Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lubanka
3. mar 2014

@patrissia ďakujem... nápodobne aj tebe... aj keby sa chodilo na krv, tak ja by som nešla.. máme to ďaleko, som rada, že sme zvládli OPU a vklad 😉 teraz už iba telefonicky a mailami (keby bolo treba niečo) riešiť budem. 😉

mimi_2
3. mar 2014

@patrissia
@lubanka Kočky aj ja Vám držím palce, ja testujem 13.3. a dnes mi dali vedieť, že jedno mi zamrazili, v sobotu mi ostali 3 aale asi neboli vhodné, ale aj tak sa teším 🙂
Tak Ty to @lubanka pekne 10.3. začni a ja budem pokračovať dúfam za Tebou v tehuľkovaní 😉

lubanka
3. mar 2014

@mimi_2 no bude sa snažiť... ale takú zodpovednosť ste na mňa hodili 😀 😀 až ma pot oblial 😀 😀 teším sa spolu s tebou, že máš mrazáčika 😉 to je dobre, máš aspoň trošilinku väčšiu istotu... alebo možno len ten pocit veľa urobí... mne je jasné, že toto musí byť tutovka 😀 😉

mimi_2
3. mar 2014

@lubanka Tak určite sa teším, že aspoň jedno je v zálohe 🙂 a musí Ti to výjsť, už je tu treba nejavú vedúcu tehuľku tohtoročnú 😀 lebo myslím, že ešte to tu nikto nezačal...či?
A máš nejaké iné pocity? Mńa akurát pobolieva brucho ako pred mrchou 😖 a trocha ma boli kríže...

lubanka
3. mar 2014

@mimi_2 vieš čo, včera a pred včerom ma hrozne bolelo brucho ako na mrchu... dnes je to lepšie, už ma to nebolí, ale už asi 4dni mám teplotu do 37,5 no nie som ani chorá, ani nesmoklím nič... tak neviem, či to moje telo s tým drobcom bojuje, či čo... inak necítim absolútne nič...

mimi_2
3. mar 2014

@lubanka juj tak to by mohlo byť dobré znamenie 😵 , ja som teplotu nemerala, ale zajtra zmeriam pre zaujímavosť 😉 Tak len sa tam poriadne na 9 mesiacov zahryzne bojovník 🙂

lubanka
3. mar 2014

@mimi_2 no veď to... nech sa zabýva na celých 9mesiacov... ak to nemá v pláne, tak radšej nech z toho ani nič nie je... radšej oplačem nevydarený pokus, ako neskôr nejaký horor 😔 už som si zopár takých prešla a už mi naozaj stačilo 😔

mimi_2
3. mar 2014

@lubanka Veď pozerám, že 5 detičiek.... 😔 už si si isto prežila svoje...tak za odmenu to musí výjsť moja 😉 🙂 Ja som bola 4 x na IUI a minulý cyklus na IVF ale len s clostylom a mala som len 2 zrelé vajka a ani jedno sa neoplodnilo...a dosť som bola z toho mimo 😖

lubanka
3. mar 2014

@mimi_2 tak verme, že nám to už konečne výjde 😉 drž sa

patrissia
3. mar 2014

@mimi_2 dakujem moja 😉 drzim ti palce aby ste to dotiahli do uspesneho konca na 9 mesiacov 🙂

rebeka33
3. mar 2014

ahojte. Neviem to tu nájsť ,ale zdalo sa mi ,že tu kočka písala,že robí pre union. mám zajtra 39 a žiadosť som si dala pred týždňom . Volala som do poisťovne ,ale tá baba ma "nepochopila". Neviete či preplatia ak je žiadosť podaná do 39 ,alebo cyklus musí byť do 39r. Dúfam ,že som to nenapísala ako blb 😉 ,ale riešim to celý deň. Lebo inak si to zaplatím sama 😠 . Ale to som si zaplatila aj Simi 🙂
@ludinka aj mne to chcú zamietnuť ,lebo sa to vraj robí na sk ,ale moji známi sa teraz odvolali a im to zrefundovali dokonca v unione. No mne to asi prekazí vek.

rebeka33
3. mar 2014

@lubanka teplotu robí utrogestran

lelia
4. mar 2014

@rebeka33 myslim si, ze vklad musi byt do 39 veku. Ziadost podana pred 39 rokom nestaci. ☹

lelia
4. mar 2014

@rebeka33 blbo som to napisala, nestaci aby ziadost bola podana napr. 2 tyzdne pred 39 rokom. Lebo sa nestihne schvalit a samozrejme IVF. 😉

patrissia
4. mar 2014

Babulky co si mam so sebou zobrat na ET?

speranza1
4. mar 2014

@patrissia nic nepotrebujes moja, len seba (mozno manzela, ak chces aby tam bol s tebou) a rano vlozit utrogestan. 😉 🙂
Prajem vela stasticka 😵 😵 😵

lubanka
4. mar 2014

@patrissia kedy máš vklad? nech na teba myslím a držím silno päste 😉 a už si sa rozhodla koľko vkladáte?

patrissia
4. mar 2014

@speranza1 nocnu koselu nepotrebujem? ani papuce? alebo si mam dat nejake dlksie tricko? ako to prebieha?

patrissia
4. mar 2014

@lubanka o 1-nej mam volat, lebo vcera este nevedeli kedy bude ET. Neviem stale kolko dame vlozit... uvidime co povie Marcel a aka bude kvalita...

lucka_220809
4. mar 2014

@patrissia nepotrebujes, hned ta vezmu tam do tej miestnosti , kde ti robili opu...das dole spodky, este aj ponozky si mozes nechat, vlozia ti to, 15 min. si tam polezis a ides... daj si ak chces dlhsie tricko, ale zakryju ta plachtou aj tak, takze ani len to ti netreba...

speranza1
4. mar 2014

@patrissia prebieha to podobne ako vysetrenie na gynekologii, vyzlecies sa od polpasa dole, daju ti taku bielu plachtu, do ktorej sa zahalis, lahnes na gyn. kreslo, embryolog ti ukaze na monitore Vase bambulky/ku.... zatial ti este raz tvoj lekar zmeria vysku sliznice, vojde do miestnosti embryolog, opyta sa ako sa volas....a s priehladnou pipetou ti vlozia embryjka do dutiny maternice... je to bezbolestne, takze sa nemas coho bat 😉 😉 😉

patrissia
4. mar 2014

@lucka_220809
@speranza1 jaj super kocky, tak to ste ma trochu ukludnili 😉 dakujem pekne, este ze vas mam :-*

tinkatinulka
4. mar 2014

@speranza1 ahoj dneska ako tichucko je tu.. 😝

speranza1
4. mar 2014

@tinkatinulka asi preto, ze som tu verejne neprezentovala jeden zo svojich naaazorov 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ...... aaale nie.... bambulky pilne pracuju ako vcelicky 🙂 🙂 🙂 ...
Ako sa mas??? este stale mas ta vela prace??? alebo uz je to trolilinku lepsie....
Ja som premyslala nad KETom v marci, ale nakoniec som to vzdala (povedzme, ze kvôli pracovnym povinnostiam)

tinkatinulka
4. mar 2014

@speranza1 no ja posuvam konzultaciu už od dec...nejak sa neviem do toho nakopat..a mam pociť že potrebujem nazor nestranneho odborníka pretože preslapujeme namieste a odpoved neviem sa mi nepaci..ale od toho forum je aby si povedala svoj nazor, plne akceptujem a aj suhlasim ty si zakaznik a aj pan a nie len chodit s plnou penazenkou a nič.. 😉

tinkatinulka
4. mar 2014

@speranza1 prace dosta penazi malo..ale to poznas asi aj ty.a co tie NK bunky? ides dotoho? ja už som objednaná k imuno na toto tak uvidim chcem mat vsetko podchytene co by nas mohlo posunut dalej..skusam teraz FEMI a GYNEX tak uvidim a co bude.

speranza1
4. mar 2014
patrissia
4. mar 2014

@speranza1
@lubanka tak babulky jedno embryjko je 5-bunkove dve su 4-bunkove... embryjologicka hovorila, ze je to super... ET naplanovany na piatok 12:00 hod... zajtra este mozem zavolat ako to s nimi vizera... myslite, ze je to na dobrej ceste alebo este stale neni nic vyhrate?

lubanka
4. mar 2014

@patrissia myslím, že je to super a môžeš sa pomaličky psychicky na piatok chystať 😉

speranza1
4. mar 2014

@patrissia mna moje skusenosti naucili, ze nikdy nic nie je vyhrate... ale treba stale verit... 😉 🙂 😵
- dnes je to zrejme 3ti den po oplodneni, ze? treba naozaj len verit 😵 😵 😵 😵 😵 prevelmi ti drzim palce

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre