Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

olympia
9. mar 2010

Caute reprofitacky,
Ninockasvk, uz stimulujes? Ja este nie.
Lenka, ja si tiez myslim, ze po zakroku to moze trosku meskat.
Lahhel, tebe som napisala sukromnu spravu k tej problematike.
Taky, drz sa v tej nemocnici, nech je vsetko ok. A gratulujem k potvrdeniu dievcatka! 😵

Pozdravujem vas vsetky.

lenka20
9. mar 2010

lahhelik mas tie mena v IP, no pokial si pamatam tak u bab ktore boli inak v poriadku a chceli otehu prirodzene tak si davali tu liecbu polrocnu...a potom sa snazili... u bab, ktore chcu IVFkovat tak sa odporuca hned po odstraneni endocyst IVFkovat, pretoze tie hormony, ktore sa uzivaju endo podporuju, takze treba vyuzit cas, ked je telo
,, ciste ,, a rychlo otehulkovat... urcite ked pride mircallka na net tak ti napise viac, ona mala presne takyto problem, pred IVF v brne jej na sone zistili endocysty, odporucili jej dat ich von a potom hned IVF... mircallka dufam, ze nevadi, ze som to sem napisala.. zalezi hlavne na tebe ako velmi si naklonena IVFku alebo prirodzenemu otehu, pokial si viete povedat, ze si date este co ja viem rok na skusanie, tak je to ok, nakoniec mozes ist na laparku, vyuzivat tu polrocnu liecbu, potom skusat prirodzene dalsieho pol roka a ked nie a ze by sa nahodou vratila endo, tak dat este jednu laparku a po nej hned IVF..

zuzla80
9. mar 2010

Lahelik aké nezapadajúce textíky, nooo, nehnevaj nás. Veď si naša súčasť a zakladateľka tejto reprofiťáckej témičky a veľmi radi ťa tu vidíme a riešime problémy, či už tvoje alebo nás ostatných. Možno tu v poslednej dobe viac prevládajú tehuľkovsko/mamičkovské témy, ale stále vás tu snažiliek pribúda, tak prečo by sme nepovybudili, neporadili. Radi ťa tu uvidíme častejšie, dobre moja a kiež by vám dovolenka (môže byť aj skôr) vyčarila úsmev na tvári v podobe tehuľkovnia 😉 😵 .

Juliček vy ste teda nádhernučký, malý pinguini 🙂

Inak aj ja na Mirindika stále myslím, ako sa im darí a ako tráva tie posledné hodiny/minúty 2v1. Už sa veľmi teším na správičky od nej.

Avuška to je dobre, že je malej lepšie, dobre si pobrdíkovala a hneď je svet krajši 🙂 Inak o tých vankúšok sme sa nedávno bavili, že je to ozaj dobré aj počas tehotenstva a na kojenie, som rada, že aj laktačná sa k tomu prikláňa.

Babulky zdravím vás 😉

lenka20
9. mar 2010

cau zuzlik 😉 a ty uz mas vankusik zakupeny? 😵 😵 😵

mircalla
9. mar 2010

lahhel, u mna napokon po laparo endo vobec nebola zistena, len bolo podozrenie...napisem do IP hned ako sa trochu uvolnim....dake info o tom ale mam

do laparky ma ani netlacili kvoli endo, ale kvoli sactosalpinx...poslem ti to IP, ked skoncim s robotou

bobjan
9. mar 2010

Ahojre,

Mirindik, všetko dobré 😵

Zuzlík, pekný kočiarik 😉

Juli, krásne detičky 😉

Avi, Eliška je riadna slečna už 🙂

Držkajte sa tu všetky, pozdravujem vás 😉

lahhel
autor
9. mar 2010

Babulky, dakujem vam velmi pekne...som rada, ze vas mam 🙂

Prave som citala toto:
" Ak je hlavným problémom schopnosť otehotnieť, odporúča sa absolvovať laparoskopiu, pri ktorej sa diagnóza potvrdí a ak je to možné, ložiská endometriózy sa odstránia. Niekedy sa tiež po výkone odporúčala následná dlhodobá hormonálna liečba, lenže jej problémom je, že síce zabráni opätovnému rozvoju endometriózy, ale žena pri nej neotehotnie. Preto sa dnes po potvrdení diagnózy odporúča, čím skôr využiť niektorú metódu asistovanej reprodukcie. Ak sú vajíčkovody v poriadku, možno skúsiť insemináciu, ak opakované inseminácie zlyhajú, alebo sa zistia poškodené vajíčkovody, prichádza do úvahy mimotelové oplodnenie (IVF). Nemá zmysel dlho čakať na spontánne otehotnenie, lebo endometrióza sa veľmi často a veľmi rýchlo môže obnoviť"

Takze tak to asi urobim, pojdem na laparku, skusime prirodzene a ked nie idem na dalsi softik...

rebeka33
9. mar 2010

Lahel nie som gynekológ, ale tiež som počula, že baby šli dosť skoro po laparke. Asi by bolo lepšie zkonzultovať s doktormi v centre. Oni ti poradia najlepšie, a keď všetky tvrdíte ,že sú super ,tak im to nebude vadiť. Ja si nemyslím, že treba prerušiť cyklus po laparke. Je to len odstránenie prerastenej sliznice na maternici.
Prajem pekný večer.

avaka
9. mar 2010

Mircalla,tiez dufam,ze Mirindin magel napise 🙂 Ved to je uz skoro povinnost v tejto teme 😉

Lahhel,praveze Tvoj textik tu pasuje 😉 ,len my odbocujeme niekedy od temy,no ale coze tu vsetky nepokecame?? Pockame na Vas,a ked budete vsetky tehule,zmenime nazov 🙂 Inak,tiez som citala,ze pri endo po laparo hned skusat
😉
Leni a baby voditko je co?? 😕
zuzlik,ja veru bez toho vankusa mam riadne chrbat uboleny..a aj ruku niekedy..
Bobjan,akosa mas?Co nove? 🙂
pozdravujem

avaka
9. mar 2010

Nasa mala ma dnes 6 tyzdnov a uz hadze usmevy.. 😵 😵

mircalla
10. mar 2010

no ja veru tiez cakam na spravy ohladom mirindy, dnes je den D🙂

taky, ako v nemocke? neviem, ako si na tom z netom

lenka20
10. mar 2010

caute kocky 😵
lahhelik tak vidis... ale kludne napis do R. opytaj sa co by ti odporucili oni, su zlati, poradia ti..
avuska - to je super, ze sa malinka tak skoro smejka, to znamena, ze sa jej dari vyborne, ze sa jej na svete paci a to vdaka super mamine 😵 😵 😵 baby voditko je taky popruh ako pre psika, babatko ho ma okolo trupu a mama drzi opratku 😉 to uz je pre take vacsie deticky co uz same vedia behat aby mama nemusela utekat za nimi, aby neutiekli daleko, tak su stale pod dohladom a zaroven mama nemusi byt cely cas v krci 😉 😀 na zapade bezne pouzivane, u nas sa na to vacsinou divaju ako na zjavenie 😝
mirindik drz saaaaaa!!!!!!!!!!!!!!! tesime sa na emusku!!!!!!!!!!!

gabika24
10. mar 2010

ahojte všetky. Kukám na nové správičky, že čo a ako, ale ešte stále nejako nestíham - ale čítam vás 😵 pekný deň 😵 😵 😵

julietka
10. mar 2010

Babulky odovzdavam spravicku od Mirindika:

Mala Emmuska sa narodila dnes o 8:30 ma krasnych 3,27 kg a 49 cm. Mirindik vas vsetky moc pozdravuje 😵

Maminke aj Emmuske zelame vela vela zdravicka a tiez vela mliecka 🙂

bobjan
10. mar 2010

Jeeej Julietka, moooc pozdravuj a veľa zdravíčka 😉 Maminka, gratulujeeeem 😵

Avi, no nové mám všetličo, ale sa bojím aby sa nezakríklo 😵

mircalla
10. mar 2010

jeeeejjjj

mirinda mirinda mirinda!!!

emka emka emka!!!

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

velmi sa vytesujem, vieme, co si prezila vsetko

lenka20
10. mar 2010

huraaaaa!!!!! vitam na svete krasne a vytuzene dievcatko Emmusku a prajem jej do zivota vsetko len to najlepsie 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 krasne miery ma ta kocka malicka 😵 😵 😵 😵 mirindik dufam, ze sa citis ok a coskoro poreferujes osobne zazitky novopecenej stastnej maminky 😉
bobjan - no von s tym, co mas nove? 😉

takyna
10. mar 2010

Ahojte kočky , hlásim sa už z domu 🙂 , pustili nás domov...
ale šetriť sa 😉 , malá kope ako čertík, včera ušetrila riadny kopanec do ruky aj manželovi 🙂 , až sa prekvapil, že aké silné

dúfam, že budeme už domka v klude, klop,klop,klop

ospravedlnujem sa, že nestíham reagovať, ale prečítam si vás,

zachytila som správičky od Mirindíka

takže všetko dobré Mirindík k malej Emičke, zo srdca gratulírujem a teším sa s vami , 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

pozdravujem všetky babulky 😵 😵 😵 😵

mircalla
10. mar 2010

no taky vidis, a pisala si ze 28tt, tak parada...nieze to budes doma prehanat s danovymi vykazmi!!!
🙂 😉

julietka
10. mar 2010

Taky som rada ze je vsetko s vami v poriadku a ze ste uz doma 🙂

zuzlik neviem ci som to uz pisala, ale mate pekny kociarik a vyzera naozaj sikovny. Takze aj vy ste sa napokon rozhodli pre Ninku 😉 je to naozaj pekne meno, tak ako aj Emka, Ela a dalsie

mircalka mozno sa tentoraz mylim ale ja si myslim ze budes mat chlapca 😅

avuska to je dobre ze mas mliecko a ze malinku mozes dojcit, niet nad materske mliecko...ja som vravela ze sa nebudem trapit ked nebudem mat dost mliecka, ale poviem pravdu ze ma to velmi trapi, je mi luto ze nemozem dat drobcom to co im patri, aj ked mi bude niekto hovorit ze tie dnesne umele mlieka su kvalitne, ale aj tak..
odo mna si mala Ninka vysaje za hodinu iba 20 ml a maly sa niekedy prisaje niekedy nie, ale vacsinou pri tom zaspi...
malinka Eluska je taka krasnucka, maly smejko 🙂 a ma taku krasnu pokozticku..nasa mala ma trosku novorodenecke akne tak sa jej spravilo par vyrazok, naopak Samko ma krasnu trosku snedu pokozku po tatovi..

lahelik ja som citala v Mama a ja odborny clanok od gynekologa a tiez odporuca ihned po odstraneni loziska endometriozy absolvovat IVF, pretoze po case sa vraj endo znova vrati, takze urcite by som nebrala tu pol rocnu liecbu, ale sla by som hned do IVf. A na ten soft do Brna teraz nechodte,su to vyhodene peniaze pokial toto nebudes mat za sebou, to radsej skusajte prirodzene, prajem vam aby vam ta Kreta vysla 😉

julietka
10. mar 2010

lenik, lahhelik, bobjan, ninocka a ostane babule verim ze konecne tento rok z vas uz kazda bude vlastnit stastne tehu knizku 😉

avaka
10. mar 2010

Ahojte 🙂
Miri,gratulujem ku krasnej dcerenke 😵 😵 😵 Zelam jej vsetko naj do zivota a nech Vam robi len radost 🙂 tak konecne si sa dockala 🙂 Tesime sa na dojmy a fotecky 😉

Taky ,vitaj doma 🙂 Domka budes v klude a bude dobre 😉

Bobjan, 😕 No nie sme teraz zvedave... 😕 😀 Neboj nezakriknes,tu co sa povie,to plati 😎

Leni,to je dobre to voditko..
😀 Mas pravdu u nas take nieco...Keby som tak vybehla do ulic,tak socialku na mna zavolaju.. 😀 😀 Ale mozno to je len otazka casu,kym to k nam dorazi a nikto sa nebude cudovat..

avaka
10. mar 2010

Juli,nemas sa preco trapit kvoli mliecku..Dvojky su fakt zaber A myslis,ze aspon Ninka si casom,nepotiahne viac,ked bude silnejsia?Potom by sa Ti aj viac mliecky tvorilo.Ja ked sme boli v nemocke som kojila aj hodinu,tak pomali cuckala a teraz si vypije niekedy za 15 min,inokedy aj skor.Citaĺa som,ze na vyrazky skusit materske mliecko,skus,neviem,co je na tom pravdy..Mne ked sa mala poskrabala do krvi,som natrela a na druhy den to mala pekne..
Mne dnes pride koj.vankus,tak sa tesim.
Zajtra ideme k dr.kvoli tomu brusku,stale sa to opakuje,dnes sme do pol tretej v noci nespali.. 😔 A vraj ma stale zvyseny bilirubin,tak dufam,ze aspon klesa..

tanitta
10. mar 2010

ahojky..
ja len naskok...
mirinda... posielame obrovksu gratulaciu 😵
takynecka.. niet nad pohodlie domova 😉 nejak to uz dokrutite 😉 ...potom si budete uz len uzivat mamickovske radosti i starosti 😉
julie...obrat sa na nejaku laktacnu poradkynu...pokial t naozaj velmi na tom zalezi.. pride ke tebe domov ukaze ti ako spravne dojcit pozrie ako sa babetka prisaju..vela takto pomozu....napis napr do temy dakujeme anag a spytaj sa tam ci niekto nema kontakt na nejak laktacku v tvojom okoli... urcite to stoji za to aspon sa pokusit 😉 ...babetko by sa malo plnohodnotne najest do 10-15 min max...to potom je uz len hrajkanie a robenie si z maminy dudel 😵
avaka.. dufam ze pochodite dobre... u dr... s tymi kolikami sme presli kazda...ale mam dobru spravu ono to prejde 😀
pozdravujem veeetkucky kocky....
leni....no mam niekedy pocit ze maleho nezvladame ani dvaja 😀

bobjan
10. mar 2010

Avi, tak keď povieš....

Vyzerá to tak, že motyka vystrelila a zázrak sa stal. Som v 7tt, stalo sa to doma pod perinou, alebo na nej??? 😀 Ale teda ešte sa moc neradujeme...vlastne si to ani riadne neuvedomujem čo sa deje...vôbec som to nečakala, aj keď som v to 6 rokov dúfala....ale s mojimi nepriechodnými vajíčkovodmi, endometriózou, protilátkami mi to prišlo ako úplne nereálne....

tak a je to vonku, len sa modliť, nech to dobre dopadne....

siouxie
10. mar 2010

ahojte, prepáčte, že sem leziem, ale musím... 🙂 Bobjan, veeeeľmi blahoželám! 😵 😵 😵 A držím ti palce, aby bolo všetko ok až do konca 😵

mircalla
10. mar 2010

jej, bobjan to je super, ja si tam pamatam z minulosti....si mi napisala kedysi par povzbudivych slov, teraz som v tejto teme len od decembra...

zazraky sa deju, strasne ti to prajem

ninockaskv
10. mar 2010

miri, blahozelam stastnym rodicom.. 😉 🙂

oly, este nestimulkujem, neviem vysledky.. ked budu ok, tak niekedy koncom marca..

lahlel, aj ja mam endosku, v 2007 na zaciatku som bola na laparke, potom do mna rvali pol roka tie lieky, ale uz by som si to nedala.. potom sme sa snazili asi pol roka prirodzene otehu, ale nepriechodne vajickovody nepustia.. potom sme otehu po IVF, onkomarkery boli dobre, myslim, ze keby to bolo vtedy zle, ze ma poslu na laparku, teraz dalsich 6 mesiacov, tak sa modlim, aby to bolo vsetko v poriadku ...a mohli sme skusat

bobjan, neuveritelne... tisko sa s tebou radujem 😀 😝

taky, ostatne tehulky, opatrujte sa

zuzla80
10. mar 2010

Mirindik gratulujeeeem k malej a hlavne vytúženej Emuške - prajem vám veeľmi veľa zdravíčka a mliečka 😵 😵 a už sa veľmi teším na prvé fotečky a vaše prvé rodičovské dojmy 🤐

Bobi no tak to je úžasná správa. Tento týždeň si už druhý zázrak z mojich známych. My ti všetky držím strašne silno palce, nech to dobre dopadne thuj thuj thuj...

Leni už aj tebe by sa slušilo zázraku, čo ty na to? A vankúšik ešte nemám, ešte som nehľadala, i keď poslednú dobu, už začínam cítiť to moje "ťažítko" pri ležaní na boku 😉

Juliček mojko, už si mi chválila kočiarik - môžeš aj tretikrát pochváliť ja sa nepohnevám 😅 , ďakujem, snáď aj v teréne bude taký super, ako je na fotke 🙂 Mrzí ma to mliečko, lebo každá mamina chce dať svojím detičkám len a len to najlepšie. Dobrá rada laktačná poradkyňa, určite vyskúšaj, aspoň si nebudeš vyčítať, že si pre to neurobila maximum, ale nebuď z toho smutnučká, dvojky sú určite zaberák. A zrejme Ninka je u nás už jasná, moja mamka z toho mena priam šalie 😀 😅

Avuška držte sa u lekára, možno nasadí Eluške nejaké kvapky na upokojenie bruška a potom sa bude ešte viac usmievať ako teraz. A gratulírujem k 6týždňom, to ste už veliký 🙂

Takynečka vitajte domka 😵

Tani, Lahelik, Mircalla, Ninocka a zvyšok klubu pozdravujem. Zajtra máme poradňu 😵

julietka
10. mar 2010

bobjan co to citam 😅 ..to je naozaj uuuuuzasneeeeeee!!!!ja verim v zazraky a prave sa ti jeden stal 😵
teraz uz len verit a mysliet pozitivne ze vsetko bude v poriadku 🙂 moc ti drzim palce tak ako sa ostatnym babulkam snazilkam 🙂

avusik a INFACOL ste vyskusali pre malinku a nepomaha? ten je velmi dobry na koliky..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre