Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

kako23
27. feb 2014

@ria191 neverím tomu, žiaľ 🙂 nahaluškujú Ťa aké máš kvalitné embrya, že máš vysokú šancu na úspech, prekrúcajú oči, keď chceš vložiť dve embryá, že ufff ale ste pripravený na dvojičky?...ty ako debil tomu veríš, veď to povedal doktor a zrazu šok, že nič z toho nebola pravda. A keď chceš, aby Ti pomohli nájsť príčinu a navrhnúť ďalší postup, tak sa Ti obrátia chrbtom. To môžeme ísť aj na SR a bude to úplne rovnaké. 😠

kako23
27. feb 2014

@ludinka už som mu písala...nie tú žiadosť som nakoniec nemohla poslať aj preto, lebo mi to zle vypísali v RF.

kako23
27. feb 2014

@buba08 k Macháčovi

tinkatinulka
27. feb 2014

@kako23 ak sa chces dostat k Machacovi skor chod za nim do Olomouca 🙂 ja to tak robim a hned ti daju termin sup sup..tam je pohoda menej ludi na kilometre to mas skoro to iste

kako23
27. feb 2014

@tinkatinulka napísala som mu mail. ale ďakujem. 🙂

tinkatinulka
27. feb 2014

@kako23 ma toho vela preto je tažké ho zohnať, kedže šefuje v Olomouci a v Brne je len 2x do tyzdna.

lucka_220809
27. feb 2014

baby este sa vas opytam.. po et kam chodite na krv? k svojmu gyn? alebo aj k vseobecnemu lekarovi? Kvoli tomu sa do Brna nemusim trepat asi, ze?

diska
27. feb 2014

@sara1 tak to dobre poznam ale asi je lepsie snazit sa na nic nemysliet iba nato ,ze sa to raz podari.

kako23
27. feb 2014

@tinkatinulka ja viem, ale ja som v RF povedala, že mi je jedno ku komu pôjdem, že to nemusí byť Macháč. a aj tak bola reakcia aká bola.
Uvidím čo napíše a potom sa rozhodneme čo ďalej. Lebo s takýmto prístupom môžeme ísť aj na SR, stále to bude to isté...

ludinka
27. feb 2014

@kako23 mozno si sklamana z pristupu,ale ja som sa rozhodla pre brno koli tomu ze maju lepsich embriologov ako na sk, to je najdolezitejsie na car aby vedeli vyprodukovat kvalitne embria-ostatne uz zalezi len na tele zeny ako sa s tym vysporiada

speranza1
27. feb 2014

@kako23 no... takze...suhlasim s tebou uuuplne...aj mna vie takyto pristup vytocit..ale na druhej strane mas vyhodu ze nechodis tam na tie drbnute kontroly pri stimulke kazdy druhy den , ze kazdy druhy den z teba nevytecie skumavka krvi, ze nemusis robit predoperacne vysetrenia... tak mna este toto drzi v RF.... inak..pristup sa mi uz naozja dlhsie nepaci..ale to je uz len moj subjektivny pocit.... ale tak so mnou si uz nevedia rady 😀 😀 😀 😀 😀

speranza1
27. feb 2014

@tinkatinulka no uz som tu..ty si vcera makala 17 hodin????????? tak ty potom nie si clovek..ty si roboticky nadclovek 😀 😀 😀 😀

tinkatinulka
27. feb 2014

@speranza1 no ja posledne dni takto ficim..a dneska brutal bolest chrbatik moj sa hlasi takže buduci tyzden smer profi masaž.. 😀

tinkatinulka
27. feb 2014

@kako23 ja ta chapem ja o tom pristupe viem svoje, pokial nevynuras ty sama tak nejak nevedia ani oni podat ruku..oni ta oplodnia, teda tvoje vajka a už nič viac..ja som s tymto sama v sebe dlho bojovala čo a a ko dalej a popravde aj preto čakáme že čo sa bude diať..

speranza1
27. feb 2014

@tinkatinulka matka, ty si davaj pozor na seba 😲 😲 😨 .... pracovat 17 hodin vkuse niekolko dni...to nie je ziadna sranda

ria191
27. feb 2014

@lienka_1 ale pijavicu májovú už som ich zasadila 5 a pučka z toho 😠 😠 😠 . V tom strome to nebude skôr v "klátiku" môjho mm

kako23
27. feb 2014

@speranza1 viem, že na SR aspoň v Heliose po neúspešnom IVF ideš na akoby výstupnú konzultáciu, kde Ti povedia ich názor, prečo to dopadlo ako to dopadlo, prípadne poradia ďalšie vyšetrenia. A tu Ťa pošlú do r... 😠
fuuu ako vážne som z nich sklamaná...a naozaj som mala pocit, "že Vám to nevyšlo? No tak my s tým nič nemáme...to je Váš problém." Hlavne, že prachy zhrabli. A som si istá, že aj Dr. mi napíše, aby som skúsila ďalšie IVF bez akýchkoľvek vyšetrení, šak ďalší biznis bude 😠 😠 😠

speranza1
27. feb 2014

@kako23 ale to je samozrejme, ze ti takto napise..myslis, ze preco som sa tu minule troska "rozohnila", ze my si mame zistovat vselijake debitlity nk bunky, hematku, imunologiu a podobne "sracky"... podla mna by to mali chciet od nas predovsetkymi lekari, ci sa mylim??? a ak to od nas nechcu??? co to znamena??? ze su tie vysetrenia zbytocne????????? alebo ako??? neviem.... OK ak nikomu nic nenajdu ako napr. mne..OK..ale co potom s tymi, ktorym najdu volajake zavazne ochorenia alebo DG...co sa tyka hematky a pod:????
BIZNIS JE BIZNIS draha moja...a oni vedia, ze nas maju v hrsti, pretoze neplodnych parov je vzdy viac a viac...a pre mna ospravedlnenie, ze toho tam maju vela NEEXISTUJE!!!! zarabaju na nas miliony..tak nech si zoberu dalsich lekarov...alebo nech uz neberu dalsich pacientov, ked im to prerasta cez hlavu!!!!!!!!!!!!!!!!!!tot moj nazor......ktory mimochodom nezmenim.... 😉

kako23
27. feb 2014

@tinkatinulka presne ako píšeš. je to tak. ja som od nich chcela napríklad doporučenie na hematológiu a genetiku, lebo ozaj nemám chuť ísť do ďalšieho boja keď nemám všetko vyšetrené. Ešte pred týmto IVF som si o tom písala s Macháčom a jeho reakcia bola " Vám zlyhávajú vaječníky...určite netreba čakať na vyšetrenia, ale treba ísť na IVFko, len 20% žien sa príde na skutočnú príčinu problému" ...nie som lekár, ale stále je možnosť, že je chyba v podstate úplne primitívna a ľahko odstrániteľná, ale ich to nezaujíma. Oni chcú len silou mocou prachy... 😠 veľmi by som chcela veriť, že má pravdu...ale sedliacky rozum mi vraví niečo iné.

speranza1
27. feb 2014

@kako23 no tebe aspon povedali nejaku moznu DG..mne nepovedali pre istotu NIC....

tinkatinulka
27. feb 2014

@speranza1 ktosi mi volakedy povedal že ked sa nebudem susutredit na babo tak to príde..takže idem heslom riusky že co ma nezaboji to ma posilníííííí 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

speranza1
27. feb 2014

@tinkatinulka ja to mam uz odskusane..ale heslo nepotvrdene 😀 😀 😀 😀 😀 😀

gerdusha
27. feb 2014
tinkatinulka
27. feb 2014

@kako23 no ja by som Helios a RF neporovnavala mala som tu česť vyskusať oboje nikdy viac ma nik neuvidí v Heliose! babraci..ževraj sme zdraví obaja haha..pan dr na sone nevidel že PCO haha

tinkatinulka
27. feb 2014

@kako23 ty mas nizke AMH?

speranza1
27. feb 2014

@gerdusha 😀 😀 😀 😀

speranza1
27. feb 2014

@tinkatinulka suhlasim s tebou .... aj ja som vyskusala helios ale v MT....

kako23
27. feb 2014

@speranza1 vo všetkom s Tebou súhlasím, preto aj ideme do Prahy na imunológiu ako samoplátcovia, lebo nemám chuť sa prosiť lekárom, aby ma niekde poslali....a aj tak si budú hovoriť svoje, viď v príspevku čo som písala tinkatinulke.
Môj gynekológ je dilinko a keď nebudem mať odporučenie z Brna, tak ma nikde nepošle. Lebo veď načo...
juj,mám ozaj chuť sa na všetko vykašlať a nechať do na prírodu, možno sa raz umúdri...a neprispievať tým "dokonalým" CAR do korýtka ďalšie tisíce úplne zbytočne.

tinkatinulka
27. feb 2014

@speranza1 ale za pokus to stojí no len neviem či u nás práve v tomto bude pes zakopanýýý 🙂
ja mam pocit že nám by zabral pobyt na Aliaške na 3 mesiace 🙂 pre spermoše ideal prostredie 😀

speranza1
27. feb 2014

@tinkatinulka 😀 😀 😀 prijemne v chlade 😀 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre