Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ria191
16. jan 2014

@lienka_1 jafné narkózka je moja kámoška a ešte keď sa z nej "vygrcám z podoby" ale to je tá prijateľnejšia stránka účinku narkózy na mňa 😀 😀 😀 . V mojom prípade totižto uspia anjelika s modrými očami a nechci vedieť čo za "sviňu" zobudia ja nechápem prečo som po narkóze taká agresívna to ma najviac štve potom sa hanbím. No ja len dúfam, že nezbijem Bielča rovno na operačke 😕 😕 😕 . A inak ja trénujem pravidelne na dvoch neterkách 😀 😀 zbožňujem ich uff ,ale zaberačka to je riadna aj keď už majú 7 rokov a v podstate im nemusím riťky utierať. Rodičovstvo je síce tá najkrajšia vec na svete, ale aj najťažšia čo si budeme nahovárať, že ??? 😀 😀 😀

ria191
16. jan 2014

@nelly3 neboj sa ty to zvládneš len fakt by sa mohla angažovať nejaká kočka čo býva v BA, aby si to mala jednoduchšie.

nelly3
16. jan 2014

@ria191
no takze mi dovera odpisala a som ako som cakala z toho jelen 😠
kopirujem:
dovolujeme si Vam odpovedat na Vas e-mail. Vzhladom na to, ze od 1.10.2013 plati novela zakona c.580/2004 (220/2013) a od 1.11. 2013 je v platnosti Vyhlaska c. 341/2013, je pre podstupenie IVF v zahranici potrebny predchadzajuci suhlas zdravotnej poistovne (tlacivo je na nasej webovej stranke: http://www.dovera.sk/download.pl?hash=6Fv4qclpk...). Nevyhnutne je potvrdenie klinickym pracoviskom (zoznam klinickych pracovisk je v prilohe uvedenej vyhlasky). Uhrada liekov prebieha za podmienok ako na Slovensku s tym, ze je potrebne za lieky zaplatit a nasledne poziadat o refundaciu. K ziadosti treba prilozit aj kopie receptov. V pripade akychkolvek nejasnosti nas mozete kontaktovat aj na nasej zakaznickej linke 0850 850 850 v pracovnych dnoch od 8:00 do 19:00 hod. Zelame prijemny den, s pozdravom Ing. Majercikova K. kontaktne centrum

nelly3
16. jan 2014

baby nasli ste tie klinicke pracoviska?

melisska
16. jan 2014

Caute baby 🙂 beriete ma ? 😀

ria191
16. jan 2014

@nelly3 uff tak ak som to dobre pochopila (zbežne som si prebehla to tlačivo) tak ten Návrh čo je hneď na druhej strane bude asi vypĺňať centrum asistovanej reprodukcie tu na Sk ktoré si vyberieš teda asi väčšinu z toho a čo ma najviac dojalo : "prij....á) veta na konci: Navrhujúci poskytovateľ zdravotnej starostlivosti potvrdzuje, že sa vyšetrenie alebo liečba nedá vykonať v Slovenskej republike čo im "j....e". Každopádne bude tá info linka riadne obsadená na tvojom mieste by som išla bod po bode s ňou po telefóne, ale najprv by som vyplnila čo viem a čo ti bude nejasné všade si napíš poznámky a preber cez infolinku inak nemáš šancu to vyplniť. Pevné nervy nelča drž sa moja 🙂

nelly3
16. jan 2014

@ria191
ved toto, ano urobim to tak, co viem vyplnim a co nie idem k nam na pobocku dovery, proste je zato tam ta pani platena, nech mi pomoze a ak nevie, nech si zavola ona na centralu a poradi sa. len neviem tie klinicke pracoviska? aj som pozerala tu vyhlasku 341/2013, ale nikde to tam nie je uvedena alebo som slepa 😝

kako23
16. jan 2014

@nelly3 presne tie som práve hľadala na nete, tú prílohu a nikde som ju nenašla...kokos toto len, aby sa človek rozčúlil čo už nevymyslia títo naši k... 😠

ria191
16. jan 2014

@melisska jafné všetkými desiatimi 😀 😀 😀 . Niekam idete čóóóó 😀 😀 😀

amali
16. jan 2014

@ria191 tak presne ako na foto tak aj v skutočnosti 🙂

nelly3
16. jan 2014

@kako23
presne, akoze som dost vytocena 😠 ale nic ja si to obeham, nenecham to tak.

nelly3
16. jan 2014

@lada_dee
prosim ta, ta tvoja kamoska ako postupila s tym schvalenim v poistovni?

buba08
16. jan 2014

@nelly3 napis im, ze nemozes najst tu prilohu s klinikymi pracoviskami, nech ti to poslu, ved su za to plateni nie ?

buba08
16. jan 2014

@melisska paradne rifle 🙂, fesak 🙂

ria191
16. jan 2014

@nelly3 našli rádcové našli no nenašli nenašli ale hledáme neboj nenecháme ťa v tom samú.

kako23
16. jan 2014

@nelly3 poslala som do svojej poisťovne žiadosť (mám VŠZP), aby mi zaslali spomínanú prílohu zoznam klinických pracovísk podľa novely zákona...., keďže nikde na internete sa žiaľ nedá nájsť....dostala som odpoveď, že mi odpovedia v zákonom stanovenej lehota 30 dní... 😀

nelly3
16. jan 2014

@buba08
napisala som im, takze opat cakat 72 hodin na odpoved 😝 co uz.

nelly3
16. jan 2014

@kako23
takze ja som na´tom lepsie s odpovedou 😉

kako23
16. jan 2014

@nelly3 osobne si ale myslím, že tá príloha zatiaľ ani neexistuje...ale som zvedavá na čo sa budú vyhovárať. 🙂 zajtra možno zbehnem na pobočku tu u nás...tak ak by som niečo zistila, dám Ti vedieť.

nelly3
16. jan 2014

@kako23
ok aj ja zajtra vybehnem ak budem mat cas, chcela som aj dneska a pozeram na nete, ze maju dneska zatvorene.

nelly3
16. jan 2014

@ria191 to vyzera, ze aj RF bude musiet nieco potvrdzovat v tej ziadosti.

mimika1973
16. jan 2014

Ahojte babulky, drzte sa, stoji to za to bojovat! 🙂 😵 Vsetky budete raz maminy! 🙂 😵
Dlho som tu nepisala o sebe, asi som sa moc chranila a nerealizovala, ze to moze byt mozne a skutocne aj u nas raz po takom dlhom cakani a snazeni a dufani....ale ale uz Vam to prezradim....SOM TEHULKA !!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
uz 4.mesiac! 😉
Vobec som neverila a sa mi aj tazko este veri, ze to konecne vyslo!!! Dakujem srdecne RF, ktory bol naozaj nasa posledna nadej!
Treba im verit, su to profici proste, a velmi vam zelam zo srdiecka vsetkym tu, co este cakate a bojujete, aby ste sa tiez co najrychlejsie pridali k tehulkovaniu, miesta vo vlaciku je urcite stale dost ! 😉
A posielam zaroven vela vela tehu virusikov, aby ste boli co najskor vsetky tehulky a maminky!
Drzte sa, a trpezlivost ruze prinasa! 🙂 😉 😵

ria191
16. jan 2014

@mimika1973 ale ale herečka super veľmi veľká gratuľka 😀 😀 😀. Neboj sa takých tajnášových ako ty tu bude tento rok ako maku že nelča a tinča a pevne verím, že takých úspešných ako ty 😀 😀 😀. No ale daj podrobnosti to bol asi KET-ík 😎 😎 😎 a ako si to tak dlho vydržala nepovedať ?

ludinka
16. jan 2014

@jalaura ja som mala vklad az 13 decembra, aj som vedela ze uz to neuznaju ale aspon som to skusila 😉

ludinka
16. jan 2014

@miskanr1 ja mam vseobecnu a platili sme tiez len 5000 kcs ako aj ty-tak som rada ze aspon nieco nam vyslo postarom 🙂

ludinka
16. jan 2014

@nelly3 podla mna tie klinicke pracoviska su nemocnice-niekto tu uz myslim pisal ze tam chcu vyjadrenie primara alebo prednostu gynekologickej kliniky....aj mne to v oktobri tak napisali zo vseobecnej poistovne....

ludinka
16. jan 2014

@kako23 ty mas vseobecnu poistovnu? prosim ta daj potom vediet ked zistis ako to funguje....v pripade 2 ivf si to uz aj chcem vybavit.....ale dufam ze uz nebude treba 😀
inak som rozmyslala ci nezalozit novu temu ohladom toho schvalovania, lebo tu v tejto teme sa riesi velmi vela veci....a tazko potom najst konkretne nieco

sarasota
16. jan 2014

@mimika1973 supeeeeeeeeeeeeer gratulujem.Juj a mam este krajsi den ako som mala velmi sa tesim ty tajnostkarka. 😀 😀 😀 😀

kako23
16. jan 2014

@ludinka áno mám všeobecnú. zajtra plánujem zájsť na pobočku tu u nás a uvidíme čo mi povedia. čo sme riešili tie klinické pracoviská..keď to raz má byť príloha k vyhláške a pokiaľ ozaj zatiaľ nie je, potom je úplná sprostosť aby platila spomínaná vyhláška. no nič uvidíme čo mi povedia.
neboj bude dobre, nebudeš to Ty už potrebovať 🙂

ludinka
16. jan 2014

@kako23 no len ci budu na tej pobocke mudrejsie ako my .... 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre