Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bergalm
6. jan 2014

@miscok moja aj mna dnes boli hrdlo ale len ked prehltam co si mam dat?vies poradit?asi som sa napila studeneho a zacalo ma boliet

bergalm
6. jan 2014

@jomini ja som na PN stale len na tyzden som sla do roboty a buuum hned do nemocnice spinenie a doki ma dal hned na rizikove potom este raz nemocnica a to mi povedal,ze s PNky rovno na matersku takze s robotou sa mam rozlucit a na rovinu som teraz uz aj rada,radsej vydrzim doma ako prist o vytuzene babenko 🙂

miscok
6. jan 2014

@bergalm Najprv som brala homeopatika Homeogene,ale nezaberalo mi to,prave naopak.Kloktala som slanu vodu,tiez nic.Tak som skusila Biparox,ale ten ma skoro zabil,takze cmulam Septolete a to mi zabralo dost skoro.Treba to podchytiti cim skor,drz sa 🙂

tancik
6. jan 2014

Ahojte baby, dlhoo som tu nebola tak blahozelam vam Krasny Novy Rok. Chcem sa opytat bol niektrorej manzel na fragmentaciu spermii a bral koenzym Q 10?ake mate s tymto vyzivovym doplnkom skusenosti?a co hovorite na MACU?

jomini
6. jan 2014

@miscok dakujem za info..len neviem ci na tom potvrdeni o pn, co davas do prace sa tiez uvadza diagnoza...este nikdy som nebola pn. Ja mam moju pracu rada, ni je dost narocna, denne nadcasujeme ako chodim domov uplne vyflusnuta..najhorsie je ze vsetka robota si ma pocka aj po pn.

mimi_2
6. jan 2014

Kočky ahojte... prosím Vás o radu, chystám sa na IVF do Reprofitu, bola som na prvej konzultácii ešte v januári 2013 s tým, že ak sa to nepodarí prirodzene ideme do toho IVF tam s clostilom, resp. tým soft spôsobom. Len ja si veľmi nechcem pichať injekcie a pravdupovediac si nepamätám čo je lepšie keď mi to doktor vysvetľoval. No a teraz som už odhodlaná to skúsiť, len lekár mi dal otázku či chcem stimuláciu len clostilom, alebo clostil + injekcie. Prosím poraďte mi, aké máte skúsenosti, alebo je pri tej kombinácia väčšia šanca otehu? Inak ja som v poriadku, len morfologiu má mm zlú. Veľmi pekne ďakujem za každú reakciu 😉

kako23
6. jan 2014

@ludinka ako si dopadla v Brne dnes? kedy Ti máme držať palčeky? 🙂

miscok
6. jan 2014

@jomini S tou diagnozou na tlacive si nie som ista,ale niektore baby to tu spominali.Podla mna sa tam dava asi iba nejaky kod a pochybujem,ze personalistky vedia co kazdy znamena.Ak sa ti ale podari PN od obvodneho,mas po starosti.Priznam sa,ze ja som mala PN z gyndy,ale nevsimla som si na nej nic o tom,ze to suvisi s tehotnostou (kedze ja uz som bola v zaciatkoch tehu). A ked pises,ze si taky workoholic,mozno ti ta PN prospeje 2x Nebudes v strese. A potom sa uvidi 😉

ludinka
7. jan 2014

@mimi_2 ja som mala stimulku len s clostylom amala som 5 peknych zrelych vajcok, zalezi na tebe ci chces viac vajcok naraz alebo nie....mozno by nebolo od veci skusit stimulku len s clostylom a ked nebudes dobre reagovat tak to mozes zrusit a dalsi mesiac skusit neco silnejsie....

ludinka
7. jan 2014

@kako23 @miskanr1
baby tak sliznicu som krasnu, a ket mi naplanovali na buduci utorok 🙂

ludinka
7. jan 2014

@jomini ja som sa dla vypisat po et u svojej obvodnej, vysvatlila som jej o co ide a ze nechcem aby v robote klebetili. tak mi dala inu diagnozu.....ale pravdupovediac aj tak mi ta pn nepomohla....
len po opu som mala bolave brucho tak som nechcela moc ist do roboty a tak pn padla vhod
teraz sa chystam na ket ale uz pn urcite nebudem,lebo si to nemozem dovolit v praci....max si zoberiem 1 den dovolenku

miskanr1
7. jan 2014

@ludinka no super a kolko si mala? A máš brať utrogestan? Povedala si im, že na SK už nie je?

ludinka
7. jan 2014

@miskanr1 mala som ju 9,5mm, a dali mi uzivat utros 2-0-2
nepovedala som im ze je s tym problem ja mam doma asi 8 krabiciek este, tak ich chcem minut....
a myslim ze potom sa asi da prejst na gel co tu baby pisali-tak na kete sa potom s nimi dohodnem
ale mam trochu strach lebo som zachripnuta a kaslem trochu, aby to nahodou nemalo negativny vpliv 😒
v brne povedali ze pokial nieje teplota ze to nevadi, tak sa modlim aby mi to za ten tyzden preslo 😠
a ty si zdrava zatial? tu u nas v okoli sme vsetci taky nejaky prechoreni....

bergalm
7. jan 2014

@jomini na PN potvrdeni mas len kod diagnozy napr.N 020 mam tusim ja to je tusim hroziaci potrat alebo neplodnost ale konkretne napisane to tam nemas 🙂

bergalm
7. jan 2014

@mimi_2 ja som mala clostil+injekcie a mala som 12vajicok znasala som to celkom dobre dokonca mi to pichal manzel a vysledok vidis 17tt 🙂 🙂 🙂 🙂

kako23
7. jan 2014

@ludinka
@miskanr1 baby inak ten gel co sme tu riesili s jednou kockou, som na nete nasla ze stoji 44 Euro na 15 dni...a poistovna z toho preplaca par centov.tak neviem ci sa bude dat pouzivat, mozno znizia tu cenu ked teraz Utrogestan skoncil...uvidime. drzim Vam obom palce 🙂

lubanka
7. jan 2014

Dievčatá prosím vás mám na vás otázočku... už cca pred týždňom som písala mail Stelclovi, aby mi poslal recept, aby som mohla začať stimulku... do dnešného dňa mi nedošla ani odpoveď, ani recept... beriem to, že boli sviatky, tak pošta možno trocha trvá, ale žeby ani nedopísal? 😕 😕 alebo to tak funguje, že keď už je po konzultácii a sme dohodnutý na postupe, tak nebude odpisovať? len teda vyčkať na poštu? ja neviem, čo robiť, či napísať ešte raz, ale na reprofiťácky mail (lebo ja som písala priamo jemu) alebo tam zavolať? neviem kedy dorazí mrcha, koľko mám ešte času, tak už začínam mierne stresovať...

ludinka
7. jan 2014

@kako23 tak to je teda pekny palka, ale ja som napr. kupovala utros za recept z RF a dala som zan dokopy cca 60 eur a to bolo asi 12 balleni tusim....nenapadlo ma ze ked si to dam predpisat u svojho bude lacnejsi 😒

ludinka
7. jan 2014

@lubanka ja som s nim bola vcera-to bol v praci 1. den po sviatkoch a pytal sa ma ze ci moze zmazat maily odomna co som mu poslala, lebo ze ma toho strasne vela a nestiha citat-byt tebou tak mu zavolam 😉
inac on odpisuje vzdy a rychlo....

lubanka
7. jan 2014

@ludinka Ďakujem, že si mi odpísala 😉 tak preto neodpisoval 🙂 o.k. počkám do zajtra, a keď neodpíše, tak poobede mu volám. Ďakujem ešte raz 😉
aj ty ideš teraz niečo riešiť? (myslím ET alebo KET?) 😵

ludinka
7. jan 2014

@lubanka ja idem na ket na buduci tyzden, podla mna mu zavolaj aj dnes, urcite sa nenahneva 🙂

kako23
7. jan 2014

@ludinka dobre si spravila, ze si si ho kupila v Brne, lebo na SR by si ho mozno ano nezohnala...aj ja to urcite tak spravim ak nenavrhnu inu alternativu.

ludinka
7. jan 2014

@kako23 ja som ho kupovala praveze u nas, ale s receptom od nich a tym padom to poistovna nepreplaca...

kako23
7. jan 2014

@ludinka jaj jasne tak uz rozumiem 🙂 zase asi az taky strasny rozdiel to podla mna nebude s poistovnou...

lubanka
7. jan 2014

@ludinka tak ti budem držať palce, nech to dobre dopadne 😵 myslíš? nerada by som ho otravovala, aby sa možno nenaštval 😕 no uvidím, či pozbieram odvahu... ale aj tak asi budem musieť, lebo čas beží 😒

ludinka
7. jan 2014

@lubanka v pohode mu zavolaj, mne viac krat povedal aby som mu volala a nie pisala!!

ludinka
7. jan 2014

@kako23 ale praveze to bol dost velky rozdiel....ale tak co uz

gerdusha
7. jan 2014

@lubanka

Ahoj, urcite mu napis alebo zavolaj hned dnes. Nema dovod hnevat sa. Naozaj sa nemas coho bat. On nie je z tych, ktorych by nieco rozhadzalo...vazne...tu ide o teba a tvoje dobro. Ak nemas odvahu na tlf, tak mu napis mail.

Neboj nicoho 🙂

kako23
7. jan 2014

@ludinka vazne? To som nevedela.no nic teda. A ty si si poziadala o preplatenie IVF do poistovne?

bimba8
7. jan 2014

@tancik môj bol ale Q10 nemáme skúsenosti.a fragmentacia sa da zlepšiť? To som nevedela. Macu berie a vyzera to, ze trosilinku sa nieco zlepšilo.
Dnes mame kontrolu u urologa tak som zvedava co povie.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre