Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

betianka
2. mar 2010

ďakujem vám babule všetkým ste veľmi zlatučké všetky, zuzliček, ninočka, mirindík, gabika, lahelik, labus, avaka, taničke tiež, aj ktoré som náhodou vynechala, ale strach je aj tak, to ale všetky máme snažilky tehule maminy, to už je asi náš údel

koudy mi ešte neodpísal, tak čakám ešte zajtra, potom mu zavolám, ale radšej nevysadím inj, ako mi radíte, aj keď pichanie inj. nie je moje hobby, ešte že to robí manžel

Lenka hlavne že to máš už za sebou, nech si skoro fit, tak pekne relaxuj.
🙂 Všetky vás pozdravujem 🙂

olympia
2. mar 2010

ahojte ,
Lenka, som rada, ze si ok. 🙂
Betianka, gratulujem k tehotenstvu! 😵
Tehulky, držte sa, myslim na vas a citam vas, u mna zatial nic nove, kto ide stimulovat teraz v marci?

julietka
2. mar 2010

betianka gratulujeme k babatku v brusku!!!!! 😵 🙂

avusik vidim ze tiez chodis po krmeni hodinku po izbe 🙂

mirindik na zajtra drzim palce, takze sa uz dozvies termin kedy bude den D
ty si dobra 😅 ze kocikujes aj prazdny kocik 😉

zuzlik az teraz som si vsimla ze sa nam s lenkou podarilo "vyvestit" ze budes mat dievcatko a nedalo mi nevsimnut si ze tiez mate v "zalohe" Ninku 😉 aj my mame Ninku 😵

babulky ospravedlnujem sa ze neragujem na vsetko, ale myslim na vas stale a velmi vas vsetky pozdravujem a vsetkym tehulkam aj snazilkam drzim palce..

betianka
2. mar 2010

baby dík moc, juli tie bábatka sú náááááááááááádherné aj avuš má krásnu malinkú, máte veľmi pekné detičky 🙂

ninockaskv
3. mar 2010

olympia, ja sa chystam, ale az koncom ... 😅

juli, tak to tu bude ninociek neurekom, aj ja by som chcela mat dievcatko ninku 😵

rebeka33
3. mar 2010

Ahojte dievčatá,
asi si ma nebudete pamätať ,ale v novembri po neúspešnom ete, som sa s vami radila.Ale mali sme ešte 2 mrazáčikov tak som bola teraz na kete, lebo som nemala to srdce ich tam nechať. No rozmrazil sa len jeden a ten to vzdal. ☹
Tak teraz už jednoznačne Brno aj keď mám ešte jedno "hradené" ivf na Slovensku. Chcela by som sa vás opýtať po akom čase po neúspešnom kete sa dá ísť na soft? Nechcem volať do reprofitu, lebo si pomyslia,že som bláznivá pýtať sa po dni od hcg na nový termín. No ja by som šla hneď zajtra. 😅 .Veľmi verím R. ,čítam si Vás už asi rok a taká " plodná " téma je snáď len vaša.
Ďakujem a prajem pekný slnečný deň. 😎

maciatko31
3. mar 2010

Ahoj Rebeka,
ja si osobne myslim, ze po kete mozes ist na soft aj hned. Hormony, ktore sa pri kete beru nie su na tvorbu vajicok, ale len vystelky maternice, takze vajecniky neboli nijak zatazene. Osobne by som isla hned.

maciatko31
3. mar 2010

Rebeka a bola si uz v R. na konzultacii? Mas uz nejaky protokol, ako budes stimulovat? Ja sa chystam na moju prvu stimulku v R. koncom marca.

rebeka33
3. mar 2010

Ahoj mačiatko, ďakujem za odpoveď . Nie ešte nič nemám ,ja sa k nim len chystám a tak si zisťujem radšej tu na koníku, nech potom nie som za blbú. 😀 . V mojom centre ma volali na 3 ivf až po 2 mrchám, čiže apríl-máj. Asi zavolám radšej do reprofitu a spýtam sa na ich názor . V apríli ideme do čiech tak som to chcela skĺbiť, a ušetriť si jednu cestu ,no možno nevydržím. 😵

hava77
3. mar 2010

ahojte, betianka tak si sa konecne odtajnila 😎 tak este raz velka oficialna gratulácia 😉
je fajn mat kamosky co ta podrzia ako v tychto nasich temach, aspon mne to velmi dodavalo silu 🙂
pozdravujem vsetky zname kocky a aj nezname 🙂

lenka drzim palce hlavne tebe, lebo mam taky dojem ze z nasej starej temy si asi posledny mohykan 😀 tak tfuj tfuj nech to teraz vyjde 😉

lenka20
3. mar 2010

havka 😀 😀 😀 😀 😀 ze posledny mohykan 😀 😀 😀 😀 no to teda asi som 😎 no, este lauritka je so mnou mohykan 😉 ale ona skusa prirodzene, to u mna teda po vcerajsom objave nehrozi uz vobec nikdy 😝
rebeka - u nas na SVK su dlhsie pauzy medzi IVFkami kvoli poistovniam hlavne, v brne mozes mat kludne 2 stimulky tesne po sebe, ak je sono nalez OK... takze kludne ak chces od aprila zacat tak budes moct, len najprv chod k nim na konzultaciu a dohodnete sa co a ako.. je to tam pohodicka, urobia tak ako budes ty chciet...
mirindik tak ako moja, uz vieme kedy pride emuska na svet? ja som uz zvedava na krasny narodkovy datum 😉
lahhelik si sa tusim pytala, ze co su hycosy a kde mi to robili tu hysterku - tak robil mi to dr.krajkovic v heliose martin, slo to cez poistovnu, nic som neplatila, dohodnuta bola hysteroskopia, to som chcela ja a on mi k tomu este pridal aj hycosy - to je zistenie priechodnosti vajcovodov ultrazvukom, teda napustil mi ten roztok do maternice a aj do vajcovodov a cez sono pozeral tie vajcovody... keby to bola len hysteroskopia tak toto by nevidel, iba ustie vajcovodov a to moze byt otvorene a vajcovod pritom nepriechodny.. takze som rada, ze uz spravil aj toto.. iniciativne.. je to fakt milacik.. poklad.. zlaty doktorko...

lenka20
3. mar 2010

jaj, teraz som si len vsimla, ze to sa pytala labuska - labusik tak info su pre teba moja 😵 😵 a veru ako dobre ze si nakukla, mozes aj castejsie 😉

hava77
3. mar 2010

no leni fakt si uz ostala len ty jedináááááá, ale nasa 🙂
som si myslela ze spominas ineho mcgyvera a ty násho stareho dobreho krajka 😎 a to ti robili priamo v heliku?
neviem preco som mala ten dojem ze to tam nechcu robit, ale mozno sa len mylim...

betianka
3. mar 2010

ahojte, aké vzácne stretnutie zo starej party. Havka Lenka nás všetky pripravila, hlavne psychicky a teraz to víťazne uzavrie 🙂, lebo inú možnosť už nemá 🙂

rebeka ahoj
tie softy po sebe bez čakania v pohode môžu byť, aj po kete, lebo tam sa nestimuluje, ale klasické IVFka nie, tam musia byť pauzy min. 2 mesiace aj v Brne pri klasických IVFkach

labus
3. mar 2010

Lenka dakujem za vysvetlenie a občas nakuknem neboj som zvedavá ako budete tehotniet u mna sa nič nedeje pojdem do kupelov a potom... 🙂

mirinda10
3. mar 2010

babulky, takze nas poklad ma 3kg, prietoky, ctg super a nastupujeme do nemocky v pondelok rano 8.3 a sekcia asi az v stredu nakolko v utorok je velka vizita a moj doc ma chce prezentovat ako pripad no asi vela deticiek po operacii na transfuzny syndrom nemali 😉, tak sa aspon nieco naucia 😀, takze ak sa Emma nepoponahla tak datum bude 10.3
inak uz ma dole vsetko pobolieva ale zatial sa neotvaram ale povedala som doc, ze tak to ma byt a on sa iba usmial,ze presne tak to ma byt
inak Emma sa narodi presne 2 mesiace po mojich 40tich narodkach pekny darcek aj ked trosku neskor ale najkrajsi 😵

rebeka ja som mala 2 softy za sebou a mame Emmku takze sup ide sa na vec nech telo z hormonov moc nevychladne 🙂

juli ved musim trenovat, nemam babiku tak vozim aj prazdny kocik ale je super ide uplne lahucko

vsetky moc pozdravujem

mircalla
3. mar 2010

babenky, ja len tak strucne....
mirindik, tak super, inak krasne ze 3 kilecka
leni som rada, ze si ok, ze su nepriechodne, si myslim aj tak nejako predpoklada, co uz narobis...dolezite, ze neni sacto, to by s velkou pravdepodobnostou museli ist prec

dieta je dost akcne...vecer najme zacne kopat, cez ked je dost v klude....zeby chalan? uz to citim od 18tt a zintenzivnuje sa to

mirinda10
3. mar 2010

mircalla deti najviac kopu vecer aj moja jej najviac aktivna ked lezim a len jej sa venujem aj ked teraz uz je aktivna kazdu chvilu ale asi najviac vecer a v noci to bude asi nocny vtak ta moja babula moc si asi vecer nepospime ☹

rebeka33
3. mar 2010

Dobrý večer,
ďakujem dievčatá, ste veľmi zlaté ,že ste odpísali. Až ste ma nadchli ,ja som myslela ,že budem zasa čakať mesiace. Tak im zajtra zavolám a uvidím.
lenka tak ,posledný mahykán 😀 😀 😀 ty sa budeš chystať kedy? Podpora a rady by sa zišli. Ak nie som drzá.
Veľmi sa do Brna teším, pretože keď čítam Vás tak tomu verím.
Mirinda 10.3. je pekný dátum, bude to ryba, a to je dobré znamenie. Ja viem svoje mám narodky zajtra. 😀 😀
Ďakujem ešte raz a prajem pekný večer.

avaka
3. mar 2010

Ahojte 🙂
rebeka,tak sups do toho 😉
Miri,pekny datumik ste vybrali,no len aby si este nedopadla,ako ja s Juli,jeden den vsetko o.k,nic sa nedeje a druhy den deticky na svete 🙂 no ale ved by nevadilo 😉 a vravis,ze budes v nemocke robit naucnu pomocku? 😀
Leni,super,ze vsetko dobre dopadlo,skoda sice tych vajcovodov,ale ved v R.ich nepotrebujes 🙂 a este- nikdy nehovor nikdy 😀
Zuzlik,peky pultik ste vybrali,aj super cena 🙂 My mame taky,co sa polozi na komodu,ale je pevny,aj po kupani pouzivam,taky ako mate vy by sme uz do izby nevopchali..
Labus,Lahhel pozdravujem 🙂
Juli,veru niekedy sa cosi nachodim,ale uz vo vela veciach Ele rozumiem 😵 Vacsinou byva uplakana vecer,a to pomaha naozaj len nosenie a cicik,asi je pravda,ze babatko nedokaze tak spracovat vzruchy z celeho dna.do toho niekedy brusko...ale ked sa vecer ukludni a zaspinka,tak v noci je super,zobudi sa, napapka a spinka dalej.Dnes sme mali poradnu a mala pribrala od poslednej poradne viac ako pol kila,takze mame 3470g 🙂 😵 Len ma na pupceku trochu pruh,vraj by to malo prejst,ked sa zacne hybat,tak dufam..Nemala by vobec plakat,ved ju ani nenechavam,no niekedy,ked je hladna a este ju musim prebalit,tak vyvadza,ako keby ju z koze drali.. 😅 a niekedy aj vecer.. 😒
Juli a ako vy zvladate?Drobci posluchaju?Mate uz ako taky rezim?

ninockaskv
4. mar 2010

rebeka, tiez si myslim, ze chod do toho..

mirindik, tak buduci tyzden na vas myslime...

leni, ako som povedala, hlavne, ze je maternica v poriadku, ostatne sa da nejako spravit 😉

ostatne babulky, nech vam krasne rastu deticky a uspesne pribudaju tyzdne 😀

mirinda10
4. mar 2010

avi no krasne vam to ide, uz ste zohrata dvojka 😵, inak my mame taku istu podlozku na prebalovanie ako mate aj vy kukala som na foto mam ju polozenu na komode a segra ma tiez na tesn sposob a je spokojna a da sa dat aj na vanicku, takze super, presuniem kde potrebujem

no ved aj ja sa bojim, ci to vydrzime ale dr povedal, ze som este zavreta tak ak to nejak nebudem prehanat tak to pondelka vydrzime a ked uz budem tam tak nech si so mmnou robia co chcu 😀
ani predoperacne si nerbim nic, ze vsetko v nemocke tak ja, ze dobre aspon nemusim behat po ordinaciach

ja som dnes hore ako kazdy den o 4.17 a to som domka, co bude ked budem v nemocke a hlavne noc z utorka na stredu pred sekciou tak to budem asi v nemocke nahanat mysi 😀

lenka20
4. mar 2010

ahojte babulky, mirindik - kraaaaasny termin ste vybrali a malicka uz je naozaj zrela, 3-kilove babatko to bude ako keby sa narodila v 40tt 😵 😵 😵 ides rodit asi v ruzinove, vsak? no este to by bolo, aby si si predoperacne musela robit sama pred porodom, to uz by bolo prilis 😝 tak budem drzat palce nech to je pre vas krasny zazitok, nech uz mate emku zdravucku cim skor pri sebe 😵 😵 😵 uz len par dni 😉
rebeka - no, ja sa tu este par mesiacov zdrzim urcite, teraz musim pauzovat po tej operacii, takze pocitam v maji na to nabehneme... neboj, vsetko ti povieme co budes potrebovat 😉
havka ano, v heliose mi to robil krajko, no ineho mcgyvera predsa nemame, len toho jedineho 😎 😀 viem, ze zhruba pred 2 rokmi, ked som chcela aby mi spravil hycosy tak nemohol, lebo nemali nieco do pristroja neviem, skratka vtedy sa to nedalo... a teraz som chcela hysterku a spravil mi aj hycosy... vsetko cez poistovnu, neplatila som ani 1 eur.... a uplne v pohode, poznacil si este do compu ten nas posledny pokus v brne a velmi sa snazil pomoct... tomu chlapovi by mali tiez dat nejake ocenenie, je uzasny...

betianka
4. mar 2010

ahojte

miri tak už vieš termínik? tak fajn že nemusíš ani predoperačné. A už len 5 celých dní s bruškom, myslím a teba joj ako ti závidím, ale v dobrom, odkrútiť si to musí každá 🙂

rebeka gratulujem k narodeninám 🙂 už si volala do brna?

ja som ranné vtáča bežne tiež, ale dnes som vstala o6:00, bola hore dve hodiny a opäť ma položilo, teraz som vstala, strašné, som ako mrcina, nestíham vychádzky, nech som už opäť normálna, hádam sa dožijem

😒

betianka
4. mar 2010

ahoj lenka teba som zasa nestihla, som rada že si už ok. 🙂 krajko je fakt taký ako píšeš, mne tiež dal doporučenie na hemato a ešte mi nemusel.

lenka20
4. mar 2010

bettynka ja som ok stale 😀 😀 😀 no hej, nechapem ako niekto moze na neho povedat co len 1 krive slovo, lebo fakt sa snazi... betty kedy mas dalsie sono? a co tipujes ze to drobciatko bude - baba ci chalan? 😉 ides aj na take to vysetrenie co boli aj baby v prvom trimestri?

betianka
4. mar 2010

lenka
a krajka si budem vždy pamätať podľa toho stisku jeho ruky, strašne silno 😀 😀

gyndoš ma tak zvláštne objednal až 18.3 na odbery a 29.03 na sono, to už bude 12tt, takže sama neviem čím ma prekvapí, ale hádam to všetko stihnem? keď teraz mi dal mesačnú pauzu. Neviem na čo budú odbery, ale asi na všetko. A čo to bude netuším, mrkla som aj ten čínsky, vychádza baba, ale na to sa asi spoliehať nedá.
Teraz je u teba aký postup? kedy môžete začať? alebo teraz musí byť asi puza, však?

dior
4. mar 2010

mirinda-uzasne 3kg-to je parada,som stastna,nech uz ju drzis v naruci a potom na nas nezabudni-foto 🙂

ahoj lenik 😵 uz neboli nic? ms uz prisla?

lenka20
4. mar 2010

ahoj diorik zlatko, nie, MS este neprisla, ale spinim po tom zakroku, to mi aj krajko povedal, ze budem... brusko sa ozve tak 2x za den ale len uplne slabucko, aj po operacii ma bolelo menej ako po punkciach.. takze v pohodke... len si musim davat pozor teraz na infekcie.. ale som doma, takze nic nehrozi, davam bacha...
bettynka u mna teraz 2 mesiace pauza a v maji chceme ist na to, musim poslat koudymu spravu z hysterky a pockame asi na tie vysledky histologie a potom pocitam, ze mi uz da konkretny termin.. dovtedy aj prasule musime dat dokopy, tak teraz setrime... no a snad uz potom nebudem posledny mohykan 😉

mirinda10
4. mar 2010

lenik idem rodit na Kramaroch a uz sa tesim aj ked dufam, ze sa dostanem na nadstandard inak neviem, neviem ale urcite to prezijem aj keby nie ale uz sa mi to blizi 🙂 a moc sa tesim

betty neboj bude kepsie ja som do 12tt bola uplne kaput, stale migrena co som nikdy nemala, hlava sa isla rozpadnut a nic si nemozes dat ale potom to preslo ale negrckala som

jasne, ze dam foto ked prideme z nemocky

som inak zvedava ako dlho nas tam budu drzat, kamoska co bola na IVFku v Brne teda OPU mala 1 den skor ako ja, uz ma dcerku aj ked som nechodi ale mame dalsie reprofitacko na svete a ta rodila sekciou v stredu rano a v nedelu rano sup domkov, tak uvidime kedy ja dorazim 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre