Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

jomini
4. feb 2014

@ludinka bolo nieco vidiet v maternici? Pri hcg nad 1000 uz je pekne vidiet..myslim predtym

ludinka
4. feb 2014

@jomini ja som bola na sone len vcera a nebolo tam vidno vobec nic, tak lekar skonstatoval ze som to potratila kedze krvacam ako pri menzese.... 😒

lusipe
4. feb 2014

@jomini ja som mala HCG 3288 a nebolo vtedy este nic vidiet...az o tyzden neskor.... 😉

ludinka
4. feb 2014

@lusipe to myslis vazne ze nebolo vidno vobec nic?? pri hcg nad 3000 😕
vsade pisu ze musi byt vidno uz pri hcg 1500
to som teda zvedava ake budem maat hcg zajtra...

jomini
4. feb 2014

@ludinka
@lusipe ja som mala cez 4000 a vtedy mi v nemocke dr.povedal ze pri 1000 uz musi byt krasne vidiet..moje bolo mmt :(

ludinka
4. feb 2014

@jomini a ako to potom riesili? bola si na laparke alebo co?

miskanr1
4. feb 2014

@ludinka
@kako23 áno mám prísť aj s partnerom. Vraj ta lekárka robi dost rozsiahle vyšetrenie. A jedno z nich nepreplaca poisťovňa a hradim si sama cca 70 e. Koľko vas to vide v Prahe?

tinka9075
4. feb 2014

@ludinka ahoj píšem až teraz bola som z drobcami vonku 🙂 🙂 doktorka sa volá Kršiaková ešte idem pozrieť tel.číslo a píšem ti ip 🙂

miskanr1
4. feb 2014

@ludinka ja si myslím moja, ze každá žena to inak znáša. Niektorá tehotenstvo ani necíti a ina ma bolesti a je jej zle. Moja mama do 3 teho mesiaca ani nevedela, ze ma čaká. 🙂 mala normálne menstruaciu. Vynechala jej az potom. A doktor jej oznámil, ze uz je v 3 tom mesiaci. A co ti napísali z Brna? Nechces ísť este raz radšej na sono?

jomini
4. feb 2014

@ludinka ano, bola som na laparke, inak to u nas ani nemozno riesit, nakolko to bol vitalny plod :(

ludinka
4. feb 2014

@jomini a prosim ta kde si ho mala umiestneny vo vajcovode?

ludinka
4. feb 2014

@miskanr1 zajtra idem na krv a podla toho sa uvidi, mam strach ☹
stelcl mi povedal to iste co aj moj doktor, a ze mam dat vediet ako som dopadla

ludinka
4. feb 2014

@tinka9075 velmi pekne ti dakujem urcite jej zavolam, ale najskor musim doriesit tuto situaciu v ktorej sa nachazam 😖

ludinka
4. feb 2014

@miskanr1 v prahe to vyslo na cca 220 eur, poistovna mi z toho vratila asi len tretinu ceny

tinka9075
4. feb 2014

@ludinka nie je začo rada som pomohla 🙂 🙂 to viem ako sa cítiš ja som to zažila 5x 😖 😖

ludinka
4. feb 2014

@tinka9075 najhorsie je ze neviem na com som, bojim sa strasne toho mimomaternicoveho ☹
aj ked docent mi povedal ze podla narastu hcg to nepredpoklada...ale ked teraz mi jomini povedala ze aj ona mala hcg tak vysoke a bolo to mmt ani nezaspim od strachu

ludinka
4. feb 2014

@tinka9075 super ze nakoniec sa ti to podarilo dotiahnut do takeho krasneho konca, si pre nas inspiracia

tinka9075
4. feb 2014

@ludinka veď to že to bolo aj pre mňa vždy najhoršie keď som nevedela na čom som 😠 😠 a vždy som skončila s kyretom 😖 😖 chodíš k docentovi Tomášovi? 🙂 🙂 ja som rada že sa to konečne podarilo aj keď celé tehu som sa bála či to zvládnem do konca 🙂 🙂

jomini
4. feb 2014

@ludinka ano vo vajicovode, zobrali mi ho cely..no kazdopadne som ta nechcela strasit..a bola to aj ina situaciaprirodzene otehu a vajicovod bol nepriechodny, preto sa tam uhniezdilo a este to bolo dost neskoro zistene,nakolko som mala este jeden normalny cyklus..kedze embryo nedocestovalo do maternice

ludinka
4. feb 2014

@jomini a mala si aj bolesti v tom vajcovode, alebo si to necitila?
takze na tych 4000 hcg si sa dostala po dlhsom case...mne narstlo za tyzden zo 158 na 3000 tak podla toho usudili ze to muselo byt v maternici, ale kedze velmi krvacam tak to odislo....

@tinka9075 ano chodim k nemu do martina, to sono mi robil asi pol hodinu, okrem matenice mi pozeral celu brusnu dutinu ale nic tam nevidel, a aj vajecniky kontroloval, len vajcovody asi na sone nie je vidiet....

tinka9075
4. feb 2014

@ludinka tak docentovi veriť môžeš ja ho poznám ešte z Iscare a keď som bola tehu tak k nemu som chodila na soná všetko dôkladne skontroloval 🙂 🙂 aj jemu ďakujem že mám detičky on ma stále podporoval a pôjdeme mu drobcov ukázať 🙂 🙂

buba08
4. feb 2014

@ludinka ahoj, je mi luto co si prezivas, chapem ta, ja som mala MA 2x, budem velmi drzat palce, aby si sa vyhla kyretu
Mam otazocku, tu Prahu si si refundovala alebo si predtym davala ziadost na poistovnu? Vdaka.

ludinka
4. feb 2014

@buba08 tu prahu som normalne refundovala

lusipe
4. feb 2014

@jomini
@ludinka no nebolo az som sa strasne bala,bola som z toho uplne mimo....ale potom uz bolo a dnes sme v 13 tyzdni 😉

buba08
4. feb 2014

@ludinka a musela si si v Prahe dat potvrdit nejake papiere? My ideme do Prahy uz druhykrat, ale chcem si to teraz dat refundovat, aj ked to asi nebude vela, no aspon nieco

ludinka
4. feb 2014

@tinka9075 ano je uzasny ludsky, preto som si dala k nemu kartu, aj ked tom mam 30km k nemu
tiez bol so mna nestastny podla toho hcg cakal ze urcite tehu budem, a povedal mi ze ma chce toho kyretu usetrit, no ale zavisi ako bude reagovat moje telo

ludinka
4. feb 2014

@buba08 nie ziadne papiere nebolo treba, len som potom do poistovne poslala papiere co mi prisli z prahy a doklady o zaplateni a vyplnila ziadost o refundaciu

tinka9075
4. feb 2014

@ludinka on je ozaj super málo je takých lekárov ako je on 🙂 🙂 jemu prvému som volala po pôrode že bábetká mám na svete 🙂 🙂

buba08
4. feb 2014

@ludinka dakujem za info

ludinka
4. feb 2014

@tinka9075 ja uz k nemu chodim vyse roka, aj ma operoval v rk, stale ma drzi psychicky hore aj ked sa mi nedari otehu uz 4,5 roka....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre