Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lenka20
16. feb 2010

avuska teraz len som kukla nove fotosky, taka je krasnucka malinka, no ozajstna zlatovlaska 😵 😵 😵 😵 mne sa strasne paci v tom ruzovuckom 😵 😵 😵 ja som taka - ked dievcatko tak v ruzovom, ked chlapcek tak v modrom, aspon kym je to take malinke zlatunke... a este ked im ta farba tak pristane 😉

mircalla
16. feb 2010

leni, myom pokial neni naozaj tak lokalizovany, ze robi zlotu, tak neriesit

ja mam 2 a vraj su tak lokalizovane, ze nevadia. mne dokonca povedal stelc, ze by som bola na rok odstavena. takze by som odporucala len tu hystero.

No ja mam vysledky screeningu

Papp - 0,87 MoM
S Free beta HcG - 1,53 MoM

Tie vysledky su uplne ok, napriek tomu mi vyslo zvysene riziko (skor hranicne) Downa 1:300 - pretoze to samozrejme vsetko davali do pocitaca s mojim vekom (38 rokov) a nie vekom darkyne (23 rokov). To som presne cakala!!!

Doktor by mi to ani nespomenul, kebyze sa nepytam, ale vraj nevedia s tym vekom oklamat ten program, musia davat moj vek, kvoli anonymite. Ze to riziko take hranicne a vzhladom na vek je ok, uvidi sa po tripple testoch ako vyjde screening (opat s mojim vekom) pozit, ma posle na geneticku konzultaciu, co je povinne v pripade pozit screeningu, kde mi aj tak povedia, ze to je ok....ze nech si z toho nerobim tazku hlavu. Nebolo by ale jednoduchsie tam dat vek darkyne ako toto absolovat?

Zda sa mi to absurdne narabat s uplne nespravnym udajom, kedze vysledky z kvi mam ok. Podla tabuliek je riziko DS u 38 rocnej v priemere 1:240, u 23-rocnej (darkyna) pod 1:1500.

Tak som z toho taka trochu rozcarovana....

Podla sono sme o 6 dni popredu, pohlavie este nevieme....

avaka
16. feb 2010

Leni,dik 🙂 aj mne sa takato ruzovkava paci a je to na o mes. a sedi to 🙂
Mircalla,hlavne,ze je vsetko o.k,tak sa netrap nad tym 😉 Tak este nevies pohlavie?Ale rastiete pekne 🙂
No idem ja nieco rychle uvarit a potom dame asi vychadzku 🙂

mircalla
16. feb 2010

Ja viem, to ma prejde, ale skoda, ze to takto funguje. V pripade ze tam daju spravy vek, tak ta pravdepodobnost bude uplne ina. Lekar si je toho vedomy, ale zial taky je postup...

Pohlavie som sa pytala, ale vraj az na buducej poradni🙂), vraj este nevedia

Veru, rastieme, priberame....

lenka20
16. feb 2010

mircalik, no teeeda, dufala som, ze budete vediet co to je uz!!!!
no, tak este vydrzime 😉
netrap sa a tymi vysetreniami, nechapem, preco by tam nemohli zadat spravny vek darkyne, ved v repraku nam vyslvene vraveli, aby sa pri vsetkych vysetreniach uvadzal vek darkyne... no ale zase sme my na slovensku troska pribrzdeni ako vzdy 😠
tak dneska este bude referovat diorka z morfo sonecka 😉

mircalla
16. feb 2010

no to sme totalne pribrzdeni....na 99% zbytocne, zbytocne ak vyjde daco podobne aj na triplakoch musim ist na tu geneticku konzultaciu...prave od 1:300 sa chodi. pripada mi to absurdne....napisala som stelckovi, co si o tomto genialnom systeme mysli....

lenka20
16. feb 2010

myslim, ze co si naozaj mysli to ti asi nenapise 😀 😀 😀 bol by to asi nejaky vulgarizmus 😝 no ale nemozme sa divit, skratka u nas je darcovstvo vajok este stale take nieco mimozemske .....
no, idem nieco varit, paaaaaaa

mirinda10
16. feb 2010

mircalla ale geneticku konzultaciu mozes odmietnut oni ti to doporucia to je fasa ale ked su blbi, tak naco sa stresovat, objednavat a byt na vysluchu 1,5 hodky, uplne to vyhod z hlavy drobec je ok a to je hlavne

ved pozeram na diorku ale pisala, ze ma aj nejake vybavovacky v meste, tak sa vrati az vecer ale je v dobrych rukach Holan je super a riadne skontroluje chlapcov, na to dam krk

mirinda10
16. feb 2010

inak ja pozeram statistiku druheho kola
diorka 2 chlapci
zuzik princezna
taky asi chlapec - horuci tip 😵
mircalla ????

no vyzera to zatial 3:1 v prospech chlapcov ale za to v prvom kole to bolo 3:1 pre princezne 🙂

takze mircalla to rozhodne, uz sa neviem dockat co to bude ale to by bolo prekvapko keby aj taky aj mircalla mali princezne, lenik nasa toreadorka co na to povies😵

mircalla
16. feb 2010

mirinda, no presne ty si mi hovorila, ze uved vek, pamatam si na to...tak som uz bola poucena. povedala som im to dnes, akurat, je to uplne jedno. na slovensku je to tak, ze to neberie ten uzasny program do uvahy, natiahne si automaticky vek podla mojho rodneho cisla....

som este zvedava, co povedia po triplakoch o tyzden, ono to riziko je aj tak nizke, podla dokyho je prave 1:300 hranica...snad to vyjde nad 1:300, ze ziadna geneticka konzultacia nebude nutna...

mircalla
16. feb 2010

joj, dalsia poradna az 16.3., to si este pockame🙂) ale to uz budem 20tt, tak snad budu vediet....

takyna
16. feb 2010

Mircalka gratulujem k dobrym vysledkom 🙂 , system Triplakov som ja osobne do dnes nepochopila... 😝 , ale hlavne je , ze su negativne, klop,klop,klop, 😵

sama som zvedava ci vyjde ten typ na chlapceka, vestica mi to pred dvoma rokmi sice povedala, ale mozno bude aj copana 😉 , to je jedno len nech sme zdravy a narodeny v termine 😵

mircalla
16. feb 2010

no praveze je akoze na papieri screening pozitivny (tak natesno) prave kvoli tomu, ze dali moj vek, realne inak by na beton nebol. hodnota, co mi vysla 1:300 je prave hranicna na downa. neni to zase nejake zle, bolo by to urcite lepsie, keby dali vek darykne, ktora ma o 15 rokov menej. hodnoty ako take odmysliac od veku su v pohode. toto bol zatial screening len 1. trimestri, triplaky este cakam.

taky a ty kedy mas to sono? mozno si to tu uz pisala a prepasla som to....

takyna
16. feb 2010

Mircalka ja som sa akurat dnes objednavala, lebo som si volala za kultivacie, nastasie su negativne, a objednali nas 26.2, a mali by nas merat aj vsetko k tomu, tak snad...sa odhali kukucko v brusku 😵

kasli na triplaky, ja som mala pri malom na Downa 1/250, a vobec to nebolo potvrdene, a vek som mala v tom case iba 35rokov

takyna
16. feb 2010

neviem ci nie dokonca 34 rokov,

mirinda10
16. feb 2010

mircalla ja som bola v Brne na prenatalnom screeningu a tam sa ma pytali, ci mame svoje vajka alebo od darkyne a tam mi povedali, ze ak od darkyne musia nahodit jej vek ale ako ste pisali v CZ su o krok pred nami a my len stale bezime v zavese
jasne ked tam das jej vek tak hodnoty budu niekde inde, aj keby triple testy nedopadli, dobre tak genetiku odmietnes a hotovo, vobec sa s nimi nebav, ked tam nedokazu dat spravne udaje, tak je to ich problem

taky takze 26teho uz budeme mozno vediet co to bude 😉

mircalla
16. feb 2010

no ja tam pojdem pre pokoj duse, pockam si na vysledky tripakov najprv...ked to bude rovnake 1:300 tak sa na to vykaslem, jedine, ak sa bolo vyssie riziko nahodou. mas pravdu, ze su fakt pred nami, skoda kometovat...

baby ja som tu nacerstvejsia tehula, uz je na case, aby sa dakto za mna zaradil🙂))...lenka, lahhel....

dlho som nepocula nic o labus, pisala, ze sa odmlci...dufam, ze este daco vymysli....

lenka20
16. feb 2010

mirindik k tej tvojej statistike, ja myslim, ze to bude 3:2 pre princeznicky, taky aj mircalka budu mat dievcatka 😉 teodora ale uz dost davno nehviezdila, tak mozno sa mylim 😉

mircalla
16. feb 2010

ja nejako sipim dievca, ale to je len taky vnutorny pocit...

dior
17. feb 2010

ahojte 😵

my mame 1:100 na downa,boli sme na tom morfol. a su v poriadku,vsetko im pomerali,maju 266 a 260gr 😵 a v jednom kuse sa vrteli,bolo to uzasne-krasne, sme aj popredu, co je vyborne na to ze su 2, prietoky maju v poriadku a aj placenta sa vytiahla 😵 ,doniesli sme odporucanie od lekara ako mirindik poradila-dakujeme 😉 a bolo to lacnejsie a platili sme len za jedno-mali sme za 2 a prepinal aj na 4D 🙂 jedno babo je s hlavickou dole a druhe zase hore-to hore ma hlavicku tesne pod prsiami

mircala-nam v brne povedali ze u nas je najdolezitejsi ulz 😉 ,aj tento dr, co robil morf.-teda uz 4 odbornik povedal ze nie amniou, ze po ivf sa to uplne inak posudzuje ako pri klasickom otehotneni a ze bezni gynekologovia sa tomu poriadne ani nerozumeju...

teraz je jednoznacne na rade nasa Lenka 🙂

takyna
17. feb 2010

Ahojte kočky 🙂

Diorík tak super vysledky, tak len pekne tehulkovat, a tehulkovat 😉 🙂

mircalla
17. feb 2010

ahoj dior, tak super, gratulujem.

ja amnio ani nahodou neplanujem, urcite nie pri riziku ako je 1:300, ktore je naviac ak tak falosne, kedze je to ratali zle s vekom 38 r. (co uz ti automaticky vyjde ovela vyssie riziko) a nie 23 rokov, krv je uplne ok, NT bola v norme, nosna kosticka bola...pockam este na tripple ako sa to zmeni

na morfologicky by som planovala ist aj keby bolo riziko 1:50000....tak ci tak, takze to urcite chcem absolovavat, myslim, ze ako klient medifery to budem mat u holana dokonca zadarmo

dior
17. feb 2010

ahoj takynka-velmi ma to potesilo 🙂

mircala dakujem 🙂 uvidis ako ta ten ulz upokoji,lebo uvidis drobceka na zivo a ako mu budu vsetko merat 😵 ,tebe by mali urcite zadat ten vek darkyne-teraz pri tomto druhom to zadali? kedy budes vediet vysledky?
no myslim,ze ti to daju zadarmo,on bude aj prepinat 4D,ale najlepsie je ist v tom 24tt-to by som isla,ale ja nebyvam v ba

mircalla
17. feb 2010

ani pri triplakoch, vraj ten software to nepusti, musi byt vek matky...je to na porazenie, vysledky asi o tyzden...jasne, ze to opat vyjde s mojim vekom pozitivne
amnio mi ani neodporucali...zatial...na zaklade tohto screeningu, to riziko je hranicne

uvidim co vyjde na tripple, ale urcite nic dobre s mojim vekom

mirinda10
17. feb 2010

babule vsetko je super len sa tak pekne drzte a nech skacu tt, ved uz 3 ste za polovickou ratam aj diorku ta bude rodit skor
ja sa dnes nejak moc nudim, uz som od 5tej hore este, ze mam tu novu knihu od D. Browna tak citam o sto6 ale co budem robit buduci tyzden neviem, mne sa uz asi biologicke hodiny nastavuju na kojenie vstavam kazde 3 hodky a to by som si este mohla pospat co 😀

mircalla
17. feb 2010

mirinda, ty nam stale ponocujes:?))

lenka20
17. feb 2010

caute dievcatka, ja len tak narychlo, bola som u macgyvera dohodnut tu hysterku a bol uzasny, milucky, zlatucky, vsetko sme dohodli, uz len predoperacne a ideme na to o cca 2 tyzdne, takze som spokojna.. pri tej vsetkej mojej smole mam uzasne stastie na super lekarov 😉 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

tanitta
17. feb 2010

Leni nestihla som odpisat bola som v meste amaly zly😔 ....ale som rada ze ste to dohodli.. uz nech mas po tom 😉
ahojteee 😎

mircalla
17. feb 2010

leni, ako som ti uz napisala do IP...sama by som to lepsie nevymyslela....napokon sa vsetko na dobre obracia....aj v repraku boli ustretovi...no a krajko samozrejme je zlaty tiez

mirinda10
17. feb 2010

no ponocujem co mam robit, ved ja by som aj spala ale neda sa neviem si najst polohu tak prevalujem sa na posteli ako slonica 😀 alebo uz ako slon...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre