Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ludinka
2. jan 2014

@gaga83 ahoj mozem sa teba opytat ked vidim ze tu si.....prosim ta ktory dc pred ket si bola na sono? a co sa tam meria? len sliznica ci aj foliky?
dakujem za odpoved

gaga83
2. jan 2014

@ludinka ahoj na sono som bola 12dc a hlavna je vyska sliznice ale je dobre vediet i ake su velke foliky. Ja som napriklad pichala i pregnyl.

ludinka
2. jan 2014

@gaga83 dakujem, a myslis ze by bol velky problem keby idem na sono 11 DC? ja uz som niekedy 12 den som po ovulke....
a potom ten transfer sa planuje asi podla toho pregynylu vak?

gaga83
2. jan 2014

@ludinka myslim ze aj ten 11dc moze byt. Vklad sa robi tak 19 dc a ten pregnyl nedavaju kazdej pichat' ja som mala stare foliky mozno za to mi to kazali

ludinka
2. jan 2014

@gaga83 aha, a hned na tom sone ti ten ket naplanovali alebo treba ist na sono este raz?

gaga83
2. jan 2014

@lusipe tak teraz mi jedna baba pisala v ba robi tieto ulz Kleskenov a Cundernik. V Martine ten Grochal. Toto si platis sama tak je na tebe koho si vyberies 😀

gaga83
2. jan 2014

@ludinka ja som na sono bola u svojho do Brna som len pisala vysledky a nasledne mi dali termin kedy bude vklad. Ale ja som este bola raz na sone 18dc ci mam dost vysoku sliznicu lebo na 12 dc bola nizka.

yanka1
2. jan 2014

@ludinka ahoj, vdaka za info.... a co sa tyka KET, mne marcel pisal ze sono medzi 12-14 dc, od 14 tiez zacat brat utrogestan....ja som pregnyl nepichala... myslim, ze aj 11 den bude este ok....vklad obvykle 18-20 den...

miskanr1
2. jan 2014

Ahojte baby. Tak ja mám dnes za sebou sono a na 9.1. Dohodnute KET 😉 tak verím, ze uz nám to vide🙂

ludinka
2. jan 2014

@yanka1 dakujem za info
@gaga83 aha tak to by som potom mohla zase skocit k mojmu dokymu na druhe sono...dakujem aj tebe

ludinka
2. jan 2014

@miskanr1 ahoj 🙂
no tak zase budem spolu cakat na vysledok, ale ja budem zase v zavese 😀
a ktrory DC si dnes? a aku si mala sliznicu?, mas aj nejake lieky?...vela otazok co?
neboj sa teraz to uz musi vist!!!!
a ides vkladat len jedno vsak?

bubo780
2. jan 2014

dievcata, som tu zasa.. takmer 2 mesiace som vas zanedbavala, tak mi to snad odpustite.. 😉 ani neviem, ktore z vas mam "oznackovat", ale tak si ma tu snad niekto vsimne.. 😀 co mate nove? kolko tehuliek pribudlo? ja som potrebovala na chvilu vypnut, lebo uz som bola s nervami v koncoch.. vsetko zleee.. ako kedy to nemalo konca.. inak, vsetkym stastny, uspesny, vesely, zdravy a hlavne tehulkovy novy rok 2014 prajeeem.. 🙂

miscok
2. jan 2014

@gaga83 Halo,tesim sa,ze su drobci v poriadku 🙂 Ja som bola na utz v 12tt,robil ho moj gyndos,kontroloval,ci je vsetko ok,co sa dalo v tom case vidiet, meral nosovu kosticku a pod.To bol vlastne morfologicky utz.Chcela som ist povodne k Cunderlikovi do BA,kedze je v tom odbornik,ale potom som si povedala,ze sa nebudem stresovat a ze naso babo je urcite v poriadku 🙂

bradik
2. jan 2014

@lusipe Ja som sa uz tiez objednala na ten 1.trimestralny ultrazvuk. Je iba par lekarov co su nan certifikovani.Ja idem do Kocha Feldmarovi, ale vraj je dobry aj MUDr. Igor Slezak alebo Cunderlik. Este ho potom robi v Kochu Ditte. Baby si chvalili aj Holana ale toho som nenasla, ze ma oficial certifikat

bradik
2. jan 2014

@gaga83 Super , som rada, ze su obaja drobci v poriadku. Na ten scrining sa objednaj co najskor, lebo viem, ze zvyknu byt cakacky a robi sa len do 13tt+6 a berie sa krv. Moj gynekolog mi to tiez nespomenul a kedze idem k nemu az neskoro, tak som si vsetko nastudovala sama 🙂 . A tento kombinovany teat ma vraj vysoku pravdivost. Drzim palce

gaga83
2. jan 2014

@bradik dakujem. A tu krv beru tam kde robia ten screaning? Mne dneska brali na tie zakladne testy.V utorok hned volam nech mi najdu terminik 🙂
@miscok dakujem za infosky tieto veci co dalej este nepoznam 😝
Inac a ako sa citite babule?

bradik
2. jan 2014

@gaga83 tak to ti brali asi k tomu kombinovanemu testu, lebo to ti moze brat aj tvoj lekar , to sa vysetruje free beta Hcg a PAPP-A. Kombinaciou krvneho vysetrenia a toho skriningu ti lekar povie vysledok, vraj su velmi spolahlive tieto testy oproti tripple testom co sa robia v 2.trimestri. Ja tam chcem ist aj s mm, nech vidi mimco aj on 🙂 . Inak sa ako citis? Uz nespinis?

gaga83
2. jan 2014

@bradik no v pondelok som trosku este spinil po tyzdni, ale ze ziadnu zrazeninu nemam doky hocoril. Tiez mm este nevidel nikdy fotky zo sona tak si ich teraz kukne na zivo😀😀😀. Citim sa celkom dobre obcas citim ako sa roztahuju tak ma boli podbrusmo alebo na dobnu raz za cas. Trpim tou mojou nestastnou zapchou, a posledne dni mi busi srdce ked si lahnem tak v utorok idem pre istotu na interne.

schatje6
2. jan 2014

@miskanr1 no super tak ste sa hneď vrhli do ket, drzim palce! 😵
Ja som sa dnes sklamala, kupila som test clear blue taky co ukazuje +a- a sice tam je plus, ale nie take zilne ako som ocakavala.Tak uz mi zostava len svata trpezlivost a.pozitivne myslenie do utorku...

bradik
2. jan 2014

@gaga83 Tak super, ze sa citis fajn. To busenie srdca je asi normalne, ved sa ti teraz zvysiĺ objem krvi a u teba este duplom, ked vyzivujes dvoch drobcekov 😉 , ale tak radsej nech ta pozru a povedia, ci je vsetko ok. Ty si doma na rizikovom vsak?

lusipe
2. jan 2014

@ludinka Ahoj, myslim, ze som bola 13 den....chodi sa tusim medzi 12-14 dnom 😉

lusipe
2. jan 2014

@gaga83 a uz si sa objednala? kolko dopredu treba?

schatje6
2. jan 2014

Baby ktora ste si objednavali utros, viem ze pred sviatkami bol problem ho zohnat a niektora ste pisali ze po novom roku by uz nemal byt problem.no ja som dnes bola v lekarni a nevedeli mi ho zohnat, vraj nikde nie je...

gaga83
2. jan 2014

@lusipe v utorok budem volat tak mi kazal doktor ze to staci bude to 11+2.

lusipe
2. jan 2014

@gaga83 uz som pozerala toho cunderlika...len tam vraj treba prist s nejakymi vysledkami krvi...to akoze mam poprosit mojho gynekologa? 😉

gaga83
2. jan 2014

@bradik som doma ale na pn nie. Chodim do prace len ked je to nutne aj to len kuknut, manzelik chodi za mna;);)

gaga83
2. jan 2014

@schatje6 ja som dnes v jednej lekarni zohnala a brala som uz poslefny co mali. A som sa na to pytala ze este ho nevedia zohnat a ani netusia ci bude sa dat tak rychlo objednavat. Niekwdy v januari by mal byt ale nikto nevie presne kedy.

gaga83
2. jan 2014

@lusipe to neviem skus tam zavolat co ti povedia.

schatje6
2. jan 2014

@gaga83 no to som zvedava co mi na to povie dr ked tam pojdem v utorok...

yanka1
2. jan 2014

@schatje6 ahoj, ja som tiez dnes zhanala utros a lekarnik mi povedal ze dovoz na slovensko uz skoncil ... a ked som sa pytala ci je mozne ho niecim nahradit, nevedel ☹
zostalo mi na 10 dni, potom neviem co bude ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre