Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

betianka
1. mar 2010

dík Mircalla,
napíšem do Brna , lebo nech mám istotu, ide o to že ak mi to bude chcieť môj gyndoš vysadiť, myslím že to spomenul, neviem, či je to v poriadku, ale niečo so zrážanlivosťou krvi tam mám naprd, tak preto mám strach to vysadiť, a bojím sa že mi to vysadí gyndoš, ja si to budem radšej pichať furt. ale tak radšej si to chcem poistiť, že to bude ok

taky ahoj, som rada že si ok, s tebou som nepísala ani nepamätám, tak aj ty picháš? ty máš krásne tt už, nech ti to ubieha 🙂 ja pichám tiež clexane, ale anopyrin mi už kázal vysadiť, ak som prešla z fragminu na clexane.
Od apríla? jáj máš daňové povinnosti, čo? tak pracuj, a nepreháňaj 🙂

mircalla
1. mar 2010

najlepsie je poslat im scanom vysledky...co si o tom myslia...ono to je individualne, mozno ma tvoj gyndos aj pravdu, ja to neviem posudit, ale urcite by som to s brnom konzultovala a aj s hematologom. moj gyndos tiez akosi nebol nadseny napriklad z prednisonu, posleny tyzden mi uz nechcel predpisat, tak som brala co mi ostalo, pol tabletky kazdy druhy den, ale vzdy v brne prizvukovali...nevsadzovat lieky bez konzultacie....oni sa vyznaju v tychto medikamentoch a vedia preco to je, najprv skus skocit za hematologickou, to je podla mna najlepsie a tiez s tym brnom...tvoj gyndos konkretne nemusi mat s tymto skusenost...radsej by som si to dala z 3 stran overit kedy vysadit

betianka
1. mar 2010

jasné máš pravdu, poistím to, výsledky hemato v brne majú, takže počkám od nich na odpoveď, dík a prajem ti dobrú nôcku 🙂

mircalla
1. mar 2010

no ja uz radsej vsetko 100 overujem...usidzujem z toho, ze mi aj doky v brne vravel, lieky nevysadzovat,nech vam hovoria cokolvek

oni ti urcite daju vediet

dobru vsektym....mirinda, dufam, ze nebudete s malou o piatej zase buntosit🙂

dior
2. mar 2010

Lenka nech ti to dnes dobre dopadne-ozvi sa nam 🙂

BETIANKA-gratulujem 🙂

Mirinda ako ti je? zajtra sa dozvies den D-budem cakat na infosky 🙂 mne uz povedali,ze pojdem si polezat,ze to tak robia 😒 😖 ,krcok mam ok,keby si videla co mi robia s bruskom, vyzaram ako nejaky spic mimozenstan 😅

betianka
2. mar 2010

ahoj diorík, ďakujem moja a ja tebe tiež strašne gratulujem ku prekvapku. Kamoška čakala dvojky a tiež ju dávali tak raz za 6 týždňov poležať do nemocky, tak na 4-5 dní, tak to robia asi všade, tak nech ti to tam rýchlo ubehne, držkaj sa 🙂

takyna
2. mar 2010

Ahojte kočky 🙂

Bety len si nechaj ten fraxík, predsa len vyživujeje placentu, inak si doma?

betianka
2. mar 2010

taky jo jo som pn, takže frčím na vychádzkach, taký režim divný, ale čo už 🙂

takyna
2. mar 2010

Ja tiež Bety som doma, tiež fičím na vychádzkach 😉 🙂 , ale v pohode 😵 , aj ti býva zle?

betianka
2. mar 2010

ee vôbec, sa čudujem sem tam ma napne, a okrem priberania nič divné na mne, aj by som si grcla, trošku kilečka nadol, ale to som asi len dúfala, že na zač. pojde váha dole 😀

takyna
2. mar 2010

Bety ešte to môže prísť grckanie neboj sa 😉 🙂 , mne je tazko na zaludok stale, ale Talcit do isti 😝 , aj ja som dufala, ze kilecka pojdu nadol, ale idu iba nahor, 😵
zistila som , ze moje dieta rado papa po mne a muzovi 😀 , ked sa naranajkujem hned zacne kopacia aktivita 😵

betianka
2. mar 2010

aspoň podľa kopkania zistíš, či si dobre navarila 😀 máš odozvu.
S jedlom problém nemám ani ja. Jem všetko a niekedy ani neviem čo by som už 🙂
Idem taky moja sa vyšišmať na vychádzku, lebo tento vojenský režim neviem si zvyknúť, a slniečko svieti, chcem si užiť vzduchu. Na druhú skoro nikdy vychádzku nestihnem, lebo prespím 14tu hodinu, tak teraz dodržiavam aspoň o desiatej, pápa 🙂

takyna
2. mar 2010

Bety a kto ťa mal v Brne?, ktorý doktor?

Miri som zvedavá čo ti zajtra povedia

takyna
2. mar 2010

pá Bety, aj ja musím makať lebo je vela hodín, peknú vychádzku 😵

betianka
2. mar 2010

koudelka, ale som si ho musela odchytiť na chodbe, a sama sa k nemu preradiť, lebo ma priradili k takej mladej doktorke pospíšilovej, a tá sa mi moc nepáčila, ale koudi fešáčisko, to už bolo v poriadku 😀

takyna
2. mar 2010

Aj ja som mala Koudelku 😉 🙂 , fešák Moravácky 😵

ninockaskv
2. mar 2010

jej.. vidim dalsiu tehulku z brna.. bety, blahozelam a drzim palce.. 😉

ostane ako sa mate, len som vas tak prebehla.. ja som mala teraz zacat hltat lieky.. ale az dnes su vysledky z GF.. a mrcha.. krava jedna ako naschval prisla o par dni skor.. od porodu je presna ako hodinky, kazdych 30 dni a teraz proste sa rozhodla, ze pride o par dni skor.. tak cakam na dalsiu mrchu, poobede volam po vyslekdy, dufam,z e to bude ok

asi sa vyssie siliy rozhodli, ze ten mesiac este potrebujem, aj telo aj dusa.. ako hovori chlap, uz som vydrzala do teraz, mesiac hore dole.. no jo, to bude ten lepsi pripad 😅

opatrujte sa, diorik nech ti nemocka rychlo ubehne

taky, super ze krcok sa umurdril a je v poho.. nech to tak vydrzi az do konca uspesneho 😀

ostatne cakatelky, tehosky.. prajem pekny tyzden 😉

mirinda10
2. mar 2010

diorka no radsej chod preventivne do nemocky, nech ta pekne s chlapcami skontroluju
to este len pockaj ked budes v 30tt co potom bude robit brusko ja volam nasu terminatorik este hudbu pustit a mozeme natacat, skrabkas nozicku potom sa posunie v brusku, priepas, kopec a tak to je asi to najkrajsie co som doteraz pocas tehu zazila aj ked uz ma boli cely spodok ale ked sa hybe brusko tak sa spolu rozpravame

no aj ja som na zajtra nachystana uz sa neviem dockat, dnes lenik krasne spinka, mozno uz je po a verim, ze je vsetko ako ma byt a nebude nic tomu branit ist do dalsieho kola

ninocka nebjkaj mesiac hore dole, ved si pockaj na bocianikov nech potom prinesu miminko, bude pekne pocko lahsie to cakanie pojde

bety aj ja som bola na PN ale bez vychadzok, kludovy rezim ale ides do pekneho pocasia a prechadzky su dobre ja si to teraz uzivam aj ked chodim uz ako kacica 😉 a aj moja rychlost chodze je zavratna ale este prejdem

taky moc nemakaj aj mne sa auditori smiali, ze Ema je uz financnik na plny uvazok ked pocuva moje dlhe telefonaty s daniarom a s dievacatami z prace ale uz je vsetko ok iba poznamky pre obe spolocnosti som uz vcera presla poslala moje pripomienky a este to dame do AJ a hotovo, do buduceho roka bude veget a ved od 1.1. nastupujem tak si rok opat uzavriem sama 😀

aj ja idem na prechadzku pes uz kuka kde som nech idem von ked je tak pekne

avaka
2. mar 2010

Ahojte 🙂
Miri ,sa na Tebe dobre bavim,ked bozkavas monitor,kocikujes...s Tebou to uz riadne mava.. 😀 😀 Uz aby si mala Emku pri sebe,nech si to mozes naplno vychutnat 😵
Leni,uz to mas asi za sebou,tak dufam,ze vsetko dobre dopadlo 🙂
Mircala,gratulujem ku kopancekom
Diorka,radsej preventivne,ako ako mat nejaky problem,nech Ti to rychlo ubehne 😉
Betianky,aj Tebe gratulujem k tehu,urcite si rada,ze si sa este odhodlala 😉 ,ja si Ta inak tiez pamatam z nadeje,som Vas citavala 🙂
Ninocka,urcite sa vyssie sila rozhodli spravne 🙂
My sme vcera prvy krat absolvovali s Elou nakupy,doteraz sme len po vonku chodili radsej,ale ona svoju premieru prespala 😵
Pekny den vsetkym 🙂

anty
2. mar 2010

Ahoj holky jdu vám popřát hezký slunný úterek. Asi vezmu psisko a vyrazíme do lesíka už se těším až bude jaro.Já jsem opět byla dneska vzhůru ve čtyři, šla jsem se napapat, protože jsem nemohla vydržet od hladu a spát na hoďku. Já takový spáč a teď nemůžu spát v noci, ale ani přes den.

mirinda10
2. mar 2010

avi no nemozem sa uz dockat ked mam vsetko pripravene to cakanie je hrozne, ked vidim tie vase nadherene deturence, tak uz aj ja chcem aj ked viem, ze sa dockam ale som teraz dost netrpezliva, hroza a potom budem chodit po dome ako mrtvola 😀

tak uz chodite aj na nakupy, no krasa ved uz mate 5 tyzdnov, ako to strasne rychlo ide, ved len pred par dnami sme dostali spravicku, ze sa Elka narodila, baby musime si to riadne uzivat, tie deti rastu a cas bezi a neda sa zastavit

zuzla80
2. mar 2010

Ahojte babulky, včera som na vás akosi nemala času, aj ste tu toho riadne popísali, aspoň mám čo čítať, no ale aj navariť dačo treba, tak aspoň takto na rýchlo vás idem pozdraviť.

Lenušik dnes na teba siiiilno myslím, a dúfam, že všetko dobre dopadne, aj keby niečo zistili aj keby nie, verím, že už bude dobre. No a k tej tvojej ségričke - dobre som sa na nej pobavila, nemyslela som si, že to až taká "psychiatria" 😅 a to fakticky zapínali rúru, no to je čistý zabiják 😀 Ty isto taká nebudeš, teda dúfam 😅 Držkaj sa

Beti takže sa to podarilo, no paráda, gratulujeeeeem, teda baby fakt v tom Brne majú zázračné ruky. Super teším sa 😵 . A k tomu fraxiparinu, pripájam sa k Mircalle, určite nevysadzuj, čo najdlhšie tým najlepšie a najlepšie zrejme celé tehu. Ja nemám problém so zrážanlivosťou ale protilátkami a nebyť fraxíku a prednisonu určite nie som tam, kde som teraz. Mne napr. hematologička odporučila prednison až do 17tt a anopyrin som ja nebrala, lebo u mňa spôsoboval nadmerné preriedenie krvi, ale niekomu práveže tá kombinácia vyhovuje. Určite nedávaj na rady gynekológa, ale radšej sa riaď hematológom - mne moja gynekologička nikdy do hematolog. vecí "nekafrala", vie čím sme si prešli a v dnešnej dobe veľa tehuliek fraxík pichá a pomáha to. A je bežné, že sa pichá až do ukončenia šestonedelia. Juuuj Beti veľmi sa teším, drž sa nech to dobre dopadne.

Mircala gratulujem k pohybom, však je to super pocit. Inak u mňa sa niekedy striedajú dni, kedy je bambuľka kľudnejšia ale na ďalší deň si to vynahradí a kopká o dušu.

Diorik takže nemocka, ber to tak, že aspoň budeš pod kontrolou, i keď je to tam o držku, ale predsa... Tak sa držte aj so športovcami 🙂

Mirindik som sa z teba nasmiala moja, kočíkovanie a obozkávanie monitora 😀 už nech je Emka na svete... Zajtra sa držte na poradni, no som zvedavá aký dátum zvolíte 😉 .

Juliček aký ste nádhernučký a aký okatý, maličký sú na spapanie. Určite je to pri dvojkách namáhavejšie, ale vy to zvládnete, ak máš podporu rodinky a blízkych, určite to zvládnete... Posielam božteky

Avušik vy ste si urobili výletik do nákupného centra, no škoda, že Eluška prespala, neboj však ona ešte tie obchody neraz obehá - veď baby a nakupovanie, to predsa ide🙂

Taky, Tanička pozdravujem, aj vedúceho...
Ninocka drž sa nech sú výsledky v poriadku a môžte začať Ketkovať.

Pozdravujem babule 😵 a pochválim sa vám, že my sme kúpili prebaľovací pultík, za super cenu 65eur, hodím vám tu link, na taký výpredaj, možno sa k vám už dostal, my máme ten zelený s jablčkom: http://picasaweb.google.com/pisemja/Vypredaj#

lenka20
2. mar 2010

caute babulky, tak ja sa hlasim uz z domu 😵 😵 😵
ale najprv - betty vitaaaaaj 😵 😵 😵 , dobre ze si sa zverejnila uz, baby ti vo vsetkom poradia 😉 a opakujem veeeeikansku gratulaciu 😉
baby, ja len strucne, chcem sa ist este gaucovat k telke, takze vsetko prebehlo ok, nebolo mi zle ani nic takeho, v pohode ako vzdy, robili mi hysterku aj hycosy nakoniec, mcgyver usudil ze ked uz som uspata tak preco nie, a som aj rada, takze: krcok je uplne OK, dutina maternice takisto, pri lavom vajcovode mi nasiel malicky 5mm polyp, ten mi vybral, ale vraj ten nemohol byt dovodom ze sa embrijka nevedia usadit, zobral vzorku sliznice na histologiu, ale vysledky az o 2 tyzdne, no a oba vajcovody mam total nepriechodne, takze prirodzene to u nas nepojde nijako, jedine umelkom... s cim sme aj pocitali, takze ziadna tragedia pre nas... no a to je vsjo, no este musim zase pochvalit mcgyvera, ze bol uzasny milucky suprovny sikovny....no je to skratka poklad...
tak zatial paaa, idem relaxovat, vecer sa mozno este ohlasim 😉

mirinda10
2. mar 2010

lenik super som rada, ze to takto dopadlo a si ok, len si chod este pekne pospinkat

labus
2. mar 2010

ahoj kočky 🙂 všetky vás moc pozdravujem
Julietka,Avaka nádherne pokladíky pozerala som fotečky deturence boskávam
nakukam,lebo som bola zvedava na Lenku a Lahhel a teda Leni ty si zrovna po hysteroskopii tak sme dve čakatelky na výsledok mne ju robil Štelcl 18.2 a každým dnom čakám na výsledok inak pri vyšetrení nič nezistil,len že mi hned všetko začalo velmi krvácat do čoho štuchol....
Leni čo je to hycosy? a ako to že Ti vydel až vajičkovody na hysterke? to som myslôela že nevydia. Držím palce a zasa mrknem ked budeš mat výsledky kot Ti robil hystero? podla všetkeho niekto tu na Sk,
Lahhelik tak tebe sa posunula ovulka,? to sa može stat každopádne na Teba vela myslím a držím palce ..ako si s tou laparkou? kam pojdeš pošli mi IP ak chceš . Ak by si išla k nám daj vediet určite
Bety je s Tebou som mala tu čest vítam Ta tu nešvedela som že sem do temičky chodíš dlho som kočky ani nečítala...
Mirindik čo nevydiet bude Emuška na svete držkaj sa už to máš za pár dní
a pozdravujem všetky kočky Takynka ,Zuzka ahojte a dávajte na seba pozor 🙂

tanitta
2. mar 2010

ahojky..
Lenusik... tak som rada ze zijes 😵 ....tie vajickovody no skoda ich ale co ja som na tom tiez tak na 80%...takze ani neratame na prirodzeny zazrak...ale R vsetko dotaihne do uspesneho konca 😉 ... fakt mc gyver je borec vidis zlate srdce aj ked si u konkurencii 😉 ...len pekne poodychuj...a cakam dobrom zmysle slova pozitivne spravicky ze nic nebrani ist coskoro do dalsieho kola... 😉 ...
zdravim babule

ninockaskv
2. mar 2010

fu.. vam sa to tu vie rozbehnut..

leni, tak nech sa rychlo das do poriadku.. ja mam tiez nepriechodne vajickovody, ale si hovorim, ze kym mame zdravu maternicu, tak sa s tym da nieco robit 😉

idem aj ja kuknut deticky 😀

ninockaskv
2. mar 2010

boze, naaaadherni su drobci 😵 😀

gabika24
2. mar 2010

ahojte.
Betianka, takže už si sa odtajnila? SUper - vidíš, koľkých si potešila - tak ešte raz aj odo mňa už po neviemkoľkýkrát gratulácia pre teba 😵 😵 😵
Leni, takže v podstate ok? Už to musíte prelomiť.
Takynečka, pozorne sledujem tvoje tt, krááásne ti pribúdajú.
Tanittka, diorka, ninocka, julietka, mirinda a všetky zdravím, myslím na vás, všetky zdravím - fakt mám toho času čím ďalej - tým menej, no neprejde deň, aby som si na každú nespomenula, veď sme spolu niečo už preskákali.
Pekný večer 😵

lahhel
autor
2. mar 2010

Ahojky babulky, takze ziadne posunutie ovulky sa nekonalo, nakoniec mi dosla mrcha v nedelu, takze aspon ze tak, dufam, ze sa mi ten cyklus nejak extra neposunul...ale nakoniec som asi zistila, preco mi to meskalo...Citila som sa nejako zle, chripkovo, a nechcela som uzivat lieky, tak som pila len horucu vodu s citronom a medom, skonzumovala som asi dve citrony denne a nakoniec som sa docitala, ze citrony posuvaju mrchu, tak dufam, ze to bolo len kvoli tomu..v strede idem k dokimu, pozriet ci je ovulka OK...takze len tolko, zbytocny poplach, aspon dufam...

Betianka, som rada, ze si sa ozvala, tesim sa z tvojho tehulkovania 🙂

Lenik, som rada, ze mas uz po tom, apon viete ako na tom ste...rychle uzdravenie, pekne oddychuj 😉

Julietka, tvoje miminka su jednoducho uzasne, take drobucke, ale krasnucke 🙂 🙂

Labusik, ahojky, som rada, ze si sa ozvala, poslem ti IP 😉

Mirindik, cakame na terminik....

Tanittka, zuzlik, avuska, diorka, mircalla...no proste vsetky vsetucke pozdravujem 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre