Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

anty
13. feb 2010

bika, lepší přístup a hlavně je nezajímají hned peníze při vstupu, dr. se ti snaží dát léky za které tolik neplatíš a šetří ti pokusy minimálkami. Jsme tam přes rok a jsme max. spokojeni. Vřele ti tento car doporučuji. Ať se ti brzy zadaří mimčo.

zuzla80
13. feb 2010

Ďakujem za gratulácie 😉 a zabudla som sa vám pochváliť, že sme už kúpili aj prvé šatičky, bundičku a čiapočku 🙂, neskôr hodím do albumu...

Táni my sme sa už preto navnadili na dievčatko, lebo nám ujo doki povedal ešte v 12tt, že na 90% je to baba, dovtedy som si myslela, že to bude chlapček 😉 ... hlavne nech sú zdravučký a robia nám radosť 🙂

Taky 3D/4D a morfo je myslím jedno a to isté.

Bika aj my sme z KE a naše posledné zatiaľ úspešné IVFko je z Brna 😉 Tak držím palce a určite k vám budú viac zhovoršivejší ako v KE - síce ja mám skúsenosť len so Splnom a to je niečo neporovnateľné. Tak držím palce 😉

Ja som sa vás ešte chcela opýtať, aké veľkosti pre drobcov kupujete. Včera sme kúpili tie šatičky a bundičku na 3-6m, ale mamka ma presvedčila, aby som bundičku išla vymeniť za väčšiu, lebo vraj to bude v jeseni malé, tak neviem. Nemáte nejaké tipy na stránky, kde sa dá pozrieť nejaký zoznam vecičiek prípadne veľkosti pre bábo. Ja som počula, že tie 0-0m (56) sa vraj neoplatí kupovať, čo vy na to?

lenka20
13. feb 2010

ahojte babulky - zuzlinka gratulujem k malej princeznicke - bude tu mat napadnikov az az, len tanickin maly je uz rezervovany 😉 a nemame nic zamrazene, pisal mi doky, musime ist odznova.. takynka ty si sa tusim pytala, ze ci HSG - cakam kedy uz konecne prestanem krvacat a potom zbehnem na gyndu si dohodnut nieco, ale hsg asi u mna nie, ja mam alergiu na kontrastnu latku, tak mi to asi nebudu chciet robit, skor laparku a to ma zas manzel odhovara, nech si to teraz nedavam rozbabrat, ze co ak mi nahodou nieco ,, pokazia ,, pri laparke, plus dalsi termin v Brne vyzera ze bude velmi skoro, tak som teraz v stadiu, ze netusim vobec co mam robit.. este zajtra mam rozmyslaci den a v pondelok uz musim nieco vymysliet...
avuska teeeda krasne si to popisala, musel to byt silny zazitok, ale nevyzera to nejak extra bolestivo, tak ja neviem, segra tiez dala malu von na 3 zatlacenia ale vravela, ze to boli brutalne bolesti, aj vracala od bolesti, tak neviem, asi je to fakt individualne.. ja ostavam pri cisaraku 😉 kraaaasne to muselo byt celu noc smskovat a divat sa na malu, ked je babatko take vytuzene, tak je to celkom ine...
anty - neboj, aj ja som mala estrimax - zacala som estrofemom a od ET som mala estrimax, je to to iste, no, keby sme sa mali bat pribalovych letakov, tak ziadne IVF sa nekona, ved tie lieky su vsetky take....
pekny vikendik vsetkym 😵 😵

lenka20
13. feb 2010

zuzlik este som ti chcela s tymi vecickami - zalezi ako rychlo bude vasa mala rast a priberat, u kazdeho babatka je to ine, moje krstniatko ma 15 mesiacov a su jej dobre vecicky niektore aj na 9 mesiacov.. kazdy vyrobca robi velkosti ine a fakt kazde babo je ine.. najlepsie je asi veci kupovat za pochodu, myslim take ze jesenna bundicka alebo letne vecicky.. bodycka tie mozes kludne aj dopredu, lebo v urcitej faze jej urcite budu dobre...
mircallka a kde by mal bytik byt? nechces k nam do ruzinova? hmmm 😉 boli by sme susedky 😉 a v nasom vchode sa nejaky byt predava, videla som inzerat 😉

tanitta
13. feb 2010

ahojky... suhlasim s lenkou.. zuzla nekupuj zbytocnosti.... kupis priebezme stacia ti nejake bavlnene bodynka svetrik...a uvidis aka bude velka;)...kupis rychlo ked bude treba....ayl bol krpcek ekd sa narodil a ani som nemala velkost 56 😅 az 62...sisce zozaciatku bol trosku maly v tom ale hrozne rychlo priberaju v prvych mesiacoch....takze sme to aspon pekne znosili...
leni.. fotosky mam na FB a mame uz aj navrh izbicky 😵

tanitta
13. feb 2010

jaj a zuzla my nosime este taku mikinu ze 3-6m 😀 😝 a ma 15mesiacov 😎

lenka20
13. feb 2010

fiha, dnes je tu nejak tichucko, tanicka idem mrknut na FB 😵 😵 😵
este zuzlik - ja ked nieco kupujem malej vo velkosti podla veku tak je jej to vzdy velke, budes musiet asi len od oka kupovat 😉 ale uuuplne ta chapem, ze uz teraz ked ti nieco krasne padne do oka tak kupis, no ved ale kde je napisane, ze princezna nebude moct obliect jesennu bundicku uz v lete 😉 ja by som v 56-ke len naozaj par kuskov mozno do porodnice a na ten prvy tyzden lebo potom uz bude rast ako z vody 😉 😵

avaka
13. feb 2010

caute kocky 🙂
Miri,tak uz si aj ty ides uzivat takej pravej materskej 😵 😵 uz len tasku zbalit a cakat na Emku
Zuzlik,gratulujem k dievcatku,dalsia princezna do partie? inak,ako to je ,ze sa clovek tak navnadi na to pohlavie,ake ma v brusku,len co mu to naznacia,vsak?Ja som tiez myslela,ze u nas bude chlapcek,ale ked povedali,ze asi dievcatko,uz som si to inak ani nevedela predstavit,tak ako Tanicka by certika nevymenila.. 😉 Tani,to co ste kupili za elasticku mikinu? 😀 Ta sa oplati.. 😵
Zuzlik,ja si tiez myslim,ze zalezi od vyrobcua hlavne,ako sa velke babo narodi...ja mam par kuskov c.56 ,tie su dobre,ale co mam 0-3 mes.tak vo vsetkom plava...ked zabalim nasiroko do postoliek,je to este dobre,ale v pamperske mi obidve nozky vopcha do jednej nohavice.. 😅 aj na fotke,co ma to bezove pyzamko,tak je 0-3 mes. a velke..
Leni,dufam,ze do pondelka nieco dobre vymyslis a verim,ze to bude dobre rozhodnutie,daj na svoju intuiciu.. 🙂
a ten porod.nieze by nebolel,ono to bolelo hlavne pred tym,samotny porod tak nie,ale keby mi dovolili pit tolko ako som bola smadna,tiez by som asi vracala.. 😅
Ktovie,kedy pustia Julietku z drobcami z nemocky? 😕 😵

mirinda10
14. feb 2010

ahojte babulky

lenik verim, ze vymyslis dobru strategiu a uz pojdete na istotu 🙂

ja mam iba par bodiniek 56 a zvysok uz 62 a vyssie takze uvidime ako dopadneme, neviem aka sa velka Emka narodi a to je potom tazko nieco nakupovat ale najmensie su 52 ale to su pre nedonosene deticky a to asi u teba zuzik nebude

ja som vcera upratovala o sto6 a vecer som bola ako dolamana ale nejak som to prezila a dnes navarim iba obedik a uz potom iba relax
inak teraz mam viac energie aj ked som ako slon ako ked som bola v 2hom trimestri asi som sa viac bala teraz uz aj ked porodim tak princezna bude ok tak mam menej stresu

boze ale ja priberam kazdy tyzden uz idem 0,5kg katastrofa a to papkam ako predtym no tos co mam robit musim to nejak vydrzat 😀

peknu nedelu uz mame zlato z OH

mirinda10
14. feb 2010

takyna morfologia sa robi normalne 2D len tam vsetko poriadne kontroluju a maju tam aj lepsie utz, 3d/4d je iba aby si videla drobca lepsie nakolko na 2d moja predstava o Emke je biedna 😕

lenka20
14. feb 2010

ahojte kocky, avuska kraaasne fotecky malej, taka blondata princeznicka to je 😵 😵 😵
ja som zatial nist nevymyslela 😝 som zvedava ci ma do zajtra osvieti 😀 obcas sa mi to stava, ked som na vazkach a uz skoro rozhodnuta, tak potom zrazu mi prepne a vymyslim nieco celkom ine, tak sa spolieham, ze aj teraz ma nieco usmerni....
pekneho valentyna vsetkym 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

takyna
14. feb 2010

ahojte kočky 🙂

Krásneho Valentína želám tiež 🙂 😵 🙂

Miri čítala som , ze v poslednom finisi sa zena citi najlepsie 🙂

Ja tiez priberam pol kila za tyzden, pomaly prekrocim nebezpecne cislo 😝 😀

skusim sa mozno objednat na to 4Dcko cez tyzden, dakujem za rady 😵

mirinda10
14. feb 2010

taky na 4d chod v 24tt potom drobec bude mat aspon 600gr teraz je skoro 🙂

pisala som si s juli, pustili ju v piatok a od soboty je s drobcami maju zltacku, tak si este pobyt o par dni predlzia ale verim, ze za chvilku budu domka pekne vsetci 4ja spolu 😵

pekneho valentina, ja som ho skoro prespala, teda poobede som nejak na 3 hodky zalomila asi budem vecer strasit 😀

maciatko31
14. feb 2010

Ahojte,
mozete mi prosim povedat ci sa plati vstupna konzultacia v Reprofite a ak ano - kolko? Dakujem

mircalla
14. feb 2010

Taky, ja mam pocit ze som nebezpecne cislo prekrocila uz teraz 🙂

tanitta
15. feb 2010

ahojky..
babulky len pekne priberajte 😵 ...drobcekovia si pytaju na co maju chut tak nic neodopierat 😉 ...
maciatko31...neplati sa nic 😉
taky...4d je pekne 😉...uvidis vsteko v plnej krase 😉
avi.. no niektore veci rastu s nami 😉 ty balis nasiroko?... ja som nebalila....
budi sa mi dieta paa

mirinda10
15. feb 2010

mircalla o akom nebezpecnom cisle hovoris, kolko si pribrala 😉
ja uz mam panicky strach ist na vahu, ja nechapem ako teraz priberam,
tento tyzden to nebude 0,5 kg ale vidim to na 1 kg ☹

tanitka ale potom kto to bude chudnut, ja mam este zo stimuliek za 3 roky +15kg boze ja sa mojej povodnej vahy asi uz nedozijem ☹

mircalla
15. feb 2010

no ja som uz bola priibrata pred....🙂) v podstate od problemov s chrbticou po nehode a par mesacnej necinnosti a tiez po kazdej stimulke som pribrala aj 2-4 kila (presne ako pises), ktorych som sa uz nevedela zbavit. a tiez uz to nespaluje ako kedysi. a ani nebola motivacia, lebo o par mesiacov nasledovala dalsia stimulka. posledne 2 boli sice darcovske (ale tiez beres hormony), ale celkovo som mala za posledne 2 roky 5 IVF a dost vysoke davky liekov. cez tehu ani nie zatial, ale aj to pride. slovom pekne som sa zaoblila este pred, tak sa trochu obavam, kde skoncim

mirinda10
15. feb 2010

no a kolko to akoze je???? kolko si teraz pribrala si 16tt tak povedz 🤐

lenka20
15. feb 2010

mirindik ty zvedavka 😉 😝 take krasne TTcka ako ty mas, to uz je taka lahoda, vsak? 😵 emka je uzasna ako sa krasne drzi 😵 😵 😵
baby tehule, vobec nerieste kilecka, na to bude cas potom, tretina z tych kil je dietatko a plodovka, polku schudnete prve mesiace po porode, ked sa nevyspinkate, nenajete poriadne, budete sa krutit okolo deticiek a ten zvysok pojde potom 😉
s hormonmi sme pribrali asi vsetky, je to dan za to nase snazenie, tak co uz...
pekny dnicek 😉

mirinda10
15. feb 2010

no nie vsetky napr. juli nedala ani kilo a avi tiez iba na mna sa to nejak lepi alebo asi my starsie mame nejak s tym problem 😉
ale jasne, ze to dame dole teda bude to nejak dlhsie trvat, aj suseda mi dnes povedala, ze brucho mam stale rovnake aj ked to nie je pravda, ja si uz nemam co obliect ak muzikove tricka nejak su male cez brusko budem ako detvanec 😀 za chvilku ale este vydrzime

emka je bojovnicka, vydrzime nechceme hadicky nic tak este par tyzdnov potiahneme

lenik, tak uz mas strategiu 🙂,

avaka
15. feb 2010

Ahojte 🙂
Tak my mame za sebou narocny den.Mame za sebou ockovanie tbc,prvu poradnu (uz mame 2960g) z nemocky sme isli-2700g) 🙂 a dokonca konecne povolili vychadzku,tak mame za sebou prvu 1/2 hodinku 😵 pani dr.nas pochvalila,aj ked pribrat sme mohli aj viacej,ale nevadi,myslim,ze male babo nepribera hned ako stvorkilove...
Miri,tu energiu mas asi preto,ze takto ku koncu sa uz nemusime bat,keby cosi..a neries stale tu vahu.. 😀 😉 mne sice naozaj vela nezostalo,prisla som z porodky + 3,5kg,ale doma som uz pribrala 1 kg 😅 asi to je tym,ze v nemocke nam dali 3 sendvice a k tomu 1 trojuholnik syru,keby mi nenosili jest z domu-neviem-neviem..
Leni,tak co???osvietilo?? 😕
Tani,balim nasiroko,lebo v nemocke to vsetkym odporucali,ze aspon do prvej kontroly,moc sa mi nechce,ale aspon jej to vyplni dupacky.. 😅 a 1.3.ideme na kontrolu,tak bude dufam vsetko v poriadku a hned prestaneme.
Taky,Mircalla a vsetky-ahojte 🙂

mircalla
15. feb 2010

avaka....podla mna ste pekne pribrali...takze velke den....a mala je po mamine...stihla

zuzla80
15. feb 2010

Ahojte babulky 🙂

Vidím, že sa tu rozoberá priberanie 😀 ... baby, ale veď toto sme chceli - byť tehu a priberať no nie 😀 Inak ja sa tiež radím k tým, na ktorých stimulky nezanechali kilečka a teraz sme pribrali 3,5kg, ale to som vám už písala.

Ste veľmi zlaté, že ste mi s tým oblečením napísali vlastné skúsenosti -na základe vašich rád, som sa rozhodla, že sa najskôr zamerám na dupačky a bodyčka rôznych veľkostí a počas chodu budeme kupovať, také chutnučké veci, ktorým teda Leni ozaj nedokážem odolať 🙂 (pridala som oblečko, čo sme kúpili)

Inak mne stále akosi tvrdne bruško, hlavne keď ležím, keď chodím tak je to super, čo sa mám vkuse prechádzať okolo domu 😅 Beriem aj magnezko, kúpila som si silnejšie, nejaké premium, ale nebadám, aby to bolo o niečo výraznejšie lepšie, iba o trošičku... Idem vo štvrtok do poradne, tak to dokine spomeniem.

Avuška krásne priberať, to je dobre, dôležité je, že váha ide hore, veď nemôže byť každé dieťatko podľa tabuliek 😉 Takže ste otestovali kočiarik, ako funguje, ste spokojný?

Leni veru, tak čo si vymyslela, idete do ďalšie cyklu, či ideš riešiť niečo so sebou? Ja ti poviem moja, že mne sa to tvoje špinenie nepáči, to je z toho mómu, ale to spôsobujú hormóny?

Taky nám počas merania morfologického utz lekár prepínal aj do 4D, kde nám ukazoval tváričku, zisťoval či nieje náhodou rázštep na pere, či sú ušká v dobre polohe - takže my sme okrem toho 2D, v ktorom meral všetky orgániky mali aj 4D, preto som si myslela, že je to jedno a to isté....

Mirindik nechceš prísť upratať aj ku nám 😀 - inak nechytá ťa náhodou ten syndróm uhniezďovania - ku koncu tehotenstva má dosť veľa tehuliek tendenciu všetko upratovať, aby drobček prišiel do čistého byťíku 😉

Som rada, že Juli sú s drobčekami v poriadku, nech im tá žltačka rýchlo pominie.

Táni pozdravujem 😉

floskula
15. feb 2010

ahojte kocky, prepacte, ze ja tak od veci, ale neviem to narychlo najsst v ziadnej teme. caj alchemilka sa ma pit prvu cast cyklu, ci druhu? ze na co je konkretne dobry. ma zmysel pit ho aj pocas stimulky na ivf?

mirinda10
15. feb 2010

avi krasne ste pribrali ved Ella je kojena tak si zoberie tolko kolko potrebuje

zuzi, ja makam teraz viac ako v 20tt ale asi ma avi pravdu nakolko opadol stres, ci prejdem cez 30tt tak som sa bala cokolvek robit ale teraz uz idem na plny plyn ale musim si dava tiez pozor skor dycham ako parna lokomotiva hlavne ked beham po schodoch 😀

zuzik aj mne tvrdlo brusko ale teraz chvilku mam pokoj tak sa tesim

avi, takze ste kocik uz testovali na zivo super a malej sa pacilo?

takyna
15. feb 2010

Ahojte kočky 🙂

Takže v BB nie je žiadny morfologický ultrazvuk , iba 4D soná a to ma objednali až na koniec marca lebo sa to robí iba v 24tt , a k môjmu doktorovi mám ísť až o 3tt takže pohlavie budeme musieť ešte počkať, zvedavosť je zlá, ale vydržíme 😵

Zuzík aj mne tvrdne bruško, ale to je asi skorej také niečo ako keď sa bábika premiestnuje , z nejakej polohy do druhej, trapim sa obcas s pohybmi, niekedy je kludne až den, potom zakope, par minut, a tak.., neviem či je to v pohode, ale doktor mi povedal, ze vraj sa to este rozbehne

Mircalla som zvedava u vás na pohlavie 😉 🙂

Ja si netrufam nic kupovat, ved viete ako to bolo u nas, takze až možno po 30tt ako pise aj Miri, vtedy si urobim odfuk, ak to prejdeme

Pozdravujem vás všetučky

Avi krásne priberate, len tak dalej 😵

zuzla80
15. feb 2010

Floskulka, alchemilka sa môže prvú fázu cyklu a môžeš kľudne aj v čase ivf.

Miri veru ste už v krásnom týždni, tak tie stresy sú zrejme už len z pôrodu. Juuj veru schody, schody to veľká záťaž už aj pre mňa - idem pomaličky ako taká stará nevládna babka 😅 , bývame totiž na 3ťom a bez výťahu.

Takynka ja pohyby tiež nemám vkuse, niekedy sa maličká ozve iba ráno, potom celý deň možno zo pár kopnutí, ale za to večer, keď ležím v kuľde zvykne dosť vystrájať 😅 . Ja si myslím, že je to v pohode, dôležité je, že kopkajú a dávajú o sebe vedieť, tým sa nestresuj. Nikde nieje napísané, koľko je veľa a koľko málo kopnutí.
Inak to tvrdnutie je také pársekundové, ale niekedy také nepríjemnejšie - žeby to bolo tiež premiestňovaním?

takyna
15. feb 2010

Zuzik podla mna je to premiestnovanim, ja to vacsinou citim na chrbte ked som, ked chodim tiez nic, vynimicne, v nemocnici, ked som sa na to stazovala, tak mi povedali, ze je to v poriadku, ze je to iba presun babetka, tvrdnutie je cele brusko ako kamen stvrdnute

takyna
15. feb 2010

Zuzik pekne vecicky 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre