Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mimi_2
11. mar 2014

@gombicka ahoj, mne ju doporučila kamoška tu MK a som nad mieru spokojná, i keď som po druhom IVF, prvé som si sama trocha nedotiahla, lebo lekár mi navrhoval soft a ja nie že len clostyl a bolo len jedno vajko. Všetko je tam super a hlavne ten prístup, to naše centrá môžu sa len učiť..tak si pre nich človek a nie platiace číslo... 😉 Vrele odporúčam 🙂

jahoda333
11. mar 2014

@lubanka dakujem velmi pekne tak aj ja si tak hovorim zvladli ostatne zvladnem aj ja ale tak vies je to prve neviem co ma caka tak obavy su na mieste 😉

jahoda333
11. mar 2014

@falin no vyzera to tak ze prirodzene hej termin mam 21marca takze sa blizime uz k cielu ale uz sa tak velmi tesime 🙂

vlasatica
11. mar 2014

@haimi ahoj ja som tu ziadost poslala mailom do brna a vyplnili ju tam a potom poslal postou, ja som len skotrolovala ci su tam dobre lieky napisane. Oni vedia co maju vypisat a ktore policka mozu ostat volne

haimi
11. mar 2014

@vlasatica mne tam ne nevypisal skoro nic ☹ a este aj v tom sa pomylil. Do kalkulacie nakladov mi nacenil merional len na jeden den 🙂 poslala som mu mail s otazkami a odpisal mi skoro na vsetko, tak si to tam dopisem sama, len tu jednu vec, ktoru som sa ta pytala, nevedel. Tak skrknem akceptuju 🙂 a kedy ides do toho?

donatela
11. mar 2014

@haimi som sa v tom povrtala a zistila som, ze tie spominane formulare su vlastne akceptacne formulare, ktore dostanes od poitovne v pripade, ze bude tvoja ziadost schvalena. Az po zaslani tychto dokumentov / formularov mozes vycestovat a ratat s uhradou od poistovne. Car v brne by teda s nimi mal suhlasit, takze si zaskrtla spravne🙂 aj mna caka vyplnanie, zatial sa len orientujem...🙂 drzim palce!

ludinka
12. mar 2014

@miskanr1 aha, no tak nech su hlavne tie vysledky ok...lebo ta liecba imuno je asi dost strastiplna

mimi_2
12. mar 2014

Kočky moje ahojte,

tak moje obavy z testovania sa potvrdili, test je 11 deň po ET biely ako sneh ☹ Takže opäť sa to nepodarilo ☹

denulkl
12. mar 2014

@mimi_2 hm,skoda aj mas este nejakych mrazacikov?a kolko dnove ti vkladali?skus este testovat neskor ci?mna to testovanie este len caka na bud.tyzden.:-)

ludinka
12. mar 2014

@mimi_2 je mi to luto 😔

lucka_220809
12. mar 2014

@mimi_2 mrzi ma to... mne vcera negativny vysledok potrvdil aj krvy test. nech ti tieto prve dni, ktore budu tym sklamanim trochu viac poznacene, co najrychlejsie ubehnu..

mimi_2
12. mar 2014

@denulkl no máme jedného HB/2, ale neviem či hneď ísť do toho ☹ mám zase väčší strach....Vkladali mi 5 dňové CM/2. Tak zajtra mám oficiálne podľa pokynov RF, ešte skúsim, ale neverím, že sa niečo zmení....
@ludinka
@lucka_220809 ďakujem Vám dievčatá 😒

ludinka
12. mar 2014

@mimi_2 viem ako sa citis 🙄 prve chvile sklamania su trpke, ale neboj ono to prejde

denulkl
12. mar 2014

@mimi_2 takej istej kvality mam zmrazene aj ja jedno 😉 To mam taka malu utechu keby to teraz nevyslo...ale Musiii lebo ma picne.

ludinka
12. mar 2014

@mimi_2 inak byt tebou idem hned na ten KET, mne to radila aj bylinkarka (Kopacova) ze bude teraz dobra sliznica..

denulkl
12. mar 2014

@mimi_2 inak k tomu strachu,to je aj u mna tak po tych mojich 4 potratoch atd.trpnem...nadej umiera posledna,bude dobre 😉

falin
12. mar 2014

@mimi_2 ☹ ☹ ☹

denulkl
12. mar 2014

@mimi_2 ja by som isla tiez isla po dohode s lekarom...inak ty mas tiez endometriozu?

mimi_2
12. mar 2014

@denulkl
@ludinka tak ani neplačem...jasné že som na prášky ale nechcem pred mm, lebo ten ma už o 5:00 chudák budil či neidem cikať...tak sa tešíl, že uvidí kolajničky..a zase nič ☹
Tak neviem čo robiť, tak nejako som si myslela, že tá sliznica bude lepšia, či sa aj prirodzene nejako neusadí tam nejaká spermijka, ale to asi môžem len snívať ☹ Tak neviem čo robiť...ja som inak chodila aj ku Kopáčovej...ale nič nepomohli ani zábaly z múkou a vínom a to som si prikladala asi pol roka ☹

mimi_2
12. mar 2014

@denulkl no mne nie je nič podľa lekárov, ale ja teraz ako kadečo čítam neviem či nemám endometriozu 😖 , robili mi len hysteroskopiu a vaječníky mám priechodné a nikto mi nenavrhol ísť na laparku...neviem či som nemala ísť najprv toto zistiť atak ísť do IVF.. 😖 U nás sa všetci tvária že chyba je v mm spermiách, má 2% dobrých spermii, pohyb aj množstvo ok, len tá morfologia ☹

lucka_220809
12. mar 2014

@mimi_2 keby ti aj nasli endometriozu, nic s nou nevedia robit, rovnako by ti zrejme len odporucili IVF, kedze to je najlepsia sanca aj pri tejto diagnoze... Ja som takto na laparku sla, pri hysteroskopii, ked som mala polyp na maternici, ten odstranili a popri tom mi laparkou nasli endo... manzel ma asi obdobny spermio ako tvoj.. no a zatial nam to nevyslo. Kolke ivf to pre vas bolo..?

mimi_2
12. mar 2014

@lucka_220809 no moje druhé, prvý krát som truba trvala len na stimulke clostylom, čo teraz ľutujem, som sa bála injekcii a množstva hormonov, ale z toho soft mi bolo menej zle ako zo samotného clostylu....mohla som ušetriť 500,-- eur. No a mali sme dozreté 2 vajká a ani jedno sa neoplodnilo 😖 Tak a toto je druhé...

nelly3
12. mar 2014

@mimi_2
Ahoj, je mi to luto, neboj KET to isti 😉 maju velku uspesnost v KET, uvidis ako sa budes citit na KET, nic nenahli, bude aj tak ako ma byt. coskoro budes tehulka 😵

lucka_220809
12. mar 2014

@mimi_2 a teraz si cim stimulovala, ked vravis, ze to bolo stale soft..? Ja som teraz mala soft s clostylom,ale dopichla som si merional posledne 4 dni..

falin
12. mar 2014

@gombicka - ahoj, ja som povodne chodila do Iscaru v BA, spociatku to bolo celkom ok, ale postupom casu, ked mali cim dalej tym viac ludi, tak to bolo uz o nicom, boli sme len cisla, ktore im prinesu dalsie money, lekari sa tam striedali jedna radost. Internetove kamosky z babatka.sk mi odporucili RF a nebanujem ze som tam isla.
Prisup neporovnatelny, nasi dr. sa mozu ist skolit, vysoka odbornost, lepsia komunikacia, priamo dr. mozes napisat mail a odpovie ti, nechodis tak casto na kontroly, nepotrebujes predoperacne vysetrenie, ked maju menej pacientiek, tak po OPU moze byt mm s tebou na izbe, pri ET je s tebou mm, organizacia OPU aj ET je dalko pruznejsia ako bola v BA, takze tam stravis menej casu. A robia SOFT stimulku, co v BA nerobili a cenovo ta to vyjde lepsie ako klasicke ivf na sk ked si isla cez poistovnu.
Takze nevahaj a sup do Brna, urcite budes spokojna
Nad tym druhym centrom v Brne (asi myslis repromedu) som nerozmyslala, kedze som mala velmi dobre referencie od viacerych na RF

mimi_2
12. mar 2014

@nelly3 ďakujem moja, som myslela že tuším som niekde čítala, že je KET menej úspešné...tak si ma potešila 🙂 😉
@lucka_220809 no prvý krát len clostyl to bola minimálna stimulka a teraz som mala clostyl a merinonal od 2DC spolu

denulkl
12. mar 2014

@mimi_2 ja som bola tiez u Kopacovej a pravdupovediac moc som neverila tym zabalom ze by pomohli....tak ked si zdrava tak sa urcite podari...s tymi spermiami my na tom nie sme ukazkovy..progresivata slaba..

mimi_2
12. mar 2014

@denulkl tak vieš vyzerám zdravo 🙂 ale laparka by ukázala viac a tú som neabsolvovala..tak ktovie čo tam mám všetko ....ale ani mi to nikto neodporúčal doteraz...ja neviem 😖

denulkl
12. mar 2014

@mimi_2 tak asi nevidia problem u teba...a hysteroskopiu ti robili na zaklade coho?

falin
12. mar 2014

@nelly3 - ahoj Nelus 😉 , ako dalej pokracujes?
Kde mame stare korcule?, akosi sem nechodia

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre