Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lusipe
23. dec 2013

@lienka64 nebojkaj urcite to bude dobre..len sa setri...budem moooc drzat palceky....a kedy mas termin?ja 14.8.:)

miscok
23. dec 2013

Dievcenece,prajem vam pokojne a radostne sviatky.Tehulkam krasne a bezproblemove tehulkovanie a vsetkym cakatelkam vela energie,odhodlania a viery do dalsieho snazenia.Nech je rok 2014 pre vas ten vytuzeny 😵

lienka64
23. dec 2013

@lusipe tak to ja ešte neviem ☹ v stredu som bola na sone, ale moja gynekologička tam nebola, takže sono mi robila iná dr., a tá mi nič nepovedala ☹ ani to v ktorom som týždni, len videla, že bambulka tam je ( aj keď sme vkladali dve, ona videla len jednú - ale vraj sa môžu prekrývať ), a videla aj srdcovú aktivitu 🙂 tak neviem

lienka64
23. dec 2013

@lusipe takže ty máš termín na august? 🙂 tak to je super! a koľko ste vkladali? a ty si v ktorom týždni?

lusipe
23. dec 2013

@lienka64 vkladali sme len jedno...vklad som mala 27.11.podla menzesu som zaciatok 6tyzden 4dni...na sone bolo tiez uz vidiet srdiecko.... Tak snad bude vsetko v poriadku 😉

schatje6
23. dec 2013

@miskanr1 nevysadila som len som znizila dávku na polovicu, moja dr hovorila ze nech si ho davam, ze ms kľudne moze prist aj tak.pri predoslych ivf som ms dostala najneskor podla normalneho cyklu ci som brala utros alebo nie a ci to bolo pozitívne alebo nie.tak kazde ivf je zrejme nakoniec ine.super ze ty uz mas aj po ms a mozete ist v januari pre zmrzlinky.my si budeme musiet dat min 3mesiace pauzu
@lienka64 setri sa a hladkaj brusko urcite to bude dobre 😵
@ludinka no neviem ci je to nádej skor sa bojim mimomaternicoveho...ale nic ma neboli..
Pri biochemickom tehu by hcg malo klesnut same, nie? Ked som mala biochem tak kleslo same..

ludinka
24. dec 2013

@schatje6 dufam ze ti to dobre dopadne, mimomaternicove to hadam nebude
@miskanr1 co uz narobime, ja na to ketko tak skoro nepojdem, chcem sa nato najprv pozitivne naladit, neviem tento neuspech len tak zahodit za hlavu, a chcem ist na tu endokrinologiu aby som mala pocit ze som preto nieco urobila navyse.....dufam ze sa mi to podari v januari vybavit a na to ket ist fo februari,najneskor v marci, uvim co mi este navrhne stelcl

tinka9075
24. dec 2013

Babenky prajem Vám Krásne Vianoce 🙂 🙂 Maminkám pekné z detičkami tehuľkám krásne z pokladíkmi v brušku a snažilkám želám nech sa im splní to najkrajšie prianie aby čoskoro boli tehuľky 🙂 🙂

ikuska
24. dec 2013

@bergalm @miscok @gaga83 @katy777 Šťastné a pokojné Vianoce, veľa lásky, úsmevu a porozumenia v novom roku a skutočnú radosť z našich vytúžených bábätiek Vám prajem 🙂 🙂 🙂 🙂 a zároveň všetkým ostatným nech im rok 2014 prinesie vytúžené // ... 🙂 🙂 🙂 🙂

sally2401
24. dec 2013

Prajem Vám všetkým krásne Vianoce a šťastný Nový rok 2014, a ďakujem Vám všetkým ktoré ste ma tu podporovali. A ďakujem za vianočný darček tu na koníku, neviem ani komu sa mám osobne poďakovať. 🙂

lienka64
24. dec 2013

ahojte kočky, tiež sa pridávam k prianiu krásnych Vianočných sviatkov... nech si každá z nás nájde pod stromčekom ten najkrajší darček 🙂

bergalm
24. dec 2013

caute babule,aj ja Vam zelam Krasne vianocne sviatky a Stastny Novy rok 2014 nech kazda z nas ma ten vytuzeny uzlicek stastia v naruci cim skor 😉

jalaura
24. dec 2013

@ludinka
@miskanr1
@zibi
@schatje6
@lusipe
@bradik
baby prajem vam krasne a pokojne Vianoce. A nech ten rok 2014 je pre kazdu z nas uspesny. Babam ktorym to vyslo, krasne chvilky pocas tehu a tym, ktorym nie vela sil a energie....budeme pri Vas aj nadalej a budeme vas podporovat...:}
Ja som vcera bola na sone....len pre kontrolu, ci je vsetko OK. No videl tam len jedno a maly hematom co povedal ze moze byt aj pozostatok z toho druheho, ktore sa asi neuchytilo...:{. ale tesim sa aspon z jedneho... srdiecko este nebolo {ale ved som len 5+2 takze asi to bolo aj skoro}. vraj mam aj velku cystu za maternicou tak hadam to nejako dobojujem...baby este raz krasne vianoce!!!

zibi
24. dec 2013

@jalaura krasne vianoce moja 🙂 vsetko bude dobre neboj 🙂 dolezite je ze ste 2v1 a verim, verime ze ja alebo my zvysne budeme uz konecne rok 2014 uz tehu

lienka64
27. dec 2013

ahojte baby, takže včera som sa musela dostaviť na sono, pretože v stredu večer som začala strašne krvácať ☹ moja gynekologička mi ultrazvukom zistila, že malinká je v poriadku ( našťastie, sme v 7. týždni 🙂 ), ale v maternici sa mi spravil vraj obrovský hematóm ☹ dala mi kopu liekov, a injekciu, a samozrejme mala som ostať v nemocnici ( sľúbila som jej, že doma budem len a len ležať ☹ ), a vraj už je to celé len na prírode... či sa mi sám vstrebe, či postupne vytečie, či malinká prežije! Baby, ja sa tak strašne bojím!!! neviete čím to môže byť? nemáte s tým niektorá skúsenosť, alebo ste o tom niečo nepočuli??? prosím, poraďte ☹

takyna
27. dec 2013

@lienka64 ja som mala hematom, je to bezne pri IVF, treba pozitivne mysliet, LEZAT, nezlaknut sa krvi, ak bije srdiecko tak budete ok, drzim palce 🙂

miscok
27. dec 2013

@lienka64 Neboj,bude to dobre.Len poctivo lez a nenamahaj sa.Hematom sa vyskytuje aj ori klasickom tehu.Hlavne pokoj.Posielam vela pozitivnej energie 🙂

lienka64
27. dec 2013

@takyna ďakujem ti krásne za podporu 🙂 len nechápem tomu celému! pred týždňom v stredu sme boli na prvé sono, a tam mi dr. nič nepoveda ☹ a o týždeň na to je už vraj obrovský! tak to celé nechápem ☹ to akože za jeden týždeň sa mi vytvoril??? ale oddychujem tak ako mi bolo nakázané a tŕpnem každou návštevou wc ☹

lienka64
27. dec 2013

@miscok ďakujem ti moja krásne za podporu 🙂 len sa strašne bojím, vôbec som o niečom takom doteraz nepočula ☹

lubanka
27. dec 2013

@lienka64 ja som mala tiež pri tehu hematom... cca v 11tt som hrozne silno zakrvácala, myslela som, že som potratila... vyšli zo mňa zrazeniny veľké ako polovica dlane 😕 😕 utekali sme do nemocky a na ultz tiež videl, že bábatká žili, ale mala som tam ešte ďalšie dve zrazeniny, tak som mala nariadený prísny ležiaci režim... ani na wc som nesmela ísť... asi po 5dňoch mi znova urobili sono a zrazeniny boli preč 😵 😵 neboj sa nič, oni sa vstrebú... neviem, či to pomáha, či je to pravda, ale so mnou na izbe ležala jedna baba, ktorá mala to isté a každý deň vypila, zjedla (ako ti je lepšie) 1citrón... vraj jej to niekto poradil na zrazeniny... tak som okamžite volala mm, nech mi donesie citrony a mandariky a pomaranče (vit.C) a dávala som každý, tak neviem, či aj toto nepomohlo... neviem, ale ak chceš, tak skús 😉

ludinka
27. dec 2013

@lienka64 lienka aj ja mam mamatrtku ktora mala hematon a tiez sa jej vstrebal 😉
drzim palce

lienka64
27. dec 2013

@lubanka ďakujem krásne 🙂 určite skúsim, aj keď ja citrusy vôbec nemusím...ale teraz si určite dám! ďakuje za radu a podporu 🙂

lienka64
27. dec 2013

@ludinka ďakujem pekne 🙂

takyna
27. dec 2013

@lienka64 ano stava sa to , aj ja som sa s tymto trapila 2x po sebe, oni rastu ako huby po dazdi 🙂 , netrap sa on praskne vyplavi sa, hlavne treba verit 🙂

nelly3
27. dec 2013

ahojte, ako sviatkujete? baby, mala ste niektora v RF dlhy protokol? ak ano popiste mi ho, ja zacinam antikoncepciou, co dalej. na sk som mala dlhy, ale uz si to dobre nepamatam, aby som vedela, kolko injekcii si mam zohnat 😉

bergalm
27. dec 2013

@lienka64 ahoj aj ja som mala hematom cca v 8tt ,v 7tt som odchadzala z nemocnice a vsetko o.k. behom tyzdna sa vytvoril a ani som nekrvacala lekar kazal len lezat bez sexu a behom dalsieho tyzdna som mala kontrolu v nemocnici a uz tam nebol vstrebal sa neboj ja som tiez mala strach a obrovsky ale musis ostat kludna nechcela som verit,ze behom 1tyzdna vznikne a aj zanikne

ludinka
27. dec 2013

Caute kocky, prosim vas ktorym vyslo ketko boli ste na nom hned po ivf alebo ste s tym pockali dlhsie??
@lusipe a ostatne kocky, dakujem za odpoved, potrebujem pomoct sa spravne rozhodnut, mame este 2 embrijka
rozmyslala som ze po sviatkoch pojdem na hematologiu a endokrinologiu, ale ked si predstavim ze kolko bude zase trvat kym to vybavim....nechcem zase len cakat a nic neriesit 😒
na druhej strane sa bojim aby sme ich ,,neprehajdakali,,
poradte 😅
@miskanr a aky je dalsi postup? ty uz mas aj termin vsak??

gaga83
27. dec 2013

@ludinka ahoj ja som mala ketko az na dalsi cyklus t.j. po 2 ms lebo som isla na hysteroskopiu. Drzim palce Ketka su v rf uspesne;););)

lubanka
27. dec 2013

prosím vás dievčatá, neviete koľko cca týždňov môže trvať stimulka s merionalom a clostylom? chcem začať so stimulkou... ale v práci nám začne perné obdobie a neviem, ako sa zariadiť... bodlo by mi, keby ste mi niektorá vedeli približne povedať koľko týždňov asi mám počítať... predpokladám, že veľa záleží ako bude telo reagovať, ale absolútne neviem s čím mám rátať... ďakujem 😉

schatje6
28. dec 2013

@lubanka no ak mas kratky protokol tak stimulácia zacina 2dc a konci cca 10-14dc, potom pregnyl, o 2dni odber a potom et

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre