Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mimi_2
25. feb 2014

@lucka_220809 😝 😝 mojik keď to je už môj 3 gynekolog 😀 tak neviem či som ja náročná alebo na hlavu 😀 Prvá lekárka katastrofa, stará pani čo ma po vyšetrení bolelo podbruško ešte týždeň, sedela som v čakárni a všetky doktorkyne známe mali prednosť a nakoniec do karty napísala, že pacientka NECHCE otehotnieť 😠 tak to bola kvapka v mori. Ďalší gynekolog sa rehotal keď som mu povedala, že nemôžem otehotnieť, že či ma muž k tomu núti už mať dieťa, ja že čoooo? Tiež bral mimo svoje kamarátky a človek sedel na čakárni 3 hodiny, kým sa oni rehotali a kávičkovali, on to totálne bagatelizoval, HP mi robil tak že mi zobral jeden krát krv a dovi....tak som šla k tejto, tá bola vtedy mladá začínajúca, tak sa s ňou dalo, ale teraz....o peniazoch všetko... Takže čo jeden doktor tak lepší prípad 😉 A to tejto vždy niečo donesiem a dokonca naposledy mi sestrička povedala, že ona ma nevezme že som sa mala objednať má veľa ľudí a ja že ako som sa mala objednať keď som nevedela, že kedy príde mrcha, tak som s nervami napísala doktorke mail, že mám dosť problémov sama so sebou a nie ešte vysvetľovať sestričke ako prebieha celý proces a príprava na IVF, tak ma potom so zaťatými zubami vzala... no commment 😉

lucka_220809
25. feb 2014

@sara1 ja som tiez bloncka, a toto mne sa proste stava furt... ze nieco si tak myslim, ze "urcite sa to tak bude dat", rozhodnem sa preto nestresovat, a potom 2 minuty pred zistim,ze to vobec nie je taka samozrejmost a chyti ma taka 5minutova panika-.zachvat... 🙂))

lucka_220809
25. feb 2014

uz tu vidim pobehovat Stelcla, tak ja sa vypinam

mimi_2
25. feb 2014

@lucka_220809 moja inka mne poslali normálne faktúru mailom a som to cvakla prevodom naposledy keď sa IVF nepodarilo a dali mi aj zľavu zlatí fakt, z nejakých 850 eur som platila 300 eur, tak niečo ušetrené na tentokrát 😝

sara1
25. feb 2014

@lucka_220809 no si zober, kolko tam chodi Spanielov, Talianov a ty ked zoberu nohy na plecia, tak sa s nimi mozu roky medzinarodne sudit 😀 Ja som si overovala, ci mam dost limitu na karte. Ale dobre ked sa to da aj takto.

patrissia
25. feb 2014

babulky mali ste niektore pocas stimulacie zvysenu teplotu? mam 37,4 sriedaju sa mi navaly tepla a navaly zimy... nic ma nebolii... mozu to sposobovat tie hormony? co mam robit? mam napisat Marcelovi?

lienka_1
25. feb 2014

@lucka_220809 Kasli teraz na prachy a sustred sa na deticky 😉 Vsetko ostatne vyriesis potom, ved ich z teba nebudu nasilu tahat, ked nebudes mat cim hned a zaraz zaplatit 😀

sara1
25. feb 2014

Zas sa tvarim ako keby som nevedela, co je nominativ m.c. opravujem tí

lienka_1
25. feb 2014

@ria191 Moja vina, moja prevelka vina! Sa hlboko ospravedlnujem, ale dnes mi sviha uplne na plne obratky a moj mozog je zavareny ako uz dlho nie 😀 😀 😀 😀 Fesi mlci! 😕 😕 😕 Kasle na moje dusevne rozpolozenie 😀 A taka mala motivacia pre teba, ak sa toto tu podari a aj pre @tinkatinulka

sizo
25. feb 2014

Ahojte ja sa tiez pridavam k vam....17.3 idem na konzultaciu do Reprofitu.Ma tu niekto poist. doveru?Ako to je teraz s refundaciou?

lienka_1
25. feb 2014

Takze baby, je to jasne. Vajicko sa neoplodnilo. Bojujeme dalej!

speranza1
25. feb 2014

@lienka_1 😔 😔 😔 😔 ...
... a idete hned do dalsiej stimulky? lebo ked mas doma injekcie a mas na to este to nejake €, tak ja by som isla na vec hned po tejto stimulke.... mozno bude viac vajok??? alebo chces najprv tie vysetrenia, co si pisala? ze HP+AMH?

speranza1
25. feb 2014

@mimi_2 no mne to, ze ten utros zo mna vyteka ani tak nevadi, vadi mi skor ten pocit toho tlaku a palenie..ako keby to bolo prilis vela hormonov naraz a telo sa s tym hned nevedelo vyrovnat 😲 😲 😲

lienka_1
25. feb 2014

@speranza1 Dam mesiac pauzu, pojdem na poriadnu gyn. prehliadku a aj na poriadnu hematku. Aj stitnu zlazu by bolo dobre skontrolovat. A prasule su, mali sme nasporene na domcek, teda na jeho zaklady. Ukrajujeme z tejto rezervy. Ved naco nam je prazdny dom 😒

speranza1
25. feb 2014

@lienka_1 my sme chceli stavat s mm domcek..ja som velmi chcela byvat v domceku, ale ako vravis.... naco je nam prazdny dom...aby som mala viac upratovania???? ach jo....

lienka_1
25. feb 2014

@speranza1 My si s muzom hovorime, ze prazdny dom nas nedochova, ale deti mozno ano 🙂 Takze miname na priority.

speranza1
25. feb 2014

@lienka_1 mas velmi dobrého a rozumného muza.... 😵 😵 😵 😵 ... ale to je samoska, ked ma taku rozumnu a dobru manzelku 😉 😉 😉
- a budes plati aj nieco za OPU??? ci ako je to, ked sa nedostanes k ET?

kako23
25. feb 2014

@ludinka už začínam mať stresy, no už nie som taká hrdinka 😕 dnes som 12 deň po ET a príšerne sa bojím si spraviť test ale zároveň sa idem zblázniť, že musím čakať do piatka na krv. hlavne sa bojím, lebo nemám v zásade žiadne príznaky....pomoooc 🤐

ria191
25. feb 2014

@lienka_1 ach do rici viacej sa nemôžem vyjadrovať neskôr sa vyjadrím 😎 😕 😝

ludinka
25. feb 2014

@kako23 ja ta uplne chapem, ale kazda zena ma ine priznaky a niektora ziadne, takze ked neurobis test nebudes mudrejsia...a kedy mas termin testovania z RF ? podla mna zajtra by ti uz mal test nieco ukazat ,ja som mala slabucku ciarocku uz na 9 den po ket (ale tak zase se mali PK...)
pozri sa, aj tak vysledok nezmenis, len to budes vediet skor 😉
drzim ti place ptfuj ptfuj

tinkatinulka
25. feb 2014

@lienka_1 to mi je luto ja som tak tomu verila..fnuk toto mi nerob

sara1
25. feb 2014

@kako23 niekedy mam pocit, ze je lepsie nemat ziadne priznaky.

lucka_220809
25. feb 2014

@mimi_2 fiiha, tak to ja platim cez 1000cku... to je preco taky rozdiel v cenach? a ked sa mi to nepdari, asi mi prachy uz nevratia , co? 😝

inac baby, vlozili mi 2..jednu vraj exkluzivnu hatchujucu blastocystu...druhu morulku, trosku opozdenu... tretie ostalo po 3.dni 7bunkove..tak z toho nist...

mimi_2
25. feb 2014

@lienka_1 O moja to mi je veľmi ľúto, ja som volala teraz tak z 8 vajok 6 bolo dozretých a 5 sa aj oplodnilo 😵 , juj by som Ti aspoň dve podarovala 😔 🙂

speranza1
25. feb 2014

@ludinka velmi pekne si to napisala pre @kako23..... myslim si, ze dnes by jej uz aj testik z RF ukazal vysledocek🙂

@kako23 naozaj..zena nemusi mat ziadne príznaky.... a ak najdes dostatok sil tak testni, ak nie, tak pockaj do krvicky...výsledok ty uz neovplyvnis 😉 ... prevelmi ti drzim palce (to cakanie je na nervy... ale to uz budes na nervy stale..ked budes cakat na akciu srdiecka a pod.)

kako23
25. feb 2014

@ludinka ďakujem za podporu 🙂 no uvidím či naberiem odvahu testovať zajtra alebo ešte počkám. Vkladali mi 3 dňové, takže zajtra to už bude v zásade 16 dní od oplodnenia. tak ak to vyšlo, už tam snáď niečo bude. Oficiálne by som mala testovať vo štvrtok na 14 deň...

mimi_2
25. feb 2014

@lucka_220809 A kde chodíš? Ja to RF. No tento krát predbežná faktúra 26000 KČ, a to 15000 IVF, ISCI 8 vajok 8000 a dala som aj PISCI 3000. Takže tiež okolo 1000 eur to teraz výjde...

ludinka
25. feb 2014

@kako23 ja som testovala na 11 den po ket rf testom a ciarka tam uz bola aj ked slaba samozrejme

lucka_220809
25. feb 2014

@mimi_2 no ved aj ja... ja som asi nepochopila ten 300 eurovy ucet po zlave 🙂) kasli na to... penaze boli aj budu---

kako23
25. feb 2014

@speranza1 ďakujem za povzbudenie 🙂 asi toto potrebujem...neviem či naberiem odvahu na test zajtra...asi si to budem musieť v hlave nanovo usporiadať. doteraz som bola úplne v pohodičke, som sa tešila, že určite je všetko ok a dnes akoby zaťalo....strašne sa bojím aj keď viem, že to už nezmením. 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre