Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

speranza1
26. feb 2014

@tinkatinulka tak to ti verim.... ale vy zrejme robite sami pre seba..ja som len zamestnanec firmy....takze to je asi rozdiel....a to uz robis vsetku robotu vonku???? (myslim zahrady a pod.)

tinkatinulka
26. feb 2014

@speranza1 ja riesim interiery 🙂 takže v teplučku ale tyždenne beham aj po stavbách..takže topanky od blata a ideš 🙂

gerdusha
26. feb 2014

@zibi

super, velmi pekne aj ja dakujem za tie clanky, pretoze sa tato tema tyka aj mna...dvakrat som si to cele presla, urobila si nejake poznamky...

ten prednison a jeho davka mi vrta v hlave...vsade pisu 20 mg denne...ake davky mate vy, baby?

speranza1
26. feb 2014

@gerdusha a som mala 5 mg.... a to bez akejkolvek DG.

gerdusha
26. feb 2014

@speranza1

ja mam 10 mg bez akejkolvek diagnozy 🙂

speranza1
26. feb 2014

@tinkatinulka jaj ja som myslela, ze aj exterier 😀 😀 ... tak vy musite mat aky krasny domcek zariadeny...juuuj.... to je super

speranza1
26. feb 2014

@gerdusha 😀 😀 😀 a ty si ju chces este zvysovat??? a mas uz tie testy na tie NK bunky??? lebo ja asi nie... zabudla som sa kuknut vcera do mojej hrubej IVFkovskej knizky s výsledkami, DG., pokusmi a podobne.... 😅 😅 😝

sizo
26. feb 2014

Caute chodi niekto z vas ku Kozumplikovi?
Ma niekto zdr.poist.doveru?

speranza1
26. feb 2014

@sizo ja nie... takze ti nepomozem...

gerdusha
26. feb 2014

@speranza

bola som na vysetreni v prahe...pozeram tie papiere, ale konkretne ze NK bunky vysetrenie tam nemam...mam tam vselijake IgG, pellucida a co ja viem co...ale ziadne NK bunky...tam ma byt napisane vyslovene ze NK bunky?

sizo
26. feb 2014

@speranza1
Dakujem🙂🙂

gerdusha
26. feb 2014

@sizo

ja som bola parkrat u dr. kozumplika...velmi prijemne pan doktor a pripada mi velmi zodpovedny

speranza1
26. feb 2014

@gerdusha vcera mi dievcata pisali ze by to malo byt pod oznacenim CD16+56TLy a idealne by mala byt od 10-19... ale vraj v Prahe to nerobia normalne...takze to tam asi nebudes mat ani ty.... vraj musíme poziadat imunológa u nas nech nam zoberie krv na tieto nk bunky pod tym oznacenim..ale ja uz toto konkretne robit asi nebudem....asi...este neviem..mozno raz... 🤐 🤐 🤐

sizo
26. feb 2014

@gerdusha No takeho potrebujem😀😀😀
Dakujem.
Ale som pocula ze v reprofite su lepsi lekari ako v gf😀😀😀

speranza1
26. feb 2014

@sizo dobre si pocula 🙂

gerdusha
26. feb 2014

@speranza1
jaaaaj...ahaaa..

no nasla som v papieroch ze: CD3-CD56 NK bunky a mam to pod normu...

speranza1
26. feb 2014

@gerdusha hej???? no neviem ci to je toto...ale dnes sa doma na to kuknem.... 😉 ..a vy ako napredujete???? idete znova do toho? ci?... Inak mas moj neskutocny obdiv vo vsetkom....(sledujem stale tvoj pribeh, hoci uz menej prispievas) 🙂

sizo
26. feb 2014

@speranza1 Ako vas tu citam uz lutujem ze som isla do gf a nie hned do Brna......Ako je s tou refundaciou?Uz som si vytlacila papiere z dovery tak v piatok to berem ku svojmu gyndosovi aby som si to 17.mohla orazit v car.Potom sa posle do poistovne, a v brne si vsetko zaplatim a potom je refundacia z poistovne,ze?

speranza1
26. feb 2014

@sizo asi by to tak malo byt.... ale musi ti to tu potvrdit na SK volajake klinicke pracovisko..ci kto???.. ja sa teraz velmi tym nezaoberam, kedze uz dlhsie chodíme do CAR ako samoplatci a nikto mi uz nic nepreplati 😀 😀 😀

sizo
26. feb 2014

@speranza1 Aha chapem.....No ja este mam 2 pokusy z poistovne tak to chcem vycerpat ked sa da🙂

speranza1
26. feb 2014

@sizo to je samozrejme...len si dobre tu od dievcat pozistuj co presne potrebujes a nech len pekne platia tie nase poistovne...aj tak robia vsetko preto aby nas zatazili tymi debilitami byroktarickymi

zoji79
26. feb 2014

@zibi dakujem za prednasku. Tvoj clanok len potvrdil to, co Malickova hovorila. Na zaklade mojich vysledkov presne tie veci odpororucila, teda hlave dexametozon a Dao kvoli HIT. Okrem toho, co je tu pisane ohladom cytokinov TH-1 a TH2....presne to tak aj napisala ako hore, citojum z diagnozy mojej:
Naznačený TH1 fenotyp T-lymfocytů s nadprodukcí embryotoxického TNFa a IL-17 - nález je typický pro dg.
endometriózy, může se spolupodílet na poruše plodnosti.

Takze na tvojom clanku je hodne vela pravdy 🙂 🙂 🙂 Okrem toho mi presne hore uvedene potraviny zakazala (ako aj moj imuno-alergolog) - vysledky su podla IgG...
...takze nechapem, ked TNF mam na prd, tak ako mi mohlol povedat fesak, ze prednison je zbytocny......mam pochybnosti 😒

nelly3
26. feb 2014

@speranza1
neviem kedy, chcela by som cim skor, cakam co poistovna, no ja pracujem len do vysky svojho platu 😀

speranza1
26. feb 2014

@nelly3 😀 😀 😀 😀 spraavne..ty uz mas zrejme aj lieky doma, co??? ja nemam nervy na to zhanat ich tu na MK....aj ked viem, ze by som ich tu zohnala ovela vyhodnejsie ako keby som si to zacvakala v CR sama....

sizo
26. feb 2014

@speranza1 No ved to...posielame im mesacne peknu sumicku tak nech platia🙂🙂Preto to chcem vyuzit ked je to zo zakona dane tak nech platia😀😀

speranza1
26. feb 2014

@sizo hej ..ale nechce sa im velmi do toho....a budu ta buzerovat za kazdy papierika ciarku , co im tam bude chybat

nelly3
26. feb 2014

@speranza1
ja som nahodne zohanala 20ks menopuru s injekciami, ihlami za 100€ + este aj 1 balenie diphereline k tomu, ale ten nepotrebujem.

zoji79
26. feb 2014

Baby pisala som pred 10 min Malickovej, ze by som potrebovala recept na lieky ktore vypisala, lebo moj doki ma dovcu odpoved....recept je v poste 🙂 No nie je uzasna ? 🙂

speranza1
26. feb 2014

@nelly3 superovo si to zohnala..... parada 😵 😵 😵 😵

speranza1
26. feb 2014

@zoji79 mam rada takyto pristup lekarov.....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre