Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

stastenka42
8. mar 2014

@sarasota tak to je super..si podkontrolou... 🙂 no ale tvoj maly bude tiež taky cvalik,uvidis lebo aj nasa mala asi tolko a potom to uz islo rychlym tempom.. 🙂

lucky3
8. mar 2014

Ahojte. Nevie niekto nahodou ci to umele oplodnenie je nejak ohranicene vekom? Dakujem za info.

miscok
8. mar 2014

@sarasota Sari co to citam??? Maly nech sa neponahla,ved si sveta este uzije dost.Drzim paluchy,iste bude ale vsetko ok.Si pod dozorom a Matejko si este v brusku pohovie.Nech ti to ubieha co najprijemnejsie.Drzkajte sa.

sarasota
8. mar 2014

@miscok dakujeme a vy sa ako mate?

miscok
8. mar 2014

@sarasota Zvacsujem sa 😀 Vsetko je v poriadku.Len keby som vedela spavat.V pondelok mam poradnu, tak snad vsetko ok 🙂 Mam pocit,ze to strasne leti.

stastenka42
8. mar 2014

@lucky3 myslim ze do 45..ale tazko povedat..zalezi od centra..platene mas tri pokusy do 39 rokov,potom si samoplatca

gaga83
8. mar 2014

@sarasota drzkajte sa nech maly este v brusku co najdlksie pobudne a tebe to rychlo ubieha 🙂

patrissia
8. mar 2014

Tak babule vcera absolvovany ET, uz len cakat do 19.3. a mozem veselo testovat 😉 drzte palce :-*

lucky3
8. mar 2014

@stastenka42 dakujem za info

zuzkaasd
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimi_2
8. mar 2014

@patrissia No jasné, že držíííím 🙂 😉 A koľko si dala vložiť? A koľko Vám ostalo? Viem že ešte s to môže zmeniť do pondelka, lebo aj ja som bola pred týždňom presne v sobotu na ET a v pondelok okolo 14:00 mi dali vedieť ...tak asi aj Tebe to oznámia v pondelok 😉 A si videla bmbuľku ? 😵

sarasota
9. mar 2014

@gaga83 dakujeme 🙂

patrissia
9. mar 2014

@mimi_2 ahoj moja, ďakujem pekne 🙂 dali sme jedno blastocystu XB/1, dúfam, že bude všetko v poriadku 🙂 ešte neviem, či nám niečo zostalo, lebo v piatok to boli ešte morule, takže neboli vhodné na mrazenie, ale Marcel povedal, že sa počká ešte či sa vyvinú ďalej alebo sa vývoj zastaví, tak podla toho... dúfam, že mi dajú vedieť 🙂 prišiel ti mail? ako sa cítiš? máš nejaké príznaky alebo tak? kedy budeš testovať?

mimi_2
9. mar 2014

@patrissia Ahoj, no tak krásna bublinka 🙂 Určite Ti pošlú výsledok toho či mrazili alebo nie mailom, tak len sleduj v pondelok okolo 14:00 🙂
No ako sa cítim, dnes necítim nič ....doteraz také ako predmenštruačné tlaky, mala som citlivé bradavky, ale dnes už ani nie...ale včera som mala také pichanie, že ma až vystrelo, tak dúfam, že sa tam niečo nepokašľalo, keď už ma prestávajú prsia bolieť... ☹ No testnem asi až vo štvrtok neviem..začínam sa toho obávať... 😖

ivec16
9. mar 2014

Baby mali ste po punkcii krvacanie? Ako dlho? Mala som vcera OPU a stale trosku krvacam, nie je to masivne ale je to stale cerstva krv...

patrissia
9. mar 2014

@mimi_2 neboj moja, všetko bude v poriadku, budem ti držať palčeky 🙂 ja osobne si myslím, že tie všelijaké pocity alebo niečo nič neznamenajú... každá žena je iná a vôbec nemusíš mať pocit že si tehotná 🙂

patrissia
9. mar 2014

@ivec16 mne povedali po OPU, že pokial to nieje masívne krvácanie, že len málinko krvácam alebo špiním, že je to normálne.... malo by to trvať tak dva dni a potom by to malo ustúpiť... ja som našťastie ani nešpinila.... ak ti to do zajtra neprejde skús to riešiť s lekárom radšej

ivec16
9. mar 2014

@patrissia dakujem, zajtra mam mat vklad, tak dufam, ze to bude ok. Dnes aj vcera len lezim, tak snad to prejde.

patrissia
9. mar 2014

@ivec16 jaaaaj zatra mas vklad? ja som mala PK, takze sme vkladali až po 5 dňoch.. skús si dať šumivý celaskon, to by malo krvácanie zastaviť.. dúfam, že to bude všetko ok

ivec16
9. mar 2014

@patrissia hmm nemam, ale mozem skusit citron 🙂

patrissia
9. mar 2014

@ivec16 alebo citron 🙂 len napr. mna od citronu brucho boli a od celaskonu nie 🙂

ivec16
9. mar 2014

@patrissia bolesti nastastie nemam, tak by to bohlo byt ok... Dakujem

lubanka
9. mar 2014

@patrissia tak to ti vložili presne tak ako mne a tiež zvyšné dve boli iba morulky (ale naše neboli vhodné na mrazenie...) takže je jasné, že o pár dní budeš mať výsledok ako ja dnes 😵 😵 😵 dnes som si bola kúpiť digital rapid clear... vždy som túžila si ho urobiť 😵 😵 no a je tam "+ 2-3", čo podľa vysvetliviek znamená, že som vo 4-5tt 😵 všetko o.k., len keby ma tam príšerne nebolelo vkuse to brucho... to už fakt neni normálne.. alebo áno? 😒
tak silno držím palce, nech sa malé poriadne zadrapí a drží sa ako kliešť celých 9mesiacov 😉

patrissia
9. mar 2014

@lubanka jeeeej to je super správa 🙂 gratulujem a hrozne sa s tebou tešíím 🙂 nech to takto pokračuje ďalej 🙂 len nech bolí bruško, pokial to má byť tak, tak radsej nech bolii.. co vsetko my zeny vydrziime, len aby sme mali take drobatko malicke 🙂 dakujem moc, dufam, ze ta budem nasledovat 🙂

lubanka
9. mar 2014

@patrissia budeš, lebo ti vložili takého silného "borca" ako mne 😉 budem čakať na dobrú správu 😵 😉

tinka9075
9. mar 2014

@lubanka sledujem či tu nenapíšeš tú krásnu správu teším sa že sa podarilo som ti písala že budeš tehu tak teraz len pekne priberať a vydržať 9 mesiacov 🙂 🙂

lubanka
9. mar 2014

@tinka9075 ďakujem... hlavne to 😔 vydržať 9mesiacov...snažím sa nemyslieť na zlé veci a nahovárať si, že tentoraz to už konečne bude všetko v absolútnom poriadku, ale strach nenormálny... len čo ma začne bolieť brucho, alebo ma niekde pichne... srdce mi búcha jak o život zo strachu... zajtra idem konečne na krv, tak dúfam, že HCG bude o.k. 🙂
ešte raz ďakujem "PROROK RAK" 😀 😀 😉

mimi_2
9. mar 2014

@lubanka juj moja to je super, teším sa s Tebou 🙂 ja som ešte nenašla odvahu 😝 , ale v utorok isto testnem to bude už 12 deň po ET...ale Ti poviem mám normálne strach. Mňa celkom od rána nič nepichá, nebolí, žiadne tlaky nič, ani prsia ma už nebolia....tak neviem, snáď to v utorok nebude nemilé prekvapenie, ale musím sa aj na takú alternatívu pripraviť 😖 A to čo Ti ukázal test 4-5tt sedí to s oplodnením 🙂? či v takom prípade ako sa to ráta, od oplodnenia, nie?

tinka9075
9. mar 2014

@lubanka presne tak musíš myslieť pozitívne aj keď strach tam bude ja som ho malá cele tehu bála som sa ale aj verila že všetko dobre dopadne 🙂 🙂 som zvedavá aké bude hcg 🙂 🙂

lubanka
9. mar 2014

@mimi_2 ukázal mi 2-3 čiže čas počastia... to by sedelo... a podľa vysvetliviek je to už akoby 4-5tt... čiže podľa poslednej mrchy asi...
čo sa týka toho, čo cítiš, necítiš... neviem... každá sme iná a okrem toho v takom rannom štádiu nemôžeš očakávať nejaké extra príznaky... mńa napr. prsia vôbec nebolia... ja som mala a mám iba stále zvyšenú teplotu... a posledné dni to brucho... to je všetko, takže tiež nič extra, čo sa týka pocitov 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre