Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinkatinulka
27. feb 2014

@speranza1 sak aj ja som bola v MT na odporucanie mojej strej gyndy..aj ona mi tvrdila že sme uplne zdraví a mladí a neviem ake reci..a ujha už papam denne hrcu liekov a drahy taky tak 😢

kako23
27. feb 2014

@speranza1 ale ja chcem vedieť prečo mi v 29 rokoch zlyhávajú vaječníky...nejaká príčina toho musí byť.

tinkatinulka
27. feb 2014

@speranza1 sak to v chlade bez bakterii len v iglu a hned by sa viacej tulil 😝

tinkatinulka
27. feb 2014

@kako23 nemusis najst prisinu kamoska v 23 presla prechodom..

speranza1
27. feb 2014

@kako23 aj ja som mala uz milion krat pocit ze iba zbytocne vyhadzujeme peniaze a "ideme proti prirode"...ale do certa, keby ma ten vek tak netlacil, tak by som na kaslala ..ale uz teraz mam co robit sama so sebou 😀 😀 😀 😀 😀

kako23
27. feb 2014

@tinkatinulka aj ja som predtým bola v Heliose. a viem, že tam je to úplne na figu...mala som tú čest dostať Krajka tak do úzkych, že na mňa začal kričať. keď to niekomu hovorím, tak mi neverí.
Ja mám nízke AMH a zvýšené FSH...

speranza1
27. feb 2014

@tinkatinulka 😀 😀 😀 😀 😀

kako23
27. feb 2014

@tinkatinulka písala som si z jednou babou, ktorá bola v rovnakej situácii a zistili jej, že vytvára protilátky proti obalom vajíčok a tým si ich všetky zničila. samozrejme sama vyvinula iniciatívu ísť do Prahy na imunológiu. v CARe ju presviedčali, že to nie je potrebné vyšetrenie a potom čumeli ako puci. samozrejme už bolo neskoro a musela ísť do DV...takže dá sa zistiť príčina, určite nie u každej ale u väčšiny áno...keby lekári chceli a nie len brať prachy 😠

speranza1
27. feb 2014

@kako23 ja ti verim....

tinkatinulka
27. feb 2014

@kako23 neskusala si DHEU alebo nieco poodbne citala som tu niekde že kocky dokazali aj liekmi pomoct zastaviť tento boj, lebo je pravda že to postupuje rýchlo..

tinkatinulka
27. feb 2014

kočky vite čo je najhoršie je nieje príčina iba jedna..že musite obehať vsetky vysetrenia aby ste to zložili ako pazzle a potom postupovať..mne este chýba asi 1 dielik 😒

kako23
27. feb 2014

@tinkatinulka mám zníženú činnosť štítnej žľazy a vraj sa to ovplyvňuje DHEA, nechcem to brať bez konzultácie s lekárom, lebo si nechcem uškodiť na niečo iné...a keď som sa pýtala lekára čo by mi mohlo pomôcť, tak mi povedal, že to sa nedá ničím ani spomaliť ani zastaviť....brala som ale aspoň Inofolic na kvalitu vajíčok, materskú kašičku, D3, med so škoricou, rybí olej...

speranza1
27. feb 2014

@kako23
@tinkatinulka no u nas to bolo tak..ze sme sa pokusali otehu od mojich 27 rokov...a to som mala vsetko tip top..HP, AMH, ziadne myomy, super ovulka a pod...a postupom casu ako starnem..tak sa mi zacali tvorit myomy (samozrejme dopomohli k tomu aj tie "lakocinky" v podobe 6tich stimulacii).... ale konkretna pricina zatial nejasna....

speranza1
27. feb 2014

@tinkatinulka ???? co ti chyba????? len mi nepovedz ze tie NK bunky....

diska
27. feb 2014

@kako23 si smutna a nahnevana a chapem to ale toto ti nepomze,myslism ze tvoj dr.robi max co vie,tiez si potom vsetko co som presla myslim cim viac pokusov tak vacsia sanca,oni robia presne to co vedia,snazia sa nas oplodnit naj embryjkom a ostatne je vo hviezdach.
Ja viem,vsetky chcem vediet,preco sa nam to nedari a studujeme a chceme mat vsetko vysetrene ale cim viac diagnoz nezmena uspech.Viem ocom hovorim a preto ti aj pisem,presla som si tym co prezivas ty,tiez ma vsetko a vsetci dr,srali,ze preco neskumaju,ze preco ale oni asi vedia .
Ono aj ta imunita da sa riesit v podstate len prednisonom a hematka fraxikom,tak navrhni dr,ze chces nasadit preventivne aj to,treba s nimi rozpravat a dohodnut sa,myslim ze oni nasadzuju tieto lieky aj preventivne ak je viac neuspechov.
A ak pre svoj pocit chces tie vysetrenia,tak sa vsade obejdnaj sama,povedz ze si po nesupesnom ivf a ako dlho sa snazis o dieta a oni ta vysetria,uplne staci ak ti da odporucanie aj tvoj gynekolog.
Dufam,ze moj prispevok zoberies ako povzbudenie a nie naopak. 😉

ria191
27. feb 2014

@diska na hrad na hrad na hrad 😀 😀 😀 presne toto som im chcela napísať, ale mám časovú tieseň tak ti za tento príspevok ĎKUJEM 😀 😀 😀

kako23
27. feb 2014

@speranza1 my sme sa začali snažiť keď som mala presne 25, tiež všetko ukážkové...a aha, zrazu je všetko iné...a to ešte ani netušíme čo nám naozaj bráni otehu. ja som bola presvedčená, že si to robím sama psychikou- išla som na fertility koučing a psychika to nie je...proste niečo tomu bráni, stále je celé oplodnenie len biológia, preto tam jednoducho musí byť nejaký problém keď už prešlo toľko času a nič.

speranza1
27. feb 2014

@diska myslis si ze je spravne nasadzovat fraxik a prednison, ci je to potrebne alebo nie?????? myslis ze tieto lieky maju len tie super ucinky??? no ja si to nemyslim...ale na druhej strane viem, ze ani lekari nie su Bohovia, aby vedeli uplne vsetko a aj ich chapem..ale v poslednej dobe..to tam naozaj nezvladaju a nestihaju...

speranza1
27. feb 2014

@kako23 a kolko mas rokov ?? ak smiem vediet????

ria191
27. feb 2014

@kako23 je hovadina ísť na konzultáciu druhému MUDr. keď už chodíš Macháčovi a presne ako píše
@diska aj ja vidím problém v komunikácii s Macháčom a musíš mu aj trošičku veriť bez toho to skrátka nejde. Ja som ten typ, že sa nedám odradiť ani odbiť skrátka mailujem s Marcelom pokiaľ nie sú obidve strany spokojné a o tom je život treba sa veľmi veľa pýtať a komunikovať o tom to celé je 😀 😀 😀 . Hlávku hore bude to dobré viem o čom hovorím tiež som si prešla všeličím a ako vidíš nevzdávam sa. Vybojovať a s prepáčením "odsrať" si to musíme bohužiaľ sami

kako23
27. feb 2014

@diska skôr by som napísala, že lekár robí to na čo mu zostáva čas pri 1000 pacientiek, ktoré má....neboj sa neberiem Tvoj príspevok v zlom....ale poznám strašne veľa báb, ktoré si prišli na príčinu svojou iniciatívou a lekári potom len pozerali...okrem toho ako písala @speranza1 keď im platíš toľko prachov, tak je ich morálna povinnosť, aby si na Teba našli čas a neodfajčili Ťa ako keby si im nedala ani euro.
Ale každá sa na to jasné, že pozeráme inak. Preto beriem Tvoj názor, môj je však iný. Nehnevaj sa a ďakujem za povzbudenie 🙂

diska
27. feb 2014

@speranza1 ja si nic nemyslim ,niesom doktor napisala som len svoj nazor,mimochodom som chcela baby povzbudit,a teda dalsi moj nazor je aj ten,ze ziadne z liekov co berieme pri IVF nema len dobre ucinky.
Je to na tvojom rozhodnuti ako sa zariadis a aj na kazdej znas.Mozes sa aj na vsetko a vsetkych zlostit ak ti to pomaha.

kako23
27. feb 2014

@diska Prednison aj Fraxiparin pokiaľ nemáš problém Ti môžu aj zabrániť otehotnieť...takže len tak formou pokus omyl by som to nikdy nezačala brať...mám v rodine človeka, ktorý berie Prednison a viem aké to má následky.

speranza1
27. feb 2014

@diska mozem vediet kolko rokov sa snazite?? a kolko mas za sebou IVF??? ak to nie je samozrejme tajnostou 🙂... nezlostim sa...len vyjadrujem podobne ako ty svoj nazor 😉 🙂

ria191
27. feb 2014

"cholky" tuším sme sa tu zišli samé bývalé Heliosáááááčky 😀 😀 😀 . Krajko bol fešák no ale ja už by som nikdy nechcela stáť v rade na krv ako v obchode na rožky. Tiež to tam bola kuca paca strášne veľa pacientiek a potom to aj tak vyzeralo. Ja tiež nedám dopustiť na RF 😀 😀 😀

diska
27. feb 2014

@ria191 dik ale akosi som neuspela 😀 😀 😀

speranza1
27. feb 2014

@kako23 ja ani tak neviem presne ake maju ktore lieky tie negativne ucinky... aj ked vsetci vravia, ze pri takej nízkej davke ako berieme pri prednisone a fraxiku sa nic nemoze stat...ale ja si osobne myslim , ze na mna tieto lieky mali sakra vplyv 😀 😀 😀 😀

kako23
27. feb 2014

@ria191 však oni tvrdia, že všetci ich lekári sú profesionálni. Tak potom neni problém...Však aj OPU mi robil niekto celkom iný ako Macháč a pritom tam v ten deň bol...keď sa im to hodí vtedy musíš ísť k "svojmu" a keď sa im to nehodí tak ťa šupnú ku komukoľvek. no nič dosť bolo rozčuľovania 😠 máš pravdu musíme si to každá odsrať sama (s prepáčením) 😀

ria191
27. feb 2014

uff dneska je tu kuca paca 😀 😀 😀

tinkatinulka
27. feb 2014

@speranza1 trefa do cierneho baby 🙂 a DNA fragmentacia spermii ale to ani necem ved vysledok aj tak nikam neposunie kedže mame genetiku ok.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre