Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

yanka1
8. jan 2014

ja som po KET , momentalne cca 5 tt + 4 dni, doma chcem zostat az do 12.tyzdna ... odporucil a odsuhlasil mi to aj gyndos, aj vseobecna .... beriem okrem ineho aj prednison, tak aby som aj nahodou neochorela v chripkovom obdobi a hlavne, aby som bola v klude 🙂

yanka1
8. jan 2014

@bradik verim, ze aj ja budem : ))) risknem to a pojdem 6tt + 3 😉

bradik
8. jan 2014

@yanka1 Budem drzat palce nech uz ho vidis, je to krasny zazitok 🙂 . A kedy ides?

yanka1
8. jan 2014

@bradik idem v utorok 14.1. na 11.15 k marcelkovi : ) tak dufam, ze ked uz mal stastnu ruku pri vklade, ze mi prinesie stastie aj teraz 🙂
mimochodom, pred rokom, 13.1.2013, sme u neho boli na prvej konzultacii : )

bradik
8. jan 2014

@yanka1 Marcelko mal evidentne stastnu ruku u viacerych 🙂 ... ze aka pekna nahodicka, budem moc drzat palce nech uz mate srdiecko a trosku si vydychnes 🙂 ... Ja mam poradnu az 17.1 takze nekonecna doba

bergalm
8. jan 2014

@gaga83 no aj ja mam vysoky tlak,ale sestricka mi zatial len zakazala mineralky,bublinkove napoje,nesolit,nekorenit a viac zeleniny jogurtov papat a malo vyprazaneho 🙂

bergalm
8. jan 2014

@tinka9075 ahoj aj ja uvazujem o kupe DorJan sice len pre jedneho drobceka si s nim spokojna?

bergalm
8. jan 2014

@yanka1 ja som bola tiez tak na sono v Brne a uz ho tam videl robil mi sono Kozumplik a krasne to tam bilo sama som bola prekvapena ,ze nejako skoro 😉 nemaj obavu

yanka1
8. jan 2014

@bergalm a kozumplik ti aj pocital, v ktorom tyzdni by si mohla byt a termin porodu, ci to potom az tvoj lekar ?

bergalm
8. jan 2014

@yanka1 hej povedal,ze podla toho co vidi je to 6+2tt comu zodpovedal aj vklad a termin porodu mi napisal potom moj gynekolog tu na SK ale to bolo cca na 1-2poradni

miskanr1
8. jan 2014

@yanka1 Ahoj a prečo berieš prednison? Ved to sú kortikoidy. Nemôže to ublížiť bábu?

ludinka
8. jan 2014

@miskanr1 prednison davaju v caroch koli protilatkam ktore si moze zena vytvarat voci embriu

miskanr1
8. jan 2014

@ludinka No ale viem, že sú to kortikoidy a bála by som sa ich brať

yanka1
8. jan 2014

@miskanr1 ahoj, presne ako pise ludinka, mne dali prednison kvoli zvysenej bunkovej imunite, vytvaram si protilatky voci spermijam + trofoblastu, tak musim imunitu oslabovat, aby mi teraz nezlikvidovala embrijko ... v davkach v akych to davaju v caroch alebo na reprodukcnej imunologii, by to skodit urcite nemalo...
a tiez som neni z toho nadsena, ale na druhej strane, ak ma byt imunita pricinou toho, ze sa mi nikdy nema podarit uhniezdit embrijko, tak ich brat radsej budem...

bradik
8. jan 2014

@yanka1 A dokedy ti ho kazal lekar uzivat,lebo mne az do 16tt,ale tak nejako to uz vydrzim

yanka1
8. jan 2014

@bradik hej, presne aj mne do 16 tt ... s tym, ze na reprodukcnej imunologii mi dali odporucanie, ze od 9 tyzdna je mozne znizit na 2,5 mg... tak uvidim este, co povie marcel, ci budem znizovat alebo vydrzim do 16 tt na plnej davke ...

bradik
8. jan 2014

aha, ja ho beriem iba preventivne, kedze som na imunologii nebola a davku mi nekazal znizovat, len to ze ho mam brat do 16tt a potom naraz vysadit. Len ja som z neho taka nafuknuta ako v 5.mesiaci ☹

tinka9075
8. jan 2014

@gaga83 u nás to bolo podobne jedna postieľka bola ešte v pohode ale dve sme museli trošku spálňu poprekladať 🙂 🙂 s tým kočíkom to budeš mať náročné ešte aj po cisárskom keď budeš viem podľa seba len ja som po cisárskom bola na operácii tak mi primár musel znovu otvoriť rez po sekcii vyčistiť a zašiť to som mala 3 týždne po sekcii a brucho ma bolí ešte stále ale dalo sa to zvládnuť 🙂 🙂

yanka1
8. jan 2014

@bradik ja ked som ho zacala brat este som nemala vysledky z imuno, tak sme ho nasadili iba preventivne a medzitym sa mi potvrdila ta zvysena bunkova imunita, tak sa iba potvrdilo, ze ho teda potrebujem.... ale myslim si, ze marcel mi necha 5mg az do konca... mi hovor o tom bruchu, ja uz teraz vyzeram dobre na 6.mesiac... som velmi pribrala tento rok, az sa desim, ako budem vyzerat ku koncu 😀

tinka9075
8. jan 2014

@bergalm ahoj ja som spokojná s kočíkom aj vanička je veľká naši drobci majú 6 mesiacov a ešte mám vaničky pekne mi tam vojdú aj z fusakmi 🙂 🙂 a rýchlo sa skladá a rozkladá tam sa všetko naklikáva a ľahúčko 🙂 🙂

bergalm
8. jan 2014

@tinka9075 dakujem za info pre mm je dolezite aby sa zmestil do auta nakolko mame feliciu a nove asi tak skoro nebude 😝

tinka9075
8. jan 2014

@bergalm to sa ti zmestí on sa dá pekne zložiť aj kamoška ho má pre jedno bábo a je spokojná 🙂 🙂 my sme kupovali auto pred 5 rokmi a muž že kúpme len také menšie ale ja som si presadila väčšie tak ma poslúchol neviem kde by sme do malého dali deti a kočík by sa do kufra určite nezmestil 😀 😀 😀

bubo780
8. jan 2014

@tancik aj my sme boli na fragmentacii DNA.. vitaminy - maca, koenzQ10, kotvicnik, Cko, Ecko, kyselina listova - to vsetko je dobre na pohyb spermii, ak su pomalsie.. nam to neskutocne dobre zabralo.. ale ak je velmi zla fragmentacia DNA, je potrebne hladat pricinu - nejaky zapal, infekciu a pod.. mozno zaberu ATB..

bubo780
8. jan 2014

tak dievcence, vas nazor? viac jasnejsie to uz asi nebude, co? neskutocne sa bojim, aby sa nieco nepototo a vsetko bolo ok.. k svojmu dokimu idem az na buduci tyzden, lebo skor nestiham..

gaga83
8. jan 2014

@tinka9075 hadam sa to bude dat nejako zvladnut vsetko;);)

gaga83
8. jan 2014

@bradik
@bergalm baby zaujimave ze vy mate prednison uzivat do 16 tt. Mne vcera doky odpisal ze po 12 tt mozem vsetko naraz vysadit utros, prednison, anopyrin i fraxik. Ale mne sa ten utros zda drasticky takto vysadit mam ho dost tak radsej pekne budem znizovat a tie ostatne lieky hematologia je predbezne za to aby som to dalej uzivala . Tak pekne do dalsej kontroli budem uzivat a potom sa uvidi ako sa rozhodne domkorka na hematologii. Snarda ze kazdy doktor to inak kaze vysadit.

ludinka
8. jan 2014

@bubo780 gratulujem🙂 a drzim palce....

sarasota
8. jan 2014

@bubo780 potichucky gratulujem krasny zaciatok noveho roka 🙂

miskanr1
8. jan 2014

@bubo780 krásne to silnie gratulujem 🙂

tinkatinulka
8. jan 2014

@sarasota ahoj jani dlho som ta tu nevidela ako sa mate s drobcom? ides na morfo? a si doma?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre