Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ludinka
26. jan 2014

@jarika22 dakujem ale este nemam ani ja vyhrate-vacsinou tu maju kocky ovela hrubsie ciarky tak sa bojim ako dopadne krv

kako23
26. jan 2014

@jarika22 pozerala som si ine temy a videla som, ze si mala silny OHSS...tak presne toto mi okrem ineho vadilo, ze aj napriek tomuto riziku davaju take davky hormonov a namiesto o kvalitu im ide o kvantitu...ale to je len moj nazor 🙂

kako23
26. jan 2014

@ludinka zajtra Ti budem velmi silno drzat palce 🙂

ludinka
26. jan 2014

@kako23 dakujem kako aj ked su tie ciarky slabe tak ja verim ze to vyslo, citim sa uplne inak ako minule, stale som hladna a aj spinim-take priznaky som nikdy nemala 🤐 😵

kako23
26. jan 2014

@ludinka ked mas take pocity tak im ver, urcite sa nemylis. 🙂 neboj sa krv bude urcite pozitivna a hcg bude krasne rast. Ver tomu a nepripustaj si ziadne negativne myslienky 🙂

ludinka
26. jan 2014

@kako23 snazim sa 🙂
ale na druhej strane som aj realista a spomen si ake pekne ciarky mali baby pred vianocami a ako to skoncilo 😔

kako23
26. jan 2014

@ludinka kazdy clovek je iny...takze tazko porovnavat. Negativnymi myslienkami si nepomozes, skor si budes len skodit. Hladkaj pekne brusko, rozpravaj sa s bublinkou, povzbudzuj ju aby krasne rastla a uvidis, ze bude vsetko v poriadku 🙂

nelly3
26. jan 2014

@ludinka
je to tam a krvicka to len potvrdi, uvidis 😉

lienka_1
26. jan 2014

@bimba8 Mne bolo hned jasne, ze ten vysledok nemoze byt dobry. Ak by bol, tak moj muz by sa ratal do kategorie zazrak. Odisli sme z toho centra, lebo vsetko bolo postavene na jednom lekarovi a jednom embryologovi, ktori nemali snahu. Aj ked sa tam vymenili ludia nic sa tam nezmenilo. Asi im tam zajtra zavolam a skusim si to s nimi vydiskutovat. Strasne ma zlosti, ze takto pracuju, lebo za to beru hotove a hlavne nemale peniaze.

lienka_1
26. jan 2014

@nelly3 Aj mne odpisoval, ale je niekde na skoleni. Ako si na tom? Ides teraz, ci este pockas?

sara1
26. jan 2014

Tak ja som dnes zacala stimulovat, ale mam pocit, ze idem byt chora. Neboli ste niektora chora cez stimulaciu, asi nemozem brat ziadne lieky, ze? 😕 Nemate niektora skusenost, ako sa choroby rychlo zbavit?

ludinka
26. jan 2014

@sara1 a co ti je? aj ja som bola chora pred ketom, ale povedali mi ze pokial to nie je celotelova viroza s teplotou ze to nevadi, mne osobne zabera pred spanim rozhryst a prehlnut cesnak-je to sice neprijemne ale pomoze

kako23
26. jan 2014

@sara1 ahoj, mne najviac zabera bud zazvorovy caj - s cerstveho zazvoru a s vela citronu. Este je tiez velmi dobry cesnakovy caj - pretlaceny cesnak zaliat vriacou vodou a nechat luhovat 10 minut. Je to strasne zle ale velmi to pomaha celkovo na imunitu ale aj na mnoho inych veci.

sara1
26. jan 2014

@ludinka ja sa len bojim, aby to nemalo vplyv na kvalitu vajicok. Som nastavena na kvalitu, tak ak budu 3, tak budem rada. Ja teploty nemavam, mam slabu imunitu. Neviem ani, ci je to viroza alebo prechladnutie. Dala som si oscilo a pijem caje. Ci mi to prejde neviem. S tym cesnakom super napad, manzel sa potesi.... 😉

sara1
26. jan 2014

@kako23 ahoj, poskusam. V decembri som nemohla ist na IVF, vyslo by mi to na termin, ked uz mali dovolenku v RF pred vianocami a odlozit to aj tento cyklus, to by ma uz asi porazilo.

haimi
26. jan 2014

Ahojte, uz dlhsie citam Vasu diskusiu, ale este som sa aktivne nezapojila. Tento rok budem mat 34r, amh 0,61 a pri laparke odstranene loziska endometriozy. Snazime sa o babo 2 a pol roka, ale zatial neuspesne. Zatial som bola len na uvodnej konzultacii vo ferticente, ale zvazujem, ze by som sa objednala do reprofitu. Mate skusenost, ako rychlo sa v brne dostanem na prvu konzultaciu ? Vo ferti som sa dostala do 2tyzdnov. Mam trochu dilemu aj kvoli tomu novemu zakonu ohladom refundacie nakladov. Ked potrebujem peciatku klinickeho pracoviska to mam ist niekomu zaklopat na dvere a povedat, viem ze ste ma nikdy nevideli, ale potrebujem od vas peciatku ? Divne.... pokial z vas bola niektora aj vo ferti, ma zmysel to tam ist aspon raz vyskusat, alebo ist radsej rovno do Brna ? Dakujem 🙂

sara1
26. jan 2014

@haimi. Tiez som mala podobnu dilemu kam ist, ked som sa po siestich rokoch, co som si s IVF dala pauzu rozhodovala. Nakoniec som sa rozhodla pre Reprofit Brno. Prebrala som si predosle IVF v SR a hoci mam este narok na jeden pokus v SR cez poistovnu, som rada, ze som sa takto rozhodla. Mozno je to tym, ze boli neuspesne, preto je moj pohlad znacne subjektivny. Ked som v SR zacinala mala som 26 rokov, pohlad na mna bol preto velmi vzletny, vsak som mlada a zdrava. Ked som si potom dala robit geneticke testy a hematologiu, bola som prekvapena, ze mam trombofilny stav a pri tehotenstve mam brat injekcie hned po potvrdeni tehu. Dnes pri stimulke beriem aj lieky na zrazanie krvi. V predoslom centre mi dali spravit protilatky na embryo a spermie az po poskednom KET, na moju ziadost, co uz bolo dost neskoro po 2 IVF a jednom KET. Ono je toho viac, ale dnes je to uz jedno. Nehovorim, mozno to nevyjde ani v Brne, ale pocit z toho mam uplne iny. Kazna z nas sa vsak musi rozhodnut sama, co nie je vzdy jednoduche 😉

rot
26. jan 2014

@haimi ahoj, zabludila som sem po dlhom case a akurat som natrafila na tvoj prispevok. Ako ta, co absolvovala 3 pokusy vo ferti a jeden v rf, ti mozem zodpovedne napisat, ze hoci ferti nebolo zle, urcite nevahaj a chod rovno do rf. O to viac, ak mas este platene pokusy. Na ferti sice nemozem napisat nic zle, ale s rf sa neda nic porovnat. A to nepisem iba z dovodu, ze nam to tam vyslo na prvykrat, pocitala som s tym, ze tych pokusov tam absolvujem viac. Ak budes chciet viac info, ozvi sa. Casu vela sice nemam, ale pokusim sa ti odpovedat co najskor a co budem vediet...

miskanr1
26. jan 2014

@ludinka super ciarky su tam , to je hlavne 🙂 držím palce zajtra

bremba
26. jan 2014

@haimi Ahoj,vies,to mas tak,kolko ludi,tolko chuti.Ale sama za seba mozem povedat,ze rozhodnutie ist do Reprofitu Brno bolo urcite spravne,aj napriek tomu,ze nam to nevyslo.Su tam vsetko neskutocne mili ludia,ci lekari,ci sestricky a navyse uznavani odbornici.Ja som chodila k Dr.Koudelkovi,mozem len doporucit,kapacita a navyse ludsky pristup.Cakanie na prvu konzultaciu asi zavisi od toho,ci ma niekto vybraneho konkretneho lekara,alebo je mu to jedno-v tomto pripade je termin pomerne rychlo. Na prvom Ivf som bola v Gyn-five,neboli sme vobec spokojni.

wiwiennn
26. jan 2014

@miskanr1 My sme to skusali dva roky po potrate a potom sme sa obratili o pomoc v Martine v Heliose a potom sme presli do Heliosu do Brna...doporucilo nas tam vela znamych, nakolko maju perfektne referencie ale aj uspesnost...My sme akoze velmi spokojni s manzelom , pracuju tam uzastni ludia aj to prostredie je perfektne, len to ze mam 49 roko,. takze mi mohli zamrazit len dve embrijka, je taky zakon ze len do 49 rokov a dost. Preto som velmi smutna a hlavne k voli manzelovi ktrory ma 43 rokov a nema este svoje dietatko a velmi tuzi po nom, tak ako ja .Ked vsetko bude oki, tak by som mala ist na druhy transfer 19. februara..Velmi by som priala vsetkym zenickam co su tu, aby im to vyslo na prvy krat, velmi si to zasluzia, pretoze viem ake to je, ked tuzite po dietatku a nedari sa, robite preto vsetko aj nemozne aby to vyslo, a ake je to bolestive sklamanie, ked je test negativny...mna to boli o to viac ze je mam uz iba jednu nadej a dost.....budem Vam vsetkym drzat palceky aby Vam to vyslo aby vam vsetkym ukazalo na TT dve vytuzene ciarocky......

sarasota
26. jan 2014

@haimi po mojej skusenosti odporucam Reprofit Brno.Hradene pokusy som absolvovala vo Ferticente a Gyn-Five.Pristup sa neda porovnat ,nasi doktori sa maju este co ucit.Ja mam hematologiu v poriadku ale Mudr.Drakulova a aj Mudr.Stelcl mi odporucili aj tak Fraxiparin zacat pichat 4 dni pred ET ze maju dobre skusenosti s uhniezdovanim embrya a pokracujeme cele tehu.

nelly3
26. jan 2014

@lienka_1
ahoj, no o mesiac to posuvam ,nakolko si to chcem dat refundovat a po novom to nie je take jednoduche, ale zvladnem to 😉 takze tak.

haimi
26. jan 2014

@sara1 drzim palce, nech sa to do tretice podari. Ja dufam, ze uz mi nic nenajdu. Davas si brno preplatit cez poistovnu alebo si ako samoplatca ?

haimi
26. jan 2014

@rot vidim, ze mas jedno baby, cize ten jeden bol v rf uspesny ? Aky si mala vo ferti protokol ? Pri mojom amh moc do dlheho nechcem.

haimi
26. jan 2014

Dakujem kocky za vase skusenosti. Idem sa teda objednat do rf. Este mam tri hradene pokusy cez poistovnu tak snad sa z tych papierov vysomarim 😉 viete mi odporucit konkretneho doktora, ktory ma viac skusenosti s nizsim amh ? Dakujem

tinka9075
26. jan 2014

@haimi Ja odporúčam Reprofit na sk sme pochodili skoro všetky centrá a jednanie o ničom 😒 a keď sme prišli do Reprofitu spokojnosť veľká aj mužovi sa páčilo 🙂 🙂

falin
27. jan 2014

dobre ranko dievcence 🙂

@ludinka - silno drzim palceky na krv.Verim ze bude pekne pozitivna 😵

falin
27. jan 2014

@lienka_1 - tak to je sila s tymi vysledkami 😠 😠 😠 😠 , to urcite poriadne nastve 🙄
Pokracuje mm s atb?

rot
27. jan 2014

@haimi vo ferti je iba jeden typ stimulácie, teda ak sa za rok a pol nič nezmenilo. Je tam veľmi light stimulka, aj keď nie až tak light, ako vo reprofite. Blbé je, že tam zase dávajú v podstate každej to isté, s malými obmenami.
A čo u nás maximálne zabralo v Reprofite bolo, že napriek tomu, že v deň OPU mal manžel katastrofálny spg, skoro nič pohyblivé a nič použiteľné, dr. Štelcl navrhol ešte jeden odber a tam už toho bolo podstatne viac.ň
A to už som ležala na stole tesne pred uspatím, keď mi to prišiel povedať, že nič nie je, ale skúsime ešte jeden. Pri problémoch so spermiami býva práve ten druhý odber kvalitnejší, majú s tým skúsensoti. Toto sa napr. vo ferti nikdy nikto neunúval spraviť!
A áno, ako som už písala v prvom príspevku, vo Reprofite to vyšlo hneď. Ale ja sa som otehotnela dvakrát aj vo ferti, raz biochemické a druhýkrát anembryomola.
Myslím si ale, že tá aboslútne na mieru ušitá stimulácia a veľmi špecifický prísup ku každému "prípadu" (v našom prípade v podobe práve toho druhého odberu spermií) + špičková kvalta a skúsensoti embryológov, je dôvod, prečo je rf taký úspešný a výnimočný.
A to mám ja tiež trombofílie, pichala som stále fraxiparín, Na to sa, mimochodom, prišlo samozrejme na môj podnet, ja som si sama dala spraviť širšie genetické vyšetrenie a rovnako imunológiu. Z ferti ma tam neposlali.... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre