Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ria191
17. jan 2014

@lienka_1 a s tými káblikmi sa hráva aj teraz na staré kolená ??? a kam tie kábliky strká hm???

bimba8
17. jan 2014

ahojte kocky 🙂 teraz moc nechodim,lebo sme sa rozhodli,ze pojdeme najprv na dovcu a az potom dame druhe kolo 😝 cize sa k vam pripojim az v aprili.
Kazdopadne u androloga sa nakoniec nic nezistilo,ani tie bakterie neriesil,povedal,ze to najdu skoro kazdemu muzovi,lebo odber neprebieha v sterilnom prostredi.tento konretne bol na zachode 😀 😀 😀
Vlastne nam povedal,ze 2% morfo nie je katastrofa a vsetko ostatne ma ok.Ze mame skusit dalsie ICSI a ked nic tak mame skusit MESE TESE ci jak sa to vola a ze tam vacsinou vydoluju kvalitnejsie spermie.
Tu sa to zevraj robi biopsiou,cize ziadna ihla,tak sa nato popytam v reprofite.Povedal,ze to maju u nho na klinike vyskusane a ze maju s tym ovela lepsie vysledky ako s klasickymi spermiami z ejakulatu.
Cize kocky,so zlou morfo co ste uz skusili vsetko,tak toto mozno zlepsi sance.Podotykam,ze je to riaditel milanskej nemocnice a najznamejsi androlog v IT,tak snad nevyprava sprostosti 😀

lienka_1
17. jan 2014

@ria191 Hej, chova si ma kvoli tomu, ze dobre varim 😀 😀 😀 😀

lienka_1
17. jan 2014

@ria191 Vies aku ma radost, ked treba ist kupit nejaky kablik? 😀 😝 A strka ich kade kam. Do telky, do modemu, do steny a este vse inde. Ja tomu az tak nerozumiem 😀 😀 😀

kako23
17. jan 2014

@ria191 odpoveď na môj email som ešte nedostala 😀 bola som osobne u nás v meste na pobočke jednej, z tade ma poslali do druhej a tam mi dali kontakt na spomínanú revíznu lekárku, keďže oni nemali potuchy o tom a to je obidve sú krajské pobočky.... 😀 jednoduchý proces ako inak na SR...

lienka_1
17. jan 2014

@bimba8 Tak ja som z toho uplne teraz mimo. Nam pre zmenu "odbornici" v Londyne povedali, ze pri MESE/TESE sa ziskavaju spermijky, ktore neprejdu prirodzenym dozrievanim pri prechode v semenovode, cize su o trosku menej kvalitne ako pri ejakulacii. Ach jo!

ria191
17. jan 2014

@lienka_1 my keď sme boli malé, tak sme chytili jeden káblik do jednej ruky druhý do druhej a olizovali batériu 😀 😀 😀 . On neolizuje nič? veď vieš vy máte také zvláštne "móresy" na východze 😀 😀 😀

bimba8
17. jan 2014

@lienka_1 uz by sa ti vsetci odbornici mohli niekedy aj na niecom dohodnut 😀 mne on tvrdi,ze sa po tom ovela lepsie vyvijali vajicka.Zeny,co po PK nemali nikdy blastocysty zrazu mali krasne blastocysty jednotkovej kvality.

lienka_1
17. jan 2014

@ria191 Moresy maju len v panskych stvrtiach ako je Peres 😀 😀 😀 A hej, aj my sme takymto sposobom skusali baterky. Ale odvtedy sme prisli aj na ine dobrodruzstva 😀 😀 😀

lienka_1
17. jan 2014

@bimba8 Ja uz mam niekedy pocit, ze cim viac infomacii mam, tym je to horsie 😀

ria191
17. jan 2014

@lienka_1 ty si kámoška ? dneska evidentne z teba nič nevypáčim 😠 😠 😠

bimba8
17. jan 2014

@lienka_1 presne tak! kolkokrat som citala na MK nove nicky :ahojte,mne zisitli,3 diagnozy,manzelovi 0,5 morfo.nieviete niekto co je to to umele oplodnenie?
po mesiaci pise:tak sme to vyskusali,sance boli zevraj 80% a aj nam to vyslo 😀 😀 😀 slak ma ide trafit 😀

lienka_1
17. jan 2014

@ria191 😀 😀 😀 No ved sa posnaz! Ty taka stihacka sa vzdavas pri druhom pokude? 😀 😀 😀 😀

lienka_1
17. jan 2014

@bimba8 Ja uz to beriem ako holy fakt. Niekto tie hnusne cisla musi tvorit. Hold, vyslo na nas. Obcas ma to "zlozi", ale furt sa otrasiem a idem dalej. Uz ma dlho nebavi "trapit" sa. Bude? Super!!! Nebude? Tak ideme dalej a uzivame zivot plnymi duskami 😉

bimba8
17. jan 2014

@lienka_1 je to tak 🙂 ja ale stale verim,ze sa vsetky dockame a za rok-dva uz len budeme radit novym kockam ako sa dopracovat k uspecnemu koncu 😉

ria191
17. jan 2014

@lienka_1 no ale mňa mm doma nechová na krásu u nás je to opačne ja musím makať takže dneska máš šťastie 😀 😀 😀

lienka_1
17. jan 2014

@bimba8 Dobre vravis 😉

nelly3
17. jan 2014

@kako23
ahoj, som rada, ze mas nejake info, ja som dneska nemohla, ale chystam sa urcite, nejake lahke sa mi to zda, nakolko dovera-to tlacivo ma viacej vselijakych potvrdeni od gyn..... atd. hmmmm, podla mna, sami nevedia, ze co a ako. keby to bolo take jednoduche, mozno stiham aj februar ivf, najskor to ale musia schvalit.

lienka_1
17. jan 2014

@ria191 Plne si to uvedomujem a plne vyuzivam situaciu 😉 😀 Makate, aby ste mohli cim skor seja-hoja, co?! 😝

jjajka
17. jan 2014

@ludinka ahoj, ja to prave riesim, preto sa snazim zohnat jalauru, ci to ona vybavila. Odo mna este pytali nejake papiere, tak som chcela vediet ako ona pochodila.
My sme si dali inak pauzu, prvy polrok nic neriesime, celkom mi to pomohlo, ukludnila som sa 🙂
A tebe prajem aby tento pokus bol 100% uspesny. ahoj

falin
17. jan 2014

@lienka_1 😀 😀 😀 - ja viem ze robota neutečie, nemá nohy 😀 len tie blbé termíny akosi tlačia 😎

pekný víkendík, padám domov JUPÍIIIIIIIIIIII

kako23
17. jan 2014

@nelly3 no uvidím, vyskúšam to, osobne som vôbec nerátala s tým, že mi to môžu schváliť takže zase až tak moc to neriešim, keď neschvália aj tak idem do toho...už som sa dohodla aj so sestričkou od môjho gynekológa, že hocikedy prídem tak mi to Dr. potvrdí, takže už len čakám kedy mi pošlú papiere z Reprofitu. Aj s nimi som už dohodnutá...som zvedavá čo povedia Tebe. Ty máš Dôveru ak som to správne niekde videla...?

nelly3
17. jan 2014

@kako23
ano doveru, no a co si im napisala, ze co od nich potrebujes v RF? posli mi tlacivo co mas ty, ze ake tam potrebujes potvrdenia mat? lebo co som ja davala vcera to tlacivo - dovera tak tam je toho viacej 😠

miscok
17. jan 2014

🙂 Ahojte dievcata, tak dnesny morfo utz vdaka bohu v poriadku. Drobcek ma vsetko ako ma byt. Ma 409 g, 25cm, pekne otvaral pusinku a medzi nozkami ukazoval pindulaka, takze budeme mat pravdepodobne chlapceka. Prajeme vam vsetkym pekny vikend a drzime vsetkym veeelmi palce.

kako23
17. jan 2014

@nelly3 napisala som im, ze sa od 1.10.2013 zmenil zakon a ze potrebujeme vopred schvalenie a ze vo februari mam dohodnute IVF. Tak ci im mozem poslat postou formulare alebo mam prist osobne. Koudelka mi odpisal, ze s tym vraj maju skusenosti a ze staci ked im napisem aku poistovnu mam a vraj oni maju aj potrebne formulare, ale radsej som im ich aj poslala. Mala som taky pocit ako keby presne vedeli o co ide. Tak som zvedava co mi poslu 🙂 poslem Ti formulare len mi napis mail do IP.

lusipe
17. jan 2014

@miscok moja, to je krasne 🙂....tak bude chalanisko....ale hlavne, ze je krasne zdravucky a prajem aby to tak ostalo az do 40 tyzdna 🙂

jahoda333
17. jan 2014

baby mne sa zda ze v rf nam robia chlapcekov ved teraz skoro kazda cakame chlapceka 🙂

zibi
17. jan 2014

@nelly3 ako ktory gyndos moj co mam ci v centre?

nelly3
17. jan 2014

@zibi
no mne to navrhol koudelka 😉

nelly3
17. jan 2014

@kako23
prave som to tlacivo vseobecnej pozerala na nete, je podobne ako v dovere, lenze tiez tam potrebujes mat potvrdenie od klinickeho pracoviska, to si sa tej pani nepytala?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre