Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mimi_2
5. mar 2014

@zabka1124 moja a nemáš tam napísané pod tým D:D:: 2 amp. ráno? Ja som to mala ako Ty a pichala som súčasne 2 ampulky naraz ráno (zmiešaš jednu ampulku tekutiny s dvoma práškami) 😉

mimi_2
5. mar 2014

@lubanka No som myslela že vydržíííím alééé 😀 😀 , si ma dnes motivovala a aj ja chcééém taký testík 😉 A čo nejaké zmeny moja pociťuješ? Ja mám od včera bradavky dosť citlivé..., chce sa mi stále spať a tie tlaky mám stále akoby mrcha mala prísť ... Tak do 7 dňa sa pokúsim vydržať 😉 a dúfam, že tu pridám k Tvojej fotke podobnú 🙂

lubanka
5. mar 2014

@mimi_2 zmeny ani nie... len stále lietam na wc (ale to pri každom vklade) mám stále teploty (ale to vraj robí utroš) som pažravá (ale to ja stále 😀 ) a bolelo ma podbruško ako na mrchu, včera to prešlo a dnes to troška znova začalo... tak neviem, čo je príznak, čo moja "fatamorgána"... ťažko povedať o príznakoch

mimi_2
5. mar 2014

@lubanka ja som zabudla na to meranie teploty 🙂 ale zase som rada, že sa až tak nesledujem 😉, Ty moja ale aj ja som nejaká rozpapkaná teraz, mama robila včera segedínsky guláš, tak 2x som si naložila 😀. Juj takú dobrú náladu si mi urobila.... 😉 🙂 A kedy budeš znova testovať?

lubanka
5. mar 2014

@mimi_2 vieš ja ju ani merať nemusím... ja normálne horím každý deň, len tak si ju omeriam a je tam... 😒 a už ma aj dosť otravuje, vkuse som rozpálená akoby som zo sauny vyliezla 😠
testovať budem asi až v piatok alebo sobotu.. zasa to nemôžem preháňať a čakať, že to malé je "naspídované" a bude mi produkovať HCG o stošesto 😀

tinka9075
5. mar 2014

@lubanka super a budeš tehuľka držím palce veľmi a čiarka bude len tmavnúť 🙂 🙂

lubanka
5. mar 2014

@tinka9075 ďakujem.. dúfam, že všetko bude ako má a ja ti budem neskôr hovoriť "prorok rak" 😀 😉

tinka9075
5. mar 2014

@lubanka bude neboj až do pôrodu 🙂 🙂 najprv budeš tehuľka potom ti bude rásť bruško a na konci bude bábetko 🙂 🙂 ja keby nemám dvojičky tak hneď si idem do Brna pre bábo 🙂 🙂

haimi
5. mar 2014

@nelly3 ahojky, uz som ta tu davno nevidela, tak dufam ze si to s tou ziadostou predychala a zacala vymyslat co dalej. Ja som bola v pondelok na prvej konzultacii u Stelcla a bolo to take vesele, vtipne posedenicko. Aj my tam zacali dopisovat nieco do tej ziadosti, ale zda sa mi, ze mi tam pisali nejake haluze. Ked budes mat cas, vedela by si mi poradit: dali ti kalkulaciu samostatne, alebo ti len do ziadosti ako mne napisali ivf + cenu a lieky a cenu ? Aj ti tu celkovu sumu rozpisali - kolko penazi je mozne uhradit cez postovnu podla toho formulara a kolko nie ? Mne tam napisal zbrucha 1300 eur ako celkovu sumu ale nerozpisal to. Nedal mi soft, takze som zvedava ako dopadnem. Ale nacenil to vsetko predbezne ako pre samoplatcu na nejakych 1600-1700 eur. Trochu vela, ked si predstavim, ze vo ferticente by som doplacala len za lieky a to nejakych 200eur ☹

haimi
5. mar 2014

Kocky, vy ste vsetky take skusane, kedze v rf je ina cena pre klasicke ivf a soft ivf, kde je ta hranica, kedy sa to este povazuje za soft? Musim mat len clostil, ale mozem mat k tomu aj nejake mnozstvo napr. Merionalu? Dik

nelly3
5. mar 2014

@haimi
ahoj, no trosku som to predychala, co ine mi ostava. tu kalkulaciu mi napisal v tej ziadosti, ja si myslim, ze keby mi napise soft, mozno to prejde, ale ja som tam nemala soft, ale klasicke IVF. cenu som tam mala dost velku vyse 2000€, rozpisane perom injekcie, protokol atd. poistovna ak ti to schvali tak ti preplati len myslim do vysky co na SK a to neviem kolko je presne.

haimi
5. mar 2014

@nelly3 a ides to skusit este raz s tym soft ? Len to ti asi aj realne bude musiet to soft aj urobit, ci ? Rozpisoval ti tam, kolko podla nasich zakonov ti poistovna preplati a kolko z tych 2000 nie. Je tam taka cast, tak rozmyslam, co s tym. Ci kuknem na nete, kolko preplaca poistovna za tie lieky, co mi prepisali + plna cena za ivf. Aky protokol ti tam napisal, dlhy ? Mne tam protikol ani nenapisal, len ivf 26 000 czk a este aj pri merionale mi dal 3xa cena 1296czk, co je uplne odveci, lebo to je denna davka a nie na cely mesiac. Radost, mozem si dopisat ludovu tvorivost. Ani neviem, kolko dni sa stimuluje, ci 10dni pri kratkom protokole, alebo je to individualne. No fasa...

rebeka33
5. mar 2014

@haimi za soft sa považuje aj keď berieš FSH( merional, menopur) .

rebeka33
5. mar 2014

chcem sa opýtať. brali ste niektorá 1-1-1 clostilbegyt . Vždy som ho doteraz brala len 2x. Nechcem otravovať Štelca. ďakujem

denulkl
5. mar 2014

@rebeka33 ja som to tak brala 3xdenne.

haimi
5. mar 2014

@rebeka33 dakujem, a je tam nejaka max davka, mne dal 225j Merionalu ale cena ivf je ako standard, cize 26 000czk 😢

eminka25
5. mar 2014

Ahojte dievcence chcem vas poprosit o vyjadrenie ci mate niektora skusenosti z Mudr.Kozumplikom.Pisala som do reprofitu dotaznik a odpovedal mi on.Tak zvazujem ci sa mam k nemu objednat na konzultaciu.Dakujem pekne za odpoved.

ludinka
6. mar 2014

@eminka25 ja som sa s nim stretla pri opu a bola som s nim spokojna je velmi prijemny lekar, ja chodim k stelclovi ale ten kozumplik mi prisiel mozno aj lepsi

stella25
6. mar 2014

@rebeka33 ahoj, ano ja som brala 1-1-1 clostylbegit

falin
6. mar 2014

@patrissia zajtra je tvoj den 😵 , drzim palceky aby sa bublinke zapacilo a zabyvala sa 😉

@mimi_2 - mimi, ja ked som bola tehu, tiez sa mi chcelo velmi spat, verim ze je to na dobrej ceste a som zvedava na testik 😉

@lubanka - moja, na 7-mi den je to pekna ciarka. Drzim silno palce, nech silnie. Skus testovat znovu zajtra 😵

falin
6. mar 2014

@rebeka33 - ja som vzdy brala clostyl 1-1-1

lucka_220809
6. mar 2014

@lubanka joj ci ti zavidim... ja nemam odvahu testnut sa, a mala som ET den pred tebou... ja uplne neverim,ze mi to mohlo vyjst.. tak to testovanie vlastne odkladam zo dna na den :-/
Ale krasna ciarka druha, naozaj, musis byt hrozne happy, tak drzim silno palce,nech ma bejby zadrapcive pazuriky 🙂

bergalm
6. mar 2014

@eminka25 ja som bola u neho na UTZ kde mi prave on potvrdil tehu a aj bijuce srdiecko prisiel mi velmi prijemny a troska aj vtipny kedze ma natahoval s tym,ze vlozili sme dve ci sme pripraveny na dve.. 🙂 no napokon potvrdil,ze je tam jedna bambulka 🙂 🙂 🙂

lubanka
6. mar 2014

@lucka_220809 ďakujem, ale nemôžem povedať, že som spokojná... už som sa poučila, že sa nevyplatí snívať... vyhraté budem mať až, keď budem v rukách držať bábo 😉 neboj sa, prekonaj sa a testni, nech tu nestraší iba môj test 😀 😀

lubanka
6. mar 2014

@falin ďakujem 😵 😵

mimika1973
6. mar 2014

@lubanka tentokrat to urcite vyjde, silno drzim palecky! 😉 🙂

lubanka
6. mar 2014

@mimika1973 ďakujem... aj ja dúfam 😵

zabka1124
6. mar 2014

@tinkatinulka dakujeem, len som nevedela pochopit, ze preco mi nenapisal 150 naraz. ale 75 x2:(!!!

zabka1124
6. mar 2014

@patrissia ahooj, ja viem ako mam pichat,len som nevedela, ze preco mam 75 a pod tym 2x denne:(!!Mohol mi napisat rovno 150!!!
Mne poslal len recepty, kedze ja som uz na IVF bola v 2012 a mame Matuska, takze len som mu napisala, ze by sme chceli druhe baby , kukol na predchadzajuci protokol a poslal recepty!!
Inak na 1 protokole som mala Gonal a Orvilete(tak nejako sa to pise)🙂🙂🙂🙂A clostil🙂!

zabka1124
6. mar 2014

@mimi_2 som to odpisala presne!!LAe spravim ako ty hovoris, 2 ampulky zmiesam a sup do bruchaaa🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre