aj ja som zvedava velmi, ale zatial musim vydzat, v rodine sa uzatvaraju uz stavky 😉 🙂
Leni a ty ako?, ides to HSGcko maternice skusit?

Zuzik ved hej, tie vytoky nestastne, v nemocnici to bolo na dennom poriadku, vsetky sme mali vytoky a bakterie, kazda tehula, od ecolli az po kvasinky 😒 , to spinenie asi byva pri fraxiku po urcitom case, ked sa ma na to moja doktorka stale spytuje, ale ja by som bola rada, keby ma to obislo 😉 , ako inak sa citis? kedy mate morfo?

tanitta
11. feb 2010

ahojky baby...
julieekovci... su sladucke tie vase deturence 😵
takynecka ..ja tipujem chlapca...zuzlu som myslela ze bude chlapec 😎 no ale pipik uz asi nenarastie 😀 ...ano my uz behame tak postupne ale kazdym dnom je to coraz viac a viac bezdrzania 😉 ... obcasne si natlcie pusu az dokrvi 😔 ale to uz patri k tomu.....aj ho polubim pofukam otrepeme sa ide sa dalej 😀
tak sa drzkajte.. kocky...
Leni... aj som si tak myslela... 😎 jak si napisala...

bakosko
11. feb 2010

baby kolko ste mali vajok a kolko sa vam oplodnilo a kolko vam zostalo do vkladu a kolko bunkove vam vkladali som ale zvedava 😀

anty
11. feb 2010

Ahoj holky omlouvám se, že vám sem lezu, ale potřebovala bych se vás zeptat, jestli jste některá užívala po OPU Estrimax, dal mi ho koudy, chtěla jsem ho na ještě lepší sliznici, ale když čtu v letáku, že se užívá jednou denně a mně koudy říkal ať ho jim třikrát denně, tak mám celkem hrůzu ať se mi něco nestane, jinak v tom letáku píšou, že je z toho samá rakovina atd. Jinak v protokolu je napsaný estrofem, to je to stejné, nevíte některá, jak to teda je. Jinak Julietce všechno nej k narození miminek ať vám dělají jenom radost. Díky holky , jestli některá budete vědět

avaka
11. feb 2010

caute kocky 🙂
Uz sa tesim,ked Juli pustia z nemocky a najde si chvilinku cas,opisat svoje dojmy 🙂
Ja si kocky tiez myslim,ze Zuzlik bude dievcatko a Taky-chlapcek 🙂
Tani,tak zdolavate prve prekazky aj s urazmi?Dufam,ze nebudu moc bolave a coskoro to pojde aj bez drzania a padania 😉
Bakosko,ja som mala 8 vajok,oplodnilo sa 7,vkladali sa 2 a zmrazili 2 s PK 😉
Anty,neviem Ti poradit,ja som estrimax nikdy nebrala,ani estrofem..

avaka
11. feb 2010

no skusim,ak stihnem,opisat nas velky den 🙂
Najskor Vam chcem poradit,aby ste chodili skoro spinkat,nie ako ja,ked som sa vybrala do postele o 00:30 a spala som 1 hodinu,kym mi odtiekla voda,este ze som den predtym vravela muzovi,ze chcem,aby to na mna prislo rano,nech som oddychnuta.. 😀
Takze o 1:45 mi odtiekla voda,teda cast,zobudila som sa na mokre,ale kedze sme mali na posteli bordovu plachtu,farbu som mohla len hadat...dufala som,ze ak by len cvrklo,tak by som to citila.. 😅 zobudila som teda muza,ze asi ideme...Ked som sa isla obliekat,dalsia cast mi odtiekla pri skrini,tak to bolo jasne...Tretia varka pred nemocnicou..O tretej rano ma prijali s tym,ze odtok vody spusti porod,no bohuzial aj po niekolkych hodinach som bola otvorena len na 1 cm...prisla do prace dalsia smena,ja som uz bola otvorena na 4 cm,ale zase niekolko hodin,ziadna zmena,ked ma pozeral uz asi piaty lekar,zistil,ze asi nemam dobre prasknute tie obaly,tak tomu milym 30cm hacikom pomohol 🙂 a veru,trocha pomohla,aj ked nie uplne.po 12 hod,mi podali antibiotika a malu stale monitorovali..porod mi mali vyvolat az po 24 hod,ale potom som pocula,ze sa bavia o tachykardii,mala mala uz len 98 tep,tak sa rozhodli dat mi infuzku uz poobede..to uz pred tym som zacala konecne mat pravidelne kontrakcie.Na por.salu som prisla o 17-tej a zavolala som muzovi,ze uz moze..
Ked prisiel,uz som mala kontrakcie a vravela som i,to je ono???aka pohoda.aco chcu vsetci tu epi?? 😀
Ja blba... 😅 Ono to vsetko zacalo,az ked mi zacala kvapkat z infuzky ta zazracna tekutina..Ale co bolo pre mna najhorsie,ze kontrakcie az do porodu som si musela odlezat,ani sadnut,ani zohnut,malu stale monitorovali a ako som ja pri kontrakciach napinala telo,tak im ten monitor vypadaval...aspon ze tam bol muz a mal to kto drzat...Inak,ja som nad epi ani nerozmyslala a na predporodnej nam povedali,ze staci potom povedat..a dali by sa vydrzat v pohode aj tie posledne kontrakcie,ale moj problem bol v tom,ze som nevedela,kolko to etse bude trvat...keby mi niekto povedal,bude to 5 min,alebo pol hodinu,ja som si vsak myslela,ze musim cakat kym vytecie cela infuzka,tak som celu dobu na nu upierala oci,nech tecie a ona tiekla tak pomyly,ze som to odhadovala na 5 hodin a muz ma prosil,nepozeraj tam stale...ku koncu,ked som myslela,ze ma roztrhne,som uz macherka nebola a posiela som muza pre epi,asistentka isla sa vraj spytat dr.ci sa to este da,potom mi muz povedal,ze si za rohom popijali kavicku...ale to som ja nevedela,ze to uz rodiiiiiiiiiiiiimmmmmmmmmmmm.... 😵 😵
Asistenka zakricala na dr. ze rodimeeee a ja som pocitila taku ulavu,ako keby to uz bolo hotovo.. 😀 Asistentka vravi,ale my sme sa este neucili tlacit 😅 ,ani sme sa nestihli ucit,cakala som ,ze samotny porod bude dlhsi,ale3-4 krat som zatlacila a malu som mala zrazu na bruchu...taku malu ,malicku... 😨 To,ze ma dr.nastrihol som vobec necitila,ani porod placenty,nemala som svojho dr,pri porode,neboli sme dohodnuty,mal aj tak ambulanciu vtedy,rodil ma taky mlady dr.ale bol uplne uzasny....
No a nastal priliv obrovskych emocii,potom malu zobrali ,dr.povedal soknutemu muzovi,ze naco ma ten fotak... 😀 Ked malu zase priniesli,hned sa prisala..dve noci sme nemohli spat,pisali sme si sms,bolo to tak silne,ze nam naozaj ani spat nedalo..Na izbe vsetci spali a ja som sedela pri postielke a cakala,kym sa zobudi..
a tych telefonatov a sms,ako keby sa naozaj princezna narodila,tolko ludi na nu cakalo.. 🙂
pridavam este jednu fotecku ako umyvame ritku 😅 a malej sa to tak paci... 🙂

takyna
11. feb 2010

Avi krásne si to opísala, 😵 som rada, že už máš za pôrodom, a už len si vychutnávaj krásnu princezničku 😵

takyna
11. feb 2010

a tie fotky čo si pridala, ste tam taký krásny úžasný jednoducho princeznička naša pekná 😵 😵 😵

avaka
11. feb 2010

Taky,dik 😉 a ty tiez objednaj ten utz,nech vieme co schovavas 🙂

mircalla
11. feb 2010

ahojte, nejaky cas som tu nebola, zhaname bytik

tak som kukla nove fotky avaka a julietka...nadherne, vskutku nadherne oboje....ta s tou ritkou je super a male dvojky su uzasne...

bobjan
12. feb 2010

Ahojky🙂

Ozývam sa po dlhej dobe. Mala som veľmi stresové obdobie v práci...ale už je to o.k., tak sem tam kuknem na vás 😉

Gratulujem maminkám a hodne zdravíčke celým rodinkám 🙂 Tehulkám dúfam, že prebieha pohodové tehotenstvo 😎 Nedočítam, ale verím, že je všetko o.k.
Samozrejme zdravím aj čakateľky-spolubojovníčky a prajem pevné nervy a veľa optimizmu 😵

mirinda10
12. feb 2010

tak babulky ja som uz na MD od dnesneho dna. Vcera som bola v poradni utz nerobil ale bola som na monitore tak malej bije nadherne srdiecko vsetko je ok a mam aj monitor na buduci tyzden
Mam sa celkom dobre aj ked tuto noc som uz bola vyspata o 3.15 a potom som zaspala ked muzik odisiel do prace 6.30 nemozem dobre spavat to je hrozne ale inak je vsetko tak ako ma byt

avi nadhera, uzila si si ale nakoniec to bolo vsetko ok, si hrdinka ako som uz pisala ja by som bez EPI nerodila ja mam strach, idem kuknut fotecky

Anty ja som brala estrimax nakolko estrofem uz prestali v lekarni predavat ale je to to iste, takze neboj ja som ho brala tiez 3x1 a estrofem je presne to iste a letaky necitaj, skoda sa stresovat

kanhwa
12. feb 2010

Ahojte babulky,
Avaka,
aj mi slzicky vyhrkli, krasne si to opisala, v dobrom zavidim a zaroven velmi prajem. Kazdej s vas/nas...Malicka je prenadherna, na niektorych fotkach normalne akoby sa smiala 🙂 🙂 🙂 uzite si to vytuzene vsetko teraz.
Anty,
ako pise Mirinda, je to to iste a tiez som brala 3x. Je to kvoli sliznici a prvy krat v repraku som brala a druhy nie, lebo sliznica bola super. Len skoda, ze ten vysledok nie ☹ a tiez 3x, tiez som sa Koudyho pytala to iste...nevsimaj si v tomto pripade letak, vedia co robia v brne...drzim palce.
Miri,
som rada ze je vsetko ok 🙂 a moc sa tesim aj na nadherne fotky od vas coskoro. uz len chvilocku vydrzite a bude to 🙂
Vsetkym krasny vikendik.

anty
12. feb 2010

Ahoj holky díky za odpověd, ale bala jsem se ať si nějak neublížím. No já mám vždycky sliznici super, ale chtěla jsem to ještě posichrovat ať je úplně ta nejlepší. Je to moje 5 IVF a doufám, že poslední. Dnes je to 3 den a my máme 2 osmibuněčné, 1 šestibuněčné, 2 pětibuněčné a 1 čtyřbuněčné, zítra už nemáme volat a v neděli na valentýna transfér 🙂

zuzla80
12. feb 2010

Ahooojte babulky, tak sa hlásim po morfologickom ultrazvuku - krásne všetko prebehlo, ujo doki nám pomeral všetky orgániky aké len môžu byť, od hlavičky, cez srdiečko, žalúdoček, črievka - no veď to poznáte všetko je v najlepšom poriadku. Stále sme o 1týždeň väčší akoby sme mali byť, a vážime 381g. No a čo sa pohlavia týka, tak vyhrala voľba č. 1 a z 90%tného dievčatka je 100%tné - takže sa radím, k Avuška a Mirindikovi a z časti aj ku Julietke 😀 . Som rada, že sa nakoniec potvrdilo dievčatko, už sme na neho boli s mužíkom nejako viac "navnadený" 😅 Jediné, čo ma mrzí, že nemám fotku, ja som myslela, že ju dávajú automatický a keďže ujo doki tam čosi z utz tlačil, tak som si bola istá, že je to fotka pre nás - no hold nebola, a kým som sa spamätala, tak už bolo neskoro - ani neviete ako si to vyčítam, do prdele...

Avuška keď som si prečítala tvoj príbeh z pôrodu, normálne som skončila so slzami v očiach - a to smskovanie si s mužíkom ma dostalo najviac, ja si to ani len neviem predstaviť aký silný zážitok to musí byť, a aké silné emócie pri tom človek musí prežívať - verím, že sa každá z nás takéhoto zážitku dočká. Aj u mňa máš môj obdiv, že si to všetko zvládla bez epidurálky, fakt klobúk dole - neviem si to v dnešnej dobe predstaviť. A fotečky sú ozaj nádherné, maličká sa vám vydarila 😉 😵

Mirindik vitaj na MD, a môžeš začať strihať meter. Super, že je Emka v poriadku 😉

Anty tak to bude najkrajší valentínsky darček, držím palce. Tiež som brala aj Estrofem aj Estrimax, ale iba pri KETe 😉

mirinda10
12. feb 2010

zuzik, nadhera takze dalsie dievcatko 🙂 moc sa tesime ved diorka ma klapcov a asi aj taky bude mat tak to tu musime trosku zachranit ten balance nech chlapi nie su v prevahe 😀
no mi mame este 4 tyzdne a Emka bude tu uz sa neviem dockat a ked vidim Elik, tak ja mam velke emocie a to este nie je moja, co bude ked sa nam narodi, to budem aj ja paf bulit ako slon ale ved sme na tie nase poklady tak dlho cakali tak si to musime poriadne vychutnat

takyna
12. feb 2010

Ahojte kočky 🙂

Zuzlík gratulírujem k babe 🙂 , Mirindik som zvedava, či tvoj typ u nas vyjde 😉 🙂

pekný víkendík všetkým 😵 😵 😵

mircalla
12. feb 2010

No tak zuzlik, blahozelam k holke, ale hlavne je, ze je vsetko ok
Taky, som veru zvedava co ty

Anty pekne vysledky

tanitta
12. feb 2010

ahojky..
Zuzla.. oficialne este raz gratulujem k dievcatku 😉 aj my sme v duchu tuzili po babe... 😀 ale tohto maleho certa by som nevymenila ani za svet 😵
bakosko...3ks.. na vklad 2ks 10b a 12b.. tretie sa nemrazilo...
Miri.. pomalicky veru uz aj yt budes strihat meter 😉
etse otehulkujeme vsteky nase snazilky a cakatelky a vsetky co nas citavaju a bude to super 🙂

mirinda10
12. feb 2010

taky a kedy ides na morfologiu nech sa pipik ukaze😉

anty to bude romanticke mat ET a valentyna, urcite sa to podari🙂

ja uz asi budem cez vikend balit tasku dufam, uz to odkladam ale je cas😉

rebeka33
12. feb 2010

ANTY A TO SI VšETKA ABSOLVOVALA V REPROFITE : Sorry zapol sa mi caps.
Ďakujem.

dior
13. feb 2010

zuzik-gratulacia k dievcatku 😵 😵 😵 ano potrebujeme tu doplnit babiky 😉

taky ahoj,ja idem uz v utorok na morf.,zajtra si idem popestovat cerstve babatko-tesim sa 😵

mirinda- tak vitaj na md 🙂 ,vies co som minule pocula v tv, ze ten posledny mesiac sa v tele menia hormony tak, ze zena sa casto v noci budi,aby sa jej telo nastavilo na nocne krmenie-si to pocula? ja sa velmi z vas tesim, ze sa vam takto pekne dari -ze sa drzite 🙂

takyna
13. feb 2010

Ahojte kočky 🙂

Mirindík veru len riadne sa zbal, o chvilu je tu Emka coby dup 🙂

Ešte mi povedzte či 4Dčko je to isté ako morfologický ultrazvuk

bika23
13. feb 2010

Ahojte,
budúci týždeň idem prvýkrát do Reprofitu.1IVF som absolvovala v Košiciach a doktorovi sa velmi nechcelo
vysvetlovať a tak dodnes neviem vela informácii tak dufam že v Brne bude lepší pristup

mircalla
13. feb 2010

bika - tak to na milion krat bude....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre