Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tanitta
19. feb 2010

ahojky kocky...
prisla som vas pozdravit a nakuknut a vidim ze Miri este drzi 😎 super.. len drz 😉 a vydrz 😵 ...
Taky.. vravi sa ze kazde tehu je ine... viem ze je to tazke ale tentokrat budes az prenasat 😎 urcite 😉 e malemu sa nbude chciet ani von 😵 dam krk na to..aj ja som este nepreglgla ten nas porod... 🙄 ....
ninocka... takze brno to isti?
Leni... este povybavuj co mas...potom budes oddychat ... 2t sa suchnu ako nic som rada ze to mc gyver bere takto v pohode....
shandy.. dobre si si vybrala 😉
tehulky drzte sa.... a snazilkam thuj thuj do dalsich bojov 😉

ninockaskv
19. feb 2010

taky presne ako tanitta hovori, kazde tehu je ine.. teraz bude vsetko v poriadku, ste na vsetko pripraveni, uz nic nenechate na nahodu.. 😉 myslim na teba, drz sa!!! verim, ze prehupnete a do stastliveho konca potiahnete.. 😵

lenka20
19. feb 2010

caute baby, tak som to predsa stihla, uz mam vacsinu vysledkov z krvi, uz len take tie infekcne, tie trvaju dlhsie... som zdrava ako ryba podla krvi 😵 😵 😵
takynecka neboj sa tentokrat to bude vsetko ok, ale aj tak, nech ti tie kriticke tyzdne ubehnu ako voda, nech uz si cim skor aspon v 38tt 😵 😵 😵 😵
ninocka no co povedat, aaaale kasli na to, skoda sa tym zaoberat, ved oni na to pridu ale az ked budu vsetky slovenky chodit do zahranicia a nepojde im biznis... ale pre teba to muselo byt neprijemne, to verim... potrebovala si pohladit na dusi a nic.. no keby mna krajko v heliose minule vybavil za 7 minut tak by som sa nemohla ani stazovat, ale ja som tam baby bola asi 3/4 hodiny, aj sono mi spravil, popozeral ci je vsetko ok, pokecali sme, rozobrali vsetko... s takym dobrym pocitom som odtial sla...
ninocka uvidis, v brne ti to vsetko vynahradia 100nasobne 😵 😵 😵 😵 😵 a dobre som to pochopila, ides si do GF po mrazacika? ak ano tak veeeeeeeelmi veeeeeeelmi drzim palce!!!!!!!

takyna
19. feb 2010

baby ste super 😵

Leni tak nech ti vsetko dobre dopadne 🙂 rybicka nasa 🙂

Ninocka len ty vyskusaj Brno to je uplne iny pristup a profesionalita 😵

pegasko
19. feb 2010

babule ahojte 🙂
uz som bola v R,picham si poctivo,ale mam na vas otazku
dobre som pochopila ze nepotrebujem predoperacne vysetrenie

lutasa
19. feb 2010

Ahojte, som tu nova, mozno to tu uz bolo spomenute, kolko eur vas cca vyslo kompletne IVF ako sampolatcu v Reprofite? Bola som u nich na prvej konzultacii, z ktorej som mala pocit, ze ma konecne niekto vnima ako cloveka s konkretnym problemom a nie ako kus, na ktoreho budu aplikovat rovnaky postup ako na inych 100 pred nim. Kedze mam este 2 IVF hradene poistovnou, zvazujem, ci investovat teraz a mat z toho dobry pocit, alebo este skusit v SR, aj ked ani v jednom ani druhom pripade nebudem mat istotu, ci to vyjde 😒 dakujem

mircalla
19. feb 2010

lutasa, tieto otazky uz boli niekolko krat zodpovedane...skus par stranok dozadu pozriet...myslim, ze naposledy na to vcera odpovedala lenka...

mircalla
19. feb 2010

pegasko...spravne, nepotrebujes

mircalla
19. feb 2010

mirindik, nevies, co je s julietkou...? su uz doma? mozno som prepasla tu info, ale zhaname byt, tam som necitala konika tak pozorne ako zvycajne

ninockaskv
19. feb 2010

leni ano, ideme si po mrazacika.. ale tak nejak sa obavam, ze to Brno isti.. pri tomto pristupe, ani len blby ultrazvuk, vraj ani HP nie je potrebny... 😠

taky, mame este dve IVF hradene poistovnou,a le som pevne rozhodnuta, ze pojdeme do Brna.. 😉 uz len minimalne z toho, ako vas tu citam.. tak mam z toho ovela lepsi pocit, clovek tak nejak zacne viac verit 😵

ninockaskv
19. feb 2010

leni, super, ze vysledky dobre dopadli..to je dobre.. ten zvysok skor ci neskor pride 😉

shandy
19. feb 2010

tanitt, v to dufam 😵 😵 , sa tam pomaly zacnem aj tesit 😀
ninocka drzim palce a bolo by fajn, keby si ani do toho brna uz nemusela ist..
taky citala som tvoj pribeh a drzim ti silno palceky, tentokrat to musi dopadnut dobre. verim, ze to najhorsie uz mas za sebou...
leni super, ze ta zobral do parady dobry lekar a hlavne, ze su si zdrava ako rybka. a vysledky tych infekcnych budes mat kedy?

mirinda10
19. feb 2010

mircalla, juli je od utorka doma len asi si zvyka na novy rezim ale asi jej zavolam co a ako zatial som jej posielala iba sms ked bola v nemocke ale teraz uz brnknem

ja u nas monitor ok, krck zacal maknut ale zatial je zatvoreny a posledu poradnu mam 3.3. kde urobia monitor a utz a dohdneme sa na termine porodu, presne to povedal dohodneme sa kedy si vas zoberiem ku mne na kliniku a chudak ma tak cerveny nos ako ja, nadcha ho tiez drapla, takze nie som sama 😵
ster na streptokoka ma negativny aspon nieco 🙂
nakupila som sprej, echinaceu, Ccko a vyhlasujem vojnu nadche, uz sa to v noci nedalo vydrzat nemozem ani dychat

mircalla
19. feb 2010

no super mirinda, svetko podla planu, a hlavne, ze to je len nadcha

juli hlavne, ze je doma, asi nevie co skor pri dvojickach

ninocka...ja som bola na prvom IFV v heliose v brne (ten v martine je ovela lepsi)....isli sme do toho bez sona, HP...bez nicoho okrem spermiogramu...vraj netreba....doniesla som pol roka stary papier od gyndosa s diagnozou, ani do mna nekukli. a to som mala na tom parieri ze sactosalpinx!

vtedy som bola neskusena, ale viem, ze aspon sono musi byt, uz kvoli tomu, ci nie su cysty..bolo to odflaknute a tak narychlo, ved samoplatkyna, tak podme nato....

ninockaskv
19. feb 2010

shandy, snazim sa to brat tak, ze budeme mozno musiet pohnut nebom aj zemou, aby sa k nam baby dostalo..ale hadam si nejake cestu najde 😵

mirinda, mne pri nadche pomohla miska s vodou na radiator a do toho eukaliptovy olej .. neviem, ci to mozes, ked si tehu, lebo citronova silica sa nemoze.. tak zagoogli.. a ked som bola tehu celkom mi pomohlo vyplachnutie nosa slanou vodou.. bolo to hnusneeeeeeeee, ale zabralo.. 😉

tanitta
19. feb 2010

l
miri...nadcha prejde.... 😉
lutasa.. ak myslis soft ivf tak kazdu skoro inak.. zalezi odtoho ake lieky budes mat a ake davky kolko IU minies... tazko presne ....povredat kolko... ak kuknes na ich straNnke su cenniky...na vykony plus lieky... .. nas to vyslo cca 20tis kc...ale vravim kazda inak...vyslo nas to menej ako klasdicke ivf tu na SK cez poistovnu 😅 😎

mirinda10
19. feb 2010

ninka ja som kupila sprej s morskou solou, tak som si uz striekala a ja mam eukalyptovy olej doniesla som si ho z Australie a tym si natieram vecer celo aby sa mi lepsie dychalo 😀

ninockaskv
19. feb 2010

mirinda, tak si spravne vyzbrojena.. 😀

mircalla, sono, spermiogram a HP sme absolvovali poctivo pred prvym IVF, samozrejme aj po prepusteni z nemocnice, mala som tam so sebou prepustaciu spravu ona, ze ci to je pre nu, ja ze prepustacia sprava z nemocnice.. nie nie.. to nepotrebuje.. ja tomu nerozumiem.. 😒 ze ci ako caka, ze KET nevyjde a potom to bude zase riesit.. ☹

takze helios v brne urcite nie? jednoznace reprofit? 😉 😀

mircalla
19. feb 2010

ahoj - helios brne urcite nie, na slovensku som ale bola spokojna

ako som ti pisala, nic nepozreli, dali mi zle info, ako mam brat utros...zacala som spinit a potratila som...nehovorim, ze to bolo kvoli tomu...a su drahi a pristup ani zdaleka ako reprak

ninockaskv
19. feb 2010

no mne to teraz povedala tak z rychlika, dali mi papier do ruky, ako keby som si to mala pamatat z minuleho roka.. 😠 ach jo.. no tak hadam ten reprofit to isti.. 😅

vidim, ze tyzdne ti krasne naskakuju.. tak to mas vynahradene za pociatocne neuspechy.. 😀 ved sa mi zda ako keby si nedavno si to riesila.. 😀

mircalla
19. feb 2010

ninocka, velmi ti drzim palce, aby ti to vyslo....urcite vyjde

ninockaskv
19. feb 2010

no jo mircalla, hadam vyjde, moj chlap tomu pevne veri 😅

zuzla80
19. feb 2010

Ahojky babulky,
fuuha ale ste sa teda riadne rozkecali, aspoň som mala čo čítať a vidím, že k nám stále pribúdajú nové a nové tváre. Zrejme robíme dobrú reklamu Repráku 😉 .

Mirindik som rada, že poradňa dopadla dobre - 3.3. posledná a už potom budeš vedieť, kedy sa vám bábika narodí.

Juliček vitajte domka, ja sa ani nečudujem, že sa neozývaš, určite ti obaja drobčekovia dávajú zabrať, aspoň pokiaľ si na seba zvyknete. Ale verím, že nás čoskoro prídeš pozrieť a porozprávať zážitky.

Takynečka zase stresíky, no no, to nerobí dobrotu, my všetky verím, že to tentokrát dopadne najlepšie, uvidíš - len aby si ozaj neprenášala 😉 A musím ti povedať, že aj ja odrátavam do 25tt, to je taká moja prvá méta, pri ktorej si trošku vydýchnem 😉

Avuška tak vy ste teda krásny, ja by som tú vašu malú tak vybozkávala, ani sa nečudujem, že ste sa s mužíkom "naťahovali" o kočiarik 😅 Pekne sa držte...

Lenik som rada, že Krajko dal tak rýchlo termín - ďalší krok k úspešnému kroku, veríme tomu všetky.

No a už ani neviem, čo som komu chcela, zabudla som, ale všetky vás pozdravujem.

A my sme mali včera poradňu - v podstate sme dopadli dobre, až na také maličkosti ako tlak, kt. bol trošku nižší; znížilo sa nám železo, tak ma asi neminie olyzovanie železnej tyče 😅 ; no a doki mi predpísala silnejšie magnézium až 500mg - totiž posledný týždeň mám taký čudný tlak v spode podbruška, ja som si myslela, že mi malinká tlačí na mechúr, tak mi to pripadalo, ale doktorka ma vyviedla z omylu, lebo vraj je to maternica, mám viac oddychovať a radšej ležať ako sedieť - tak preto som tu trošku zriedkavejšie ako som zvykla. Ale krčok drží dobre. Chcela som sa vás opýtať, vám tiež zapisujú do knižky cervikálne skóre CS? My sme mali najprv 0-1 a teraz 1-2, ale pýtala som sa doki, tak vravela, že zo spodu je všetko v poriadku. A inak opäť beriem vaginálne tabletky, tentokrát Macmiror, vraj opäť mykóza...

pegasko
19. feb 2010

babulky dakujem,aj tak som sa objednala na utz mam pocit ze budem mat ohs tak chcem mat istotu

mirinda10
20. feb 2010

zuzik a hlavne lez na lavej strane vtedy maternica menej tlaci, lezakaj a citkaj je super ta nova kniha od Browna uz ju mam precitanu odporucam

dnes som chcela ist na prechadzku ale prsi a fuka, tak som doma no ved sa coskoro naprechadzam s kocikom 🙂
nadcha trosku presla asi ten sprej pomohol ale zacinam kaslat, tak dufam, ze to potlacime v zarodku choroby

pegasko, neboj bude dobre len treba pit vela vody aj 4 litre denne a uvidis budes mat pekne vajka 😵

pekny vikend aj ked asi bude stale prsat

avaka
20. feb 2010

Caute kocky 🙂
Ale sme sa tu rozrastli,tak vitam nove kocky a nech aj Vam v Brne pomozu ku krasnym babatkam 🙂 🙂

Leni ,ty si sikula,Tebe to ide vsetko ako po masle 😵 ,dufam,ze to dobre dopadne a v maji to krasne rozbehnete 😉
Miri,uz je lepsie?Nadcha polavila?Boze,uz budes mat cochvila Emku pri sebe...tak to leti,ze by som spomalila cas...ani som sa nestihla spamatat a Ela uz bude mat v utorok 1 mesiac...
Zuzlik,ale nie ze budes tu tyc oblizovat v mraze.. 😀 pekne teda lezkaj a oddychuj,uz mas svoju metu na dosah 😉 ,tak isto ako Taky
Ninocka,je to smutne ako to v GF prebiehalo,ale u nich asi normalne.Esteze mame Reprofit 😉
My sa teraz cez den vacsinou nosime...Ela len zadriemka a ked ju dam do postielky uz vykrikuje 😵 Potvorka je to 🙂 A neviem,ci mame dat dudku,lebo sa bojim,ze si ju urobi zo mna(ak sa uz nestalo 😅 ),ale ak ju dame,aby potom este pekne papala a prisala sa...
Akosi si este neviem najst system,chystam sa von na obed a vyrazime o tretej.. 😅 Tak si neviem predstavit ako stiha Juli.Miri,ak budes volat,ze pozdravujeme a nech Ti aspon v rychlosti povie ako sa im dari.. 🙂
Vsetky Vas pozdravujem a pekny vikendik 😵

takyna
20. feb 2010

Ahojte kočky 🙂

Zuzík aj u nás je železo menej, ale zase tlak mi vyskočil hore, musim si ho začať sledovať, lebo ja zase nieviem, či aj vam sa to robilo , ale mne normalne tak busi srdce , ze ho citim v uchu tu ozvenu srdca, hlavne pri zmene polohy a tak..., zelezo je vraj normalne , ze sa znizi v tehotenstve, na hematologii mi to zistila doktorka s krvy, my mame kontrolu v piatok 26.2 na gynde, tak som zvedava ako budeme my na tom. Krcok aj mne do krizky zapisuju

tiez musim viacej polihavat, menej sediet, a chodit uplne malo, tiez preto konik zanedbavam, lebo sice mam notebook, ale na jednej strane vyvalena po leziacky nedokazem dlho byt, pre ten tlak v usiach, a po sediacky ma zase tlaci male.
Vcera sme kopali o prietrhy este nemolo taky kopecky vykon 🙂 , dnes je kludnejsie.
Viem, ze sa otrepavam s tymi obavami , ale keby ste prezili to co ja, urcite by ste sa do mna vzili, ze to nemam jednoduche. Ale kazda z nas sme si nieco presli 🙂 takze musime len bojovat.

Mirindik cim skor sa nam uzdrav, aby si si babulku vychutnala v plnej sile 🙂

pekny vikendik vsetkym 😵 😵

avaka
20. feb 2010

Miri,kym som dopiala jednou rukou,uz si aj odpovedala.. 😅

anty
20. feb 2010

Ahoj holky, dneska je to 6 den od et a ja začínám špinit, myslíte, že by se tam mimi mohlo zabydlovat. Břicho mně pobolívá na pravé straně, ale jinak nic. Zavedli mi 3 embryjka ( 2 blastocysty a morulku). Vypadá to že zase nic, ale tentokrát by ms přišla hodně brzy. 5-té et už jsem z toho nešťastná.

mirinda10
20. feb 2010

taky musis verit, ze to dobre dopadne, davaj na seba pozor. ja viem je to tazke ale si silna a zvladnes to o mesiac prejdes 25tt a uz to bude lepsie a lepsie

zuzik aj ja papam tabl ma zelezo mala som 102 hemogl.

prave som si pobalila tasku ale to neznamena, ze ideme rodit ani to nahlas nehovorim aby Ema nepocula nech sa este neponahla 😉

avi, fakt mala Elka uz bude mat mesiac ako rychlo to uteka 🙂 ale je nadherna, pekne deti robia v tom Brne co 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre