Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gaga83
17. jan 2014

@miscok tesim sa s vami ze maly je v poriadku 😀 😀 . takze chlapcek uz je poriadne velky. Nech sa vam pekne dari. Drzkajte sa

miscok
17. jan 2014

@gaga83 Dakujem.Vasi chrustikovia su tiez krasni.Taky zazrak vidiet to na fotke 🙂 Pekne ich hladkaj.

kako23
17. jan 2014

@nelly3 prave na to klinicke pracovisko som sa specialne pytala tak hovorila, ze to staci ked odporuci slovensky obvodny gynekolog a potvrdi centrum v Brne. Podla mna je to tak mozno preto zatial lebo neexistuje ten zoznam klin.pracovisk.

jomini
17. jan 2014

@gaga83
@miscok
@kako23 ahojte baby, caka nas prvy soft v rt. V nedelu zacinam so stimulkou. V piatok mam kontrolu, 8dc. Kedy ste mali opu kt. DC?

bergalm
17. jan 2014

dobry vecer dievcata,konecne domaaaa no vysledok taky-nijaky vyzera to byt vsetko o.k.,ale nosova kosticka je drobnejsia co neznamena este nic ako povedal doktor ,sme sa dohodli, s mm ze podstupim amnio ☹ takze v Pondelok sup do BA na geneticku konzultaciu a snad cim skor amnio.Doki ma aspon troska upokojil ,ze potom mu mame napisat,ze mame krasnu -zdravu dcerku,,,,,,,,,,,ano cakame DIEVCATKO 🙂 🙂 🙂 🙂

patrissia
17. jan 2014

@nelly3 to treba ešte k tej žiadosti čo majú na stránke aj toto? ony čo si myslia, že my sa nudíme... akože na nervy... človek dosť má starosť s tým všetko obehať a vybaviť, psychika v prdeli, máme nervy z toho že tam vôbec musíme ísť a nie ešte ony to zkomplikujú.. na nervy.. ako keby mal človek inú možnosť tak to car ani nerieši...

kako23
17. jan 2014

@jomini ahoj, mne ak by nepokazil doktor folikulometriu tak by som vraj mala OPU na 14DC. Ale ono to je velmi individualne, podla toho ako reagujes na stimulku. Cim ides stimulovat? Drzim Ti palce 🙂

schatje6
17. jan 2014

@miskanr1 drzim palce na zajtrajsie testovanie 😉
moja kontrola u gyn, ok, ziadne zbytky v maternici, sliznica 6mm, takze som sa dobre rozhodla, ked som kyret odmietla, nastastie...A mam dokonca aj dominantny folikul 🙂 poslala ma na hematologiu...

jomini
17. jan 2014

@kako23 kazde ivf som mavala odber iny den cyklu..no tam to ustili krvou. Ktory doky ti dokaslal sono? stimulujem merionalom a tamoxinom.

miscok
17. jan 2014

@jomini Ahoj a cim ides stimulovat? Ja som mala clostil a merional a OPU som mala na 11 DC.

jomini
17. jan 2014

@miscok merional a tamoxen. Kontrolu si mala kt. DC? Vidim ze to bol ten spravny cyklus 🙂

kako23
17. jan 2014

@jomini moj obvodny gynekolog mi pokazil folikulmetriu, odflakol to, preto som prisla o OPU. Takze na folikulometriu uz musim chodit len do Brna....

jomini
17. jan 2014

@kako23 my tiez pojdeme na kontrolu do rf. Radsej 🙂 ides na dalsi cyklus?

kako23
17. jan 2014

@jomini ano idem na dalsi pokus hned nasledujuci cyklus, teraz som asi 18DC tak musim pockat menzes a potom idem na to opat 🙂

miscok
17. jan 2014

@jomini Kontrolu som mala 8 DC, ako vacsina dievcat. A ano...hviezdy nam boli naklonene 😉 Drzim palce, aby si ma skoro nasledovala 🙂

bradik
17. jan 2014

@bergalm Drzim palce nech amnio potvrdi, ze je babatko zdrave, ale myslim, ze to bude isto ok. Gratulujem k dievcatku 🙂

gaga83
18. jan 2014

@bergalm gratulujem k dievcatku a verim ze amnio dopadne dobre a mala bude zdravucka. Drzim palceky

bergalm
18. jan 2014

@gaga83
@bradik dievcata dakujem moc verime aj my ,ze bude zdravucka

nelly3
18. jan 2014

@kako23
ahoj, dneska som sa dozvedela, ze to potvrdenie musis mat aj od klinickeho pracoviska, ze by ich mal vediet tvoj gynekolog, takze treba to dat potvrdit tvojmu gnekologovi, klinickemu pracovisku a reprofitu aj s kalkulacnym listom. ako si sa vlastne s koudelkom dohodla? si mu to poslala postou?

kako23
18. jan 2014

@nelly3 neviem. Ja som sa na klinicke pracovisko specialne pytala, ze ktore to su a tiez som sa pytala ci potrebujem potvrdenie slovenskeho centra. a jasne mi povedala, ze staci od gynekologa a Reprofitu. Koudelkovi som to poslala mailom, ale on mi pisal, ze maju vsetky formulare na vypisanie v elektronicke podobe, takze potrebuju len informaciu o tom v ktorej slovenskej poistovni som poistena, vraj vedia ako to vypisat a poslu mi to postou. Len ja skor teraz riesim, ze si to asi aj tak nestihnem vybavit...no neviem.

tinkatinulka
18. jan 2014

@ria191 skveôle si to napisala

zibi
18. jan 2014

@nelly3 jaj cize ked ked sa rozhodnem tak sa mam opytat v RF ze ako to je s preplacanim?

nelly3
18. jan 2014

@zibi
takto: ked chces aby ti poistovna preplatila ivf v zahranici, musis si vypisat tlacivo - ziadost......, +potvrdenie od tvojho gynekologa, potvrdenie od rf gynekologa a k tomu kalkulacny list+potvrdenie od klinickeho pracoviska. potom to posles do zdravotnej poistovne na schvalenie (cca 2 tyzdne - 30dni) by ti mali dat vediet a potom ist na ivf do rf. takze tak.

nelly3
18. jan 2014

@kako23
no ja cakam este na druhu odpoved z dovery ohladom klinickych pracovisk, urcite buduci tyzden chcem mat od mojho gyn. + klinickeho pracoviska potvrdene a az potom to dat do rf, ale vlastne ked maju tlaciva svoje, tak to uz v najblizsej dobe napisem nech mi to poslu. mne jedna napisala, ze to trva 2 tyzden alebo aj 30 dni to schvalenie, takze ja sa nechcem stresovat, uz mesiac hore dole ma nezabije 😉 len som nejako nepochopila, ze mi tam pisali, ze injekcie funguju po starom -refundacia, ze si treba recepty nechat kopie, ale ved mne v rf daju injeckie a ked je po vsetkom tak potom to daju na fakruru vsetko, takze ja nemam recepty na injekcie 😕 no nejako sa musim s tym vytrapit a dat dokopy, lebo toto je moj posledny pokus a nenecham si ho len tak prepadnut.

kako23
18. jan 2014

@nelly3 oki, uvidis co Ti odpisu z Dovery. Ja to podam hned ako to budem mat z RF, verim, ze buduci tyzden sa mi to podari. Na stranke vszp som citala ze schvalovanie trva 10 dni.ja cakat urcite nechcem a ani nemozem vzhladom k mojej diagnoze. takze ak sa mi to podari vybavit bude super ak nie, bohuzial mozno nabuduce. Nechcem sa tym stresovat. Ja idem totiz na soft a aj keby som isla na SR na normalne IVF cez poistovnu, vyslo by ma to rovnako ak nie este viac. Drzim Ti palce 🙂

nelly3
18. jan 2014

@kako23
ved ano, ale zase preco by som si to mala platit,ked sa to da cez poistovnu, lebo ja na sk urcite nechcem ist uz 😝 takze nenecham si to prepadnut, naco platim odvody do zdr.poistovne.

nelly3
18. jan 2014

Zoznam klinických pracovísk podľa vyhlášky MZSR, ktoré sú oprávnené dávať vyjadrenie k žiadostiam o zahraničnú liečbu:

Národný ústav srdcových a cievnych chorôb
Východoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb
Stredoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb
Národný onkologický ústav
Východoslovenský onkologický ústav
Národný ústav tuberkulózy a respiračných chorôb
Národný ústav reumatických chorôb
Národný endokrinologický a diabetologický ústav
Onkologický ústav sv. Alžbety Bratislava
Detské kardiocentrum
Detské fakultné nemocnice
Univerzitné nemocnice
Fakultná nemocnica Banská Bystrica

nelly3
18. jan 2014

toto mi napisala jedna baba z fora, hmm, takze este najst toho odbornika z gynekologie 😕

buba08
18. jan 2014

@nelly3 kedze tam nie je nic konkretne pre nas, tak z toho celeho sudim, ze bud to ma potvrdit nejaky gyndos z fakultnej alebo univerzitnej nemocky alebo asi ako @kako23 pisala obycajny gynekolog, co by bolo pre nas celkom fajn, aby sme to nemuseli davat potvrdzovat v slovenskom CAR

schatje6
18. jan 2014

@miskanr1 no ako??

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre