Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

nelly3
19. feb 2014

@leontinka27
no lebo je to tak, tam ti zoberu krv tebe aj manzelikovi, maju to zo zakona ci co, to bolo aj predtym a plati to 2 roky, nerobi sa predoperacne, a ides do narkozy 😉 injekcie si mozes zohnat na sk aj tu v teme mam/nemam lieky, baby ponukaju za doplatok z lekarne co im ostali, v RF ti daju, ale za plnu sumu. no kolko to bude stat je to velmi individualne.

zuzole
19. feb 2014

@patrissia ja som mala aj zupan, zober si aj vlozky, keby si po OPU trosku krvacala. Prides ako do nemocnice, izby, kde sa prezlecies, veci si odlozis do skrine. Teba zoberu na zakrok a manzela na odber spermii. Zakrok ti robia normalne ako pri vysetreni u gynekologa, len ti daju narkozu. Narkoza bola velmi kratka, prebrala som sa asi 30 min po zakroku. Manzel bol potom so mnou cely cas na izbe, az kym som sa uplne neprebrala. Take 2 hodiny a mozes ist domov. Sestricka chodila velmi casto pozerat, priniesla aj caj a keksik🙂 Musim potom velmi vela pit, aby si nedostala OHSS. Trosku ta bude boliet v podbrusku ako pri menzese, ale nie je to nic hrozne. Ja som dostala OHSS, tak si davaj na to pozor, musis vela pit a ako nahle ti bude nevolno, musis ist k lekarovi. Drzim palce🙂

patrissia
19. feb 2014

@nelly3
@zuzole babulky ďakujem za vysvetlenie 🙂 ste fakt milé... už začínam mať z toho stres, tak aby som vedela aspoň orientačne čo ma čaká 🙂

nelly3
19. feb 2014

@patrissia
nicoho sa neboj, ale aj ja som 1x mala tiez riadny stres, ale v RF je to fakt lahoda 😵 drzim moc palce.

leontinka27
19. feb 2014

@nelly3 hej hej uz som bola na tej teme.lenze neviem ci to stihnem lebo neveim co mi predpise.ja idem na konzultaciu v maji(teda aspon dufam)a v maji by som chcela absolvovat hned aj soft.tak neviem ci stihnem zohnat lieky na konikovi.ale bude ako bude.dakujem za odpovede
PS.este mam aj tak jednu otazku kolko byva vajicok pri softe?cca
😀

nelly3
19. feb 2014

@leontinka27
no tazko povedat, ja som mala 5, ale aj 1, aj 0. ale zase dolezita je kvalita, nie kvantita 😉

zuzole
19. feb 2014

@patrissia VObec to nie je stresujuce🙂 je tam pokoj, pohoda, vobec to neboli, narkoza je super🙂 pekne si pospis. len davaj naozaj pozor na ten OHSS. kolko mas teraz folikulov? pozerali ti na ultrazvuku?

lubanka
19. feb 2014

@speranza1 v piatok ráno o 8h. no a letný strih nahodený... ale žiadna sláva 😀 😀 je mi zima 😀 😀 😀 😀

ria191
20. feb 2014

@lienka_1 ty kokso tak my púlime oči ako steklé a prd z toho a brunety zlíznu smotanu (zľavičky zľavičky kočko 😀 😀 😀 )

patrissia
20. feb 2014

@zuzole ešte som nebola na utz.. este mam injekcie do nedele a v pondelok idem na utz tak som zvedava... nemusi byt vela, ale nech su take ako by mali byt 🙂

falin
20. feb 2014

dobre ranko dievcence,

@lienka_1 -mali by ist skolit kolegov po Sk, nech aj my take mame 😎

@speranza1 - ako ti je speri? uz to ide k lepsiemu? U mna nic moc 😝

@nelly3 - nelus, ty si super informator 😉 , babulam pekne podrobne vsetko vysvetlis, super

falin
20. feb 2014

@leontinka27 - je to tvoj 1.soft? ku komu ides na konzultaciu? Dost casto zvyknu dat prvu stimulku iba s clostylom aby vedeli ako nan zareagujes, resp. clostyl + menopur/ merional / bravelle.
Ono da sa vzdy s dr. aj dohodnut, vedia ti lieky nakombinovat, ked povies ake mas doma uz zohnane

speranza1
20. feb 2014

@lubanka budem drzat palce... 😵 😉 🙂 kolko si mala na UTZ folikulov?

@falin co ja ti viem....troska mam od vcera zimnicu..ale stale som poctivo v praci..este ze som v kancli sama.... a neprichadzam velmi do styku s ludmi, pretoze ja sama nemam rada, ked je pri mne niekto chory a nelezi doma v posteli..ale co uz, ked si to clovek v dnesnej dobe nemoze ani len dovolit, ze byt chory... no moze...ale to uz moze rovno zostat doma nastalo.....Bohuzial kruta realita 😔

speranza1
20. feb 2014

a inak vsetkym krasne ranko.... my tu mame super hmlu 🙂 😅 😅 😅

ria191
20. feb 2014

@speranza1 tak my na západe máme krásne slnečno +30°C 😀 😀 😀 a chodíme v plavkách 😀 😀 😀

gaga83
20. feb 2014

@sarasota @miscok @ bergalm @ikuska baby som strasne chora soplim, kycham o sto sest a hrdlo boli. Poradte co moze pomoct. Kolko sa moze paralenu denne nahodou neviete? Dakujem

miscok
20. feb 2014

@gaga83 Ja som to riesila najprv homeopatikmi, ale tie nejak nezaberali. Paralen som sa snazila uzivat co najmenej, ale ak si ho das 2x za den, iste neublizi. Mozno aj 3x. Na hrdlo skus kloktat slanu vodu. Mozes Bioparox, ale pri tom som sa skoro zadusila. Pomohli mi cmulacie pastilky Septofort. Drzte saaa.

lusipe
20. feb 2014

@gaga83 juj to mi je luto....ja som do nosa brala pinosol, su prirodne a neskodia...a len vitamin C a caje a med a obcas zazvor...drzkaj sa, prajem skore uzdravenie...

gaga83
20. feb 2014

@miscok
@lusipe dakujem babule. Od vcera sme aj s muzom chory. Uz neviem co mam skusit caj mi uz tecie usami a najhorsie je to kychanie chudence drobce riadne ich vyhojdam ☹ ☹ .

miscok
20. feb 2014

@gaga83 To ti verim. Ja som bola chora po vianociach 2 tyzden. Nakazil ma priatel. Kaslala som, ale hlavne som bola strasne zahlienena a neustale som smrkala nos. A kedze to trvalo dlho, normalne som si presilila brusnu stenu ci co a cele podbrusko - skoncila som u lekara, c som nevedela co mi je, ze sa neviem ani hybat a mala som bolesti. Nastastie to bolo len z toho. Drzim palce, aby si ste sa dali cim skoro dokopy.

bergalm
20. feb 2014

@gaga83 ahoj no ja ked som bola chora tak caj zo susenych sipok+med,cibulu v mede a tu stavu som pila a slepaci vyvar s nakrajanym cesnekom som jedla lieky som sa bala uzivat bolo to na zaciatku tehu tak skus nieco z tohto drzim palec nech skoro vyzdraviete inak ja tiez teraz spim v obyvacke mm je chory tak som sa nacas odstahovala zo spalne 😀 😀

falin
20. feb 2014

@speranza1 - no ja som na tom podobne, nas tu jeden kolega nakazil, tak sme v kancli uz skoro vsetci chori, ach jo. Ja mam buduci tyzden dovolenku, mala ma prazdniny, tak teraz musim este zarezavat. Ale som riadne unavena, sa tesim normalne kedy pojdem domov

ikuska
20. feb 2014

@gaga83 ahojcek, musim si zaklopat ale mne v ovdobu tehotenstva tieto horoby obchadzaju, tak ti vobec nevuem poradit. A ked som mala uplne mierny naznak dalasom si homeopatika coryzalia a pomohli. Drzkaj sa...

speranza1
20. feb 2014

@falin tak to je dobre, ze budes doma....mozno si troska oddychnes...mozno 😉 🙂

leontinka27
20. feb 2014

@nelly3 no to je fakt dolezite a si tehu?

leontinka27
20. feb 2014

@falin ano moj prvy soft to bude 3 ivf 1 ket na sk a nic. idem do BRNA ale sme dost na nule tak preto pytam co co stoji.na klostyl som kedysi reagovala 3 foliky.teraz som bola na sono mala som rocnu prehlaiadku a mala som na lavom vajecniku na 12 den 17 mm folik.tak dufam ze s ovulaciou problemy nebudu. na pravej strane nemam vajcovod ale to by nemalo mat vplyv na vajicka. i ked vzdy ked som stimulovala na strane kde mam vajcovod boli vzdy krajsie a viac folikov.tak neviem ci to ma vplyv.ale dakujem za odpovede.

nelly3
20. feb 2014

@leontinka27
zial nie, ale tento rok budem 😵 minuly rok sa mi z KET aj podarilo, ale potom som zacala krvacat a ze biologicke tehotenstvo, ale videla som 2 ciarky prvy krat v zivote na tehotenskom teste, aj krv na HCG som mala pozitivnu, takze maly krocik, teraz to dam 😀

leontinka27
20. feb 2014

@nelly3 viem ake su to pocity.a vsetko bolo soft v Brne?ja som mala prve mimomaternicove, druhe biochemicke tretie ket nic a stvrte ivf nic.ale tento rok sa nam to podari,aj my sme uz narade nie?

leontinka27
20. feb 2014

@gaga83 chod k lekarovi lebo aj kamoska bola chora cez vianoce kaslala vela kaslala mesiac ju to drzalo, isla ku gynekologovi na prehladku a ten ju vyhresil preco nebola u lekara, ze moze sa stat este horsie a dostala veru antibiotika.potom ju to preslo. lebo povedal ze si moze vyvolat porod kaslom. ona bola sice v 6 mesiaci ale to kaslanie je pre babetko nebezpecne

nelly3
20. feb 2014

@leontinka27
biochemicke 😀 som sa pomylila

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre