Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bergalm
14. jan 2014

@yanka1 ahojky ani nehovor vcera som pislala vysledky mailom ze mi odpise al.zavola a dnes NIC neozval sa kazdu chvilu sa asi zosypem je mi hrozne neviem co robit zajtra zavolam do ineho centra mam neskutocne nervy ako keby nevedeli ake to je stresujuce pre nas nedokazem sa ukludnit proste vsetci mi hovoria ze to bude o.k.ale ja som hotova aten doki je curak sorry za vyraz ale neskutocne ma sklamal

yanka1
14. jan 2014

@bergalm necakaj, ries to zajtra v tom inom centre, alebo si skus pripadne najst este ine centrum, kde robia takeho vysetrenia ... cim skor budes ukludnena, tym to bude pre teba lepsie ... moc ti drzim palce a zelam pevne nervy, dufam, ze to bude dobre ...

tinna13
14. jan 2014

@bergalm preco sa nobjednas priamo cez recepciu? Ja som bola u dr. doubka na ultrazvuku 2x, vzdy som sa objednala k nemu cez recepciu a vzdy som dostala hned termin. Povedz ze to mas surne a chces expresny termin. Drzim palce

tinna13
14. jan 2014

@nelly3 dievcatko 🙂

miscok
14. jan 2014

@gaga83 Neboj,iste to nie je vazne,ked sa tym nezaoberaju.Drobci sa u teba maju fajn 🙂
@yanka1 Ja som sa dnes tiez mierne vytocila pri telefonate do Dovery. Ziadost som podavala 2.10.,tak uz by sa patrilo aspon sa mi ozvat.Vraj sa moja ziadost vycisluje,ale kedze sme mali aj kartou,mam im este poslat vypisy z uctu.Nie je problem,ale zaujimalo by ma,ci by sa mi racili ozvat a ziadat to,ak by som nevolala ja.Aaach ciste Slovensko!!!

bergalm
14. jan 2014

@tinna13 ahoj no ved to ja som tam volala prepojili ma na gynekologiu a tam mi sestricka vobec nedala termin len mi povedala,ze to musim pockat na dr.on mi zavola naspet volal az vecer vcera o 19.00 myslela som si ze mi da termin a hotovo namiesto toho som este vecer zhanala skener aby som mu poslala mailom vysledky a dnes celkom nic zajtra volam do Prenatalu Brno kaslem na neho

bergalm
14. jan 2014

@tinna13 nechapem ,vidis Ty bez problemov a ja toto tak fakt neviem chapem,ze ma dost roboty ale aby si nenasiel5min. na mail tak akoze sila..no nevadi nebudem cakat ale dakujem Ti

saska1
14. jan 2014

dievčatá....chcem Vás poprosiť o pomoc...
tie, ktoré ste museli absolvovať kyret po IVF v Reprofite, kde ste naň išli?Dá sa ísť aj do Reprofitu?A platí sa za to?či?Predpokladám, že v CARoch to robia formou jednodňovej chirurgie, na rozdiel od našich štátnych nemocníc.. 😒

majba
15. jan 2014

@miscok ja som si davala preplacat 31.10. tiez som tam volala. Pytala som sa ze ako dlho to bude trvat, kym sa refundacia poriesi. A povedali, ze refundacie zo zahranicia nie je casovo obnedzena. Ze to moze trvat aj niekolko mesiacov. Kamaratka, co bola na IVF v RF vravela, ze peniaze z poistovne dostali az po siedmich mesiacov.

nelly3
15. jan 2014

@majba
asi je to individualne lebo mne to preplatili do 3 mesiacov.

miscok
15. jan 2014

@majba @nelly3 Dufam, ze budem ten lepsi pripad..bubaciky by sa celkom zisli 😉

lusipe
15. jan 2014

@majba mne tiez preplatili do 2 mesiacov a to som mala union...ale bolo to po starom podavane.

slniecko34
15. jan 2014

@schatje6
@lienka_1
@ria191
@lusipe
@jalaura
@miscok
@bergalm
@nomxxx Dievčata prosím vas vie mi niekto povedať, ako sa rátaju týždne pri ivf? Ja som mala poslednu ms 24.11 ale vklad som mala až 16.12 a v Brne mi povedali, že sa nerata deň vkladu, ale deň ms... A môj doki povedal, že to je nemožne, že sa to tak nesmie rátať, že sa ráta deň vkladu a nie podla ms 😨 Ja už som z toho uplny jeleň ☹ A termín pôrodu mi môj doki vypočítal na 1.9 a 8.9 😕 Ďakujem za každu odpoveď 🙂

nomxxx
15. jan 2014

@slniecko34 tak podľa mňa sa týždne tehotenstva rátajú od poslednej menštruácie, nakoniec keď hodíš do hociktorej kalkulačky ten dátum 24.11., tak TI dátum pôrodu vyjde podobný ako dal gynekológ, alebo 1-2 dni hore dole, podľa dĺžky cyklu (ja som mala poslednú menštruáciu 21.11., vklad 9.12. a na gynde som bola 30.12. a povedal mi 5 týždeň)

lusipe
15. jan 2014

@slniecko34 ahoj, ja to ratam podla poslednej menstruacie, aj v Brne mi to tak ratali aj moj gynekolog a podla sona aj velikost presne sedela podla poslednej menstruacie. 😉

nelly3
15. jan 2014

@lusipe
zaujimave, ze ti union preplatila nakolko sme to uz vela krat riesili a union vobec nepreplacala 😕 ale mne sa zda, ze ty si to mala predtym schvalene ci sa mylim?

nelly3
15. jan 2014

@tinna13
super, dcerka bude mat sestricku, aspon mas aj vybavicku a ake meno?

lusipe
15. jan 2014

@nelly3 hej, ja som to mala schvalene ale pre Gynfiv na Slovensku a rozhodli sme sa ist do Brna...asi preto to uznali 😉

nelly3
15. jan 2014

@lusipe
aj ja si myslim, tiez ma to napadlo, zeby som tam behla, ze idem k nim (1.IVF som u nich absolvovala) a zeby som isla do brna? hmmmm? som zvedava co mi dovera odpise ohladom refundacie.

miscok
15. jan 2014

@slniecko34 Ahoj, ja som sa pytala v RF a vraj podla PM. Tak to ratal aj moj gynekolog.

lusipe
15. jan 2014

@nelly3 to by si mohla skusit....moc budem drzat palce aby sa to podarilo...kazde euro pomoze...a mna to po vianociach strasne potesilo 😉

miscok
15. jan 2014

Baby ja mam taku mozno blbu otazku, ale ked mam dnes 20tt. Zajtra teda 20+1 atd. o akom tyzdni si mam citat na nete (tehotenstvo po tyzdnoch) 20 alebo 21? 😝 😀

ludinka
15. jan 2014

@miskanr1 ahoj, dakujem ze si na mna myslela 🙂
vsetko prebehlo ok, embrijko sa pekne rozmrazilo...sliznicu neviem aku som mala ani mu ju nemerali-asi preto ze na prvom sone som ju mala peknu.....ale do papierov mi napisali 10mm ....
tak uz teraz len cakat ako to dopadne, osobne tomu viac verim ako minule,, tak dufam ze budeme obe oslavovat 🙂

ludinka
15. jan 2014

@kako23 to mi je luto ze tokto dopadlo 😒 ale aspon teda vies ze reagujes dobre na ten clostyl....
s gynekologom by som to radsej ani neriesila-pesne ako hovoria baby este ho budes potrebovat.....ja mam tiez velmi dobreho gyndosa,na ktoreho sa mozem spolahnut, ale tiez sa mi uz raz stalo ze sa pomylil...

ludinka
15. jan 2014

inak baby vcera mi volali zo zdravotej poistovne ohladom tej refundacie ivf -ale povedali mi zeby mi to mohli preplatit len v pripade ze by som mala zacatu stimulku v oktobri-co som nemala, takze nic z toho, ale tak aspon som to skusila...

lusipe
15. jan 2014

@ludinka moooc drzim palceky, aby sa babusko krasne zahryzlo 😉

ludinka
15. jan 2014

@lusipe dakujem 🙂

kako23
15. jan 2014

@ludinka držím Ti palce 🙂 no žiaľ už sa to nezmení, musíme počkať na ďalší cyklus...aspoň mám o skúsenosť viac 🙂 začínam sa s tým vysporiadavať a hlavne mi pomohol lekár v Brne a môj bývalý gynekológ, ktorí ma presvedčili, že najbližší cyklus bude určite úspešný.... 🙂

miscok
15. jan 2014

@ludinka Drzim palce, nech sa drobec zahniezdi na 9 mesiacov 🙂

ludinka
15. jan 2014

@miscok vdaka 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre