Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ludinka
17. feb 2014

@kako23 aha takze tie papiere co mi vypise gyndos su ine ako tie z rf...to som chcela vediet, dakujem uz si ich stiahnem aj aj zo stranky VSZP
ked pojdem na ket tak si dam vtedy tie papiere vypisat v brne nech je to poriadne vypisane a medzitym vlasne mozem vybavit tie ostatne papiere u mojho gyndosa-som zvedava ako bude ochotny-lebo lekari neznasaju vypisovanie papierov pre poistovne
a ako sa citis?

kako23
17. feb 2014

@ludinka Áno je to iné, len si daj pozor, aby Ti to v Brne dobre vyplnili. Dobre sa cítim sem tam ma pobolieva podbruško a kríže ale to je asi normálne. Snažím sa maximálne vyhýbať stresom a veľa sa rozprávam s bábätkami tak verím, že sa im zapáči u mňa 🙂

ludinka
17. feb 2014

@kako23 a kolko bunkove ti vkladali? ci uz blastocysty?

kako23
17. feb 2014

@ludinka Mne nedali predĺženú kultiváciu. Takže nám vkladali na tretí deň jedno 8 bunkové embryo a jedno 5 bunkové embryo. To 5 bunkové bolo pol dňa pozadu, lebo aj vajíčko bolo tesne pred dozretím. Ale podľa lekára boli vo veľmi dobrej kvalite obe.

ludinka
17. feb 2014

@kako23 aha no tak to 8 bunkove je presne podla tabuliek 🙂 a 5 bunkove sme aj my mali jedno na 3 den a bola z neho potom pekna blastocysta takze drzim ti silno prsty 🙂

gaga83
17. feb 2014

@miscok jeej krasny chlapcek 🙂 🙂 nech pekne rastiete. Ja sa uz tiez neviem dockat kedy mojich drobcov uvidime a ci sa ukazu co budu. Na morfo ultz sme objednany az 12.3 o tyzden neskor lebo doky je prec ☹ ☹

miscok
17. feb 2014

@gaga83 Dakujem 🙂 Na dobre sa dlhsie caka.U teba to plati dvojnasobne 😉 To bude radosti.

nomxxx
17. feb 2014

ahojte babenky, tak na povzbudenie, takto nám vyšiel 2KET v Brne, je to červík v 13t. 🙂 ...držím aj ostatným palce 🙂

haimi
17. feb 2014

@kako23 cauko, teraz si ma celkom vystresovala. Mne v dovere vytlacili 6 stran a nic viac nemam? Mozem ti do ip poslat mail, ze mi posles vsetky prilohy ? Aspon si porovnam, ci mi nieco nechyba. Dik

haimi
17. feb 2014

@kuchi odpisali mi tie univerzitne nemocnice. Nejakej kocke vo vseobecnej schvalili aj s fakultnou nemocnicou,tak to skusim a uvidim 😉

kako23
17. feb 2014

@haimi ahoj, toto co som pisala islo o Vseobecnu poistovnu. Mozno Dovera to ma inak. Kludne mi napis mail do IP a poslem Ti ich, ale len zajtra bo dneska nemam pri sebe moj notebook.

haimi
17. feb 2014

@kako23 dakujem, poslala 🙂

miscok
17. feb 2014

@nomxxx Krasny cervicek 🙂

falin
18. feb 2014

@ria191 - to je super ze nie su bolesti. A dufam ze o mesiac posles toho tvojho "kamosa" prec 😉

ria191
18. feb 2014

@falin 😀 😀 😀 vyzerá to tak, že mám dosť vysoko prah bolesti 😀 😀 😀 našťastie. Nóóó kámoša mám už 10 rokov aj mi bude za ním smutno 😝 😝 😝 😕 😕 😕 ale keďže robí problémy tak ho nechcem 😀 😀 😀

jahoda333
18. feb 2014

@nelly3 dr Bielik operuje aj tazku endosku kamoska u neho bola 😉

nelly3
18. feb 2014

@jahoda333
dakujem a podarilo sa jej otehotniet potom?

zoji79
18. feb 2014

@lienka_1 Ahoj lienocka. Chcela by som sa ta opytat, ze kto ti odporucil tie tvoje infuzky, ktore beries pred ivf a na co presne ti to davaju, teda ze ako ti to vysvetlili? Prave teraz mi to odporucali, teda ze minimalne tie intralipidove infuzky mam brat ☹

lienka_1
18. feb 2014

@zoji79 Ja mam aj imunologicku diagnozu, produkujem protilatky proti trofoblastu(to je cast embryjka z ktorej sa neskor vytvara placenta a ktorym sa embryjko uhniezduje do vystelky maternice). Intralipidy nam odporucal dr. Koudelka a vysvetlil nam to asi tak, ze tuky z tej infuzky dokazu na seba naviazat pripadne protilatky a tie tak nemozu utocit na trofoblast. Ty si mala tiez zlu imunologiu?

zoji79
18. feb 2014

@ria191 Ahoj Rius🙂 Som rada, ze ti ta operacia dopadla super 😉 Velmi som ti drzala palce 🙂

zoji79
18. feb 2014

@lienka_1 Takze Koudy? Hmmm...U mna fesi nic nechce nasadit, ani len fraxik, ale vsetci ostatni hovoria nieco ine. Kazdopadne teraz mi Malickova povedala, ze minimalne tie infuzky budem musiet brat, ale este nie su vysledky ktore potrebuje aby sa rozhodla ci najprv da kortikoidne injekcie alebo nejake tabletky. Tie injekcie su najbrutalnejsie podla nej a najviac pomahaju ale zas ze najviac aj zatazia telo. Zajtra uz budem mudrejsia, budu vysledky. Moja imunita je minimalna a este ju idu znizovat ☹. Protilatky proti trofo mi tusim este nerobili...teraz ze od bunecnej imunity a intracelularnych cytokinov zavisi co dostanem...Inac diky za rychlu odpoved 🙂

nelly3
18. feb 2014

@zoji79
Ahoj moja,tak ako pokracujes?

jahoda333
18. feb 2014

@nelly3 no zatial to este neriesila setri peniazky lebo som ju nahovorila na brno no ona musi volit darcovske vajicka 😒

zoji79
18. feb 2014

@nelly3 Ahojky🙂 Tak na moje pocudovanie zmena....Fesi nechce dlhy protokol...ze teraz niekedy mali kongres stretko a ze dlhy protokol v statistike klesol....som uplne ze mimo teraz z toho...ak budu dobre vysledky tak najprv ket potom soft (4x merional bez closti) a az potom DP ak sa nepodari. Lenze TSH mam teraz 0,02...co je nic, tak cakam na T4 vysledky ci budu dobre.....takze velka zmena,ze? U teba este stale plati DP?

ria191
18. feb 2014

@zoji79 dopadla síce bezbolestne, ale pre veľký úspech idem ešte raz, ale to bude iba hysteroskopia 😀 😀 😀 . Bielčo ma asi rád vidí alebo moju chachu ??? 😀 😀 😀 . Ozaj ako v Prahe blaze blaze ??? 😀 😀 😀

ria191
18. feb 2014

@zoji79 koľko ste platili za imunológiu??? aj to si chcem ešte dotiahnuť to je jediné čo mi chýba, ale rozmýšľam, že pôjdem iba do Ba 😝 😝 😝 snáď to bude stačiť 😀 😀 😀

ria191
18. feb 2014

@nelly3 nelča ty si iná machrica 😀 😀 😀 vo vybavovaní ešte že to mám všetko vyčerpané nechcelo by sa mi to všetko absolvovať. Klobúk dole pred tebou 😀 😀 😀

lienka_1
18. feb 2014

@zoji79 Nemas za co! My sme sa ku Malickovej neprepracovali, boli sme v UPMD. Dr. Bockova bola super, ale odisla na matersku.

lienka_1
18. feb 2014

@ria191
@nelly3 Inak ma tak napadlo, ze keby fungovala nejaka unia IVF-karok, tak Nelcu by som pasovala za sefku. To dievca vybavi vsetko 🙂

zoji79
18. feb 2014

@ria191 Si jeho milacik asi 😀 Ocarilo si ho asi 😀 A my vcera v Prahe celkom dobre sme dopadli. Len fesi sa mi nepacil v piatok :S Platili sme iba 2800 kč, lebo vela vysledkov som uz mala z ba. Brala mi krv na podrobnejsiu celiakiu s nejakou inou metodou, bunkovu imunitu a este par faktorov. Nasadi mi silnejsiu liecbu a za 2 tyzdne kontrola. Ty teda o mesiac ides na hyste? 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre