Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mimi_2
12. mar 2014

@denulkl tak viac menej či mám priechodné vaječníky, lebo mám za sebou 4x IUI v Heliose, tak doktor, že skúsime, či mám priechodné a toto som mala všetko ok, aj vzorku z maternice bral a tiež ok, tak už som jeleň z toho 😠

denulkl
12. mar 2014

@mimi_2 to znamena ze si zatial este nebola tehotna a preto ti kontrolovali tie vajcovody ze?inak mne ked vkladali na sr na 5 den ako tebe CM tak som zostala tehotna ale len na chvilku...tym chcem povedat ze podla mna mas velku sancu z tej zmrazenej HB.😉

mimi_2
12. mar 2014

@denulkl no v roku 2012 som si našla na 3 dni // bol to skvelý pocit, práve som sa zbierala k lekárovi a ráno som dostala mrchu, tak asi mikropotrat, ale oni toto neberú do úvahy, Inak som tehotná nebola...
Tak aj ja verím v to embryjko, že ma nesklame, len zase či sa dobre rozmrazí chúďa 😒

ria191
12. mar 2014

@falin ale chodia 😀 😀 😀 spravia "kuk" a potom ťahajú vieš kde 😝 😝 😝

ria191
12. mar 2014

@mimi_2 rozmrazí o tom ani nepochybuj a tiež si myslím, že je ti zbytočná laparka zbytočné zrasty atď. pokiaľ máš výstelku maternice v poriadku a ešte aj priechodné vajcovody tak môžeš skákať od radosti chce to iba trpezlivosť. Ty tehuľka skrátka budeš 😀 😀 😀

tinkatinulka
12. mar 2014

@ria191 ahoj ahoj no kuk kuk 🙂

mimi_2
12. mar 2014

@ria191 juj moja zlatá si 🙂 Tak zatiaľ v to verím aj ja, že to raz príde 🙂 A myslíš, že ak by som mala endometriozu, že by to zo vzorky z tej maternice niečo vytušil? Ako čo som čítala, asi by mi to bolo na figu, tá liečba je zložitá....

denulkl
12. mar 2014

@mimi_2 ja o tom nepochybujem ze by sa nerozmrazilo...oni nemrazia len tak hocico 😉to mas pravdu mikropotrat neriesia ☹

mimi_2
12. mar 2014

Divečatá a čo poviete už mám vysadiť utroš, či ešte počkať do zajtra? Ja nevime či vôbec ísť na krv, podľa mňa je to zbytočné....

denulkl
12. mar 2014

@mimi_2 ja som mala cystu na vajecniku kt.mi odstranili aj cast vajecnika a liecbu som napr.ja ziadnu nepostupila.ta LPS by fakt asi nic u teba nevyriesila ked nemas ziadne zjavne zdrav.problemy..pri endoske aj tak by ti doporucovali IVF ako mne...

ria191
12. mar 2014

@mimi_2 zo vzorky neviem, ale v Brne by ti určite zo sona povedal či má alebo nemá podozrenie na endošku a presne ako píšeš jediný liek na endošku je tehotenstvo v prvom rade by sa snažili, aby si zostala tehuľka 😀 😀 😀 . Každopádne ak nemáš endo cysty (čo nemáš) tak si tým nelám hlavu si zdravučká pri tom spermiograme to chce veľa trpezlivosti, ale prístup máš fantastický klobúk dole také kočule zbožňujem 😀 😀 😀

ria191
12. mar 2014

@tinkatinulka kuk kukukúúúúúk "do rici" mám "arbeit" ale čoskoro vám tu zase budem "liezť" na "nerva" 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

tinkatinulka
12. mar 2014

@ria191 no ja taktoiež nejak sa to nakopilo..kua a zacala aj zahradna sezona vcera som nechala eurace v zahradkarstve...a sadila ribezle..ty už u Vás na Juhu už daco riesite?

mimi_2
12. mar 2014

@denulkl
@ria191 No dievčatá cysty nemám žiadne ani som nemala, Marcelko mi robil aj sono a povedal, že na to tam vyzerá dobre, tak snáď ten drobec sa už zahryzne 😉 Len ak nie určite pôjdeme do ďalšieho kola, len neviem za čo 😀 Ja bez roboty, ani sa mi nič nerisuje...Východ bieda jak lusk, resp, za 400,-- eur, tak to si na IVF nenašetrím 😠 Tak nič dneska podám aspoň športku, či aspoň v tom nebude šťastie 😉 😀

ria191
12. mar 2014

@tinkatinulka vieš čo do "p....e" včera a predvčerom mi svokruša zdvihla tak tlak, že som si myslela že ma "ejbne". Si predstav, že som si začala odburinovávať tú pidi záhradečku čo mám a po celodennom vysedávaní v robotke sa teším na hrabkanie ale "piču májovú" než som prišla domov tak mi ju celú vyplela a bolo po radosti 😠 😠 😠 . Ale dneska mi majú priviezť ešte trošku hliny ešte potrebujem málinko dvihnúť terén a potom začnem postupne trávičku kúsok okrasnej a kúsok úžitkovej časti atď., ale už sa stráááááášne tešíííííííííím ako aj ty 😀 😀 😀

lubanka
12. mar 2014

@mimi_2 ☹ to ma mrzí ☹ ☹ viem ako to je.. ja som si zažila takých 12vkladov a stále to bolo negatívne... toto teraz považujem za zázrak... musíš veriť, že sa podarí, tak ako ja stále verím... som tvrdohlavá a stále idem za svojím, aj keď mám za sebou už 1MMT, 2x potrat a predčasný pôrod... stále verím, že raz to musím dotiahnuť do konca, tak ako sa má... tak prosím aj ty ver, pozbieraj sili a hor sa do ďalšieho boja, skôr či neskôr to výjde 😉 drž sa

mimi_2
12. mar 2014

@lubanka Ďakujem, som na moje prekvapenie celkom v pohode, mm mi ako útechu robí raňajky 😀. Určite to nevzdám moja a Tebe to strašne želám a verím, že to dotiahneš do šťastného konca...už si to poriadne zaslúžiš 😉 Ja som proti Tebe prd prežila, 4IUI a druhé IVFká, 4 roky síce boja, ale je to lepšie ani neotehotnieť ako potom prežívať to čo Ty. Držím palce 😉

falin
12. mar 2014

@ria191 - tak teda kuk a idem makat 😀

ria191
12. mar 2014

@falin aj ja sa o to snažím, ale nejako mi to nejde 😝 😝 😝 😀 😀 😀

ria191
12. mar 2014

@falin ale už padám teda vlastne zoskakujem 😀 😀 😀

denulkl
12. mar 2014

@mimi_2 s tymi vyplatami je to na prd aj na zapade...aj s hladanim lepsej praci.

lubanka
12. mar 2014

@mimi_2 to je dobre, že ťa to až tak nezložilo... nesmie, je veľa žien, čo mali problémy a nakoniec im to vyšlo... musíme pozerať stále do predu... a máš pravdu, radšej nič ako neskôr nejaký horor... ty si zažiješ nevydarené vklady, ale keď sa zadarí (a verím, že už véééľmi skoro) tak zažiješ ukážkové tehotenstvo s ľahučkým a rýchlim pôrodom... potom sa budeš nad tými nevydarenými vkladmi iba pousmievať uvidíš 😉

nelly3
12. mar 2014

@falin
ahoj, no korcule naberaju silu 😀

nelly3
12. mar 2014

@mimi_2
no na SK su menej uspesne, nie v RF 😉

majka2205
12. mar 2014

baby nepotrebujete niektorá Estrimax? mám 38ks, exp. do 1/2015 ja ich už dúfam potrebovať nebudem 🙂

patrissia
12. mar 2014

@mimi_2 moje zlate a tak som verila.... tohoto sa aj ja bojim, ale my nemame ani nic zmrazene... mojenko vela siil ti prajem do dalsieho boja a aby ten posledny mrazacik bolo vase vytuzene babenko :-*

mimi_2
12. mar 2014

@patrissia Ďakujem moja, neboj, Tebe sa to musí práve preto podariť, kedy testuješ, že sa budem tešiť aspoň s Tebou?

patrissia
12. mar 2014

@mimi_2 malabby som testovat o tyzden v stredu, ale dovtedy nevydrzim, skusim asi cez vikend testnut, na kolky den by mi uz mohol test ukazat?

tinkatinulka
12. mar 2014

@ria191 no to si tie nase milovane možu roky podavat..my tiež akože pestujeme ona že už nebude nech si to sama ale trebalo sa ukazat že to ona cene vyplevala..skoro ma vcera jeblo ked som to tam videla a dnes už vymysla že zemiaky sadit pricom tie tam nikdy nerastli a vykopali sme nejek ako zasadili tak kaslem na nu nech si sadi co chce ja si dam par rajcin a cibulu..lebo treba svagrovcom do ritky pchat zemaky a tak ide ona pre nich sadit..juj by som nadavala až by sa nebo hnevalo..a tak sla teraz pekne pesi do mesta zemaky kupobvat úricom mame doma naklicene sadenice ale nieeeee..ja som ta krava a ona ta chudera co s tym pojde peso.. 😠 😠 😠 😠 😠

mimi_2
12. mar 2014

@patrissia no mne v RF kázali zajtra, tak mám uvedené v papieroch čo je 12 deň po Et, ale niekomu ukáže až na 14 deň ...niekomu skôr, je to asi individuálne

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre