Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bergalm
28. feb 2014

@yanka1 ha no ja som asi vynimka my cakame babu reprofitaaacku 🙂 🙂 🙂 🙂

bergalm
28. feb 2014

@zuzole no ja mam tiez VSZP tiez som si injekcie vybrala na SK s ceskym receptom a nepreplatili mi to ani ICSI nakolko sa to nepreplaca ani na SK je to svinstvo akoze keby som si injekcie vybrala v cechach tak ano to som bola tiez v soku 🙂 🙂 🙂 a to mi tu v lekarni tvrdili,ze preplatia no hovno velke sorry za vyraz

yanka1
28. feb 2014

@bergalm hej, tvoju babiku registrujem : )) a este tinkinu ... inak mam pocit, ze sami chlapci 🙂

bergalm
28. feb 2014

@yanka1 no veru dievcat pomenej

tinkatinulka
28. feb 2014

@yanka1 aj strapulka ma dvojicky chlapceka a dievcatko 🙂

haimi
28. feb 2014

@nelly3 fasa, a to uz som si vybavila 2 peciatky. A ta kocka, ktora ti to napisala nevie, ci ma zmysel sa s tou ziadostou sr.. a investovat do toho energiu? 😠 Co si pamatam, tak mas dost diagnoz, aby ti to schvalili. Co budes robit ? Ja mam este 3 pokusy a nie som taka bohata, aby som to vsetko v Brne cvakala. 😝

lusipe
28. feb 2014

@bergalm
@yanka1 aj my cakame dievcatko 😉

yanka1
28. feb 2014

@lusipe joooj, trosku zavidim 🙂

gaga83
28. feb 2014

@yanka1 ahoj gratullujem k chlapcekovi 😀 . my este furt nevieme mozno v utorok sa ukazu idem na sono. Mam sa fajn len strasne ma boli hrudnik a ortoped mi povedal ze nic sa neda robit len to musim nejak vydrzat. Uz niekedy neviem co mam od bolesti robit ani lezat ani sediet ani stat. No budem to musiet nejak vydrzat. Gulatiem sa poriadne 7 kg uz som pribrala a s pohybom uz to zacina byt problem 😝 😝 hlavne ked s

gaga83
28. feb 2014

@yanka1 nejak mi to zblblo;). Mam kratke ruky pri zohynani😀😀😀. Tak si davaj pozor v praci a drzkajte sa.

nelly3
28. feb 2014

@haimi
vies co moja, ved to skus, ja fakt , ze uz nato nemam nervy, akoze dneska mam tak zly den 😢 uz normalne sa mi nechce nic okolo IVF riesit, ja uz fakt nevladzem, vsetko sa toci len okolo IVF a nic z toho, aj tie poistovne - skoda slov, nie zeby nam to nejako ulahcili, ale este robia zle. je mi z toho vsetkeho do placu, akoze dneska som si uz aj poplakala.
@tinkatinulka no mna to tiez napadlo, akoze toto co ma znamenat, ze mozete ist kam chcete v ramci EU -zdravotna starosltivost, bla, bla a nic z toho, dobre si to tie poistovne osetrili 😠

nelly3
28. feb 2014

@diska
no predtym ako este nebola to novelizacia zakona o zdravotnom poisteni, v pohode refundovali soft. tak ja neviem co vymyslaju poistovne teraz, ved viacej ako by ta vyslo IVF na SK by aj tak nepreplatili. no nemam slov 😔

patrissia
28. feb 2014

Babulky pregnyl si mam vybrat z chladnicky skorej alebo az ked si ho idem pichnut?

diska
28. feb 2014

@patrissia mozes chvilocku skor 😉 10 minutiek.

rebeka33
28. feb 2014

@cookienka ak sa ozve poisťovňa 😖 tak pôjdem a možno aj bez toho 🙂

vlasatica
28. feb 2014

ano mne to schvalila všzp. ziadost plati do konca roka. okrem ziadosti co vyplnil reprofit a ziadosti co potvrdzuje lekar s tymi blbimi peciatkami plus predbezna kalkulacia.som dolozila genetiku.hematologiu. dokumentaciu z prveho ivf a dokumentaciu z druheho ivf. a za dva tyzdne volala pani ze je to schvalene. poslalu mi ziadost s ktorou pojdem do brna a po zakroku zanesiem na poistovnu.mam si prilozit aj blocky z liekov ale len ak su vybrate v cechach. inac nepreplatia zo slovenska. plus prefotene recepty. co sa tyka tych peciatok jedna bola od gynekologa a druha z nemocnice u nas v meste od primara gynekologie.
Dufam ze som aspon trosku pomohla

nelly3
28. feb 2014

@vlasatica
ale tebe tam uviedli ze ides na soft vsak? no vidis a dovera teda ja mam cerstvu skusenost nie 😠

vlasatica
28. feb 2014

nelly3 ano mala som ten dovod uvedeny soft protokol. a mala som tam prefotene spermiogramy lebo su uplne na prd

nelly3
28. feb 2014

@vlasatica
preto si aj myslim, ze to bol dovod neschvalenia, ze ja som tam nemala uvedeny soft. no na buduce budem mudrejsia, lenze uz nemam nervy a chut to opat vybavovat:(

lusipe
1. mar 2014

@yanka1 ale hlavne nech su zdravucke...lebo ja sa stale nejako neviem uvolnit a uzivat si to ako pri prvej dcere ked som k nej prisla ani neviem ako 😉 ...teraz sa stale bojim ze necitim pohyby,ci je ok a do najblizsej poradne riadne daleko:(

wiwiennn
1. mar 2014

@miskanr1 awojky.....takze som po druhom KET....10-ty den....akurat som sa dnes testovala a test je negativny...boli ma to a som velmi sklamana....ako vies bola to posledna moja sanca a je to v haji.....podla mna to zmeni cely moj zivot.....je to tazke...prajem Vam pekny dnik.....

amstelko
1. mar 2014

@wiwiennn a prečo posledná tvoja šanca? nevešaj hlavu

wiwiennn
1. mar 2014

@amstelko pretoze uz mam 49 rokov a vycerpali sme vsetky moznosti,,,,zakon povoluje len do 49 rokov.....povedali mi v Brne ze keby to zaviselo od nich tak nie je ziadny problem...lebo som inac zdrava a vyzeram na 38 rokov....ale zakon je zakon....

cookienka
1. mar 2014

@yanka1 presne , ja som rada , že sa to podarilo aspoň raz cez poistovnu, kedže podla nového ako píšu baby už to asi nepojde. Inak pozeram, že Vam sa podarilo v RF🙂 držim moc palce

cookienka
1. mar 2014

@rebeka33 no my pojdeme aj bez poisťovne, verím že sa to podarí🙂 mali sme dlhšiu pauzu, teraz som sa konečne odhodlala , že chcem isť znova do toho

cookienka
1. mar 2014

@amstelko ahoj🙂 trochu to tu čítam, taká predpríprava pred RF, vidím že sa im stále darí...budem na teba mysleť, nech vam to výjde

nelly3
1. mar 2014

@wiwiennn
a prirodzene sa neda? prepac, ale neviem, aky mate problem.
@cookienka ved ja mam 2 pokusy cez poistovnu uz vycerpane, kebyze viem, ze teraz sa mi to podari, tak neriesim money, ale no nie som nejaky optimista moc, po tolkych rokoch neuspechoch a IVF sa samej sebe ani necudujem 😝

amstelko
1. mar 2014

@cookienka Ďakujem moja, aj ja ti to strašne želám, vlastne aj vám všetkým, lebo sme strašné bojovníčky a zaslúžime si to všetky do jedného.

amstelko
1. mar 2014

@wiwiennn na fotke si veľmi mladá, tak preto som nechápala, a ako dlho si chodila po centrách?

wiwiennn
1. mar 2014

@nelly3 bola som tehotna prirodzene pred piatimi rokmi ale som potratila,,,,samozrejme po potrate ma museli ako sa tomu hovori cistit...ale nedopadlo to dobre pretoze mi naniesli infekciu a dopadlo to hrozne....v inej nemocnici ma museli davat do poriadku a prisla som aj o vajcovody......preto sme to skusali touto formou ale bohuzial nevyslo to.....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre