Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mirinda10
20. feb 2010

anty, moze to tak byt nakolko vajko sa zahniezduje na 3-4 den a niekedy aj neskor, musis vydrzar a mysliet pozitivne

anty
20. feb 2010

Diky miry je to ale těžké

mircalla
20. feb 2010

aniti, na mrchu sa mi to zda skoro..ja som pri prvom IVF spinila na 4. den, volala som do CAR, povedali mi, ze to urcite mrcha nebude, nakoniec z toho vtedy aj boho tehu....4. a 6. den sa mi nezda velky rozdiel. unhniezdovanie byva tak 3. - 4. dni po ET, ale co viem, tak spinit sa moze aj potom. pri poslednom som trolinku (naozaj minimalne) spinila na 9. den a tehu jak vysit

doky z brna mi pisal, ze spinenie je velice caste a neda sa z neho nic vyvodzova.

dolezite aby sa to nezhorsovalo

pozdravujem vas vsetky a tesim sa na hokej......

mircalla
20. feb 2010

jeeeej, az teraz som si vsimla, ze modelka eluska ma nove fotky... 🙂 🙂 🙂

zuzla80
20. feb 2010

Avuška no ešte, že si ma upozornila 😅

Taky to búšenie srdca niebude náhodou zo štítnej? Keď som bola naposledy na kontrole, tak mi vyšla hodnota štítnej 3,6 a doki mi sa ma pýtala či nepociťujem búšenie, že ak áno, tak si mám na pár dni dať len 3/4tabletky. Pokiaľ si pamätám, tak ty tiež berieš 125ku však? Ja s búšením nemám problém a keď to cítiš až v ušiach, podľa mňa to bude zo štítnej.
Inak to železo mi tiež vyšlo na hematológii - Miriček ja mám hodnotu 112, ale ešte som si nekúpila železo, musím dokúpiť, Ty aké berieš? Mne gynekologička odporúčila nejaký Captafer.

Anty u mňa bol stále kritický 7-9deň od ET, ak som v tom čase nezačala špiniť alebo krvácať, tak bolo dobre, inak to u mňa znamenalo, že to nevyšlo. Ale držím palce, nech to výjde, viem, čo musíš prežívať, ak je to tvoje 5.IVF, nám sa mala podarila zo 6.IVFka - drž sa

anty
20. feb 2010

diky holky, snad to bude dobré. já jsem v tom šoku okamžitě testovala, samo že je negativní 😀 , 6-tý den.A taky mame ještě jednoho mrazáčka, kdyby náhodou, co už nadělám, zkusit jsme to zkusili a nejvyšší to za nás rozhodne. Nebudu to hrotit. už mně nebolí ani to břicho, tak fakt tentokrát nevím, co si o tom mám myslet. U těch předchozích jsem to dostala tak 9-10 den, někdy vůbec až jsem vysadila utrogestan.

avaka
20. feb 2010

Anty,ja som zacala spinit 14.den od OPU,takze v case MS,tak je to u kazdeho inak.. U Teba asi moc skoro na MS 😉

mirinda10
20. feb 2010

zuzik ja beriem Sorbifer 2x1

juli vas pozdravuje, volali sme spolu, bude sa snazit co najskor dostat na net

julietka
20. feb 2010

ahojte babulky 🙂 po dlhsej po dlhsej odmlke sa hlasim konecne uz ako mamina 🙂 velmi moc vam dakujem za gratulacie a za drzanie palcekov. Vsetko sa to zbehlo straaasne rychlo. Asi tak ako aj pri Avuske, ked sme si vecer pisali a na druhy den pisal jej muzik ze je uz mamina, a takisto aj u nas...tie ranne hodiny su akesi magicke ..avuske odtiekla plodovka tusim okolo tretej mne okolo stvrtej..
asi mam nizky prah bolestivosti.. no tie kontrakcie uz nikdy viac nechcem zazit..mala som vybavenu sekciu, ale ved to viete...a rozhodovali sa ze to pojde spontanne..uz by som bola schopna v tych bolestiach cestovat asi do inej nemocnice, len aby mi spravili sekciu...mala som mat spinalku, ale nepodarilo sa im to napichnut tak som mala napokon celkovu narkozu..a som rada...
ranu mam uz velmi peknu, vdaka pani doktorke, vsetci boli velmi mili a starostlivi, musim naozaj vyzdvihnut meno Antolskej..
bobacikov som videla az na druhy den vecer ked som sa na nich sla sama pozriet..postavila a osprchovala som sa uz v ten den po sekcii..dalo sa to zvladnut..
drobci su strasne zlatucki, plackaju iba ked su hladnucki, musime si na seba zvyknut, pretoze z nemocnice su este vystresovani...sestricky s nimi mykali a teraz sa boja rychlych pohybov, plackali aj pri kupani a prezliekani, ale uz si pomalinky zvykaju a vedia ze sa nemusia bat 🙂
mliecka mam tak malo ze to nestoji ani za rec..ale prikladam si ich, kazdy vysaje aspon "desinku: od smadu, obcas sa mi podarilo co to odsat...snad sa to este rozbehne..
vsetky vas moc pozdravujem a pomalinky si vas docitam 😵

dior
21. feb 2010

ahoj julietka a vitajte doma 😵 😵 😵 este raz ti gratulujem a zelam aby sa vam darilo a boli ste vsetci zdravi- o ostatne sa uz urcite postarate 🙂 no budem cakat na nove fotky a na vsetky infosky 🙂

tanitta
21. feb 2010

ahoíjky..
juli.. vitaj domka... tesim sa ze ste ok a gratulujem este raz 😉
deticky maju prirodzeny reflex nie je to podmienene nemocnicou maju to vsetky deticky do urciteho veku ze sa strhavaju.. mykaju rucickymi obranny reflex...to prejde... 😉 .. a mliecko?.. ved prikladaj...skusaj a ked to nepojde svet sa nezruti;)... su kvalitne mliecka budete prospievat jedna radost 😵
paaa kocky..

julietka
21. feb 2010

este raz dakujem babulky 🙂
tani ved ano, papam vitaminy, homeopatika, pijem cajik, aj vela tekutin, prikladat skusam pred kazdym krmenim flaskou, skusam aj odsavat..no zatial nic moc.. 😒

takyna
21. feb 2010

Julinka vitajte doma v trojici 🙂 , vsetko dobre prajem a tiez sa tesim na nove fotecky 😵

shandy
22. feb 2010

juli aj ja sa pridavam ku gratulaciam aj ked sa nepozname 🙂
musi to byt radost mat doma hned dvoch drobcekov 😵 😵
tak nech sa dari a nech pekne prospievate 🙂
taky inak ja som to busenie mavala so stitnej, ked som si zacala zvysovat davku a pre telo to bolo asi prilis, tak mi busilo srdce, ze som ani spat nevedela, potom som zostala chvilu na povodnej davke a prestalo to. teraz uz viem, len veeelmi pomaly a postupne musim zvysovat davky.
pekny den babulky.. 😵

gabika24
22. feb 2010

ahojte.
Juli z celéééééého srdiečka gratulujem 🙂 - v poslednej dobe akosi nestíham, ale myslím na vás 😵
pekný deň všetkým 😉

lenka20
22. feb 2010

ahojte zlaticka, tak uz som zase tu, interne je vybavene, tak uz len pockat do pondelka a ide sa na to.. tie infekcne budu koncom tyzdna -ktosi sa na to pytal..
julietka vitaj domka aj s babikami, gratulujem este raz a neboj, zvyknete si na seba a aj mliecko snad bude, papkaj vela rascovej polievocky s vajkom.... tak super, ze si sa tak rychlo zotavila po sekcii 😵 😵 😵 😵
takynka zlatko to busenie moze byt z liekov alebo aj zo stresu, teraz mas take stresove obdobie, tak by som tipovala skor to... tak hlavne klidek, vela oddychu, nemysli na nic zle, len na prijemne veci, vsetko ide s tebou ako po masle, bude to OK nebojkaj, aj busenie prestane, len co budes za kritickou ciarou 😉 😵
pozdravujem vsetky

shandy
22. feb 2010

ahoj leni,
no super, ze to tak rychlo ide s tymi vysetreniami, co nevidiet to uz budes mat za sebou 🙂 🙂
ja uz sa neviem dockat tej prvej konzultacie. este ze ideme buduci tyzden na dovolenku, aspon mi to rychlejsie utecie 😵
pekny dnik vsetkym 🙂

lenka20
22. feb 2010

shandy tebe to pojde este rychlejsie, lebo v brne predoperacne netreba, len v den punkcie ti odoberu aj partnerovi krv na infekcne... takze budes mat o par starosti menej 😉 veru uz nech je to tu 😀 aj moj termin aj tvoj 😉
a zabudla som - anty - drzim palce, nech to dobre dopadne 😵 😵 😵

zuzla80
22. feb 2010

Juliček vitajte domka a ešte raz vám blahoželám ku krásnym detičkám. Ozaj ten Reprofit "vyrába" nádherné detičky 😉 Snáď sa to mliečko ešte spustí, ono to vraj po sekcii niekedy trvá aj dlhšie, treba zrejme vkuse odsávať a ak sa náhodou nerozbehne, tak ako písala Tánička, nič sa nedeje, dnes sú kvalitné mliečka. Tak sa len pekne držte a ak budete mať chvíľočku tak prihoďte nové fotočky, nech sa pokocháme 😉

Leni supiš, že už máš interné za sebou, takže v pondelok ideš hysterčiť 😀 , budem na teba myslieť, i keď ja na teba nikdy nezabúdam, veď vieš 😵

Miri dík za tip, ten sorbifer je omnoho lacnejší, než to, čo mi odporučili dokina. Zbehne do lekárne niečo pokukať - už sa teším ako ma bude z toho železa zapekať, už teraz na mňa niekedy príde 2-3dňová zápcha, tak čo bude po tom železe...

Tánička a vy sa ako máte, akosi som si s tebou dlho nepísala. Vedúci dáva zabrať?

Gabi ahoj pozdravujem ťa aj detičky 😉

Shandy nech ti to rýchlo ubehne, ja som zvykla odškrtávať dni, či do konzultácie alebo do začiatku stimulku, čo som sa nevedela dočkať 🙂 a kam sa chystáte na dovolenku, idete lyžovať?

lenka20
22. feb 2010

zuzlik zelezo je bleeeee no ale co sa da robit, malicka ho potrebuje 😉 a ty tiez.. aj ja som ho musela uzivat.. bolo mi tazko na zaludok z neho..len teraz mam vsetky vysledky dobre, tak mi nic netreba, este takato zdrava som snad ani nebola, vzdy aspon ta anemia mi vyskocila, teraz uuuplne fit 😉 😵 v pondelok este nehystercim, len idem volat krajkovi a on mi povie kedy sa mu da, ci utorok alebo stredu.. kazdopadne buduci tyzden to musi byt este kym mi pride mrcha...

mirinda10
22. feb 2010

zuzik ja ten Sorbifer mam na predpis a doplacam asi 17 centov 🙂

mirinda10
22. feb 2010

inak ja si dam najskor liek a az o pol hodku papkam, mna nezapeka ale jem susene slivky asi 10 denne a nemam ziaden problem a 2 jablka to je moja denna davka, mna pred tehu stale zapekalo bez prehanadiel na 4 den som ani na wc nesla a teraz nic kazdy den tronim ako kralovna 😀 no len jednu nevyhodu to ma, je to cierne ako uhol to kako ale na to ma este stastie upozornili v lekarni, inak by som si myslela, ze asi umieram, preto ta farba 😀 😀 takze tak

zuzla80
22. feb 2010

Mirindik keď mne ani hematologička ani gynekologička nič nepredpísala. Hematologička mi len kázala kúpiť si maternu, alebo nejaké tie multivitamínové prípravky - a to ja moc nechcem, kvôli štítnej, lebo väčšina obsahuje iód. A to čo mi odporučila gynekologička stojí až okolo 15Eur - ako nieje mi ľúto peniažkov, ale niekedy mám pocit, že lekári nechcú predpisovať, ale odporúčajú voľno predajné preparáty a až keď to nezaberá, tak predpíšu niečo silnejšie - to isté, sa mi stalo s Magne B6.

Leni aha tak to nevadí, že nie v pondelok, ale každopádne budúci týždeň 😉

zuzla80
22. feb 2010

Miri neumieraš 😀 😀 , neboj, veru to čierno kako je zo železa. Ja som zvykla brať predtým acidofolan, v tom je tiež železo a tiež kako čierne jak uhoľ 😀 Inak jabká papám aj ja, ale mňa zapečie hlavne z bieleho pečiva, no ale keď ti svokra urobí fajne čerstvé šišky, no tak si nedaj 😅

mirinda10
22. feb 2010

no to by som si aj ja dala tie sisky ale vyskusaj susene slivky kupujem ala Tesco 0,5kg balenie a mam ho na par dni alebo co je este dobre ak nemam slivky, tak psyllium si davam dve lyzicky do jogurtu tiez pomaha zarucene

avaka
22. feb 2010

Ahojte 🙂
ja len tak narychlo,kym mala nachvilocku schrupla 😅 Nasa Ela by sa len nosila,ale keby jej stacili ruky,ale ona chce byt v pohybe,tak sa snazim,aby si na to nezvykla.. Ved jej nestaci,ze ju mam na rukach??😒 uz som jej aj spievat zacala,tak neviem,ci zaspala od unavy,alebo z toho mojho spevu.. 😅
Chcem privitat Julinku 😵 este raz blahozelam k drobcekom,tak ste to teda pekne zvladli 😵 😵 Juli,aj nasa Ela sa myka teraz stale 😉 a to zaobchadzanie v nemocke,ani nehovor.. 😠 nie raz som si poplakala,ale nie vsetky sestricky boli take,aby som nekrivdila..Ked si najdes chvilku,hod aktualne foto,sme zvedave na drobcov 😉

Kocky,ja tiez papam zelezo po porode a brala som sorbifer a ma zapekalo,tak som si pytala ine,dali mi Maltofer a tiez ma zapeka.. 😅 tak je to asi jedno,zelezo ako zelezo..A myslite,ze by som mohla susene slivky?Ja som sa ich bala,ale myslim,ze by pomohli..

Vsetky Vas pozdravujem 🙂

mirinda10
22. feb 2010

avi ja si myslim, ze pri kojeni mozes slivky a naozaj pomozu, ja dufam ze sa mi to zelezo po porode uz narovna nech to nemusim brat

avi dolezite je, ze zaspala a ja si myslim, ze ju tvoj hlas ukludnuje citi sa bezpecne a o kvalite spevu to nie je ver mi ona pozna tvoj hlas uz z bruska, tak vie kto si 🙂

takyna
22. feb 2010

Ahojte kočky, vidim, že riešite temu zapekania.
Takže osobne rady, z nemocnice lebo ma tam prvy krat tak riadne zapieklo až plač veliký, nepomohol ani sirup proti zapche, baby začali tam radiť, a tak som začala "sušené slivky, 2-poháre teplej vody na lačno, kešu orechy, a potom sa to riadne rozbehlo 🙂
Zuzi k tomu jódu v materne a iných tabletkách, konkrétne som sa na to pytala endokrinologičky, ona povedala, že môže sa brať všetko, aj keď je tam jód, my čo sa liečime na štítnu to u nás spraví len tolko, že ho vycikáme, telo ho nebude potrebovať, nakoľko berieme ho v tabletkách, nedá sa tým ani predávkovať, ani nič iné 😵. Ja beriem teraz 150mg.
Pozorujem zvýšený tlak až 140/90, pulz 94, aj menej ten pulz. , ale zatiaľ bielkovina v moči nie je ani opuchy noh. Ale ak mi to bude pretrvavať v piatok na kontole to doktorovi pre istotu poviem.
Na železo ja beriem Aktiferrin, a kys.listovu , všetko už beriem len ob deň, aj kyselinu aj aktiferrin.

takyna
22. feb 2010

a na stolicu sú veľmi akčné aj kiwwi 🙂

mirinda10
22. feb 2010

taky vidis este kiwi vyskusam

mne sa tak nic nechce som leniva od nudy, hotova katastrofa 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre