• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Slovenky a IVF v Reprofite, Brno. Skúsenosti?

23. mája 2017 
dobre ranko, dneska posledny krat v praci, opat idem az 7. januara jupiiiiiiiiiiii. Uz sa tesim na rok 2014. ten je nas :wink:
20. dec 2013 o 08:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@zuzu1122
ja som tiez bola, ale uz davnejsie v gyn-five ked som tam este chodila, rano som prisla, poobede odisla, nic ma nebolelo, trosku som krvacala, to preslo, nic mi nenasli, platila som okolo 170€. a musis mat predoperacne vysetrenie urobene. nicoho sa neboj :wink:
20. dec 2013 o 08:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gaga83 super! :dizzy_face: :dizzy_face:
a kolko merali na 9.tyzden? drzkaj sa!
20. dec 2013 o 08:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Dobre ranko dievcata,tak sme z Brna naspat...sono dopadlo skvele. Je tam babatko,bilo mu srdiecko a zodpoveda 6 tyzdnu.maternica vraj super,ziadne hematomy a na vajecniku zlte prirodzene teliesko ktore ho vyzivuje :wink: tak sa strasne tesime a prajem tento zazitok kazdej z vas aby bol co najskor :wink:
20. dec 2013 o 10:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (10)
@gaga83 Tak to sú výborné správy :slight_smile: Blahoželám
20. dec 2013 o 10:18  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@schatje6 Ahoj neozvali sa Ti ešte?
20. dec 2013 o 10:18  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dievčence, asi som sa tešila predčasne, dnes je 11. deň po KET (vkladali sme HB2) a výška HCG je 7,5 :frowning2: ...som z toho smutná, aj keď táto tabuľka hovorí, že je to ešte v norme
http://www.fertility.sk/sk_SK/plodnost-a-zdravie/ludsky-choriovy-gonadotopin.html

Mali ste niektorá také nízke hcg a bola tehu?
20. dec 2013 o 10:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusipe Krasa, gratulujem a som rada,ze je vsetko v poriadku
20. dec 2013 o 10:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@nomxxx Ja s tym nemam skusenosti, ale skus ist na kontrolny odber krvi, ci Hcg rastie, mozno sa drobcek iba neskor zahniezdil a hcg ti krasne narastie... Drzim palce
20. dec 2013 o 10:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nomxxx mojka, snad to bude ok...
@lusipe super, super, tesim sa :grinning:

@miskanr1 ahojki, este nie, bola si uz na krv?
20. dec 2013 o 10:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@schatje6 Bola a za chvílku si idem po výsledky. Dr. mi robil aj sono a hovoril, že to ešte nemusí byť stratené. No krv to potvrdí, alebo vyvráti.
20. dec 2013 o 10:40  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusipe super tesim sa s tebou;);) a gratulujem k srdiecku
20. dec 2013 o 10:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@gaga83
@bradik
@schatje6
Dakujem vam dievcata.i ked to bola taka sranda sledovat len take malinke meniace sa farby teda tlkot srdca :wink: a je len jedno:slight_smile: co sa tesime. Lebo sme len jedno vkladali:slight_smile:
20. dec 2013 o 10:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@miskanr1 miska moooc drzim palceky aby to krasne rastlo :wink:
20. dec 2013 o 10:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miskanr1 a co videl na sone? Mne dr povedala, ze nema vyznam robit sono, lebo vraj je nieco vidno az od HCG1000-1500 ale 30-teho idem na kontrolu.
inak, je ked som bola tehu, tak ledva mi test ukazal // a na sone bolo vidno machulku, tak neviem, ako to vlastne je...
aj si testovala? snad ti stuplo :sweat_smile:
20. dec 2013 o 10:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusipe
@schatje6 takze baby úplne mi to kleslo na 1. Takze nic. A lekár len sonom pozeral sliznicu. Ale bola len 8,4 mm. Takze tento krát nic. Naše prvé IVF oficiálne nevyšlo. Napíšem do Brna a dohodneme KET. Držím palce ostatným babam.
20. dec 2013 o 11:40  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miskanr1 moja,je mi to velmi luto...ale ket vyjde,uvidis.vtedy je telo viac v prirodzenom stave ako teraz...moc budem drzkat palceky :wink:
20. dec 2013 o 11:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miskanr1 juuuj tak to ma mrzi moja....ale je super ze v takomto pripade mate mrazacikov.... na druhy pocus to stopro vyjde!!! Uzi si Vianoce, daj sa do pohody a v januari sup na to:slight_smile:. Budem drzat palceky vsetky
20. dec 2013 o 12:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@miskanr1 je mi to luto, mne uz z Brna odpisali, ze mam vysadit lieky a cakat, ako sa bude hcg vyvijat a vraj budu radi, ak bude negativne :pensive: , inak hrozi mimomaternicove...
20. dec 2013 o 12:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@schatje6 Ó zlatko tak to ma tiež mrzí. :frowning2: Ale čo už. Skúsime Ket, to už verím, že víde. Nebudem taká plná hormónov a možno to aj bude lepšie :slight_smile:
20. dec 2013 o 12:31  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miskanr1 no ja len nanovo IVF, nemame mrazacikov :pensive:
ale tebe to urcite vyjde v januari, ved oni maju asi na KET statisticky vyssiu uspesnost...
20. dec 2013 o 12:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@schatje6 tak toto ma tiez mrzi...ale ja som myslela ze tebe to vyslo...ved si mala aj 2 //... co sa stalo?
20. dec 2013 o 12:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jalaura hcg bolo na 12den po ET len 20 a nestupa tak ako by malo...
20. dec 2013 o 12:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby nasla som nieco na ti eNK bunky co ich dokaze znizit prirodzene kuknit co si mysliete o tom?
Diétne suplementácia eikosapentaenová kyselina, ale nie s iným dlhým reťazcom n-3 a n-6 polynenasýtených mastných kyselín, znižuje aktivitu NK buniek u zdravých jedincov vo veku> 55 y.

Thies F, Nebo-von-Caron G, Powell JR, Yaqoob P, Newsholme EA, Calder PC.

Ústav biochémie, University of Oxford, Oxford, Veľká Británia.

Doterajší stav: Štúdie na zvieratách ukázali, že diétne ľanový olej [bohaté na n-3 polynenasýtené mastné kyseliny alfa-linolénovej kyseliny (ALA)], pupalkový olej [bohatý na polynenasýtené mastné kyseliny gama-linolénovej kyseliny n-6 (GLA)], a rybí tuk [bohatý na dlhým reťazcom n-3 polynenasýtené mastné kyseliny, kyselina eikosapentaenová (EPA) a dokosahexaenová kyselina (DHA)] môže znížiť prirodzené zabíjačské (NK) bunky aktivity. Neboli vykonané žiadne štúdie vplyvu na aktivity NK buniek pridanie týchto olejov k strave človeka.
Cieľ: Naším cieľom bolo zistiť vplyv doplnok stravy s olejom zmesi bohatej na ALA, GLA, kyseliny arachidónovej (AA), DHA, EPA a DHA alebo (rybí olej) na aktivity NK-buniek z ľudských mononukleárnych buniek periférnej krvi.
DESIGN: randomizovaná, placebom kontrolovaná, dvojito slepá, paralelná štúdia bola vykonaná. U zdravých jedincov vo veku 55 až 75 rok spotrebuje 9 kapsúl / d na 12 wk, kapsule obsahovala placebo olej (80:20 mix z palmového a slnečnicového oleja zo semien) alebo zmesi s placebom oleja a olejov bohatých na ALA, GLA, AA, DHA , alebo EPA a DHA. Predmety v týchto skupinách spotrebovaný 2 g ALA, 770 mg GLA, 680 mg AA, 720 mg DHA, alebo 1 g EPA a DHA (720 mg EPA + DHA 280 mg) denne, resp. Celkový príjem tukov z toboliek je 4 g / d
Výsledky: Zloženie mastných kyselín v plazme fosfolipidov výrazne zmenili v GLA, AA, DHA, a skupiny rybieho oleja. . Aktivita NK buniek nebola významne ovplyvnená placebo, ALA, GLA, AA alebo DHA liečba Rybí olej spôsobil významné zníženie (znamenať pokles: 48%) vo aktivity NK buniek, ktoré sú plne zvrátiť 4 týž po doplnení prestal.
ZÁVER: mierne množstvo EPA, ale nie z iných n-6 a n-3 polynenasýtených mastných kyselín môže znižovať aktivitu NK buniek u zdravých jedincov.
20. dec 2013 o 12:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jjajka no divne ot je
20. dec 2013 o 12:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jessie222
kukni co som dala o NK bunkach co si myslis? ze ryby olej znizuje Nk bunky vyznamne ... ked mozes tak kukni aj ty na zahranicnych forach ...
ja som si tak prirodzene pomohla s AMH mozno aj to by bolo fajn..
inak treba davat pozor na vsetky doplnky ..ktore podporuju imunitu..napr. aj vitamin D3 moze zvysovat nk bunky a na isto viem ze vitamin C ich zvysuje
20. dec 2013 o 12:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jjajka no ale je to divne...este ma na padlo ze to mohol byt aj pregnyl ... mozes ho mat aj dlhsie v tele ako je zvycajne..ze vraj aj ja som bola na tom tak :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. dec 2013 o 12:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zibi odkial mas info, ze D3 aj vit. C zvysuje NK bunky? Lebo dr. Malickova z Prahy odporucala, ze sa moze aj pri prednisone uzivat vit. C, tak nejako mi to nesedi
20. dec 2013 o 13:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no cecko vseobecne zvysuje imunitu a ked som si to dala do google ze vitamin C a NK bunky tak mi to tam vyhodilo ...plus to iste aj vitemin D 3 ..ked ho uz mas v norme tak zbytocne netreba brat
okrem toho vitamin c nie je dobry na vajecniky ... viac ako 500 mg denne by sa nemal brat
20. dec 2013 o 13:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@buba08 napr ucinok wafarinu alebo liekov na reidenie krvi znizuje
ÚČINOK WARFARÍNU ZNIŽUJÚ: lieky proti žalúdočnej kyslosti (Rennie, Gasterin gel,
Anacid), lieky proti alergií, glukokortikoidy (Prednison, Hydrocortison), lieky na liečbu
schizofrénie a psychózy (haloperidol), koenzým Q10, lieky na tlmenie úzkosti a strachu
(Meprobamat), lieky na zabránenie počatia, antibiotiká pri liečbe tuberkulózy (Rifampicín),
vitamín K, vitamín C
20. dec 2013 o 13:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok