Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mirinda10
26. feb 2010

babule tak ako, ja tu zatial chodim casto, citam vas nebojte
bakosko nesmies takto rozmyslat urcite to bude teraz tutovka, nastav sa na to a uvidis poznam kocky co maju deti z ketka napr matelko uz je teda mama ale ujali sa oba snehuliaci a je ich viac, take je to len o tom ci si pripravena to prijat, ze budes tehu a postavit sa k tomu
verim, ze po urcitych neuspechoch mozes byt pesimistka ale ides do noveho kola, tak treba ist na plno 🙂

ja som cetrotide pichala do bruska

bakosko
26. feb 2010

baby ak niektorej ostal EXTRIMAX budem rada pište do IP 😉

avaka
26. feb 2010

Caute koceny 🙂
Takze budu pribudat nove tehule,ked sa stimulky takto rozbiehaju..Drzim Vam moc palce 😵
Zuzlik,takze princezna dava o sebe uz riadne vediet kopancekmi 😵
Inak dakujem za rady,malej sa uz polepsilo,klop.klop,uz su vecery lepsie a zistila som ,ze vtedy uz bola chuda tak unavena,ze uz sa nemohla ulozit na spanok,tak treba hlavne uspat 😵 Prestala som aj balit na siroko,mozno aj to trosku zabralo,ked vidim,ako si aj sama nozicky skrca a natahuje..
Miri,to mas obrovsku vyhodu,ked mate terasku,ja ked chcem ist von,tak len niekde mimo a kym ten kociar vyteperim...vy si mozte vysedavat-pohodicka.. 😵
Juli este nepridala foto?Sa necudujem,ze nestiha,ale zvedava som moc.. 😕 😵
Vsetky Vas pozdravujem 🙂

lenka20
26. feb 2010

caute babule, hnusne pocasie vonku, vsak? no, vidim ze sa tu kadeco udialo za tych par dni - mircallke gratulujem k super triplakom, anty - velka gratulacia k // a nech mas krasne tehulkovanie 😵 😵 😵
olympik aj orgalutran do brucha sa picha.. aj ja som ho mala...
zuzlik tak princezna sa hlasi uz pravidelne, to musi byt kraaasne 😵 😵 😵
mirindik ty to uzasne zvladas, drzis tu emku v brusku, pockaj, este budes aj prenasat nakoniec 😉
avuska, julinka - drzte sa maminky, mate toho teraz dost, ale ono sa to vsetko upravi, to len tie zaciatky su take... hlavne nech sa babatkam dari a nech su zdravucke a potom pridajte este fotecky 😉 😵
tanicka - nevesta pozdravuje veduceho, je strasne milucka, vytesovali sme sa spolu 3 dni, ale uz stacilo, teraz sa budem 2 mesiace regenerovat 😀 😀 😀 nie od malej ale od jej sialenej matky 😝 baby, ak ja budem hystericka uzkostliva matka tak ma prosim zastrelte niektora, dobre? urobite mi velku sluzbu 😉

mirinda10
26. feb 2010

lenik, ty nebudes hystericka neboj 😉
kedy mas hysteroskopiu? no ja prenasa nebudem v stredu nahlasim termin porodu babulky, ziadne prenasanie 😀 toto nenechame na prirodu, teraz bude pocuvat maminu a dr potom, uz nas ona bude riadit a dirigovat ale zatial to hadam este nejak ukocirujeme 🙂

avi som rada, ze malej je lepsie, nebojkaj ona si uz nozickami potrenuje ked nema tazky zadocek z tych plienok a urobi si dobre a tak to ma byt babulka nasa

no to mam naozaj super bud bude na terase alebo v spalni mam velky balkon so strechou, takze asi bude casto spavat vonku a je tu ticho tak moze spat ale chcem ju chodit aj kocikovat nech aj ja sa trocku poprechadzam nech potom schudnem trosku 😀

shandy
26. feb 2010

ahojte babulky,
zuzlik dakujem za info, tiez si myslim, ze by bolo dobre, aby mi to skontrolovala hematologicka. asi sa aj objednam a snad mi prakticky ten vymenny listok da bez problemov. v najhorsom skocim za gyndom 🙂
mirindik drzim palce nech ide vsetko ako po masle 🙂
avaka super, ze je malickej lepsie 🙂
leni tak tohoto sa aj ja obavam, ze budem hystericka a uzkostliva matka. 😀 . vzdy som si hovorila, ked som mala skusenost s takymi maminami, ze tak takato ja nikdy nebudem...ale teraz si uz nie som uplne ista 😀 😀 😀, no snad nam niekto otvori oci, keby sme to nahodou prehanali 😀
leni drzim palce na hysterku. ja budem tyzden dovolenkovat, tak sa tu zatial drzte, babatka nech posluchaju a prospievaju, ci uz tie co su este len v bruskach alebo aj tie co uz su vonku.
pekny vikend vsetkym a dakujem za vase cenne rady 🙂

takyna
26. feb 2010

Ahojte kočky 🙂

Vítam nové tváre 🙂

My sme po kontrole na gynde, ale dnes bohužial ako z rýchlika, lebo doktor ma nevyhnutnú sekciu, rodili sa dvojíčky, takže nás len kukol zo spodu, krčok je ok, drží, klop,klop,klop, zobral kultiváciu, a kukol srdiečko bábike, a bežal, takže záhada bruška ostáva ešte nevyriešená na dlhé 3týždne 🙂

idem si kus odýchuť potom nakuknem 😵

anty
26. feb 2010

Ahojte holky, denně testuju, jestli čárka sílí a je to den ode dne pěkná dálnice 😀 . Jinak začínám pociťovat ty pravé těhotenské příznaky, nevím proč se říká ranní nevolnost, když já mám večerní, ale fakt stojí za to. Prsa mně bolí jen, když se náhodou v noci přetočím, tak mi přijdou strašně těžké a zabolí to, ale přes den o nich ani nevím, což je zatím dobře u mně nebo ty bolesti prsou jsem si vyžrala před každou MS. Ve 13h volám na výsledky krve, nemáte ponětí někdo jak se pohybuje hcg, kolik by asi teďkom mělo být. Dnes jsem 13 dc a na krev jsem byla včera. Leni tobě děkuji za gratulaci, ale já jsem trochu ještě skeptik až uvidím něco na uzv, tak se smanžílkem budeme hodně, ale hodně radovat. Asi jsem blázen, ale snad mně chápete. Jinak jsem to řekla našim, nevydržela jsem to neříct a všichni do jednoho plakali, bylo to fakt krásné. Protože jsme si prošli fakt dlouhou cestou na které bylo strašně moc slziček. Jsem se nějak rozepsala, ale potřebovala jsem to ze sebe dostat, tak se nezlobte.

shandy
26. feb 2010

taky, tak to je skoda, ze ako z rychlika, no ale aspon ze krcok drzi a srdiecko je v poriadku 🙂 , len tak dalej 😉
anti gratulujem a zelam krasne vysoke HCG cislo....zial kolko ma byt ti ja asi neporadim, skor tie skusenejsie kocky budu vediet..
mircalla a zuzlike este otazka na vas, ze ako to vysetrenie na hematologii prebiehalo. Brali vam hned na tom prvom vystreni aj krv? Ci to vas objednali zasa zvlast na odber? A ked beriem anopyrin mam ho predtym nejako vysadit, aby to neovplyvnilo vysledky?
dakujem 🙂 🙂

mirinda10
26. feb 2010

anty ono moc nezalezi kolko bude dolezite je , ze ciarka silnie takze HCG rastie ale ak budes mat jedno mimco tak okolo 400 a ak dve tak nad 900 ale je to individualne ja som mala dve a mala som 729 ale niektore baby mali aj cez 1000ku ale urcite si tehu a mas plne pravo si to vychutnat a podelit sa o tak krasnu novinku a tesime sa s tebou, viem aky je to zazitok po tolkych neuspechoch a moc ti to tu vsetky prajeme, takze cakame na tvoje krasne vysoke HCGcko

taky, super spravicka dolezite je, ze krcok drzi a ides niekde na morfologiu sukromne alebo ani nie ?

lenka20
26. feb 2010

mirindik hysterka vyzera ze bude v utorok, este mam v pondelok volat mcgyverovi ze si to potvrdime, ze uvidi kolko bude mat operacii.... jaaj, babatku bude vyborne na teraske na balkoniku, deticky co maju kde spat vonku si pospia ovela dlhsie ako tie v bytikoch... moja svokra mi rozpravala, ze ked bol manzel malicke babo (on je decembrovy) tak ho polozili na postel v spalni a otvorili okno dokoran a tak spal.. no a viditelne mu to prospelo 😉 takze aj tak sa da 😉 tak nech ti doky vyberie nejaky krasny datum marcovy 😵 😵 😵
anty HCG z 12-teho dna moze byt od 100 do 1000, strasne velke rozpatie hodnot, uvidis o pol hodinku ake mas cislo ty 😉 hlavne ze to stupa, to je dobre.. uplne ta chapem, ze sa este nevies tak uuplne uvolnene radovat, ale snad po akcii srdiecka uz to pojde 😉
shandy ja uz som to dostala aj prikazom od manzela, ze ak budem taka hysterka tak bude rozvod 😀 😀 😀 ale ja urcite nebudem, dam si pozor aby ma to nepostihlo 😉
s tou hemato - ano, je potrebne vysadt lieky predtym ako pojdes, aspon 2 tyzdne bez liekov, lebo inak budu vysledky skreslene, mne brali krv hned na prvom vysetreni, potom vlastne az bola konzultacia az ked uz boli vysledky...
takynka no tak aj tebe dopadla kontrola super, no, to male skratka sa chce udrzat co najdlhsie inkognito a vsetko mu nahrava do karat, u mna je to stale baba 😉

mirinda10
26. feb 2010

no anty kde si cakama na krasne HCGcko tak sup potes nas 😵

anty
26. feb 2010

Holky tak je to tam Hcg 202. Na uzv. jdu 15,3,

mirinda10
26. feb 2010

super tak drobcek jeden je tam isto 🙂 moc gratulujem k tehu 😵 😵 😵

tanitta
26. feb 2010

ahojky..
anty;)... super gratulujem.. a nech to pekne stupa...tabulkovo 😵 .. drzte sa...
leni... ze odstrelit... 😀 a kto by siel nasvatbu za svedka 😉 ...uz sa ti to krati...leni lentak namargo.. nemate cestu?? 😎
taky.. mam radost drzte sa aj vy;)...
pozdravujem od a-z 😵

anty
26. feb 2010

Díky holky, jsem z toho ještě v šoku, ale tak nějak hezky.

tuzimpobabatku
26. feb 2010

ahojte, ktorej z Vás bral manžel profertil? prosím vás, ako to užíval? pretože v letáku je napísané že 2 tbl naraz ráno pred jedlom a na krabičke zase 2 x denne 1 tbl. ....a ešte by ma zaujímal Váš názor na profertil ďakujem

mircalla
26. feb 2010

http://www.rodina.cz/scripts/journal/journal.as...

Anty gratulacia, co sa tabuliek tyka, kuk hore

anty
26. feb 2010

mircallo diky, ale když jsem byla včera a byl to 12 dpo et, tak nevím, jak se v tom vyznat.

olympia
26. feb 2010

Dakujem za rady, čiže všetko do brucha budem pichať.
Pytala som sa aj preto, ze tak ako Maciatko som na pribalovom letaku citala, ze do ramena, ale kdesi tu na koniku sa pisalo aj o bruchu a do brucha je to iste pohodlnejsie. Ale aj tak mi nie je vsetko jedno. 😝
Lenka, drzim ti palce na hysteroskopiu!
Anty, gratulujem k hcg, nemaj boja, je pekne. 😉
Tuzimpobabatku, moj muz to isty cas bral, ale uz si nepamatam ako a kedy. Uzival to len tak preventivne a ani sme neodsledovali, ci to malo nejaky vplyv. Asi o tri mesiace nato otehotnela (prirodzene), ale potratila som. Kazdopadne za pokus to stoji, aj ked je to dost drahy liek.
Zdravim vas vsetky! 😉

lahhel
autor
26. feb 2010

Ahojte babulky, dlhsie som sa neozvala, lebo som myslela, ze sa stal zazrak...ale ziadny zazrak sa nekonal...Meskala mi mrcha tyzden, test som nerobila, bala som sa iluzii...tak som bola dnes u dokiho..tehula nie som, ale zistil mi, ze mam ovulku??????????? Som z toho dost sklamana, nejak som dufala, ze by som mohla byt tehula a nakoniec mi povie toto...bojim, ze na svete je dalsi problem...
Uz ste o takomto niecom poculi????

mircalla
26. feb 2010

ak si mala PK tak potom tato tabulka Hladiny HCG od ET (5-denní kultivace)

anty
26. feb 2010

dik mircallo, jsem se v tom nějak neorientovala

zuzla80
27. feb 2010

Anty blahoželám ďalšia tehuľka, som rada, že nakoniec sa to potvrdilo. HCG je krásne, ja som mala na 12D od ET HCG 375 a čakali sme dvojičky, tak držím palce, nech je to pre tebe najkrajšie obdobie a poriadne si ho vychutnaj😉

Takynečka som rada, že krčok krásne drží a kontrola dopadla dobre. Veľmi som na teba včera myslela, super teším sa. Ešte chvíľku a už budeme mať 25tt na krku 😉

Inak ja som opäť na antibiotikách kvôli močovým cestám, baby je to normálne, že sa mi to každý mesiac vracia a je to striedačka výtoky a močové. I keď si myslím, že tie výtoky-mykózy sú možno práve aj z antibiotik, ale vravím si, že radšej nech sa to prelieči, akoby sa malo niečo stať, no nie, vždy je horší zápal ako lieky - aspoň ja to tak vnímam.

Lahelik škoda, že sa zázrak nekonal, zrejme sa ti posunula ovulka na neskôr ako si zvyknutá. A neskúšala si predsa ten test? Ja viem, je to ťažké uveriť, že by sa zázrak mohol stať práve vám, ale prečo by aj nie. Už vieš kedy ideš na laparku?

Leni ty si podarená, som sa z teba nasmiala. Zrejme to sestra myslí dobre a niekedy si neuvedomuje tú prílišnu starostlivosť o malú. Veď vieš, určite jej nechce zle, i keď...preháňať to nemusí. Uvidíš, ty jej ukážeš, ako byť správnou maminou a potom bude zírať, že aj tak sa to dá 😉

Mirindik už aj tebe sa to veru kráti. Som zvedavá ako dopadnete v stredu na kontrole, a aký dátum vyberiete. Ty nám tu vlastne o chvíľku ukončíš zimnú vlnu tehuliek 😉

Avuška, Juliček pozdravujem maminy a pozdravujem a deťúrence

Shandy u mňa prebiehala prvá návšteva u hematologičky tak, že som najskôr šla k nej na konzultáciu, tam som jej porozprávala o svojich problémoch a ona mi navrhla, čo by mi trebalo vyšetriť a ešte v ten deň po konzultácii mi vzali 8ampuliek krvi. Určite som v tom čase nebrala žiadne lieky, teda okrem euthyroxu, kt. je ale na štítnu. Na tvojom mieste by som tiež vysadila Anopyrin, aby to neskreslilo výsledky.

Majte sa baby, my máme dnes oslavu narodenín nášho krsniatka, tak sa ideme trošku napapať 🙂 Zatiaľ sa majte.

anty
27. feb 2010

Ahoj zuzli, trochu jsem to popletla to hcg bylo 11d od et, uvidíme kolik bobišků tam bude. Včera jsem musela napsat koudymu, že mu moc děkuji. Chtěla jsem napsat ještě Vitouškové, protože u transferu byla zlatá, já jsem ji prostě v tu chvíli věřila. Ale nemám na ní maila. Vždycky mně ten transfér dost bolel, ale u ní to byla procházka růžovým sadem, zlaté ruce.

zuzla80
27. feb 2010

Anty, aj mne robila naposledy transfer Vitoušková ako píšeš bola fakt skvelá. Zrejme má ozaj zázračné ruky, lebo ako vidíš aj nám to pri nej vyšlo. Tak sa len pekne držte, nech všetko dobre dopadne.

takyna
27. feb 2010

Ahojte kočky 🙂

gratulujem novej tehulke 🙂 a držím palce nech sa stehulkuje a nech sa čím skôr pripoja všetky kočky z našej témičky k nám 😵

len tak na rýchlo lebo ideme bratovi na 30tku

Zuzík nech ti z krvy zistí prečo sa ti mikóza a zápaly opakujú a nech ti dá ATB podla toho ako budeš reagovať, aby sa ti nerobili aj z nich zbytočné mikózi, mne to doktor takto rieši, a zatiaľ sa neopakujú, klop,klop,klop

inak mám neskutočné modriny s fraxíku a hrče môže sa to mastiť nejakým heparoidom?

kuknem na vás večer pá, cmuk

takyna
27. feb 2010

Mirindík ešte rýchly odkaz pre teba, 5.3. je krásny marcový dátum na sekciu 😉 🙂 /vtedy mám narodky/ tak môže mať aj Emička 😵

lenka20
27. feb 2010

ahojte kocky,ja tiez len taka rychlovka 🙂
anty, gratulujem ku krasnemu HCG, na 11.den je to uplne v norme, v pohode a este mozu byt kludne aj dvojky,vsetko ukaze az sono, uzivaj si to!!! 😵 😵 😵 😵
ale ale takynka tak ty nam ides v piatok oslavovat 😉 😵
lahelik - to je skoda, ze nebola suprovna sprava ale aj taka ovulka potesi, tak dufam, ze ste to vyuzili s manzelikom a riadne ste na to vhupli a mozno o par tyzdnov sa bude konat aj tehu sprava 😉 😵 taka posunuta ovulka moze kludne byt, dobre ze o tom vies, mozes sa snazit 😉

lenka20
27. feb 2010

tanicka - zatial sa neda, tento tyzden kvoli manzelovym povinnostiam pracovnym musime trcat stale doma ale moja si prva na rade ked to bude co len troska mozne 😵 😵 ja neviem, ci sa tej svadby dozijem, uz druhy den sa regenerujem zo segrinej navstevy 😝 😀
zuzlik - no ja viem, ze to asi vyzera, ze prehanam, ale kto to nezazil tak neuveri 😀 😀 😀 mna teda do vychovnych metod nic nie je, nech si kazdy robi ako mysli a ked ma chut byt cely den aj noc v jednom strese, tak kludne... tak len taky maly priklad uvediem 😎 ked na kupanie rocneho dietata musia byt pritomne 2 osoby, lebo c.1 musi byt s deckom vo vani aby sa nahodou nesmyklo a c. 2 musi cakat pri vani a vybrat dieta z vane ked uz je okupane...medzitym cislo 1 musi rychlo vyjst z vane a zabalit dieta do osusky, aby neprechladlo.. a to vsetko pri vyhycovanom radiatore aby dieta neprechladlo... ked bola malicka tak ju kupali vo vanicke v kuchyni pri zapnutej rure aby neumrzla.. a toto v panelakovom teplom byte kde ked si prisiel tak z teba lialo z horucavy.. tak a toto si skus predstavit pri kazdej malickosti, taketo ceremonie a sialenstva... 😝
zuzlik tie opakovane zapaly - no brusnice by na to mali casom zabrat, ale asi to bude z tehu, vtedy je clovek nachylnejsi na vsetky pliagy...tak sa rychlo vyliec...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre